Jump to content

Samsung Galaxy S (Μέρος Ι)


NTROPIC
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια καλησπερα εχω κατεβασει το kies αλλα δεν μπορει να συδεθει με το galaxy βοηθηστε αν γνωριζεται γιατι εχω τη συσκευη 2 μερες και εχω αρκετεσ αποριες

δεν γνωριζω τιποτα ευχαριστω

 

Φίλε σου απάντησα προσωπικά μόλις χθες, διάβασε και κάνε αυτό που σου είπα και αν δε δουλέψει βλέπουμε.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ευχαριστω για την απαντηση και θα τα διαβασω για να μαθω αλλα αν μπορουσεσ να βοηθησεις πως να το συνδεσω γιατι δεν βρηκα τιποτα μεχρι τωρα αναρωτιεμαι τι να φταιει εχω κανει κανονικα την εγκατασταση του kies και εχω τα vista 32αρια

 

Ειναι αναλογα την περιπτωση φιλε γι'αυτο σου λεω να ανατρεξεις σε παλαιοτερα posts. Σε αλλες περιπτωσεις διορθωνεται με τους drivers, σε αλλες φταιει οτι υπαρχουν αρχεια στην εσωτερικη μνημη με ονομα μεγαλυτερο των 16 χαρακτηρων, σε αλλες φταιει η παλιοτερη εκδοση kies, σε αλλες φταιει η θυρα usb...Πολλοι φιλοι νομιζω οτι δεν καταφεραν να το λυσουν. Μονο με ψαξιμο θα λυσεις το προβλημα σου. Αποτι βλεπω ο τυχερακιας σου εδωσε χθες καποιες οδηγιες.

 

Γενικα παντως το kies σαν λογισμικο και πακετο υποστηριξης ενος τοσο δυνατου τηλεφωνου, να ξερεις οτι ειναι αθλιο. Ειναι απο τις χειροτερες υλοποιησεις που εχω συναντησει προσωπικα σε συνοδευτικο software κινητου. Δυστυχως ειναι ο μονος τροπος για να περναμε στο κινητο μας official εκδοσεις του android, οποτε ειναι απαραιτητο καθως πλησιαζει η ελευση του γιαουρτιου.

 

Edit (ασχετο) - Κατοσταρισα τα posts μου lol. Αντε και εις ανωτερα :P

Edited by red_herring

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

επειδη πλεον δεν εχω το galaxy s..μπορει να μου πει κανεις αν βγηκε official "3button recovery mode" fix και για τα υπολοιπα galaxy s ή μονο για καναδα παραμενει official η λυση? ευχαριστω πολυ!
Link to comment
Share on other sites

Πάντως εννοείται ότι οι επαφές με ΟΛΑ τα στοιχεία (και φωτο) δημιουργούνται στο gmail εφάπαξ, δηλαδή τα φτιάχνεις μια φορά κάθε φορά που θες να τις ανακτήσεις στο GSG θα είναι όλα εκεί.

 

Προφανώς θα είναι εκεί. Υπάρχει όμως η περίπτωση να διαγράψεις μία ή περισσότερες επαφές τελείως από το gmail μέσω του τηλεφώνου. Οπότε, δεν είναι κακό να υπάρχει ένα backup.

Ἢ λέγε τί σιγῆς κρεῖττον, ἢ σιγὴν ἔχε
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

Κανένας δεν έχει πρόβλημα με τα ελληνικά ονοματα αρχείων mp3 ???

 

φίλε μου δεν ξέρω τι κάνουν οι άλλοι, αλλά εδώ και χρόνια επειδή πάντα αντιμετοπιζα προβλήματα σε διάφορες συσκευές και κομπιούτερ, πάντα φροντιζω να αλλάζω τις ονομασίες τους με greeklish κάθε τραγουδιού που εισαγω.

Υπάρχουν εφαρμογές για pc που μπορείς να αλλάξεις όλα τα στοιχεία της ετικετας και να προσθέσεις φωτογραφία του άλμπουμ η του καλλιτέχνη.

 

Αν ψάξεις λίγο στο google θα βρεις.

Εγώ έχω mac και χρησιμοποιώ iTunes το οποίο έχει ενσωματωμένο προγραμμα αλλαγής tag.

