Jump to content

[Προς κυκλοφορία] HTC EVO 4G


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

α ρε ζαχαρακη και σε ειχα για πιο open minded...

 

μα ειμαι φιλε μου και υπερβολικα μαλιστα θα ελεγα!!!δεν υπαρχουν παρωπιδες για μενα και παντα βλεπω και λεω τα πραγματα με το ονομα τους :)

 

αλλα για μενα,ειναι νωρις ακομη (παντα στηριζομενος στην υπαρξη του HD2 μου) να ξανα γυρισω στα android :)

σιγουρα,με τα τωρινα δεδομενα,αυτα ειναι το μελλον!! αλλα για μενα,οχι το παρον ;)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 94
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλό δεν λέω, αλλά τώρα με το Samsung Galaxy S θα γίνει χαμός αφού τα χαρακτηριστικά του είναι αυτά που έπρεπε να έχουν όλα τα νέα ανακοινωθέντα κινητά! Αυτό που μου αρέσει εδώ είναι η μεγάλη οθόνη και το HDMI Output αλλά και η υποστήριξη από XDA (πράγμα για το οποίο δεν γνωρίζω αν ισχύει για το Galaxy S μετά την ανακοίνωση ότι θα υποστηρίζουν και άλλα μοντέλα εκτός από HTC)!

 

Δημήτρη σε βλέπω σε 2-3 χρόνια με το HD2 στο χέρι και 6.5 πάνω χωρίς καμιά αλλαγή έτσι όπως πας :P Και καλά κάνεις θα έλεγα με τα κατάντια της Microsoft

~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

Καλό δεν λέω, αλλά τώρα με το Samsung Galaxy S θα γίνει χαμός αφού τα χαρακτηριστικά του είναι αυτά που έπρεπε να έχουν όλα τα νέα ανακοινωθέντα κινητά! Αυτό που μου αρέσει εδώ είναι η μεγάλη οθόνη και το HDMI Output αλλά και η υποστήριξη από XDA (πράγμα για το οποίο δεν γνωρίζω αν ισχύει για το Galaxy S μετά την ανακοίνωση ότι θα υποστηρίζουν και άλλα μοντέλα εκτός από HTC)!

 

Δημήτρη σε βλέπω σε 2-3 χρόνια με το HD2 στο χέρι και 6.5 πάνω χωρίς καμιά αλλαγή έτσι όπως πας :P Και καλά κάνεις θα έλεγα με τα κατάντια της Microsoft

 

Αντρεα φιλε μου καλησπερα :)

 

μακαρι να μην ειναι ετσι,οχι τοσο για μενα,αλλα γενικα για την "περιεργη" φιλοσοφια που πανε ολοι να εφαρμοσουν στα νεα κινητα...

 

θα σπασουν τα μουτρα τους σιγουρα αν συσνεχισουν ετσι...

το καλο ειναι οτι τωρα με το λεο,ειμαι παρα μα παρα πολυ αυχαριστημενος,σε φαση που να αγνοω οτι νεο βγαινει...δεν τρελαινομαι για τπτ,μιας και πιστευω οτι στο λεο ηταν το κυκνειο ασμα,των wm...με τα 7αρια που ειδαμε,δυστυχως δεν βλεπω μελλον...

τωρα μενει να κανει την διαφορα (παλι) η apple με το νεο μηλο.αρκει να αλλαξει τροπο σκεψης και να "ανοιξει" τις δυνατοτητες της συσκευης,ωστε αν οντως καταργηθει μια και καλη το JB,να μην φανει η ελλειψη του..αλλοιως...μενουν μονο τα androids...

 

αν φυσικα συνεχισουν τα ανδροειδη να εξελισσονται(δεν μιλαω για hardware,αλλα καθαρα σε θεμα software)..γιατι θελουν ακομη δουλεια για να μας δουν παλι απο τα μερη τους :)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Μεγαλο αρνητικο για μενα η ελλειψη οθονης AMOLED.

 

Η Samsung στο Galaxy S εχει ενσωματωσει ηδη και Super Amoled οθονη.

