Jump to content

Samsung Galaxy S (Μέρος Ι)


NTROPIC
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

 

Υποθέτω όμως ξέρεις το άλλο με το swipe από το swype button i στο SYM, έ;

 

και το άλλο από το swype button στο G ...

 

Πάντως έχει πολλά τιπ πατώντας στο πλήκτρο swype button στιγμιαία και πατατεταμένα. Ρίχτε μια ματια

Edited by argam
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

εχω μια ακομα ερωτηση

 

περναω γεννεθλια σε μια επαφη και αυτα ΔΕΝ περνιονται αυτοματα και στο ημερολογιο σαν ειδοποιηση

Δεν θα επρεπε να γινεται αυτο?

Link to comment
Share on other sites

εχω μια ακομα ερωτηση

 

περναω γεννεθλια σε μια επαφη και αυτα ΔΕΝ περνιονται αυτοματα και στο ημερολογιο σαν ειδοποιηση

Δεν θα επρεπε να γινεται αυτο?

 

πως περνας γεννεθλια κ στο εμφανιζει,που πας...?

android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

Τι φορτιστή αυτοκινήτου προτείνετε?

 

Έχει κανείς τον επίσημο της Samsung?

 

http://www.samsung.com/us/consumer/mobile/mobile-phones/mobile-phone-accessories/CAD300UBEB/STD/index.idx?pagetype=acc_detail&subsubtype=chargers

 

http://www.skroutz.gr/search?cat_id=&keyphrase=CAD300UBE

Link to comment
Share on other sites

ειδα στο market και ενα widget με ονομα apn on-off widget. δουλευει αυτο μηπως καλυτερα ? το εχει δοκιμασει κανεις ?

 

Φιλε μου εγω απο την πρωτη στιγμη αυτο χρησιμοποιω.Δουλευει τελεια.Κανενα προβλημα.Το συνιστω ανεπιφυλακτα.

 

Ericsson GF 768...Nokia 6110...Nokia 6510....Alcatel OT 700...Nokia 3410...Sony Ericsson K850...Sony Ericsson P800...HTC Touch Diamond 2...HTC Desire...Samsung Galaxy S...Samsung Galaxy Nexus...Samsung Note 3...Samsung S8 plus Duos...Samsung Note 9...Samsung Mote 20 Ultra...Samsung Fold 3

Link to comment
Share on other sites

εχω μια ακομα ερωτηση

 

περναω γεννεθλια σε μια επαφη και αυτα ΔΕΝ περνιονται αυτοματα και στο ημερολογιο σαν ειδοποιηση

Δεν θα επρεπε να γινεται αυτο?

 

Με τη λειτουργία του ημερολογίου παρατήρησα ότι αν περνάς ημερομηνίες στα γενέθλια των επαφών τις δείχνει μόνο αν έχεις ενεργοποιήσει την προβολή ημερολογίου του τηλεφώνου. Έτσι έλυσα και το πρόβλημα που είχα με τις διπλές εγγραφές. Εμφανίζω μόνο το ημερολόγιο του gmail

 

Όσο για τις επαφές, επανέρχομαι με τα εξής:

 

1. Όταν έχεις επαφές στο τηλέφωνο και περνάς νέες επαφές, ή τις ενημερώνεις, δεν τις συγχρονίζει με τις επαφές του gmail, ακόμα και αν τις έχεις και τις δύο παράλληλα να τις βλέπει το τηλέφωνο! Αυτό δηλαδή που γινόταν με το gmail μέχρι και από Nokia!!!

 

2. Τα γκρουπς που έκανα στο τηλέφωνο δεν τα συγχρόνιζε με το gmail (υποθέτω λόγω του παραπάνω προβλήματος). Έτσι σταμάτησα την προβολή του καταλόγου του τηλεφώνου, άφησα μόνο το gmail, και πήγα και έκανα γκρουπς στο gmail. Αμ δε... Τα groups του gmail δεν τα δείχνει στο τηλέφωνο... Έτσι είμαι σε αδιέξοδο.

 

3. Στην εισαγωγή των επαφών με vcf από την κάρτα μνήμης (στο τηλέφωνο, όχι στο gmail), τα γενέθλια βγήκαν στη μορφή 909.74.1 Η αντίστοιχη εισαγωγή στο gmail έγινε χωρίς προβλήματα.

 

4. Όταν προσπαθείς να κάνεις κάτι στις επαφές, εκτός από το βασικό τους μενού, δεν εμφανίζεται η επιλογή αναζήτησης. Έτσι όταν π.χ. θέλεις να προσθέσεις επαφές σε μία ομάδα από το μενού της ομάδας, ή θέλεις να ενημερώσεις μια επαφή με έναν αριθμό που μόλις σε κάλεσε, πρέπει να αναζητήσεις με το δάχτυλο, χωρίς να μπορείς να πληκτρολογήσεις τα αρχικά γράμματα για να σε πάει στην επαφή.

