Jump to content

Samsung Galaxy S (Μέρος Ι)


NTROPIC
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Υπάρχει στο Market αυτή η εφαρμογή;

 

Οκ, τη βρήκα... Καλά απόλαυση η αποστολή 160 χαρακτήρων!

Edited by vigilante
Trust no one!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Υπάρχει στο Market αυτή η εφαρμογή;

Αν εννοείς το Handcent, ναι, υπάρχει :)

Γιώργος

Ericsson: GA 628 | Nokia: 3210, 6210, 6600 | Sony Ericcson: P990i | HTC: Touch Cruise, Hero, HD7 | Samsung: Galaxy S, Galaxy S II, Galaxy S III, Galaxy S5, Galaxy S7, Galaxy S9+, Galaxy Tab S2, Galaxy S21 Ultra, Galaxy Tab S8+ | Acer: Iconia A500 | ASUS: Nexus 7 (2013) | LG: G2 (32GB)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια προβλημα. Μου εκανε εσβησε καποιες φορες ξαφνικα σημερα το τηλεφωνο μονο του χρησιμοποιωντας το default web browser και το Layar. Εχει συμβει σε κανενα σας αυτο? Πιθανολογω να ειναι θεμα firmware (JF3) που ειναι προφανως πολυ πρωιμο ακομα η εχει θεμα η συσκευη μου?

 

Ακυρο ολα οκ. Ασυμβατοτητα εφαρμογων ειχα και κρασαρε ο kernel λογω πολυ μεγαλων απαιτησεων σε μνημη απο δυο εφαρμογες που εκαναν auto start κατα την εκκινηση. Τωρα ειναι παλι ενταξει. Ειναι εκπληκτικο το τηλεφωνο, κανω update μια εφαρμογη περιπου 280ΜΒ ενω ταυτοχρονα εχω ανοιχτο και το Navigon και το μενου παει σφαιρα. :D

"Any sufficiently advanced technology is indistinguishable from magic"-Sir Arthur Clarke
Link to comment
Share on other sites

Ακυρο ολα οκ. Ασυμβατοτητα εφαρμογων ειχα και κρασαρε ο kernel λογω πολυ μεγαλων απαιτησεων σε μνημη απο δυο εφαρμογες που εκαναν auto start κατα την εκκινηση. Τωρα ειναι παλι ενταξει. Ειναι εκπληκτικο το τηλεφωνο, κανω update μια εφαρμογη περιπου 280ΜΒ ενω ταυτοχρονα εχω ανοιχτο και το Navigon και το μενου παει σφαιρα. :D

Καλα, τι εφαρμογη έχεις 280MB? :lol::p

Γιώργος

Ericsson: GA 628 | Nokia: 3210, 6210, 6600 | Sony Ericcson: P990i | HTC: Touch Cruise, Hero, HD7 | Samsung: Galaxy S, Galaxy S II, Galaxy S III, Galaxy S5, Galaxy S7, Galaxy S9+, Galaxy Tab S2, Galaxy S21 Ultra, Galaxy Tab S8+ | Acer: Iconia A500 | ASUS: Nexus 7 (2013) | LG: G2 (32GB)

Link to comment
Share on other sites

Καλα, τι εφαρμογη έχεις 280MB? :lol::p

 

280ΜΒ ειναι το update μονο...:lol:. Ιατρικες εφαρμογες ειναι.

 

Το navigon/igo κτλ στο market δεν υπαρχουν...

 

Υπαρχει καμια .. "λυση;"

 

Το Navigon υπαρχει και εχει 30 day trial.

Εχεις pm.;)

"Any sufficiently advanced technology is indistinguishable from magic"-Sir Arthur Clarke
Link to comment
Share on other sites

Γινεται οι επαφες του καταλογου να συνδεοντε με το facebook; Και να ενημερονοντε αυτοματα; αν για παραδειγμα μια επαφη μου στον καταλογο εχει και fb και αλαξει φωτο στο προφιλ, αυτη να ενημερονεται και να αλαζει και στο τηλ; Στο desire νομιζω ειχα ακουσει οτι γινοταν Αυτο.
Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Γινεται (αν και δεν εχω facebook). Πηγαινε στις ρυθμισεις και επιλεξε να συγχρονιζει με facebook, twitter η myspace τις επαφες. :)
"Any sufficiently advanced technology is indistinguishable from magic"-Sir Arthur Clarke
Link to comment
Share on other sites

Γνωριζει κανεις αν υπαρχει καποιο εορτολογιο σε widget η εστω ως εφαρμογη περα απο το greek eortologio που φερνει αν ψαξεις στο market? Οχι οτι ειναι κακο απλα θα προτιμουσα να υπαρχει widget στη homescreen μου για να μην ανοιγοκλεινω την εφαρμογη συνεχεια και να εχω τις γιορτες διαθεσιμες με μια ματια.

 

..κανενας? :(

"Any sufficiently advanced technology is indistinguishable from magic"-Sir Arthur Clarke
Link to comment
Share on other sites

Άκου να δεις πως κόλπο. Άμα στις επαφές σου έχεις γιορτές και γενέθλια στα βάζει το ημερολόγιο του android. Μετά μπορείς με οποιοδήποτε widget agenda να βλέπεις τις γιορτές των φίλων σου μέσα από το ημερολόγιο.
Link to comment
Share on other sites

Έβαλα Ελληνικό SWYPE ! ! ! ! !

 

Απλά έβαλα την τελευταία Firmware κι έχει όλες τις γλώσσες για SWYPE!!!

