Jump to content

Samsung Galaxy S (Μέρος Ι)


NTROPIC
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

οταν λες σερνεται?τι βαθμολογια σου βγαζει στο quadrant???

 

Όταν λέω σέρνεται εννοώ ότι κάνει 10 δευτερόλεπτα ακόμη και για να ανοίξει ο κατάλογος των κλήσεων ώρες ώρες.Τη βαθμολογία πως τη βλέπω;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

one click lag fix ενα apk που γλυτωνεις απο το lag του γαλαξια μας και ανεβαζει την ταχυτητα του

και μπορεις να το βρεις και στο market

 

ευχαριστώ.Το δοκιμάζω..

Link to comment
Share on other sites

Σκεφτομαι να κρατησω την JM2 μεχρι να βγει η official froyo, οποτε θελω απ τους εμπειρους (te_salat, tonysac, και αλλους αρκετους) να μου πουνε:

1. MinFreeMem

ή

2. 1 click lag fix (να περιμενω τη νεα version που θα κανει ext4 partition?)

ή

3. Και τα 2?

 

Απ οτι διαπιστωσα και ο ιδιος αν δε παιζεις συνεχεια με το κεντρικο πληκτρο αντι της επιστροφης δεν εχεις ελπιδα! Μεγαλο λαθος της samsung αυτο με το παγωμα/κρυψιμο των εφαρμογων στην RAM.

 

Όπως;;

Πείτε ρε παιδιά.Το τηλέφωνο σέρνεται δεν την παλεύω άλλο.

 

Διαβασε το ποστ που σου εκανα quote. Περιμενε την απαντηση.

Προφανως εχεις φαει ολη τη ram γτ τα κλεινεις ολα με backarrow

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ.Το δοκιμάζω..

τρεξε πρωτα το quadrant που θα βρεις στο market και δες αποτελεσμα

μετα κατεβασε απο το market το one click lag fix και εγκατεστησε το κανοντας τις αναλογες ρυθμισεις ωστε στο αρχικο του μενου(του προγραμματος)να μην εχει με πρασινο(enabled)το one click lag fix παρα μονο το undo one click lag fix-change scheduler-check disk

και μετα κανε ενα reboot

ξανα τρεξε μετα το quadrant να δεις τι βαθμολογια βγαζει

επεισης μπορεις να χρησιμοποιησεις μετα το παραπανω και το advanced task killer που θα βρεις στο market με αυτο μπορεις να κλεινεις εφαρμογες που θα τρεχουν απο πισω χωρις να φαινονται

εγω εχω καταφερει και μονιμα εχω πανω απο 130mb μνημης διαθεσιμα με αυτους τους τροπους

αποτελεσμα quadrant 1900+

Link to comment
Share on other sites

παιδια μπορει καποιος να μου πει οδηγιες για χαζους πως μπορω να κανω ολοκληρωμενα την εγκατασταση του 1click lag fix pleease? δε βγαζω καμμια ακρη! :( το πηρα αποψε!!!!!!!!:D
Link to comment
Share on other sites

παιδια επειδη ειμαι ασχετος με android κατεβασα απο το μαρκετ το one click lag fix.το ανοιξα κατι εκανα και μετα μου ειπε να κανω reboot,μετα βρηκα τροπο να το βαλω σε recovery mode και μετα επελεξα την δευτερη επιλογη και ξαναεκανε reboot.

Τωρα βλεπω οτι εχει βγει ενα εικονιδιο που λεγεται superuser permission.

πως θα καταλαβω αν εχει πιασει το one click root fix?

Νέα ARoMA-CN-28s-Rooted- και Debloated
Link to comment
Share on other sites

παιδια επειδη ειμαι ασχετος με android κατεβασα απο το μαρκετ το one click lag fix.το ανοιξα κατι εκανα και μετα μου ειπε να κανω reboot,μετα βρηκα τροπο να το βαλω σε recovery mode και μετα επελεξα την δευτερη επιλογη και ξαναεκανε reboot.

Τωρα βλεπω οτι εχει βγει ενα εικονιδιο που λεγεται superuser permission.

πως θα καταλαβω αν εχει πιασει το one click root fix?

 

Εχει πιασει αφου σου εβγαλε αυτη την επιλογη

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά η υποδοχή του Galaxy είναι η κλασσική micro-usb ή έχει δικό του βύσμα και συνδέεται αποκλειστικά με το δικό του καλώδιο ?

 

Είναι η κλασσική micro-usb και μπορείς να βάλεις και άλλες μάρκες καλώδια.

Phone Model: Galaxy A5 [A500FU]
Link to comment
Share on other sites

Είναι η κλασσική micro-usb και μπορείς να βάλεις και άλλες μάρκες καλώδια.

 

Ευχαριστώ!

 

Έτσι γνώριζα κι εγώ, αλλά διάβασα σε ένα άλλο site για δικό του βύσμα και παραξενεύτηκα...

Γιάννης
Link to comment
Share on other sites

τρεξε πρωτα το quadrant που θα βρεις στο market και δες αποτελεσμα

μετα κατεβασε απο το market το one click lag fix και εγκατεστησε το κανοντας τις αναλογες ρυθμισεις ωστε στο αρχικο του μενου(του προγραμματος)να μην εχει με πρασινο(enabled)το one click lag fix παρα μονο το undo one click lag fix-change scheduler-check disk

και μετα κανε ενα reboot

ξανα τρεξε μετα το quadrant να δεις τι βαθμολογια βγαζει

επεισης μπορεις να χρησιμοποιησεις μετα το παραπανω και το advanced task killer που θα βρεις στο market με αυτο μπορεις να κλεινεις εφαρμογες που θα τρεχουν απο πισω χωρις να φαινονται

εγω εχω καταφερει και μονιμα εχω πανω απο 130mb μνημης διαθεσιμα με αυτους τους τροπους

αποτελεσμα quadrant 1900+

 

2180 και το κινητό πάει σφαίρα!!!!Καινούριο κινητό πραγματικά.Να είσαι φίλε καλά!

