Jump to content

Samsung Galaxy S (Μέρος Ι)


NTROPIC
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σχετικά με το GPS

Κατέβασα από το MARKET το δωρεάν / 7 ημερών δοκιμαστικό πρόγραμμα χαρτών της N.Drive. Είναι ταχύτατο. Βρίσκει θέση σε δευτερόλεπτα με 5-6 δορυφόρους. Οπότε το θέμα είναι καθαρά της google maps. Ούτε της κεραίας ούτε τίποτα. Δοκιμάστε το.

 

Το ndrive χρησιμοποιώ και εγώ το πρόβλημα είναι ότι σε διαρκή χρήση μέσα στο αυτοκίνητο κάθε τρεις και λίγο χάνει το σήμα και το ξαναβρίσκει...έχω κάνει και το φιξακι με το supl.google.com αλλά τζίφος...

 

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ποση ωρα κανει περιπου???? το εδωσα να το κανει κ σε 2 λεπτα κοντα τελιωσε, ειναι ενταξει???? στο odin μου εβγαλε στο πρωτο αριστερα κουτι pass , αυτο ηταν??????

 

Μια χαρά είσαι

Link to comment
Share on other sites

Με γεια !

 

 

ευχαριστω πολυ!!!!!! κ τα ελληνικα κομπλε, μονο το swype δεν μπορω να βρω ποσ το ανοιγω να γραψω?????

Link to comment
Share on other sites

Παιδια το ειχα γραψη και πριν μερικες ,ενας εισαγωγεας φιλος μου θα το φερει σε μερικες μερες και θα το διαθετει με 380.00-410.00 euro οποιος ενδιαφερεται ας μου πει ειναι κριμα να δινουμε τοσα και να εχουνε υφακι λες και μας κανουν χαρη!

 

Και εγω ενδιαφερομαι. οποτε στειλε κανενα pm οταν το φερει ο φιλος σου.Και γραψτο στο site:)

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ!!!!!! κ τα ελληνικα κομπλε, μονο το swype δεν μπορω να βρω ποσ το ανοιγω να γραψω?????

 

Πάτα παρατεταμένα στο σημείο που θες να γράψεις το κείμενο, επέλεξε μέθοδο εισαγωγής και Swype

Link to comment
Share on other sites

Πάτα παρατεταμένα στο σημείο που θες να γράψεις το κείμενο, επέλεξε μέθοδο εισαγωγής και Swype

 

 

 

να σε καλα αδερφε χιλια ευχαριστω..........................

Link to comment
Share on other sites

Και εγω ενδιαφερομαι. οποτε στειλε κανενα pm οταν το φερει ο φιλος σου.Και γραψτο στο site:)[/QUOT

 

Οταν θα τα φερει θα σε ενειμεροσω!!!

Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφέρον αυτό.Για πες μας για το φίλο σου.Τι μαγαζί έχει; eshop?

Για δώσε περισσότερα στοιχεία.Με ενδιαφέρει

 

Οχι ειναι ανεξαρτητος εισαγωγεας ο οποιος διαθετει τηλεφωνα

σε ολα αυτα τα καταστηματα ,οταν θα τα φερει θα σε ενειμερωσο πιθανον να παω λουτρα ωραιας ελενης οποτε ισως συναντηθουμε!!!

Link to comment
Share on other sites

- Ακομα δεν εχω καταλαβει γιατι ενω εχει βγαλει ενα σωρο αναβαθμισεις στην 2.1 η samsung??? , δεν τις δινει μεσω της επισημης οδου;;;;

 

- Εχω την XXJF3 out of the box και εχουν αναρτηθει καμια 10ρια αναβαθμισεις εκτοτε οι οποιες αναρτωνται αρχικα σε καποιο Ρωσσικο σαιτ;; ... περιεργα πραγματα .... και μετα στο "samsung-firmwares.com" ,το οποιο ειναι επισημο σαιτ της samsung?? !!

