Jump to content

Samsung Galaxy S (Μέρος Ι)


NTROPIC
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά θα τρελαθω. Κάνω επανεκκίνηση το κινητό και ανοίγει με πολλά προγράμματα στην μνήμη. Τα κλείνω με ένα πρόγραμμα και μερικά τα ανοίγει μόνο του ξανά. Όπως φωνητική κλήση και αλλά που ποτέ δεν άνοιξα εγώ μόνος μου.
Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδiά τα φώτα σας...πέρασα το HTC_IME από εδώ http://www.hallerud.se/htc_ime_jonasl_hires_27.zip στην microsd του κινητού μετά μπήκα από "τα αρχεία μου" στο κινητό και έκανα εγκατάσταση τα 2 αρχεία που περιέχει...αλλά δεν μου το βγάζει σαν επιλογή από το input text method όταν πάω να στείλω μύνημα από το handcent...τι κάνω λάθος:

Όταν θέλουμε να βάλουμε κάποια εφαρμογή εκτός market ποιά είναι η σωστή διαδικασία;

Επίσης διάβασα στο manual ότι για να μεταφέρεις αρχεία που έχεις κατεβασει από το market και έχουν μπει στην μνήμη του κινητου και να τα βάλεις στην microsd μπαίνεις με σύνδεση usb και τα μεταφέρεις..μπήκα λοιπόν και μετέφερα το ndrive που είχα κατεβάσει από το market με ένα απλό copy paste...αυτή είναι η σωστή διαδικασία;

Edited by tonysac
Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θα τρελαθω. Κάνω επανεκκίνηση το κινητό και ανοίγει με πολλά προγράμματα στην μνήμη. Τα κλείνω με ένα πρόγραμμα και μερικά τα ανοίγει μόνο του ξανά. Όπως φωνητική κλήση και αλλά που ποτέ δεν άνοιξα εγώ μόνος μου.

 

Το ίδιο συμβαίνει και σε εμένα...έχω κατεβάσει έναν task manager και με το που μπαίνω τα σκοτώνω κατευθείαν...δεν μου τα ξανανοίγει όμως μετά...δεν ξέρω όμως αν αυτό τελικά είναι το σωστό, πάντως δεν μου δημιουργεί κάποιο πρόβλημα στο κινητό...

Edited by tonysac
Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θα τρελαθω. Κάνω επανεκκίνηση το κινητό και ανοίγει με πολλά προγράμματα στην μνήμη. Τα κλείνω με ένα πρόγραμμα και μερικά τα ανοίγει μόνο του ξανά. Όπως φωνητική κλήση και αλλά που ποτέ δεν άνοιξα εγώ μόνος μου.

 

Κάποια προγράμματα τρέχουν υποχρεωτικά στο παρασκήνιο.

Ακόμα και αντα κλείσεις, ανοίγουν πάλι μόνα τους.

Έτσι δουλεύει το σύστημα.

Προτείνω να μην χρησιμοποιείς task managers.

Δεν υπάρχει λόγος...

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι ότι δεν είναι προγράμματα συστήματος αλλά msn talk και άλλα...

 

Τεσπα..

 

Για άλλα δεν ξέρω. Όμως για τη φωνητική κλήση, και στο milestone την ανοίγει από μόνο του.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Ουτε εγω χρησιμοποιω task killer και δεν μπαινω καν στον κοπο να τσεκαρω ποιες εφαρμογες τρεχουν στο παρασκηνιο. Και δεν ειχα ποτε προβλημα ουτε κολληματα. Οπως εχει ειπωθει πολυ σωστα απο φιλους εδω μεσα "let Android do its job".
"Any sufficiently advanced technology is indistinguishable from magic"-Sir Arthur Clarke
Link to comment
Share on other sites

Το ότι έχει το ηχείο πίσω είναι λίγο ενοχλητικό γιατί όταν παίζει μουσική και το αφήνεις κάτω ο ήχος βγαίνει αλλιωμενος..:(
Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο συμβαίνει και σε εμένα...έχω κατεβάσει έναν task manager και με το που μπαίνω τα σκοτώνω κατευθείαν...δεν μου τα ξανανοίγει όμως μετά...δεν ξέρω όμως αν αυτό τελικά είναι το σωστό, πάντως δεν μου δημιουργεί κάποιο πρόβλημα στο κινητό...