 

Στα θετικά, βρήκα ένα φανταστικό κόλπο να μετατρέπεις όλες τις επαφές του Nokia που είναι σε vcf (και οποιεσδήποτε άλλες αντίστοιχες επαφές όπως του Outlook express ή του wlm) σε μία και μόνο επαφή για εύκολη είσοδο στο gmail. Μπορεί να έχει ξαναειπωθεί, αλλά αξίζει τον κόπο. Η λύση εδώ

Ἢ λέγε τί σιγῆς κρεῖττον, ἢ σιγὴν ἔχε
Link to comment
Share on other sites

Παιδια αναφορα παραδοσης στα sms δεν εχει το μηχανακι μας ? :)

ρωταω ξανα επισης μηπως και γνωριζει καποιος. το 3g watchgog δεν το βρηκα με αναζητηση στο market. πρεπει να εχω κανει κατι για να μπορω να το δω ?

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

Παιδια αναφορα παραδοσης στα sms δεν εχει το μηχανακι μας ? :)

ρωταω ξανα επισης μηπως και γνωριζει καποιος. το 3g watchgog δεν το βρηκα με αναζητηση στο market. πρεπει να εχω κανει κατι για να μπορω να το δω ?

 

3g watchdog όχι 3g watchgog, το τσεκαρα και υπάρχει

Δεν χρησιμοποιω αναφορες παράδοσης αλλά στις ρυθμισεις των μηνυμάτων υπάρχει επιλογή να τσεκάρεις

Edited by argam
Link to comment
Share on other sites

Παιδια αναφορα παραδοσης στα sms δεν εχει το μηχανακι μας ? :)

ρωταω ξανα επισης μηπως και γνωριζει καποιος. το 3g watchgog δεν το βρηκα με αναζητηση στο market. πρεπει να εχω κανει κατι για να μπορω να το δω ?

 

εχει κανονικα..πας στα μηνυματα-->μενου με το κουμππι κατω αριστερα-->ρυθμισεις και εκει εχει αναφορες παραδοσης που το κανεις τικ!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια αναφορα παραδοσης στα sms δεν εχει το μηχανακι μας ? :)

 

Και αναφορά παράδοσης, αλλά και αναφορά διαβάσματος έχει...στις ρυθμίσεις των μηνυμάτων θα τα βρεις...

Edited by DirectorCK
Link to comment
Share on other sites

Έχετε να προτείνετε κάποια προστασία οθόνης (ζελατίνα) ?

Από ότι έχω διαβάσει εδώ τουλάχιστον με τις γνωστές υπάρχουν προβλήματα... (ή δεν είναι έτσι?)

Link to comment
Share on other sites

μολις προσεξα την τζαμαουα μεταφραση της samsung greece...!

 

ακου εκει "ΔΙΑΓΡΑΦΗ ΝΗΜΑΤΟΣ" !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

και ταχυτατοι ειστε και πολυ εξυπηρετικοι και ολα !!!!

 

πω πω ρε παιδια, ειναι πραγματικα πολυ περιεργο συναισθημα, οταν απο την μια μερα στην αλλη, ενω εισαι γνωστης και power user ενος λειτουργικου οπως εγω στα windows mobile, οπου βοηθας ολους τους νεοτερους και νιωθεις τοσο ωραια που βοηθας και μοιραζεσαι τις γνωσεις σου, ξαφνικα γινεσαι εντελως rookie σε ενα νεο λειτουργικο με νεες ρυθμισεις και νεες λειτουργιες.

 

και πολλες φορες ρωτας κατι και περιμενεις με αγωνια να σου απαντησει καποιος γιατι ψαχνεσαι και δεν μπορεις ουτε ξερεις να βρεις αυτο που θελεις.

πιστευω οτι πολλα παιδια εδω μεσα το εχουν ζησει αυτο το συναισθημα και ειναι πολυ περιεργο, ειδικα στην αρχη μεχρι να ξεδιαλυνεις μερικα πραγματα.

 

ευτυχως η παρεα εδω ειναι πολυ καλη και γι'αυτο και θα το κρατησω το galaxy. να το φερω στα μετρα μου σιγα σιγα με την βοηθεια σας εδω και καποια στιγμη να μπορω κι'εγω να βοηθαω τους νεοτερους.

ευχαριστω και παλι πρωτα για την υπομονη σας και δευτερον για την ολη βοηθεια :).

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

Το έχεις καθαρίσει πολύ καλά και το είδες πολύ προσεκτικά?

