Jump to content

Samsung Galaxy S (Μέρος Ι)


NTROPIC
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εντυπώσεις από amazon.de κανένας που το πήρε από εκεί και το έχει παραλάβει; αξίζει σαν μαγαζί/διαδικασία κλπ;

 

edit: και από tv-out πως παει;

Edited by drlacan
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Thanks! 3)Οχι δε χρειαζεται προγραμμα ή οχι δεν το βλεπει σαν δισκο?

 

Το βλέπει σαν δίσκο, επίσης μπορείς να το ρυθμίσεις τι θα κάνει μόλις το συνδέεις.

Link to comment
Share on other sites

Ανοιξε το Handcent ...Πατα το αστερακι πανω δεξια..

Επελεξε Settings-Notification settings-Sent notifications-και τσεκαρε το "Notify when message is received (needs carrier support)"...;)

Στο δικό μου στο Sent Notifications, έχω disabled και όχι "Notify when message is received (needs carrier support)". Έχω απλά ενεργοποιημένο το Notifications στο Notifications Settings και παίρνω μια χαρά ειδοποιήσεις

Γιώργος

Ericsson: GA 628 | Nokia: 3210, 6210, 6600 | Sony Ericcson: P990i | HTC: Touch Cruise, Hero, HD7 | Samsung: Galaxy S, Galaxy S II, Galaxy S III, Galaxy S5, Galaxy S7, Galaxy S9+, Galaxy Tab S2, Galaxy S21 Ultra, Galaxy Tab S8+ | Acer: Iconia A500 | ASUS: Nexus 7 (2013) | LG: G2 (32GB)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα.Πηρα σημερα και εγω το galaxy τρομερο αλλα εχω ενα θεμα.......εβαλα ελληνικο μενου κανονικα αλλα ελληνικο πληκτρολογιο δεν βρισκω τι γινεται μηπως πρεπει να ρυθμισω κατι....................Ευχαριστω....
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα.Πηρα σημερα και εγω το galaxy τρομερο αλλα εχω ενα θεμα.......εβαλα ελληνικο μενου κανονικα αλλα ελληνικο πληκτρολογιο δεν βρισκω τι γινεται μηπως πρεπει να ρυθμισω κατι....................Ευχαριστω....

 

Επιλογή 1, βάζεις το καινούργιο firmware (τώρα που δεν έχεις περάσει και πολλά προγράμματα). Θα έχεις και ελληνικό SWYPE.

 

Επιλογή 2, βάζεις από το market μια εφαρμογή για ελληνικό πληκτολόγιο.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα.Πηρα σημερα και εγω το galaxy τρομερο αλλα εχω ενα θεμα.......εβαλα ελληνικο μενου κανονικα αλλα ελληνικο πληκτρολογιο δεν βρισκω τι γινεται μηπως πρεπει να ρυθμισω κατι....................Ευχαριστω....

 

Βάλε το τελευταίο firmware όπως λέει και ο dimon να έχεις και swype το οποίο τα σπάει. Γράφεις απίστευτα γρήγορα. Εμένα τουλάχιστον με έχει ενθουσιάσει πάρα πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Στο δικό μου στο Sent Notifications, έχω disabled και όχι "Notify when message is received (needs carrier support)". Έχω απλά ενεργοποιημένο το Notifications στο Notifications Settings και παίρνω μια χαρά ειδοποιήσεις

 

Παίρνεις "αναφορά παράδοσης"? Σου εμφανίζει δλδ ένα tick δίπλα στο μήνυμα που έστειλες?

Link to comment
Share on other sites

κανένα post σχετικά με αυτά παιδιά;

 

Με συγχωρείς αλλά τι να λέμε... Το amazon είναι τεράστια εταιρία, εννοείται και δεν υπάρχουν προβλήματα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Δείτε λίγο αυτό: Samsung Galaxy S with flash enabled

 

Ισχύει;

 

Ναι φυσικά και ισχύει έιναι ο Broswer Skyfire.

 

http://www.androidzoom.com/android_applications/communication/skyfire-browser-21-beta_gmkv.html

Link to comment
Share on other sites

Παίρνεις "αναφορά παράδοσης"? Σου εμφανίζει δλδ ένα tick δίπλα στο μήνυμα που έστειλες?