 

- Υπαρχει καποιος φιλος που να ξερει τι συμβαινει και μπορει να δωσει καποια εξηγηση ,μπας και κανω και γω τιποτα ,.... γιατι εχω ξεροσταλιασει στο διαβασμα ,αλλα ακρη δεν βγαζω με την προελευση των firmwares .... αν η τελευταια XWJM2 ειναι επισημη ,γιατι δεν εμφανιζεται στο kies;

- change log μεταξυ των firmwares υπαρχει πουθενα να δουμε τι διαφορες υπαρχουν στην καθε νεα εκδοση;; παρ' οτι ενημερωνομαι απο τους XDA ,δε εχω πεσει πανω σε κατι τετοιο. :X

- Stathis -
Link to comment
Share on other sites

- Ακομα δεν εχω καταλαβει γιατι ενω εχει βγαλει ενα σωρο αναβαθμισεις στην 2.1 η samsung??? , δεν τις δινει μεσω της επισημης οδου;;;;

 

- Εχω την XXJF3 out of the box και εχουν αναρτηθει καμια 10ρια αναβαθμισεις εκτοτε οι οποιες αναρτωνται αρχικα σε καποιο Ρωσσικο σαιτ;; ... περιεργα πραγματα .... και μετα στο "samsung-firmwares.com" ,το οποιο ειναι επισημο σαιτ της samsung?? !!

 

- Υπαρχει καποιος φιλος που να ξερει τι συμβαινει και μπορει να δωσει καποια εξηγηση ,μπας και κανω και γω τιποτα ,.... γιατι εχω ξεροσταλιασει στο διαβασμα ,αλλα ακρη δεν βγαζω με την προελευση των firmwares .... αν η τελευταια XWJM2 ειναι επισημη ,γιατι δεν εμφανιζεται στο kies;

- change log μεταξυ των firmwares υπαρχει πουθενα να δουμε τι διαφορες υπαρχουν στην καθε νεα εκδοση;; παρ' οτι ενημερωνομαι απο τους XDA ,δε εχω πεσει πανω σε κατι τετοιο. :X

 

Η λέξη κλειδί είναι επίσημα Beta firmwares. Που σημαίνει ναι μεν είναι επίσημα αλλά δεν είναι για τον λαό.

 

Επίσης δεν έχεις δει επίσημο, διότι θα δεις κατευθείαν το FroYo (2.2). Έχει βγάλει 3 beta εκδόσεις, που σημαίνει ότι το δουλεύουν το θέμα...

 

Change log όχι δεν υπάρχει,.

 

Το samsung-firmwares δεν είναι επίσημο αλλά τα παίρνει από την Samsung τα beta firmwares.

 

Υ.Γ. Για την ακρίβεια έχει βγάλει 22 εκδόσεις μετά την δικιά σου..

Link to comment
Share on other sites

Η λέξη κλειδί είναι επίσημα Beta firmwares. Που σημαίνει ναι μεν είναι επίσημα αλλά δεν είναι για τον λαό.

 

 

Υ.Γ. Για την ακρίβεια έχει βγάλει 22 εκδόσεις μετά την δικιά σου..

 

- Ωραιος ο DiMoN. :) ... και το τελευταιο ,.. υπαρχει κατι ουσιαστικο μετα την JF3 που αξιζει να μπω στην διαδικασια αναβαθμισης ;; ... αν υπηρχε δεν θα εβγαινε επισημα;;;

- παντως σε ευχαριστω για την διευκρινηση. .... θα μπορουσαν να βγαλουν και ενα change log ,για να ξερουμε που βαδιζουμε .... πολυ προχειρα μου φαινονται αυτα ,εστω και beta ...

- Φιλικα -

- Stathis -
Link to comment
Share on other sites

ηρθε η συσκευη απο αμαζον μια μερα νωριτερα ! η καλυτερη εκπληξη για σημερα!!!