Σε ξένα forums μιλάνε πάντως για πολύ εύκολο scratching...έχει πολύ κόσμο που έχουν σημάδια πολύ εύκολα...επίσης από όσο διάβασα δεν πρόκειται για γορίλλα τελικά.

Για πες από PDair πόσες μέρες έκανε να σου έρθει? Τι πήρες?

Από εκεί περιμένω κι εγώ...

 

Ναι το εχω καθαρισει εξονυχιστικα μονο και μονο γιαυτο το λογο και ευτυχως δεν παρατηρησα κατι. Το μονο που μπορεσα να δω (αν θεωρηθει γρατσουνια) ειναι κατι πολυ πολυ μικρα σημαδακια στο τελειωμα του γυαλιου εκει που ξεκιναει το μεταλλικου χρωματος πλαισιο.

 

Παρεμπιπτόντως τα μονα σημαδια που παρατηρησα βρισκονται επανω σε αυτο το πλαισιο και σιγουρα ειναι αποτελεσμα του μπες-βγες στην προχειρη θηκη που εχω (και δεν νομιζω να φταιει η θηκη γιαυτο-μαλλον η φτηνοκατασκευη-βαφη). Ουσιαστικα ειναι σαν να εχει ξεθωριασει ελαχιστα η βαφη.

 

Παντως εμενα πολλα κινητα μου τα εχει γρατσουνισει η τσεπη του τζιν και χωρις φυσικα να πεταω στην ιδια τσεπη κλειδια, λεφτα κλπ. Αυτο συνηθως στην τσεπη και παντα με θηκη και μερικες φορες στο χερακι οταν προκειται για μικρες αποστασεις με τα ποδια. Στο αυτοκινητο παντα στη θεση του συνοδηγου (με κλειστο παραθυρο παντα lol) και αν υπαρχει συνοδηγος και παλι με τη θηκη στην τσεπη.

 

Οσο για την invisibleSHIELD που προαναφερθηκε, πιστευα οτι θα καταπολεμουσε τη φοβια μου για γρατσουνιες αλλα μολις την εγκατεστησα αλλαξα τελειως γνωμη, οχι γιατι δεν εκανε τη δουλεια της, αλλα επειδη για να την κανει προκαλουσε ενα σωρο αλλα θεματα. Εχω γραψει εκτενες ποστ για την εμπειρια μου με την invisibleSHIELD.

 

Την pdair δεν την εχω παραγγειλει ακομα γιατι ειμαι στο ψαξιμο, αλλα μαλλον θα καταληξω σε αυτην

http://www.pdair.com/catalog/product_info.php?cPath=10100000_10000000_11000993&products_id=30923

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

 

Την pdair δεν την εχω παραγγειλει ακομα γιατι ειμαι στο ψαξιμο, αλλα μαλλον θα καταληξω σε αυτην

http://www.pdair.com/catalog/product_info.php?cPath=10100000_10000000_11000993&products_id=30923

 

Εχω παραγγείλει ήδη την έκδοση χωρίς το κλιπάκι ζώνης, υποθέτω θα έρθει σε καναδυό μέρες... θα σου πω αν είναι οκ

- Alex
Link to comment
Share on other sites

ξερει καποιος ποση ωρα θελει η πρωτη φορτηση?

εγω φιλε μολις το εβγαλα απο την κουτα, το εβαλα στην πριζα και το δουλευα συγχρονως.

τωρα το εχω βγαλει και μολις ξεφορτισει θα του κανω απλα 2-3 πληρη κυκλους φορτισης και ειναι μια χαρα.

δεν υπαρχει πλεον το θεμα οπως παλια που επρεπε να το φορτιζουμε 8 ωρες.

απολαυσε το τηλεφωνο σου και μην σε αγχωνει η μπαταρια.

------------------------

κατι αλλο τωρα.

προσπαθησα να στειλω sms γραφωντας το κειμενο με το swype και δεν το στελνει.

παταω αποστολη, ακουγεται ενας ηχος αλλα το μηνυμα δεν το στελνει.

δοκιμασα 3 φορες. μολις γυρισα σε πληκτρολογιο samsung το εστειλε αμεσως.

 

στις ρυθμισεις, στο "εισαγωγη λειτουργιας" που εχει επιλογη για τα sms, εκει που εχει μια ρυθμιση για unicode, αυτοματο και αλφαβητο GSM, τι εχετε επιλεξει ?

ειναι η αντιστοιχη επιλογη που ηταν στα νοκια για unicode για να μπορει να στελνει sms με 160 χαρακτηρες σωστα ?

ποια επιλογη πρεπει να εχουμε για να στελνει sms με 160 και να μην το στελνει σε 2 μηνυματα ?

Edited by TonyK

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον, δοκιμασα και τις 3 επιλογες και :

με τις επιλογες αλφαβητο gsm και unicode στελνει κανονικα με το swype.

