Jump to content

Samsung Galaxy S (Μέρος Ι)


NTROPIC
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια, περα απο τιμες να βλεπετε και διαθεσιμοτητα. Το amazon κλπ μαγαζια μεταθετουν συνεχεια την ημερομηνια παραδοσης. Expansys, handtec, clove ειναι πολυ αξιοπιστα κι εχουν αμεση διαθεσιμοτητα.

 

 

εδω εχεις ενα δικιο αλλα μιλαμε για διαφορα στην τιμη..αν δεν καιγεσαι να το παρεις ντε και καλα σε μια μερα συμφερει....

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

εδω εχεις ενα δικιο αλλα μιλαμε για διαφορα στην τιμη..αν δεν καιγεσαι να το παρεις ντε και καλα σε μια μερα συμφερει....

Επειδη εβλεπα το amazon πριν το παρω ξεκινησε με ημερομηνια διαθεσης στις 12/6, το πηγε 21 και τωρα για Ιουλιο. Δεν εχει νοημα ετσι... προσωπικη μου αποψη βεβαια...

Σημερα παρελαβε κι ο αδερφος μου απο handtec. Ταχυτατη αποστολη κι αμεση εξυπηρετηση απο το live support σε κατι που χρειαστηκε. Κοστος 550 τελικη...

Edited by v@gelis
Link to comment
Share on other sites

Επειδη εβλεπα το amazon πριν το παρω ξεκινησε με ημερομηνια διαθεσης στις 12/6, το πηγε 21 και τωρα για Ιουλιο. Δεν εχει νοημα ετσι... προσωπικη μου αποψη βεβαια...

 

και εγω κοιτουσα...μαλιστα ειχα πετυχει να εχει και κανονικα αποθεμα μια αλλη φορα ελεγε οτι ειχε 4 χτες ελεγε εχει 1 και σημερα ελεγε πιο νωρις διαθεση στις 30 και τωρα πηγε 1 ιουλη...μηπως κανεις λαθος?εκτος αν εκανε λαθος στη μεταφραση το google...:D τι να πω?

εχει και αλλα μαγαζια που πουλαν μεσω amazon σε πολυ χαμηλες τιμες...γουστα ειναι αυτα...αν το θες αυριο πας σε αυτα που ειπες...

Edited by sk7lafkos
Link to comment
Share on other sites

Εμενα παντως με το νεο firmware με αφηνει να ψαξω στα ελληνικ κρατωντας πατημενο το menu για να εμφανιστεί το quick search bar.

Αν θυμαμαι καλα, στο πρωτο firmware, με το keyboard της htc, μου εμφανιζαι ελληνικα αποτελεσματα μονο αν ξεκίναγα να γραφω με το πρςτο γραμμα κεφαλαιο.

 

Ναι, τώρα που το είπες το είδα κι εγώ. Αλλά εγώ θέλω τα γράμματα που έχει στο πλάι να είναι ελληνικά και να μπορώ να μεταβώ από εκεί σε μία επαφή. Αυτό ρώτησα αν μπορεί να γίνει κάπως.

Link to comment
Share on other sites

To amazon εδω και πολλες μερες το ειχε στα 459 και με διαθεσιμοτητα αρκετες συσκευες. Σημερα βρηκε να τελειωσει το κινητο αλλα επεσε και η τιμη στα 455 :P
Goodbyte.gr :blink: Ειδήσεις.Κινητά.Tablet.Gadgets.Science
Link to comment
Share on other sites

Για θηκη εχει παρει κανεις καποια καλη? Πχ οι θηκες της bugatti κανουν? Γιατι απο διαστασεις ειναι οριακα.
Goodbyte.gr :blink: Ειδήσεις.Κινητά.Tablet.Gadgets.Science
Link to comment
Share on other sites

εδω εχεις ενα δικιο αλλα μιλαμε για διαφορα στην τιμη..αν δεν καιγεσαι να το παρεις ντε και καλα σε μια μερα συμφερει....

 

Ειμαι της ιδιας αποψης φιλε. Εχθες παρηγγειλα απο το ΗΤΜ (αφου αναφερθηκε ηδη δεν νομιζω να υπαρχει προβλημα) στα 465. Για μενα που καιγομαι περισσοτερο να γλιτωσω λεφτα και οχι να το εχω πριν απο ολους στα χερια μου, ηταν πολυ καλη περιπτωση. Περιμενω παραλαβη μετα τις 13 Ιουλιου

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

Επειδη εβλεπα το amazon πριν το παρω ξεκινησε με ημερομηνια διαθεσης στις 12/6, το πηγε 21 και τωρα για Ιουλιο. Δεν εχει νοημα ετσι... προσωπικη μου αποψη βεβαια...