 

Πισογυρισμα σε ενα πολυ σημαντικο τομεα οπως η οθονη...

 

συμφωνω απολυτα!Αμα συνηθισεις την οθονη του nexus μετα δυσκολα γυρνας σε TFT...

Link to comment
Share on other sites

Επιτελους! HD2 με Android!!!

Το περιμενα απο καιρο!

Ειδικα οταν ανακοινωθηκε οτι το HD2 δεν περνει επισημη αναβαθμιση για τα WM7 τοτε εγινε αντιλυπτο οτι επρεπε να υποστηριχθει το φοβερο hardware με αλλο λειτουργικο!

 

Η τιμη οπως και το ποτε θα κυκλοφορησει θα ειναι οι λογοι επιλογης αναμεσα σε αυτο και στο Desire!

 

Μπραβο HTC!:cool:

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου και εγω desire παω διοτι ετσι οπως παμε θα μας φαει η αναμονη . Ασε που ειναι λιγο υπερβολικο 4.3 ιντσες for what ? 3.7 νομιζω ειναι ιδανικες ^^

Φιλικά Σπύρος

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5663692#post5663692 <--πωλείται

Link to comment
Share on other sites

φυσικα και ΔΕΝ κανω πλακα φιλε μου :)

πανω απο ολα,γουστα ειναι αυτα και δεν το συζηταμε :)

 

παντως το τηλ,απο hardware ειναι τουμπανο και αυτο ειναι πολυ ενθαρυντικο.

 

οκ αφου γουστα ειναι αυτα και δεν το συζηταμε,προς τι το πρωτο σου σχολιο?

 

Administrator ξανασβηστο αφου αποτι φαινεται μονο εγω βγαινω offtopic εδω μεσα-το λογο για τον οποιο βγαινω δεν τον βλεπεις ε?

ΜΙΑ ΖΩΗ ΑΕΚ!!!

HTC G1 rooted CYANOGENMOD 6.1.0

HTC DESIRE MIUI 1.4.29 Data2Ext

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει κανένας λόγος να δίνεται συνέχεια σε κάτι που είναι θέμα προσωπικής προτίμησης. Για κάποιους το Android είναι ώριμο, αλλά όχι αρκετά (μην ξεχνάμε ότι έχει κι αυτό τα θέματά του), ενώ για κάποιους άλλους τα WM 6.5 είναι παρωχημένα. Ωστόσο, καθένας έχει διαφορετικές ανάγκες και αυτό που είναι πρόβλημα για κάποιον δεν είναι για έναν άλλο.

 

Νομίζω ότι συνολικά βγαίνει κερδισμένος ο τελικός χρήστης ανεξάρτητα πλατφόρμας, λόγω του ανταγωνισμού που υπάρχει ανάμεσα στις εταιρείες.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Administrator ξανασβηστο αφου αποτι φαινεται μονο εγω βγαινω offtopic εδω μεσα-το λογο για τον οποιο βγαινω δεν τον βλεπεις ε?

 

Τα post που αφαιρούνται στο συγκεκριμένο θέμα δεν έχουν να κάνουν με το πόσο είμαστε off-topic ή όχι μιας και μιλάμε για μια συσκευή που δεν έχει βγει στην παραγωγή ακόμα και αναγκαστικά γίνεται συζήτηση σε γενικότερα πλαίσια. Αυτά που αφαιρούνται είναι μηνύματα που πυροδοτούν εντάσεις και αντιπαραθέσεις μεταξύ των χρηστών. Ευχαριστώ για την κατανόηση.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

πολυ καλο αν και θα προτιμησω το desire.

το android βλεπω και κατακτα σιγα σιγα εδαφος,πλεον στις προτιμησεις μου κι εμενα ειναι πρωτα τα WM και δευτερα τα android,το symbian πλεον δεν το συγκαταλεγω καν.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...
Δίκτυο 4G πότε θα έχουμε στην Ελλάδα;

Όταν το LTE είναι έτοιμο.

 

Όπως αναφέρω και εδώ το WiMAX δεν είναι 4G και τα υπάρχοντα 3G HSPA+ δίκτυα είναι κατά πολύ γρηγορότερα.