Οι περισσότεροι music players έχουν πρόβλημα στο να διαβάζουν Ελληνικά.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Επαναφέρω ένα ερώτημα που έκανα προχθές και δεν πήρα απάντηση: Στην αναγνώριση κλήσεων δεν μου βγάζει καθόλου το +30. Επειδή ταυτόχρονα με το τηλέφωνο άλλαξα σε Cosmote, δεν ξέρω αν αυτό έχει να κάνει με κάποια ρύθμιση του τηλεφώνου ή απλώς η Cosmote στην αναγνώριση τα τηλέφωνα τα δείχνει χωρίς το πρόθεμα +30.
Ἢ λέγε τί σιγῆς κρεῖττον, ἢ σιγὴν ἔχε
Link to comment
Share on other sites

Επαναφέρω ένα ερώτημα που έκανα προχθές και δεν πήρα απάντηση: Στην αναγνώριση κλήσεων δεν μου βγάζει καθόλου το +30. Επειδή ταυτόχρονα με το τηλέφωνο άλλαξα σε Cosmote, δεν ξέρω αν αυτό έχει να κάνει με κάποια ρύθμιση του τηλεφώνου ή απλώς η Cosmote στην αναγνώριση τα τηλέφωνα τα δείχνει χωρίς το πρόθεμα +30.

 

 

Επειδή έχεις COSMOTE Είναι..

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Επαναφέρω ένα ερώτημα που έκανα προχθές και δεν πήρα απάντηση: Στην αναγνώριση κλήσεων δεν μου βγάζει καθόλου το +30. Επειδή ταυτόχρονα με το τηλέφωνο άλλαξα σε Cosmote, δεν ξέρω αν αυτό έχει να κάνει με κάποια ρύθμιση του τηλεφώνου ή απλώς η Cosmote στην αναγνώριση τα τηλέφωνα τα δείχνει χωρίς το πρόθεμα +30.
Ναι, η Cosmote δεν δείχνει το +30 στο caller id. Όμως δεν πρέπει να έχει πρόβλημα με αυτό το κινητό, πρέπει να αναγνωρίζει κανονικά την επαφή, αν την έχεις αποθηκευμένη.
Link to comment
Share on other sites

Επιτελους εδω και 4 μερες εχω και εγω το Galaxy! Σημερα κανω την 2η πληρεις φωρτηση του. Η μπαταρια τα παει αρκετα καλα προς το παρων. Πολυ χρησημο και κατατοπιστικο το forum. Αν χρειαστω οτιδηποτε ξερω που θα ρωτησω! Ακομα δεν σκεφτομαι καποιο firmware update. Μαλλον τηα περιμενω καμμια βδομαδα ακομα για το Froyo!
Get BIG and RIPPED or DIE trying!
Link to comment
Share on other sites

Επαναφέρω ένα ερώτημα που έκανα προχθές και δεν πήρα απάντηση: Στην αναγνώριση κλήσεων δεν μου βγάζει καθόλου το +30. Επειδή ταυτόχρονα με το τηλέφωνο άλλαξα σε Cosmote, δεν ξέρω αν αυτό έχει να κάνει με κάποια ρύθμιση του τηλεφώνου ή απλώς η Cosmote στην αναγνώριση τα τηλέφωνα τα δείχνει χωρίς το πρόθεμα +30.

Ειναι απο την cosmote οπως σου ειπε και ο μηλο-φιλος παραπανω (χα χα).

εδω που τα λεμε καλυτερα να μην στο εμφανιζει. εγω οτι μου θυμιζει την λεξη "Ελλαδα" δεν θελω να το βλεπω. ειδικα τον τελευταιο καιρο.:lol::lol::lol::lol:

 

Παιδια, διαβαζω οτι ηδη ξεκινησε στο hd2 και παιζει η ρομ του desire hd. αν το καταφερουν και παιξει κανονικα σαν ρομ, τοτε το desire hd, δεν θα πουλησει καθολου !!!!

και την ιδια στιγμη θα παρει απιστευτη αξια το hd2, μιας και θα μπορεσει μεσω xda να παιξει και τα windows phone 7. φανταστειτε να εχει καποιος επιλογη να βαλει οποια ρομ θελει με android η wp7 η winmo6.5.

 

και φυσικα οι κατοχοι του απλου desire, θα τρελαθουν. γιατι το hd2 εχει και 576mb ram !!!!

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

Διάβαζα στο XDA σχετικά μ ένα νέο firmware 2.1

Στις οδηγίες εγκταστασης έγραφαν ότι μετά την εγκατσταση ο κωδικός παραγωγής μετατρέπεται σε KOR και δεν μπορείς να αναβαθμίσει μετά μέσω kies.

