Jump to content

Samsung Galaxy S (Μέρος Ι)


NTROPIC
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια αρχιζω να ανυσιχω , ποτε θα μπορουμε να βαλουμε την 2.2 froyo? υπαρχει περιπτωσει να μην μπορεσουμε να το αναβαθμισουμε ποτε τελικα;

Μην ανησυχεις φιλε μου...Και επισημα πια,η Samsung ανακοινωσε οτι το Galaxy θα παρει τη 2.2...:up:

http://www.engadget.com/2010/06/29/samsung-says-all-galaxy-s-phones-will-get-android-2-2/

"Earth has its boundaries, but human stupidity is limitless”

Gustave Flaubert

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Έφτιαξα τις ρυθμίσεις για wap και mms συνδέεται κανονικά αλλά έχω ένα πρόβλημα. Δεν μπορώ να το απενεργοποιήσω. Καμία ιδέα?
Link to comment
Share on other sites

Έφτιαξα τις ρυθμίσεις για wap και mms συνδέεται κανονικά αλλά έχω ένα πρόβλημα. Δεν μπορώ να το απενεργοποιήσω. Καμία ιδέα?

 

Settings -> Wireless and network -> Mobile Networks -> Data roaming

 

Αλλά υπάρχουν κι εφαρμογές.

Link to comment
Share on other sites

Settings -> Wireless and network -> Mobile Networks -> Data roaming

 

Αλλά υπάρχουν κι εφαρμογές.

 

Φαντάζομαι data roaming είναι η περιαγωγή δεδομένων στα ελληνικά το οποίο φυσικά και το δοκίμασα και δε μου το απενεργοποιεί. Τώρα δλδ δεν είναι τικαρισμένο και το wap είναι ανοιχτό. Για πες καμιά εφαρμογή.

Link to comment
Share on other sites

Έφτιαξα τις ρυθμίσεις για wap και mms συνδέεται κανονικά αλλά έχω ένα πρόβλημα. Δεν μπορώ να το απενεργοποιήσω. Καμία ιδέα?

Ποιό είναι το βήμα για να περάσουμε τις wap και mms ρυθμίσεις ;

Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

Ποιό είναι το βήμα για να περάσουμε τις wap και mms ρυθμίσεις ;

 

Αυτά ακριβώς έκανα. http://magic-tips.blogspot.com/search/label/Wind

Link to comment
Share on other sites

Φαντάζομαι data roaming είναι η περιαγωγή δεδομένων στα ελληνικά το οποίο φυσικά και το δοκίμασα και δε μου το απενεργοποιεί. Τώρα δλδ δεν είναι τικαρισμένο και το wap είναι ανοιχτό. Για πες καμιά εφαρμογή.

 

3G Watchdog

"Any sufficiently advanced technology is indistinguishable from magic"-Sir Arthur Clarke
Link to comment
Share on other sites

3G Watchdog

 

Αυτό το έχω αλλά αυτό δεν είναι για να βλέπεις τη κίνηση? Δε βρήκα επιλογή που να απενεργοποιεί το 3g.

Link to comment
Share on other sites

πρέπει φίλε μου να περάσεις και το apndroid που υπάρχει στο market για να μπορείς να απενεργοποιεις το 3g από το 3gwatchdog!

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

πρέπει φίλε μου να περάσεις και το apndroid που υπάρχει στο market για να μπορείς να απενεργοποιεις το 3g από το 3gwatchdog!

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Ωραίος. Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Λετε να αργησει η 2.2 απο την samsung? την θελω για να μπορω να εχω flash στο browser. Αν ηταν ετσι θα αγοραζα το iphone 4, που δυστιζως απο οτι διαβασα σε καποια review τραβαει καλυτερα 720p βιντεο και φωτογραφιες απο το galaxy. Ελπιζω τουλαχιστον να μην ειναι μεγαλη η διαφορα
Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Λετε να αργησει η 2.2 απο την samsung? την θελω για να μπορω να εχω flash στο browser. Αν ηταν ετσι θα αγοραζα το iphone 4, που δυστιζως απο οτι διαβασα σε καποια review τραβαει καλυτερα 720p βιντεο και φωτογραφιες απο το galaxy. Ελπιζω τουλαχιστον να μην ειναι μεγαλη η διαφορα

 

Δες δειγματα απο site για τους φακους των iphone, galaxy s. Ειναι περιπου στα ιδια επιπεδα...