:D:D:D

Για πες, ποιά έκδοση, την JF5, ή άλλη; Νομίζω είχε πάρει το μάτι μου μέχρι και JF7 :p

Όλα ok μέχρι τώρα;

Θα το ψάξω και εγώ γιατί δεν κρατιέμαι :lol:

Πάντως πέρα απο την πλάκα, μέχρι τώρα η samsung δείχνει καλά δείγματα. Μακάρι να συνεχίσει έτσι :)

Γιώργος

Ericsson: GA 628 | Nokia: 3210, 6210, 6600 | Sony Ericcson: P990i | HTC: Touch Cruise, Hero, HD7 | Samsung: Galaxy S, Galaxy S II, Galaxy S III, Galaxy S5, Galaxy S7, Galaxy S9+, Galaxy Tab S2, Galaxy S21 Ultra, Galaxy Tab S8+ | Acer: Iconia A500 | ASUS: Nexus 7 (2013) | LG: G2 (32GB)

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα το XXJFB δηλαδή το I9000XXJFB από http://samsung-firmware.webs.com/WEBPROTECT-samsungi9000.htm ..

Το κινητάκι πηγαίνει πιο γρήγορα, αλλά δεν έχω change log να δω τι έχει αλλάξει...

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα το XXJFB δηλαδή το I9000XXJFB από http://samsung-firmware.webs.com/WEBPROTECT-samsungi9000.htm ..

Το κινητάκι πηγαίνει πιο γρήγορα, αλλά δεν έχω change log να δω τι έχει αλλάξει...

Ημουν ετοιμος κι εγω να το φλασαρω. Ελληνικα παιζουν κανονικα; Εικαζεται οτι εχει βελτιωθει κι η αυτονομια. Για να δουμε...

Link to comment
Share on other sites

Λεω να το βαλω και εγω...

 

ΑΛΛΑ απο σημερα το συνδεω και μου λεει ξαφνικα "Unknown USB device" και κατι τετοια...

 

δεν το αναγνωριζει το τηλεφωνο..

 

καμια ιδεα;

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Ημουν ετοιμος κι εγω να το φλασαρω. Ελληνικα παιζουν κανονικα; Εικαζεται οτι εχει βελτιωθει κι η αυτονομια. Για να δουμε...

 

Ελληνικά

 

Menu: Ναι

SWYPE: Ναι

SMS: Με το κανονικό πρόγραμμα καταλαβαίνει ότι στέλνεις ελληνικά και στο βάζει αυτόματα Unicode και τα στέλνει. Βέβαια έχει 70 γράμματα unicode.

Με το Handcent κανονικότατα!

Link to comment
Share on other sites

Μπορει καποιος να κανει εναν μινι οδηγο ή να μας πει πως flashαρουμε;

 

Χανονται ολα τα δεδομενα; Εφαρμογες κτλ; Επαφες;

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Θελω να αγορασω το κινητο απο Γερμανια απο το amazon.de εχεις παρει κανεις απο εκει? Θα υποστηριζει Ελληνικα στο μενου/καταλογους/κλπ και επισης με την εγγυηση τι παιζει?

Αν καποιος ξερει παρακαλω να απαντησει γιατι το θελλλλωωωω συντομα! :lol:

Goodbyte.gr :blink: Ειδήσεις.Κινητά.Tablet.Gadgets.Science
Link to comment
Share on other sites

Μπορει καποιος να κανει εναν μινι οδηγο ή να μας πει πως flashαρουμε;

 

Χανονται ολα τα δεδομενα; Εφαρμογες κτλ; Επαφες;

 

Χάνονται όλα τα δεδομένα.. Απ' ότι είδα όμως, όλα τα αρχεία μένουν στο κινητό.

 

1. http://samsung-firmware.webs.com/WEBPROTECT-samsungi9000.htm

Κατέβασε

I9000XXJFB

Flash Program

Galaxy S / .PIT File

 

2. Άνοιξε το ODIN και φόρτωσε το .PIT και στα

PDA: CODE_I9000XWJFB.tar

PHONE: MODEM_I9000XXJF5.tar

CSC: CSC_I9000SERJF3.tar

 

3. Βγάλε SIM και SD κλείσε το κινητό.

 

Πάτα Volume Down + Home + Power και θα σου βγάλει ένα menu Downloading

 

4. Σύνδεσε το στον υπολογιστή, περίμενε να φορτώσει τους Drivers και πάτα start.

 

Σημειώσεις:

1. Πρέπει να έχετε βάλει το Kies και να λειτουργει σωστά με τους drivers.

2. Το κινητό ανοίγει στα Ρώσσικα πρώτη φορά, οπότε βάλτε από τις ρυθμίσεις την γλώσσα που θέλετε.

Link to comment
Share on other sites

Κατεβαζω το I9000XXJFB και κατεβαινει σαν ονομα JF5 στο τελος. Ετσι ειναι;

 

Ναι

 

Θελω να αγορασω το κινητο απο Γερμανια απο το amazon.de εχεις παρει κανεις απο εκει? Θα υποστηριζει Ελληνικα στο μενου/καταλογους/κλπ και επισης με την εγγυηση τι παιζει?

Αν καποιος ξερει παρακαλω να απαντησει γιατι το θελλλλωωωω συντομα!

 

Ναι κανονικά όλα και η εγγυήση. Δεν έχει διαφορά από που το παίρνεις. (πάντα εντός ΕΕ)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S (Μέρος Ι)
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...