Link to comment
Share on other sites

παιδια μπορει καποιος να μου πει οδηγιες για χαζους πως μπορω να κανω ολοκληρωμενα την εγκατασταση του 1click lag fix pleease? δε βγαζω καμμια ακρη! :( το πηρα αποψε!!!!!!!!:D

 

καλα ακομα δεν το πηρες?δουλεψε λιγο να δεις τι εστι lag και αν εχει,με την δικη μου την συσκευη δενειχα προβλημα το περασα μονο και μονο απο περιεργια :confused:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εχει πιασει αφου σου εβγαλε αυτη την επιλογη

 

κατεβασα το quadrant και μου βγαζει μονο 800?τι δεν εχω κανει καλα?

Νέα ARoMA-CN-28s-Rooted- και Debloated
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι έχεις κάνει μόνο root. Ξανάνοιξε το πρόγραμμα και τρέξε αυτά που είναι επιλεγμένα.
Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι έχεις κάνει μόνο root. Ξανάνοιξε το πρόγραμμα και τρέξε αυτά που είναι επιλεγμένα.

 

τι εννοεις να τρεξω αυτα που ειναι επιλεγμενα?τι πρεπει να τρεξω?

Edited by barrcode
Νέα ARoMA-CN-28s-Rooted- και Debloated
Link to comment
Share on other sites

λοιπον..κατεβασα 1 click lag fix..το ανοιγω και εχω 3 στηλες.. all/enabled/disabled

ολα κοκκινα εκτως απο το root device 2.1 και το check free space που ειναι πρασινα..τα παταω..μετα start lag fix.. μετα μου λεει root device 2.1 finished successfully..παω κανω restart se recovery mode με πατημενα 3 κουμπια και απλα κανει reboot κανονικο..γνωριζει κανεις τι κανω λαθος? δε μπορω να κα "κοκκινισω" αυτα τα 2 options οπως λεει ενα ποστ πιο πανω(και μαλλον αυτο πρεπει να γινει ε?) help please!

Link to comment
Share on other sites

Το τηλεφωνο με την jpc,root,oclf ανοιχτο μονο το 3g σε αναμονη καταναλωνει σε μενα 1% ανα ωρα το δοκιμασα δυο συνεχωμενες φορες 12 βραδυ-8 πρωι , 100% στις 12 το πρωι ηταν ακριβως 92%.

 

για πες μου φιλε οτα εβαλες το oclf εκανες καποια ρυθμιση η ετσι οπως περασε με την εγκατασταση ?????? εχω και εγω την jpc root

Edited by sopyster
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!

Ψαχνω για την πιο κομψη βαση στηριξης για το κινητο στο αυτοκινητο.εχετε κατι να προτεινετε??

Ευχαριστω!!!:)

με 3.99 βεντουζα απο jumbo....μια χαρα....πρωτη εντυπωση 2 ημερων....

Link to comment
Share on other sites

μετα κατεβασε απο το market το one click lag fix και εγκατεστησε το κανοντας τις αναλογες ρυθμισεις ωστε στο αρχικο του μενου(του προγραμματος)να μην εχει με πρασινο(enabled)το one click lag fix παρα μονο το undo one click lag fix-change scheduler-check disk

 

Με αυτό το τρόπο χάνεις αρχεία κτλ ή το τηλέφωνο μένει όπως ήταν?

Link to comment
Share on other sites

Έχει δοκιμάσει κανείς αυτη τη θήκη; http://cgi.ebay.com/CASE-MATE-BARELY-THERE-CASE-SAMSUNG-i9000-GALAXY-S-/200511881262?pt=UK_MobilePhones_MobilePhonesCasesPouches&hash=item2eaf70802e

Θέλω μερικές γνώμες :happy:

Phone Model: Galaxy A5 [A500FU]
Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρά σε όλους! Ξέρει κανείς να μου πει γιατί ενώ έχω εγκαταστήσει τα τελευταία Samsung kies 1.5.1.10074_2 οταν συνδεω το κινητό με καλώδιο USB δεν μου το βρίσκει? Μου βγάζει σύνδεση της συσκευής και μια μπάρα πηγαίνει δεξιά αριστερά αλλά ποτέ δεν μου βγάζει ότι συνδέθηκε....

φιλε μου ,ακριβως το ιδιο θεμα εχω και εγω,...αν πας πισω καμμια δεκαρια μερες ρωτησα το ιδιο, κανεις απο τους ειδημονες δεν απαντησε...:O.

τι εκανα?...εβγαλα το κies, to συνδεω με το usb σε samsung kies mode και κανω τη δουλεια μου,....το laptop, το βλεπει σαν εξωτερικο δισκο....:cool:

αν δεις στο u tube...υπαρχει vid με comments για αυτο ακριβως το προβλημα

Link to comment
Share on other sites

παιδια εκανα και εγω αυτο το oclf και φαινεται αμεσως η διαφορα....απο περιεργεια και μονο βεβαια θελω να δω αυτο που λετε με κατι νουμερα στο benchmark...τι ακριβως κοιταμε?να κανω και εγω αν ειναι post το δικο μου νουμερο..!!
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S (Μέρος Ι)
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...