εντωμεταξυ μου εκανε εντυπωση γιατι το αφησαν εξω απο το σπιτι χυμα , υπαρχει μεγαγος κινδυυνος κλοπης , ουτε τηλ με πηραν ουτε τιποτα , σιγουρα δεν ηταν ταχυδρομιο ελληνικο γιατι αφηνουν ειδοποιηση

ελα ρε συ....για πες λεπτομερειες,....δλδ να περιμενω αυριο στο δρομο?....κανονικα περιμενω στις 4,αλλα αυτο που ειπες για μη ειδοποιηση δεν μ αρεσει...

Link to comment
Share on other sites

ελα ρε συ....για πες λεπτομερειες,....δλδ να περιμενω αυριο στο δρομο?....κανονικα περιμενω στις 4,αλλα αυτο που ειπες για μη ειδοποιηση δεν μ αρεσει...

τι να σου πω εμεινα σημερα! βεβαια εχουμε προβλημα με το κουδουνι κ δε χτυπαει , αλλα ουτε τηλ , ουτε ειδοποιηση?

ουτε καν υπεγραψα οτι το παρελαβα

δε μπορω να το εξηγησω γιατι ετσι

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αν έχει πάρει κάποιος το κινητό από http://cleverstore.gr/index.php?target=products&product_id=32531 μπορεί να επιβεβαιώσει ότι είναι με ελληνικό μενού και ότι καλύπτεται από την ελληνική εγγύηση samsung, όπως και το ότι το κατάστημα είναι εμπιστοσύνης?

(και κάτι ακόμα, το κινητό έχει ραδιο έτσι? γιατί στο συγκεκριμένο site αναφέρει ότι δεν έχει και μου είναι απαραίτητο). Thanks.

Edited by tdm
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αν έχει πάρει κάποιος το κινητό από http://cleverstore.gr/index.php?target=products&product_id=32531 μπορεί να επιβεβαιώσει ότι είναι με ελληνικό μενού και ότι καλύπτεται από την ελληνική εγγύηση samsung, όπως και το ότι το κατάστημα είναι εμπιστοσύνης?

(και κάτι ακόμα, το κινητό έχει ραδιο έτσι? γιατί στο συγκεκριμένο site αναφέρει ότι δεν έχει και μου είναι απαραίτητο). Thanks.

Φιλε μου εγω το αγορασα απο εκει κανενα προβλημα απολυτως ταχυτατοι ευγενεστατοι και γλυτωσα και 100 ευρω σου το προτεινω

Φιλικά Σπύρος

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5663692#post5663692 <--πωλείται

Link to comment
Share on other sites

ερωτηση ρυθμισεις νετ και μμς τις βαζετε σε ξεχωριστα ΑΠΝ? H TO KATHENA MONO TOU?

 

Ένα APN γα mms και ένα για internet....

Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους.

Το παρελαβα χθες αργά το βράδυ.

Δεν μπόρεσα να ασχοληθώ μαζί του όσο θα ήθελα.

Αργότερα θα σας πω εντυπώσεις.

Έχω κολησει στις ρυθμίσεις του παροχου για να έχω 3G Internet.

 

Όλες μου οι συσκευές εδώ και 3 χρόνια τις έπαιρναν αυτόματα από την sim.

Στο samsung δεν γίνεται αυτό και δεν ξέρω γιατί.

 

Προσπάθησα να τις βάλω χειροκινητα και πηγαίνω στο μενού

Ασύρματη επικοινωνία και δυκτια/ δυκτια κινητής τηλεφωνιάς/ ονομαματα σημείων πρόσβασης

Και έχει το APN χωρίς να γράφει τίποτα άλλο και δεν μου δίνει την δυνατότητα να προσθέσω τίποτα.

 

Πως βάζουμε τις ρυθμίσεις manual?

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους.

Το παρελαβα χθες αργά το βράδυ.