αν το εχω στο αυτοματο δεν στελνει.

δοκιμαστε το κι'εσεις και πειτε μου :).

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

πρεπει να κανεις ενα φακελο Notifications και να τον βαλεις στην καρτα μνημης χυμα και εκει μεσα να βαλεις τον ηχο..μετα πας μηνυματα-ρυθμισεις-κατω κατω στις ρυθμισεις ειδοποιησης επιλογη ηχου κλησης,επιλεγεις και εισαι jet!!:D

 

Eυχαριστω εισαι κορυφη

the best

Link to comment
Share on other sites

και ταχυτατοι ειστε και πολυ εξυπηρετικοι και ολα !!!!

 

πω πω ρε παιδια, ειναι πραγματικα πολυ περιεργο συναισθημα, οταν απο την μια μερα στην αλλη, ενω εισαι γνωστης και power user ενος λειτουργικου οπως εγω στα windows mobile, οπου βοηθας ολους τους νεοτερους και νιωθεις τοσο ωραια που βοηθας και μοιραζεσαι τις γνωσεις σου, ξαφνικα γινεσαι εντελως rookie σε ενα νεο λειτουργικο με νεες ρυθμισεις και νεες λειτουργιες.

και πολλες φορες ρωτας κατι και περιμενεις με αγωνια να σου απαντησει καποιος γιατι ψαχνεσαι και δεν μπορεις ουτε ξερεις να βρεις αυτο που θελεις.

πιστευω οτι πολλα παιδια εδω μεσα το εχουν ζησει αυτο το συναισθημα και ειναι πολυ περιεργο, ειδικα στην αρχη μεχρι να ξεδιαλυνεις μερικα πραγματα.

 

ευτυχως η παρεα εδω ειναι πολυ καλη και γι'αυτο και θα το κρατησω το galaxy. να το φερω στα μετρα μου σιγα σιγα με την βοηθεια σας εδω και καποια στιγμη να μπορω κι'εγω να βοηθαω τους νεοτερους.

ευχαριστω και παλι πρωτα για την υπομονη σας και δευτερον για την ολη βοηθεια :).

 

Φίλε μου το ξέρω και είχα μάθει αρκετά και από εσένα και από άλλα παιδιά

Θα σου πω μερικές εεφαρμογουλες που έχω και πιθανόν να σου φανούν χρήσιμες και εσένα, δεν έχεις παρά να δοκιμάσεις αν θές.

Beautiful Widgets με ώρα, καιρό στην homme screen σε παρα πολλά σκινσ, και διαφορα χρησιμα widget (airplane on off, gps on off, bluetooth κλπ)

AutoSync on off (Widget)

Battery status, το διάλεξα τυχαία γιατί μου άρεσε το όνομα, ξέρεις από WM, αλλά μου βγήκε καλό, έχει διάφορα σκινσ, σου δείχνει μπαταρία σε ποσοστο, θερμοκρασία, αλλάζεις από 3g σε 2g κλπ.

AppRemover για γρήγορη απεγκατάσταση εφαρμογών για να μην ψάχνεις από τις ρυθμίσεις

Σίγουρα να βάλεις το ApPBrain για συγχρονισμό των εφαρμογών σου

Δοκίμασε το MortPlayer αν δεν σου αρέσει ο default mp3 player

Spot4u, ελληνική εφαρμογή με pois, φαρμακαεια βενζινάδικα φαγητό κλπ

Τέλος υπάρχει και ελληνικο εορτολογιο

αυτά τα λίγα αν ξέρει και κανεις άλλος κάτι χρήσιμο ας πει

Edited by argam
Link to comment
Share on other sites

εχουμε τη δυνατοτητα να βαλουμε διαφορετικο ηχο κλησης για μηνυμα και αναφορα η πανε πακετο αυτα τα δυο μαζι?εχω βαλει διαφορετικο στα μηνυματα και διαφορετικο στις ειδοποιησεις αλλα οι αναφορες χτυπανε οπως χτυπαει το μηνυμα..
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον, δοκιμασα και τις 3 επιλογες και :

με τις επιλογες αλφαβητο gsm και unicode στελνει κανονικα με το swype.

αν το εχω στο αυτοματο δεν στελνει.

δοκιμαστε το κι'εσεις και πειτε μου :).

 

Εχεις δικιο φιλε μου...Ειναι μεγαλο μπερδεμα οι ρυθμισεις των sms..Επισης δεν εχει τελικο ς οταν γραφεις με μεθοδο 3x4 παρα μονο εαν γραφεις κεφαλαια...Παντως εχει καμια μικροαρνητικα που σε κανουν να αναρωτιεσαι...ειναι δυνατον?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S (Μέρος Ι)
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...