Σημερα παρελαβε κι ο αδερφος μου απο handtec. Ταχυτατη αποστολη κι αμεση εξυπηρετηση απο το live support σε κατι που χρειαστηκε. Κοστος 550 τελικη...

Τρεις φορες που κοιταξα σε διαφορετικες ημερομηνιες δεν υπηρχε διαθεσιμοτητα. Μπορει να κανω εγω καπου λαθος...

Link to comment
Share on other sites

Μπορούμε να δούμε κάπου στο κινητό τον όγκο των δεδομένων που έχουμε καταναλώσει με σύνδεση 3g και τα λεπτά που έχουμε μιλήσει? Αν όχι υπάρχει κάποια εφαρμογή για αυτό?
Link to comment
Share on other sites

Μπορούμε να δούμε κάπου στο κινητό τον όγκο των δεδομένων που έχουμε καταναλώσει με σύνδεση 3g και τα λεπτά που έχουμε μιλήσει? Αν όχι υπάρχει κάποια εφαρμογή για αυτό?

 

3G Watchdog

Link to comment
Share on other sites

3G Watchdog

 

Τη κατέβασα αλλά αν κατάλαβα καλά μου λέει ότι πρέπει να έχω συνδεθεί με 3g για να ανοίξει η εφαρμογή και εγώ ακόμα δεν έχω περάσει τις ρυθμίσεις. Όπως και να' χει ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

παιδια πηγα να περασω το νεο firmware αλλα οσο περιμενα στο odin να ολοκληρωθει η διαδικασια το τηλ εσβησε κ η διαδικασια σταματησε να προχωραει.μετα εβγαλα την μπαταρια κ το ξανααναψα και μου εβγαλε το εξης σχεδιο.ενα κινητο ενα θαυμαστικο κ ενα pc.Λετε να χαλασε το τηλεφωνο?
Link to comment
Share on other sites

Οχι φιλε δεν χαλασε σβησε το κινητο βαλτο παλι σε downloding menu και κανε την διαδικασια απο την αρχη

ΚΑΙ ΣΙΓΟΥΡΕΨΟΥ ΟΤΙ ΕΧΕΙΣ ΠΕΡΑΣΕΙ ΤΟΥΣ DRIVERS

Link to comment
Share on other sites

Που βαζουμε ρε παιδια τις ρυθμισεις για internet, mms κλπ και τελικα ποιες ειναι! Ας βοηθησει καποιος!
Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

Εαν δεν μας πεις ποια εταιρια εχεις............... δεν γινεται να σε βοηθησουμε...

 

Vodafone και σε λιγο θα εχω και cosmote! Μολις ειδα κατι ομως στη σελ.36 ισχυει;

Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

Για Cosmote ναι ισχυει.

 

Για vodafone δεν ξερω...

 

Εννοω ενα λινκ που δινει εκει ενας φιλος! Εχει και vodafone! Νομιζω οτι ειμαστε οκ! Ευχαριστω!

Οντως ρε παιδια πρεπει καπου να τα μαζεψουμε ολα αυτα! Φλασαρισμα, ιντερνετ, τιπς κα πρεπει να ειναι καπου μαζι!

Edited by tonysac
Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

Παιδια αρχιζω να ανυσιχω , ποτε θα μπορουμε να βαλουμε την 2.2 froyo? υπαρχει περιπτωσει να μην μπορεσουμε να το αναβαθμισουμε ποτε τελικα;
Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια αρχιζω να ανυσιχω , ποτε θα μπορουμε να βαλουμε την 2.2 froyo? υπαρχει περιπτωσει να μην μπορεσουμε να το αναβαθμισουμε ποτε τελικα;

 

Ηρεμηστε ρε παιδια, θα αναβαθμισουμε. Η 2.2 μπορει να αργησει και 2 μηνες, δεν υπαρχει λογος βιασυνης, αλλωστε ως εχει αυτη τη στιγμη η 2.1 του galaxy s ειναι αψογη...