 

Why You Shouldn’t Be Using a Task Killer with Android

http://geekfor.me/faq/you-shouldnt-be-using-a-task-killer-with-android/

 

Ericsson GF 768...Nokia 6110...Nokia 6510....Alcatel OT 700...Nokia 3410...Sony Ericsson K850...Sony Ericsson P800...HTC Touch Diamond 2...HTC Desire...Samsung Galaxy S...Samsung Galaxy Nexus...Samsung Note 3...Samsung S8 plus Duos...Samsung Note 9...Samsung Mote 20 Ultra...Samsung Fold 3

Link to comment
Share on other sites

Why You Shouldn’t Be Using a Task Killer with Android

http://geekfor.me/faq/you-shouldnt-be-using-a-task-killer-with-android/

 

Ok Το απεγκατεστησα το task manager ήδη!! :D

Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

M

Why You Shouldn’t Be Using a Task Killer with Android

http://geekfor.me/faq/you-shouldnt-be-using-a-task-killer-with-android/

 

Ok το απεγκατεστησα το task manager ήδη!! :D

Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

Παιδια πιαμεφαεμογη να κατεβασω για να ακουω ραδιο απο το ιντερνετ και συγκεκριμενα περισσοτερο σπορτ φμ?
Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια πιαμεφαεμογη να κατεβασω για να ακουω ραδιο απο το ιντερνετ και συγκεκριμενα περισσοτερο σπορτ φμ?

 

Συνειδητοποιείς ότι έχει fm radio το κινητό και μπορείς να ακούσεις ράδιο κανονικά; Δεν είναι όλα τα τηλέφωνο τόσο άχρηστα όσο το μηλόφωνο :Ρ

Link to comment
Share on other sites

Δεν πιανει ο σταθμος εδω που ειμαι για αυτο θελω να ακουω μεσω ιντερνετ οποιος ξερει ας μου πει
Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια επειδη παιζει να το παρω απο το Amazon (τελος πια στο χαρατσι :lol:), οπως προτεινατε, ξερουμε στο λινκ που εχει δωθει http://www.amazon.de/gp/product/B003NCX6ZS/ref=s9_simh_gw_p23_i1?pf_rd_m=A3JWKAKR8XB7XF&pf_rd_s=center-1&pf_rd_r=1AM71EV43RJK1CF22N4N&pf_rd_t=101&pf_rd_p=463375193&pf_rd_i=301128 που φαινεται η διαθεσιμοτητα και η ημερομηνια παραλαβης?

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Παιδiά τα φώτα σας...πέρασα το HTC_IME από εδώ http://www.hallerud.se/htc_ime_jonasl_hires_27.zip στην microsd του κινητού μετά μπήκα από "τα αρχεία μου" στο κινητό και έκανα εγκατάσταση τα 2 αρχεία που περιέχει...αλλά δεν μου το βγάζει σαν επιλογή από το input text method όταν πάω να στείλω μύνημα από το handcent...τι κάνω λάθος:

Όταν θέλουμε να βάλουμε κάποια εφαρμογή εκτός market ποιά είναι η σωστή διαδικασία;

Επίσης διάβασα στο manual ότι για να μεταφέρεις αρχεία που έχεις κατεβασει από το market και έχουν μπει στην μνήμη του κινητου και να τα βάλεις στην microsd μπαίνεις με σύνδεση usb και τα μεταφέρεις..μπήκα λοιπόν και μετέφερα το ndrive που είχα κατεβάσει από το market με ένα απλό copy paste...αυτή είναι η σωστή διαδικασία;

Το πληκτρολόγιο πρέπει να το ενεργοποιήσεις πρώτα από το locale and text και μετά θα το δεις στο input method

 

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Γιώργος

Ericsson: GA 628 | Nokia: 3210, 6210, 6600 | Sony Ericcson: P990i | HTC: Touch Cruise, Hero, HD7 | Samsung: Galaxy S, Galaxy S II, Galaxy S III, Galaxy S5, Galaxy S7, Galaxy S9+, Galaxy Tab S2, Galaxy S21 Ultra, Galaxy Tab S8+ | Acer: Iconia A500 | ASUS: Nexus 7 (2013) | LG: G2 (32GB)

Link to comment
Share on other sites

Το πληκτρολόγιο πρέπει να το ενεργοποιήσεις πρώτα από το locale and text και μετά θα το δεις στο input method

 

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

 

Σε ευχαριστώ είναι όντως πολύ καλό πληκτρολόγιο!