Αν πάω στο delivery reports μου εμφανίζει όλες τις αναφορές

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Γιώργος

Ericsson: GA 628 | Nokia: 3210, 6210, 6600 | Sony Ericcson: P990i | HTC: Touch Cruise, Hero, HD7 | Samsung: Galaxy S, Galaxy S II, Galaxy S III, Galaxy S5, Galaxy S7, Galaxy S9+, Galaxy Tab S2, Galaxy S21 Ultra, Galaxy Tab S8+ | Acer: Iconia A500 | ASUS: Nexus 7 (2013) | LG: G2 (32GB)

Link to comment
Share on other sites

Αν πάω στο delivery reports μου εμφανίζει όλες τις αναφορές

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

 

Τώρα το είδα το delivary reports. Πάντως όταν στέλνω από το messaging της samsung μετά στο handcent μου εμφανίζει ένα tick δίπλα από το μήνυμα που έστειλα σαν αναφορά παράδοσης ενώ όταν στέλνω απο το handcent δεν μου το εμφανίζει. Anyway. Ευχαριστώ όπως και να'χει.

Link to comment
Share on other sites

Φιλτατε μια ερωτηση αφου εχεις και τις δυο συσκευες (εγω εχω το hd2 και σκεφτομαι για το galaxy και μεταβαση στο android).

Μπορεις να μου πεις αν το ηχειο του galaxy υπερεχει του hd2 (το οποιο ομολογουμενως δεν ειναι το δυνατοτερο σε ενταση αφενος, και χανει στην ποιοτητα αναπαραγωγης αφετερου)?

Επισης στην πλοηγηση στο διαδυκτιο κουραζει σε σχεση με το hd2, κοινως οι 0,3 ιντσες εχουν ουσιαστικη σημασια?

Ευχαριστω :)

 

 

φιλε μου το ηχειο απο το galaxy s είναι δυνατότερο απο το HD2 και μαλιστα σε μια συγκριση που εκανα και στα δυο με το ιδιο mp3 , το ηχειο του galaxy s παίζει και με πιο μεσαίες συχότητες, σε σχέση με το HD2 που είναι πιο πριμαριστό, για μπασσα βεβαια ούτε λόγος με το τόσο μικρό ηχειάκι :p

δε τα μέτρησα βέβαια και με audio analyser για να σου δείξω και γράφημα συχνοτήτων αλλά πιστεύω καταλαβες ;)

 

όσο για την πλοηγηση δεν κουράζει φυσικά, και το multitouch με το smooth zoom in zoom out ειναι φανταστικό και κανει την πλοήγηση παιχνιδάκι, οπως επίσης και ο τρόπος που ρολλάρει τις σελίδες, ενω το HD2 ειναι πιο κουραστικό ακομα και με τον opera, έχει αρκετα προβλήματα τα οποια θα τα ξέρεις ήδη. Η ανάλυση είναι για μένα το μόνο μειον οπως ανέφερα. Ανοιγω την ιδια σελίδα στο HD2 και μετα στο galaxy s και δεν μπορω να διαβάσω γραμματα στο galaxy s με το ιδιο zoom λόγω μεγαλύτερων pixel. :(

έτσι αναγκαστικά πάντα zoomάρω περισσότερο από οτι στο HD2 γιατι δεν διαβάζονται τα γραμματα.

 

παντως επειδή έχω και το samsung omnia i8910 HD και η οθόνη του είναι με LED, τα 640χ360 pixels που έχει είναι ακριβως αυτα, και σε σχήμα τετράγωνο. Η εικόνα φένεται πεντακάθαρη κι όχι όπως του galaxy s που το κάθε pixel εχει άλα υπο-pixel διπλα διπλα :(

Link to comment
Share on other sites

Τώρα το είδα το delivary reports. Πάντως όταν στέλνω από το messaging της samsung μετά στο handcent μου εμφανίζει ένα tick δίπλα από το μήνυμα που έστειλα σαν αναφορά παράδοσης ενώ όταν στέλνω απο το handcent δεν μου το εμφανίζει. Anyway. Ευχαριστώ όπως και να'χει.

Πήγαινε στο Receive message settings και αντί για Handecent delivery report επέλεξε Delivery reports (το πρώτο)

Τώρα θα βλέπεις το πράσινο tick αντί να εμφανίζεται στα delivery reports

Γιώργος

Ericsson: GA 628 | Nokia: 3210, 6210, 6600 | Sony Ericcson: P990i | HTC: Touch Cruise, Hero, HD7 | Samsung: Galaxy S, Galaxy S II, Galaxy S III, Galaxy S5, Galaxy S7, Galaxy S9+, Galaxy Tab S2, Galaxy S21 Ultra, Galaxy Tab S8+ | Acer: Iconia A500 | ASUS: Nexus 7 (2013) | LG: G2 (32GB)

Link to comment
Share on other sites

Tip για swype:

 

Εαν θελουμε να επιλεξουμε ενα κειμενο/αντιγραφη/επικολληση κτλ παταμε αριστερα κατω το κουμπακι και το σερνουμε το δακτυλο μας μεχρι το "SYM" στο διπλα κουμπακι δλδ.