Link to comment
Share on other sites

το iphone 4, που δυστιζως απο οτι διαβασα σε καποια review τραβαει καλυτερα 720p βιντεο και φωτογραφιες απο το galaxy. Ελπιζω τουλαχιστον να μην ειναι μεγαλη η διαφορα

 

αυτο μπορει να μας το επιβεβαιωσει η να το διαψευσει καποιος??

Link to comment
Share on other sites

Λετε να αργησει η 2.2 απο την samsung? την θελω για να μπορω να εχω flash στο browser. Αν ηταν ετσι θα αγοραζα το iphone 4, που δυστιζως απο οτι διαβασα σε καποια review τραβαει καλυτερα 720p βιντεο και φωτογραφιες απο το galaxy. Ελπιζω τουλαχιστον να μην ειναι μεγαλη η διαφορα

Το γεγονος οτι ολα τα φορουμ σε Ελλαδα και εξωτερικο,"θαβουν" το καινουριο μηλο,γιατι ΔΕΝ κανει σωστα τη βασικοτερη λειτουργια του (δηλαδη τη πραγματοποιηση και αποδοχη κλησεων),δεν σε απασχολει καθολου?

Δηλαδη το μονο που σε ενδιαφερει ειναι να βγαζεις φωτογραφιες και να τραβας βιντεο και δεν σε ενδιαφερει αν χανεις κλησεις λογω του οτι χανει το σημα?:confused:

 

@sk7lafkos

Το επιβεβαιωνω εγω,γιατι το επιασα στα χερια μου (το Iphone4),για 20 λεπτα περιπου και εκανα ενα μικρο τεστ...Απο οσο μπορω να κρινω απο το βιντεο που τραβηξα (γιατι το ειδα στην οθονη του Iphone και οχι σε PC),τραβαει καλυτερα...

Μη φανταστεις ομως οτι εχουν μεγαλη διαφορα...Απλα τραβαει λιγο πιο "smoothly",με λιγοτερα σπασιματα στην οθονη..

Edited by djdog

"Earth has its boundaries, but human stupidity is limitless”

Gustave Flaubert

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν το κινητό ήρθε και με αναμένει στο σπίτι για γνωριμία...

Συνοψίζοντας έχω σκεφτεί τις παρακάτω ενέργειες αρχικά ώστε το κινητό να έρθει το δυνατόν στα μέτρα μου και αν έχω λάθος σας παρακαλώ να με διορθώσετε..

1. Ανοίγοντας για πρώτη φορά έχουμε firmware JF3(τσεκ με *#1234#)..Βάζω ελληνικά ( και απομνημονεύω το σημείο για να θυμάμαι που είναι όταν περάσω καινούριο firmware επειδή θα είναι όλα στα..ρώσικα)

2.Τσεκάρω αν το κινητό συνδέεται με το kies (δεν έχω βάλει ακόμα την sd στο κινητό, κάπου διάβασα ότι με αφορμάριστη κάρτα υπάρχει θέμα συμβατότητας με το kies)

3. Κλείνω το κινητό βγάζω sim

4. Έχω περάσει ήδη στο pc τα αρχεία για φλασάρισμα (το pc studio χρειάζεται; ) και κάνω την διαδικασία φλασαρίσματος για JF5..

5. Ξαναβάζω sim και sd ( format sd )

6. Βλέπω ρώσικα..πάω εκεί που θυμάμαι ότι ήταν τα settings και βάζω ελληνικά..

7.Βάζω και κάποιο πληκτρολόγιο για ελληνικά (ή τώρα με JF5 έχει; ) και το handcent για 160 χαρακτήρες..

8.Περνάω internet + mms ρυθμίσεις όπως λινκ σελίδας 36...

Αυτά τουλάχιστον έχω καταλάβει διαβάζοντας όλες αυτές τις ημέρες από εδώ και από αλλού..

Είναι σωστά ή λέω βλακείες ;;;:worry:

Edited by tonysac
Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

"Later this Year" η ενημερωση απο την Samsung για το froyo ........

 

Δηλαδη ή σε λιγες μερες ή μπορει και τον Δεκέμβριο!

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν το κινητό ήρθε και με αναμένει στο σπίτι για γνωριμία...

Συνοψίζοντας έχω σκεφτεί τις παρακάτω ενέργειες αρχικά ώστε το κινητό να έρθει το δυνατόν στα μέτρα μου και αν έχω λάθος σας παρακαλώ να με διορθώσετε..