Έβαλα σε λειτουργία καί την ομιλία και τώρα μετά τον ήχο ειδοποίησης όταν έρχεται μύνημα σου λέει καί το όνομα του αποστολεα ! Απλά εκπληκτικό !

Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

το tv out το δοκίμασε κανένας; με ενδιαφέρει βασικά να παίζει σωστά παρουσιάσεις powerpoint. Θα εκτιμούσα πολύ αν έκανε κάποιος τον κόπο να το δοκιμάσει
Link to comment
Share on other sites

το λινκ παραπανω δεν με βοηθησε. Ψαχνω ενα προγραμμα για να ακουω ελληνικους σταθμους. Υπαρχει κατι τετοιο;
Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

φιλε μου το ηχειο απο το galaxy s είναι δυνατότερο απο το HD2 και μαλιστα σε μια συγκριση που εκανα και στα δυο με το ιδιο mp3 , το ηχειο του galaxy s παίζει και με πιο μεσαίες συχότητες, σε σχέση με το HD2 που είναι πιο πριμαριστό, για μπασσα βεβαια ούτε λόγος με το τόσο μικρό ηχειάκι :p

δε τα μέτρησα βέβαια και με audio analyser για να σου δείξω και γράφημα συχνοτήτων αλλά πιστεύω καταλαβες ;)

 

όσο για την πλοηγηση δεν κουράζει φυσικά, και το multitouch με το smooth zoom in zoom out ειναι φανταστικό και κανει την πλοήγηση παιχνιδάκι, οπως επίσης και ο τρόπος που ρολλάρει τις σελίδες, ενω το HD2 ειναι πιο κουραστικό ακομα και με τον opera, έχει αρκετα προβλήματα τα οποια θα τα ξέρεις ήδη. Η ανάλυση είναι για μένα το μόνο μειον οπως ανέφερα. Ανοιγω την ιδια σελίδα στο HD2 και μετα στο galaxy s και δεν μπορω να διαβάσω γραμματα στο galaxy s με το ιδιο zoom λόγω μεγαλύτερων pixel. :(

έτσι αναγκαστικά πάντα zoomάρω περισσότερο από οτι στο HD2 γιατι δεν διαβάζονται τα γραμματα.

 

παντως επειδή έχω και το samsung omnia i8910 HD και η οθόνη του είναι με LED, τα 640χ360 pixels που έχει είναι ακριβως αυτα, και σε σχήμα τετράγωνο. Η εικόνα φένεται πεντακάθαρη κι όχι όπως του galaxy s που το κάθε pixel εχει άλα υπο-pixel διπλα διπλα :(

 

φιλε μου δν μπορω να παρω αποφαση... ειμαι μεταξυ HD2 kai Galaxy S.... Μπορεις λιγο να με διαφωτισεις σε γενικες γραμμες το τι πιστευεις εσυ οτι ειναι το καλυτερο. Μου αρεσει η οθονη του HD2 ειναι μεγαλη και μου αρεσει και το home screen του... Απο την αλλη το Galaxy S, αν και δν το εχω πιασει στα χερια μου, φαινεται να εχει καλυτερη οθονη και πολυ smooth Web browsing. μπορεις στους τομεις: 1) Ταχυτητα 2) Οθονη 3) Λογισμικο (αυτο δν ειναι και ιδιαιτερα δυσκολο 4) ΜΠΑΤΑΡΙΑ (για μενα ειναι πολυ σπουδαιο) 5) Homescreen-Widgets-Apps να μου πεις το τι πιστευεις! Νομιζω οτι εισαι ο μονος που μπορει να με βγαλει απο το αδιεξοδο... Ευχαριστω εκ των πρτερων

Link to comment
Share on other sites

Το ρολόι του accurate weather σας πηγαίνει σωστά ; Εμένα πάει μία ώρα πίσω!

Edit

Άκυρο φτιάχνει μέσα από τις ρυθμίσεις του site

Edited by tonysac
Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

4) ΜΠΑΤΑΡΙΑ (για μενα ειναι πολυ σπουδαιο)

 

Θα σου πω για την μπαταρία μόνο. Εξαρτάται από τι χρήση θα κάνεις, σήμερα έχω να το φορτίσω περίπου 30 ώρες και έχει ακόμα μπαταρία 30%

 

Εδώ του κράτησε 84 ώρες και έκαναν

90 minutes video playback

2 hours music playback

40 minutes voice calls

30 minutes navigation

30 minutes general usage

10 minutes browsing

10 minutes shooting photo and video

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S (Μέρος Ι)
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...