 

Σχετικά με το Evo πάντως ακούγονται φήμες που θέλουν την HTC να έχει στα σκαριά την GSM/WCDMA έκδοση της συσκευής. Ελπίζω να επαληθευτούν το συντομότερο.

Link to comment
Share on other sites

Όταν το LTE είναι έτοιμο.

 

Όπως αναφέρω και εδώ το WiMAX δεν είναι 4G και τα υπάρχοντα 3G HSPA+ δίκτυα είναι κατά πολύ γρηγορότερα.

 

Σχετικά με το Evo πάντως ακούγονται φήμες που θέλουν την HTC να έχει στα σκαριά την GSM/WCDMA έκδοση της συσκευής. Ελπίζω να επαληθευτούν το συντομότερο.

Διάβασα το λινκ που έβαλες και είναι πολύ χρήσιμα όσα λες. Μήπως μπορούμε να κάνουμε καμιά ικασία όσον αφορά το σε πόσα χρόνια περίπου θα πρέπει να αναμένουμε το 4g στην Ελλάδα;

 

Sorry για το offtopic αλλά πιστεύω πως έμεσα αφορά και το συγκεκριμένο θέμα σχετικά με το αν κάποιος αξίζει να περιμένει να έρθει στην Ελλάδα ένα 4g κινητό ή αν έτσι κι αλλιώς θα αργήσει το 4g δίκτυο, πράγμα που θα σημαίνει οτι δεν χρειάζεται να ψάχνουμε από τώρα για 4g κινητό...

paulkap12.blogspot.com
Link to comment
Share on other sites

To 4g δηλαδη δεν θα δουλευει σε 3g δικτυα σαν τα ελληνικα;

Μετεωρολογικός σταθμός Αμαρουσίου

http://users.otenet.gr/~oyxbc3/myweather/index.html

Link to comment
Share on other sites

Διάβασα το λινκ που έβαλες και είναι πολύ χρήσιμα όσα λες. Μήπως μπορούμε να κάνουμε καμιά ικασία όσον αφορά το σε πόσα χρόνια περίπου θα πρέπει να αναμένουμε το 4g στην Ελλάδα;

 

Sorry για το offtopic αλλά πιστεύω πως έμεσα αφορά και το συγκεκριμένο θέμα σχετικά με το αν κάποιος αξίζει να περιμένει να έρθει στην Ελλάδα ένα 4g κινητό ή αν έτσι κι αλλιώς θα αργήσει το 4g δίκτυο, πράγμα που θα σημαίνει οτι δεν χρειάζεται να ψάχνουμε από τώρα για 4g κινητό...

 

Δύστυχος δεν υπάρχει κάποιο time-frame όσο αφορά το 4G/LTE. Στην Σουηδία λειτουργεί ήδη πιλοτικά και οι περισσότερες εταιρίες του κόσμου μεταξύ τον οποίον και η Vodafone και η Deutsche Telekom που ελέγχει πλέον κατά πολύ την Cosmote έχουν επενδύσει στο LTE.

 

Κακά τα ψέματα όμως με τα υπάρχον δίκτυα 3G HSPA+ να πιάνουν ταχύτητες των 20Mbps, που μεταφράζονται περίπου σε 7-10 Mbps σε πραγματικές συνθήκες ακόμα και οι πιο απαιτητικοί χρήστες υπερκαλύπτουν τις ανάγκες τους και άρα δεν υπάρχει άμεση ανάγκη και βιασύνη υιοθέτησης του LTE.

 

To 4g δηλαδη δεν θα δουλευει σε 3g δικτυα σαν τα ελληνικα;

 

Όταν το 4G είναι διαθέσιμο τότε θα βγουν και τα ανάλογα chipsets που θα υποστηρίζουν 2G/3G/4G, όλα σε ένα. Ως τότε καλό θα είναι να μην μπερδεύουμε το WiMAX με το 4G.

 

Θα υποστηρίζει κανονικά και το 3G.