1. Ανοίγοντας για πρώτη φορά έχουμε firmware JF3(τσεκ με *#1234#)..Βάζω ελληνικά ( και απομνημονεύω το σημείο για να θυμάμαι που είναι όταν περάσω καινούριο firmware επειδή θα είναι όλα στα..ρώσικα)

2.Τσεκάρω αν το κινητό συνδέεται με το kies (δεν έχω βάλει ακόμα την sd στο κινητό, κάπου διάβασα ότι με αφορμάριστη κάρτα υπάρχει θέμα συμβατότητας με το kies)

3. Κλείνω το κινητό βγάζω sim

4. Έχω περάσει ήδη στο pc τα αρχεία για φλασάρισμα (το pc studio χρειάζεται; ) και κάνω την διαδικασία φλασαρίσματος για JF5..

5. Ξαναβάζω sim και sd ( format sd )

6. Βλέπω ρώσικα..πάω εκεί που θυμάμαι ότι ήταν τα settings και βάζω ελληνικά..

7.Βάζω και κάποιο πληκτρολόγιο για ελληνικά (ή τώρα με JF5 έχει; ) και το handcent για 160 χαρακτήρες..

8.Περνάω internet + mms ρυθμίσεις όπως λινκ σελίδας 36...

Αυτά τουλάχιστον έχω καταλάβει διαβάζοντας όλες αυτές τις ημέρες από εδώ και από αλλού..

Είναι σωστά ή λέω βλακείες ;;;:worry:

4) Χρειάζεσαι και το Odin για να περάσεις το νέο firmware. Υπάρχει link στο site που κατεβάζεις το νέο firmware

7) Ελληνικά τώρα έχει και το πληκρολογιο της samsung και το swype:)

Γιώργος

Ericsson: GA 628 | Nokia: 3210, 6210, 6600 | Sony Ericcson: P990i | HTC: Touch Cruise, Hero, HD7 | Samsung: Galaxy S, Galaxy S II, Galaxy S III, Galaxy S5, Galaxy S7, Galaxy S9+, Galaxy Tab S2, Galaxy S21 Ultra, Galaxy Tab S8+ | Acer: Iconia A500 | ASUS: Nexus 7 (2013) | LG: G2 (32GB)

Link to comment
Share on other sites

4) Χρειάζεσαι και το Odin για να περάσεις το νέο firmware. Υπάρχει link στο site που κατεβάζεις το νέο firmware

7) Ελληνικά τώρα έχει και το πληκρολογιο της samsung και το swype:)

 

Ναι το ξέρω στο 4. που λέω τα αρχεία για φλασάρισμα είναι και αυτό...άλλωστε τις δικές σου οδηγίες ακολουθώ :)

Το pc studio όμως χρειάζεται; Στο pdf του site της samsung λέει ότι το χρειάζεται..ή αυτό ή τους τελευταίουs drivers

Edited by tonysac
Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς αν και πότε θα το φέρει η Cosmote; Επίσης όταν έρθει φαντάζομαι κανένα 600αρι θα χει ε;

Η φωτογραφική χωρίς Flash πως είναι;

Μακάρι να δούμε και CyanogenMOD πάντως! Το TouchWiz δε μου γεμίζει το μάτι...

Motorola Moto G 5.1 Official

Nexus 7 (2012), CM 1.2

Προηγούμενα: Nexus S, CM 10.2, HTC Magic, CM 6.1

Link to comment
Share on other sites

Ναι το ξέρω στο 4. που λέω τα αρχεία για φλασάρισμα είναι και αυτό...άλλωστε τις δικές σου οδηγίες ακολουθώ :)

Το pc studio όμως χρειάζεται; Στο pdf του site της samsung λέει ότι το χρειάζεται..ή αυτό ή τους τελευταίουs drivers

pc studio εννοείς το kiosk; Αν ναι, τότε το χρειάζεσαι αφού όταν εγκαθίσταται περνάει και τους drivers που χρειάζεσαι. Θα μπορούσες να περάσεις κατευθείαν τους drivers, αλλά καλύτερα βάλε το kiosk να είσαι σίγουρος :)

Γιώργος

Ericsson: GA 628 | Nokia: 3210, 6210, 6600 | Sony Ericcson: P990i | HTC: Touch Cruise, Hero, HD7 | Samsung: Galaxy S, Galaxy S II, Galaxy S III, Galaxy S5, Galaxy S7, Galaxy S9+, Galaxy Tab S2, Galaxy S21 Ultra, Galaxy Tab S8+ | Acer: Iconia A500 | ASUS: Nexus 7 (2013) | LG: G2 (32GB)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S (Μέρος Ι)
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...