 

Δεν μ ενδιαφέρει να περάσω το firmware απλά μου κάνει εντύπωση, πως εγώ που μου έδινε KOR έκανα update την Μ1 μέσω kies αν ισχύει κάτι τέτοιο.

Και τώρα που είμαι με την επίσημη Μ1 πάλι KOR μου δίνει.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Ειδα το βιντεο που παιζει στο hd2 η ρομ του desire hd και εχω την εντυπωση οτι ολα παιζουν πιο γρηγορα μισο κλικ απο το galaxy.

για δειτε κι'εσεις και πειτε μου αν ειναι ιδεα μου :

http://gamesquare.co.uk/DesireHD/

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους, σκέφτομαι να αλλάξω το 3gs μου με ένα galaxy, και επειδή δεν έχω την δυνατότητα να διαβάσω όλο το θέμα, εχω 1-2 ερωτήσεις πρός τους έχοντες: Το ακουστικό κατα την κλήση είναι καθαρό και δυνατό (πχ όπως του iphone που έιμαι πολύ ευχαριστημένος)? Το σήμα είναι γενικά καλό?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους, σκέφτομαι να αλλάξω το 3gs μου με ένα galaxy, και επειδή δεν έχω την δυνατότητα να διαβάσω όλο το θέμα, εχω 1-2 ερωτήσεις πρός τους έχοντες: Το ακουστικό κατα την κλήση είναι καθαρό και δυνατό (πχ όπως του iphone που έιμαι πολύ ευχαριστημένος)? Το σήμα είναι γενικά καλό?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Καλημερα συμπολιτη (Χανια). μην το σκεφτεσαι καθολου. εχω το galaxy και η γυναικα μου το iphone3gs. ακουστικο, ενταση, καθαροτητα, ολα σουπερ !!!!

το σημα εχει να κανει παντα με την περιοχη και τον παροχο. ειναι καθαρα υποκειμενικη η απαντηση. εμενα στα Χανια με 3g ειναι σουπερ. και η συνδεση 3g internet μια χαρα και σε χωρους που με το hd2 ημουν ετσι κι' ετσι.

η γυναικα μου μολις ειδε το galaxy Μου ζητησε να δωσω το Iphone και να της παρω galaxy !!!!

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα συμπολιτη (Χανια). μην το σκεφτεσαι καθολου. εχω το galaxy και η γυναικα μου το iphone3gs. ακουστικο, ενταση, καθαροτητα, ολα σουπερ !!!!

το σημα εχει να κανει παντα με την περιοχη και τον παροχο. ειναι καθαρα υποκειμενικη η απαντηση. εμενα στα Χανια με 3g ειναι σουπερ. και η συνδεση 3g internet μια χαρα και σε χωρους που με το hd2 ημουν ετσι κι' ετσι.

η γυναικα μου μολις ειδε το galaxy Μου ζητησε να δωσω το Iphone και να της παρω galaxy !!!!

 

Ωραια, χαίρομαι διότι η πρώτη μου ερώτηση είναι πολύ σημαντική για εμενα(σημείωση:δεν είμαι κουφός, απλά μου αρεσει η ενταση στην συνομιλια:))

Και μια που σε βρήκα, η εγγραφή ήχου στο βίντεο πώς είναι, με ενδιαφέρει πολύ να γραφω βιντεακια απο συναυλίες κλπ. Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Ειδα το βιντεο που παιζει στο hd2 η ρομ του desire hd και εχω την εντυπωση οτι ολα παιζουν πιο γρηγορα μισο κλικ απο το galaxy.

για δειτε κι'εσεις και πειτε μου αν ειναι ιδεα μου :

http://gamesquare.co.uk/DesireHD/

 

Αντώνη δεν το νομίζω.

Εσυ έχεις πείρα πως σου φάνηκε κάτι τέτοιο.

Πρώτα πρώτα στο βίντεο βλέπουμε μια ρομ που μόλις έχει εγκατσταθει και είναι εντελώς άδεια ούτε επαφές δεν έχει περασμένες.

Όταν έχεις καθαρό λειτουργικό χωρίς να έχεις ενεργοποιήσει καν τις εφαρμογές που από μόνες τους τρέχουν στο παρασκήνιο, (ξέρεις πρέπει να ανοίξουν για πρώτη φορά ώστε να ενεργοποιηθούν), είναι φυσικό να έχεις μεγαλύτερη ταχύτητα. Για να δεις αυτή την ρομ μετά από μερικές μέρες σε κανονική λειτουργία να δούμε αν θα είναι το ίδιο γρήγορη.

 

Επειτα ξέρεις καλά ότι αυτές οι ρομ είναι φουλ στις χακιεριες.