 

Ετσι εμφανιζεται ενα "κρυφο" μενου.....

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε στο Receive message settings και αντί για Handecent delivery report επέλεξε Delivery reports (το πρώτο)

Τώρα θα βλέπεις το πράσινο tick αντί να εμφανίζεται στα delivery reports

 

Επιτέλους. Αυτό ήταν. Ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Tip για swype:

 

Εαν θελουμε να επιλεξουμε ενα κειμενο/αντιγραφη/επικολληση κτλ παταμε αριστερα κατω το κουμπακι και το σερνουμε το δακτυλο μας μεχρι το "SYM" στο διπλα κουμπακι δλδ.

 

Ετσι εμφανιζεται ενα "κρυφο" μενου.....

 

Ωραίο κολπάκι, είναι εύκολο να το βγάλεις μια photo να το βάλω στον οδηγό που ετοιμάζω?

Link to comment
Share on other sites

Tip για swype:

 

Εαν θελουμε να επιλεξουμε ενα κειμενο/αντιγραφη/επικολληση κτλ παταμε αριστερα κατω το κουμπακι και το σερνουμε το δακτυλο μας μεχρι το "SYM" στο διπλα κουμπακι δλδ.

 

Ετσι εμφανιζεται ενα "κρυφο" μενου.....

Τέλειο :D:D Επιτέλους βελάκια για να μετακινείσαι στο κείμενο :p

Γιώργος

Ericsson: GA 628 | Nokia: 3210, 6210, 6600 | Sony Ericcson: P990i | HTC: Touch Cruise, Hero, HD7 | Samsung: Galaxy S, Galaxy S II, Galaxy S III, Galaxy S5, Galaxy S7, Galaxy S9+, Galaxy Tab S2, Galaxy S21 Ultra, Galaxy Tab S8+ | Acer: Iconia A500 | ASUS: Nexus 7 (2013) | LG: G2 (32GB)

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου το ηχειο απο το galaxy s είναι δυνατότερο απο το HD2 και μαλιστα σε μια συγκριση που εκανα και στα δυο με το ιδιο mp3 , το ηχειο του galaxy s παίζει και με πιο μεσαίες συχότητες, σε σχέση με το HD2 που είναι πιο πριμαριστό, για μπασσα βεβαια ούτε λόγος με το τόσο μικρό ηχειάκι :p

δε τα μέτρησα βέβαια και με audio analyser για να σου δείξω και γράφημα συχνοτήτων αλλά πιστεύω καταλαβες ;)

 

όσο για την πλοηγηση δεν κουράζει φυσικά, και το multitouch με το smooth zoom in zoom out ειναι φανταστικό και κανει την πλοήγηση παιχνιδάκι, οπως επίσης και ο τρόπος που ρολλάρει τις σελίδες, ενω το HD2 ειναι πιο κουραστικό ακομα και με τον opera, έχει αρκετα προβλήματα τα οποια θα τα ξέρεις ήδη. Η ανάλυση είναι για μένα το μόνο μειον οπως ανέφερα. Ανοιγω την ιδια σελίδα στο HD2 και μετα στο galaxy s και δεν μπορω να διαβάσω γραμματα στο galaxy s με το ιδιο zoom λόγω μεγαλύτερων pixel. :(

έτσι αναγκαστικά πάντα zoomάρω περισσότερο από οτι στο HD2 γιατι δεν διαβάζονται τα γραμματα.

 

παντως επειδή έχω και το samsung omnia i8910 HD και η οθόνη του είναι με LED, τα 640χ360 pixels που έχει είναι ακριβως αυτα, και σε σχήμα τετράγωνο. Η εικόνα φένεται πεντακάθαρη κι όχι όπως του galaxy s που το κάθε pixel εχει άλα υπο-pixel διπλα διπλα :(

Με καλυψες πληρως..

Συντομα θα ειμαι μελος της παρεας σας:D

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Σαν GPS πως είναι το Galaxy ? Όταν εκκινούμε το πρόγραμμα πλοήγησης βρίσκει γρήγορα σήμα ?

Το Desire σε αυτό τον τομέα είναι πολύ καλό και βρίσκει αμέσως σήμα ( http://www.navimania.gr/showthread.php?t=22852 ).

 

Το Galaxy πως τα πηγαίνει ?

Γιάννης
Link to comment
Share on other sites

Ωραίο κολπάκι, είναι εύκολο να το βγάλεις μια photo να το βάλω στον οδηγό που ετοιμάζω?

 

 

Δες εδω

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S (Μέρος Ι)
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...