Δεν μπόρεσα να ασχοληθώ μαζί του όσο θα ήθελα.

Αργότερα θα σας πω εντυπώσεις.

Έχω κολησει στις ρυθμίσεις του παροχου για να έχω 3G Internet.

 

Όλες μου οι συσκευές εδώ και 3 χρόνια τις έπαιρναν αυτόματα από την sim.

Στο samsung δεν γίνεται αυτό και δεν ξέρω γιατί.

 

Προσπάθησα να τις βάλω χειροκινητα και πηγαίνω στο μενού

Ασύρματη επικοινωνία και δυκτια/ δυκτια κινητής τηλεφωνιάς/ ονομαματα σημείων πρόσβασης

Και έχει το APN χωρίς να γράφει τίποτα άλλο και δεν μου δίνει την δυνατότητα να προσθέσω τίποτα.

 

Πως βάζουμε τις ρυθμίσεις manual?

 

Κώστα

Μετά τα ονόματα σημείων πρόσβασης, πάτα το μενου και Νέο ΑΡΝ, αφού κάνεις την εισαγωγή μη ξεχάσεις να αποθηκεύσεις

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους.

Το παρελαβα χθες αργά το βράδυ.

Δεν μπόρεσα να ασχοληθώ μαζί του όσο θα ήθελα.

Αργότερα θα σας πω εντυπώσεις.

Έχω κολησει στις ρυθμίσεις του παροχου για να έχω 3G Internet.

 

Όλες μου οι συσκευές εδώ και 3 χρόνια τις έπαιρναν αυτόματα από την sim.

Στο samsung δεν γίνεται αυτό και δεν ξέρω γιατί.

 

Προσπάθησα να τις βάλω χειροκινητα και πηγαίνω στο μενού

Ασύρματη επικοινωνία και δυκτια/ δυκτια κινητής τηλεφωνιάς/ ονομαματα σημείων πρόσβασης

Και έχει το APN χωρίς να γράφει τίποτα άλλο και δεν μου δίνει την δυνατότητα να προσθέσω τίποτα.

 

Πως βάζουμε τις ρυθμίσεις manual?

 

Δες και σελ.36...

Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

Κώστα

Μετά τα ονόματα σημείων πρόσβασης, πάτα το μενου και Νέο ΑΡΝ, αφού κάνεις την εισαγωγή μη ξεχάσεις να αποθηκεύσεις

 

Δες και σελ.36...

 

Ευχαριστώ πολύ παιδιά. Ακόμα δεν έχω μάθει την φιλοσοφία των μενού.

Το σημαντικότερο είναι ότι θέλει επανεκινηση μετά την εισαγωγή ρυθμίσεων.

 

Οι πρώτες εντυπώσεις είναι παρά πολύ Καλές.

Δεν με εντυπωσίασε βέβαια η ταχύτητα της συσκευής ούτε του λειτουργικού καθώς προερχομαι από 1000 επεξεργαστη και ένα φοβερά γρήγορο τηλέφωνο.

 

Αυτό που μ εντυπωσίασε είναι η ακρίβεια στο touching σε πολύ μικρούς στόχους όπως όταν θελουμε να πάμε στην τελευταία σελίδα του φόρουμ και πατάμε το (")

 

Στον browser θα μπορούσε να έχει καλύτερο αρχικό zoom ώστε να μπορείς να διαβάσεις χωρίς να ζουμαρεις. Κάποια στιγμή θα ανεβασω φωτό από το Leo να καταλάβετε τι λέω.

 

Το gps το δοκίμασα καθώς πήγαινα στο γραφείο με την εφαρμογή gps test.

Δεν παρατήρησα κάποιο πρόβλημα, αλλά οι συνθήκες ήταν ιδανικές. Ανοικτός πεδίο (ερημος γαρ:)). Δεν επεφται ποτέ κάτω από 2 δορυφόρους λιγότερους από όσους ήταν διαθέσιμοι.