Η φημολογούμενη GSM έκδοση του Evo ναι. Η Sprint έκδοση του δεν υποστηρίζει το δικό μας το 3G άλλα της Sprint (EVDO).

Edited by nMIK-3
Link to comment
Share on other sites

ποσο πιθανο ειναι να ερθει στην ελλαδα?

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

Here are the previously unknown details:

 

  • Available on June 4th
  • $199 after $100 mail-in-rebate
  • Activation on a select service plan and Premium Data Buy-Up Plan
  • Voice and data able to be used simultaneously when in 4G coverage
  • Ability to video chat, even over 3G connection (via Qik service)

 

Ετοιμο στην Αμερικη. 4 Ιουνιου κυκλοφορει.

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Here are the previously unknown details:

 

  • Available on June 4th
  • $199 after $100 mail-in-rebate
  • Activation on a select service plan and Premium Data Buy-Up Plan
  • Voice and data able to be used simultaneously when in 4G coverage
  • Ability to video chat, even over 3G connection (via Qik service)

 

Ετοιμο στην Αμερικη. 4 Ιουνιου κυκλοφορει.

 

Στην Αμερικη. Γιατι εδω...

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα έπαιξα μαζί του, στην παρουσίαση του τηλεφώνου στην Νέα Υόρκη. Πραγματικά είναι από τα καλύτερα τηλέφωνα της αγοράς, σε αφήνει άφωνο....

 

Είπα στους υπεύθυνους της HTC το καλό που τους θέλω να βγάλουν το συντομότερο GSM/WCDMA έκδοση με Amoled οθόνη και απλά χαμογελούσαν :p

 

Το WiMAX ήταν όπως το περίμενα, απλό WiFi. 4Mbps download στο Evo με WiMAX, ενώ το Ν900 και την T-Mobile USA σε 3G HSPA έχω πιάσει 7,5Mbps.

 

Τα έχωσα και σε εκπρόσωπο της Sprint για την 4G/WiMAX προπαγάνδα τους αλλά αυτοί στον κόσμο τους (τίποτα νέο και εκεί :D)...

 

Μεγάλη απογοήτευση και στο κοινό πάντως μιας και αποφάσισαν να βάλουν $10 καπέλο σε όλα τα πάγια του HTC Evo λόγο WiMAX, έχει δεν έχει WiMAX κάλυψη η περιοχή σου.. Κλασικά καραγκιοζιλίκια της Sprint..

Edited by nMIK-3
Link to comment
Share on other sites

Στην Ελλάδα που δεν έχουμε προς το παρόν 4G δίκτυα, αν το φέρουμε από το εξωτερικό θα μπορεί να λειτουργήσει με 3G ?? Το λέω γιατί ακόμα κι αν στην Αθήνα βάλουν 4G δίκτυα και το φέρουν, στη Ρόδο θα τα βάλουν μετά από καμιά πενταετία που το Evo θα πουλιέται 100Ε τότε... Eδώ καλά καλά 3G σε μερικές περιοχές δεν πιάνει. Σιγά μην δούμε 4G...

 

Επίσης αναμένεται να κυκλοφορήσει επίσημα Ελλάδα ή δεν ξέρουμε τίποτα ακόμα ??

Edited by stavros11

my Desktop PC: Intel Core I7-920 2.66GHz - OCZ Gold Low Voltage 6GB 1600MHz - Sapphire 5850 SVGA 1GB - Asus P6T - 2XWD Caviar Blue 640GB - Windows 7 Professional 64bit GR

my Phones: HTC HD (Dutty's HD WM6.5 Leo Holly Grail R0) - HTC Desire AMOLED (AOSP Oxygen v2.0.3 Android 2.3 Gingerbread)

Σταύρος

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

H μοναδική έκδοση που έχουμε δει μέχρι τώρα είναι η Αμερικάνικη για τα CDMA δίκτυα και ούτως ή άλλως δεν λειτουργεί εδώ ούτε σαν τηλέφωνο.

 

Όταν θα κυκλοφορήσει η "ευρωπαϊκή" έκδοση θα υποστηρίζει και 3G.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...