Παρ όλα αυτά αν και δεν αντεξα να δω όλο το βίντεο, ούτε ο browser στο άνοιγμα του μου φάνηκε γρήγορος, αλλά και γενικά μέχρι την μέση που είδα, άνοιγε εντελώς άσχετα και ασήμαντα πράγματα που δεν μπορούν να δώσουν σαφή εικόνα.

Κάποια στιγμή επεχείρησε να ανοίξει το gmail. Εκτός ότι η συσκευή δεν υπάκουσε με την πρώτη, άργησε να το ανοίξει κι ας ήταν κενό.

 

Τα τελευταία χρόνια έχω φάει στην μαπα το HTC sense αλλά αναγκαστικά γιατί τα windows δεν δουλευονται χωρίς αυτό.

Τώρα όμως στα android το θεωρώ περιτο βάρος σε μια συσκευή και σ ένα λειτουργικό που δεν διαχειρίζεται με τον καλύτερο τροπο την μνήμη.

 

Το galaxy μου φουλ στημένο και με 2.1 είναι πιο γρήγορο σε οσα απ αυτά που έκανε και είναι κοινά στις δυο συσκευές. Π.χ. Στο άνοιγμα του μενού των ρυθμίσεων, στο άνοιγμα του browser.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Ναι, η Cosmote δεν δείχνει το +30 στο caller id. Όμως δεν πρέπει να έχει πρόβλημα με αυτό το κινητό, πρέπει να αναγνωρίζει κανονικά την επαφή, αν την έχεις αποθηκευμένη.

 

Το τηλέφωνο δεν έχει πρόβλημα. Στο αυτοκίνητο έχω πρόβλημα γιατί είχα περασμένες όλες τις επαφές με το +30 και τώρα δεν μου τις αναγνωρίζει στις εισερχόμενες όταν συνδέεται με το τηλέφωνο... Τέλος πάντων, αφού δεν αφορά στο τηλέφωνο είναι off topic

Ἢ λέγε τί σιγῆς κρεῖττον, ἢ σιγὴν ἔχε
Link to comment
Share on other sites

Ωραια, χαίρομαι διότι η πρώτη μου ερώτηση είναι πολύ σημαντική για εμενα(σημείωση:δεν είμαι κουφός, απλά μου αρεσει η ενταση στην συνομιλια:))

Και μια που σε βρήκα, η εγγραφή ήχου στο βίντεο πώς είναι, με ενδιαφέρει πολύ να γραφω βιντεακια απο συναυλίες κλπ. Ευχαριστώ

σε συναυλια και σε κελιστο χωρο δεν το εχω δοκιμασει. εχω τραβηξει ομως βιντεο απο προπονηση ποδοσφαιρου και ημουν στον παγκο.

πιστευω οτι ξερεις τι σημαινει προπονηση και τι φωνες ακουγονται.:lol::lol::lol::lol:

παραταυτα η ακουστικη οταν ειδα το βιντεο στον υπολογιστη ειναι πολυ καλη !!!!

αν καποιος το εχει δοκιμασει σε κλειστο χωρο με πολυ θορυβο ας μας πει :).

 

@Te-Slata

Κωστα καλημερα,

τωρα που το ειδα ξανα το βιντεο ειδα οτι εχεις ενα δικιο. παντως μου κανει μεγαλη εντυπωση που η Htc επιμενει με το sense Και μαλιστα εβγαλε και νεα εκδοση, οταν η Google αναφερει ρητα οτι σιγα σιγα θελει να βαλει στην ακρη sense και τετοιου ειδους πραγματα. πραγματικα δεν μπορω να καταλαβω την φιλοσοφια της htc μερικες φορες !!!!

Edited by TonyK

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Έχω προσπαθήσει να περάσω τις ρυθμίσεις των mms στο τηλέφωνο άλλα δεν έχω καταφέρει να στείλω μήνυμα ακόμη, σίγουρα θα υπάρχει κάποιο αντίστοιχο ποστ άλλα λόγο του όγκου δε μπορώ να ψάξω μπορεί κάποιος να βοηθήσει ? η σύνδεση μου είναι Vodafone.

Link to comment
Share on other sites

σε συναυλια και σε κελιστο χωρο δεν το εχω δοκιμασει. εχω τραβηξει ομως βιντεο απο προπονηση ποδοσφαιρου και ημουν στον παγκο.