Δηλαδή στους 10 διαθέσιμους επιανε τους 8 με πολύ καλά νούμερα. Δεν έχασε ούτε μια φορά το σήμα.

Για να έχω άποψη θα πρέπει να το δω μέσα στην πόλη.

 

Η οθόνη είναι ότι καλύτερο έχω δει σε χρώματα και επιτέλους μπορώ να την δουλέψω άνετα σε εξωτερικούς χώρους χωρίς να έχω την φωτινοτητα στο φουλ.

 

Όντως είναι ελαφρύ αλλά δεν ξέρω αν είναι κακό αυτό. Όλοι οι κατασκευαστές προσπαθούν να μειώσουν το βάρος.

Η ποιότητα των πλαστικών είναι πολύ καλή εώς άριστη. Το πίσω καπάκι έχει ελαστικότητα και δεν κινδυνεύει να σπάσει στο βάλε βγαλε όπως γίνεται σε αλλες συσκευές.

 

Γενικά είμαι ευχαριστημένος αλλά αν το Leo έτρεχε android δεν θα το αλλαζα.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ παιδιά. Ακόμα δεν έχω μάθει την φιλοσοφία των μενού.

Το σημαντικότερο είναι ότι θέλει επανεκινηση μετά την εισαγωγή ρυθμίσεων.

 

Οι πρώτες εντυπώσεις είναι παρά πολύ Καλές.

 

Στον browser θα μπορούσε να έχει καλύτερο αρχικό zoom ώστε να μπορείς να διαβάσεις χωρίς να ζουμαρεις. Κάποια στιγμή θα ανεβασω φωτό από το Leo να καταλάβετε τι λέω.

 

Η οθόνη είναι ότι καλύτερο έχω δει σε χρώματα και επιτέλους μπορώ να την δουλέψω άνετα σε εξωτερικούς χώρους χωρίς να έχω την φωτινοτητα στο φουλ.

 

Όντως είναι ελαφρύ αλλά δεν ξέρω αν είναι κακό αυτό. Όλοι οι κατασκευαστές προσπαθούν να μειώσουν το βάρος.

Η ποιότητα των πλαστικών είναι πολύ καλή εώς άριστη. Το πίσω καπάκι έχει ελαστικότητα iκαι δεν κινδυνεύει να σπάσει στο βάλε βγαλε όπως γίνεται σε αλλες συσκευές.

 

Γενικά είμαι ευχαριστημένος αλλά αν το Leo έτρεχε android δεν θα το αλλαζα.

 

- Στον browser μπορείς να ρυθμίσεις πολλά πράγματα. Στις ρυθμίσεις του μπορείς να αλλάξεις το μέγεθος της γραμματοσειράς καθώς και το ζουμ εμφανισης της σελίδας ( 1ο και 2ο μενού )

- Η ποιότητα κατασκευής κατά την άποψη μου είναι κορυφεα κι ας λένε κάποιοι εδώ, αλλά και έξω ,για πλαστικουρες και τα σχετικά. Δεν ξέραμε να τους στείλουμε Μέιλ να μας τα φτιάχνουν απο στρατζαριστο μέταλλο και να ζυγίζουν και καμία 250αρια γραμμάρια. Η πλάτη του είναι πολύ καλά υπολογισμένη ,ώστε αν πέσει από αυτή την μεριά να απορροφήσει αρκετό μέρος της κρούσης.

 

- Ένα τιπ για την φωτεινότητα είναι το εξής:

Εαν δεν είναι ενεργοποιημένη η αυτόματη φωτεινότητα ,ακουμποντας το δάκτυλο από αριστερά πάνω στην μπάρα πληροφοριών και σέρνοντας το προς τα δεξιά και το αντίστροφο, αυξομειωνεις την φωτεινοτητα της συσκευής.

- Stathis -
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S (Μέρος Ι)
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...