Link to comment
Share on other sites

Επειδη ειχα δουλεψει το froyo στο νεξους η μονες ουσιαστικες διαφορες ειναι το internet tethering που το εχουμε και flash που βαρενε αρκετα τον browser, κατα τα αλλα ειναι ιδια
Link to comment
Share on other sites

Περιεχόμενα:

 

  1. Αναβάθμιση τελευταίου Firmware
  2. Root Samsung Galaxy S
  3. Διόρθωση κολλημάτων αφού είναι rooted.

 

 

Αναβάθμιση τελευταίου Firmware

 

Χάνονται όλα τα δεδομένα, με αυτήν την μέθοδο θα έχει ελληνικά στο SWYPE και θα είναι πιο γρήγορο.. Απ' ότι είδα όμως, όλα τα αρχεία μένουν στο κινητό.

 

1. http://samsung-firmware.webs.com/WEB...msungi9000.htm

Κατέβασε

I9000XXJFB

Flash Program

Galaxy S / .PIT File

 

2. Άνοιξε το ODIN και φόρτωσε το .PIT και στα

PDA: CODE_I9000XWJFB.tar

PHONE: MODEM_I9000XXJF5.tar

CSC: CSC_I9000SERJF3.tar

 

3. Βγάλε SIM και SD κλείσε το κινητό.

 

Πάτα Volume Down + Home + Power και θα σου βγάλει ένα menu Downloading

 

4. Σύνδεσε το στον υπολογιστή, περίμενε να φορτώσει τους Drivers και πάτα start.

 

Σημειώσεις:

1. Πρέπει να έχετε βάλει το Kies και να λειτουργει σωστά με τους drivers.

2. Το κινητό ανοίγει στα Ρώσσικα πρώτη φορά, οπότε βάλτε από τις ρυθμίσεις την γλώσσα που θέλετε.

 

Root Samsung Galaxy S

 

SuperUser( http://forum.samdroid.net/f49/superuser-su-busybox-i9000-26-06-2010-a-1355/ )

 

If you have adb http://content.modaco.net/dropzone/adb.zip and you know how to use it!

 

1. Download: update.zip

2. Put update.zip to SD card, αυτό σημαίνει στο κεντρικό φάκελο Phone με το που το συνδέσετε στο PC.

3. Κατεβάστε το ADB

4. Κάντε το unzip σ' ένα φάκελο και ανοίξτε σε CMD τον φάκελο.

5. Στο Samsung κάντε Settings -> Applications -> Development -> USB debugging

6. Γράψτε adb-windows.exe reboot recovery

7. Όταν κάνει επανεκίνηση με το κουμπι έντασης επιλέγουμε 'apply sdcard:update.zip' και πατάμε το home κουμπί.

8. Download busybox από το market και το κάνουμε εγκατάσταση.

 

Διόρθωση κολλημάτων αφού είναι rooted. http://android.modaco.com/content/samsung-galaxy-s-s-modaco-com/312298/got-the-stalling-problem-rooted-try-this/

 

Πριν (προερατικό)

 

Μπορούμε να ελένξουμε πόση μνήμη έχει τώρα στα data γιατί με αυτήν την μέθοδο δεν πρέπει να ξεπεράσουμε τα 130mb

 

adb shell
su
cd /data/data
busybox du -h|busybox grep M

Εμένα μου έχει 42mb

 

Διαδικασία

 

adb shell
su
cp -rp /data/data /dbdata
mv /data/data /data/data.bak
ln -s /dbdata/data /data/data
reboot

 

Μετά (απεγκατάσταση)

Αν θέλουμε να το επαναφέρουμε

 

adb shell
su
rm /data/data
mv /data/data.bak /data/data
reboot

Edited by _DiMoN_
Link to comment
Share on other sites

Για να αρχίσουμε να μαζεύουμε όλους τους οδηγούς, στέλνετε μου τον δικό σας οδηγό με PM να αλλάζω αυτό το θέμα: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3227093

 

και μετά να γίνει sticky όταν μαζέψει αρκετη πληροφορία.

Link to comment
Share on other sites

Επειδη ειχα δουλεψει το froyo στο νεξους η μονες ουσιαστικες διαφορες ειναι το internet tethering που το εχουμε και flash που βαρενε αρκετα τον browser, κατα τα αλλα ειναι ιδια

 

Το μεγαλύτερο για μένα είναι ότι βλέπει 512 ραμ και όχι τόσο τα αλλά (που είναι αρκετά καλά βέβαια)

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S (Μέρος Ι)
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...