πιστευω οτι ξερεις τι σημαινει προπονηση και τι φωνες ακουγονται.:lol::lol::lol::lol:

παραταυτα η ακουστικη οταν ειδα το βιντεο στον υπολογιστη ειναι πολυ καλη !!!!

αν καποιος το εχει δοκιμασει σε κλειστο χωρο με πολυ θορυβο ας μας πει :).

 

Ευχαριστώ για την βοήθεια, με στεναχωρεί παρόλα αυτά το γεγονός οτι ήσουν στον πάγκο, θές να μιλήσω στον κόουτς? (:lol:) Να είσαι καλά!

Link to comment
Share on other sites

 

Ευχαριστώ για την βοήθεια, με στεναχωρεί παρόλα αυτά το γεγονός οτι ήσουν στον πάγκο, θές να μιλήσω στον κόουτς? (:lol:) Να είσαι καλά!

αααα δεν εχει τετοια, ο κοουτς ειναι "δικος μου", μην αγχωνεσαι !!!! χαχαχαχα

απλα ειμαι...τραυματιας (ραγισμενο πλευρο απο αγκωνια σε φιλικο ματς).

μολις γινω καλα θα τραβαει η γυναικα μου απο την κερκιδα με το galaxy !!!!

 

απλα δεν ξερω αν θα τραβει με το δικο μου Galaxy Η με αυτο που θα της αγορασω !!!! :lol::lol::lol:

 

ξεχασα να σου πω και κατι αλλο. το αναφερω και για ολους τους υποψηφιους αγοραστες του Galaxy.

τετοια καμερα με τοσες ρυθμισεις/επιλογες/χαρακτηρηστικα δεν εχω δει εγω προσωπικα σε αλλο smartphone.

 

διορθωστε με αν κανω λαθος αλλα πρεπει να ειναι απο τα ελαχιστα, που οταν τραβας βιντεο, μπορεις να ζουμαρεις συγχρονως, και μπορεις να κανεις παυση την εγγραφη και να συνεχισεις να τραβας παλι οποτε θελεις και οσες φορες θελεις στην ιδια ληψη. αυτο πραγματικα ειναι φοβερο !!!!

 

ειδικα σε μια φαση που βγηκε η μπαλλα κορνερ και η μπαλλα εφυγε εξω απο το γηπεδο, ευτυχως πατησα παυση γιατι εκαναν 1 λεπτο να φερουν αλλη μπαλλα.:lol::lol::lol::lol:

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

Αντώνη επειδή δουλεύω παράλληλα και το ios, έχω μάθει να δουλεύω με τα εικονιδια των εφαρμογών χωρίς περιτα πράγματα που καταναλώνουν μνήμη και ενέργεια.

Στα android έχουμε και την δυνατότητα widgets για κάποια πράγματα. Τι να το κάνουμε το sense?

Μόνο για φιγούρα και εφέ είναι πλέον.

Δηλαδή χρειάζεται κάποιος να πατά στο people για να βλέπει τεράστιες φωτογραφίες των αγαπημένων η να πατά στο favorites του dialer και απλά να σύρει το δάχτυλο πάνω στην επαφή για να καλέσει.

 

Τέλος πάντων εγώ με την προσθήκη του laf fix το οποίο δεν θεωρώ χακερια αλλά κάτι που θα έπρεπε να έχει εξ αρχής κάνει η samsung, είμαι πολύ ευχαριστημένος.

Ειδικά όταν το συγκρινω σε ταχύτητα με το iPad στο οποίο εκτός από Ίντερνετ, mail και μουσική, δεν τρέχει τίποτα άλλο στο παρασκήνιο και έχω ανάλογους η καλύτερους χρόνους, είμαι απόλυτα ικανοποιημένος.

 

Κι εσυ το ίδιο :) οπότε αστους να παιδευονται.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά συγνώμη που επαναλαμβάνω την ίδια ερωτήση αλλά δεν έχω πάρει καμία απάντηση οπότε ρωτάω για τρίτη φορά: Στο post 4606 αναφέρεται σε συγχρονισμό επαφών facebook με αυτές του google ώστε να εμφανίζονται οι φωτογραφίες του facebook αυτόματα στις επαφές κτλ. Έχω προσπαθήσει αρκετά να το κάνω αλλά δεν έχω βρει τον τρόπο γιατί στους λογαριασμούς ο λογαρισμός facebook εμφανίζει ότι έχει 0 contacts. Ξέρει κανείς πως θα εμφανίσω τους φίλους μου στο facebook ως επαφές στο λογαρισμός του facebook στο Android?
Αντώνης.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S (Μέρος Ι)
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...