Jump to content

[Επίσημο] HTC Legend


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators
καλησπερα παιδια. σημερα ηρθε στα χερια μου το LEGEND. (νωρις...:D) . το προηγουμενο κινητο μου ηταν ενα SE C902. ξερεις κανεις καποιον τροπο ωστε να μεταφερω τα μηνυματα απο το ενα κινητο στο αλλο?(με καποιο παρομοιο τροπο που γινεται με το myphone explorer...) Ευχαριστω προκαταβολικα...

 

http://www.spritesoftware.com/Products/Migrate/Migrate-Your-Data-Now/How-To-Transfer

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 981
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπερα παιδια.Εχω ενα laptop και ειμαι συνδεδεμενος στο internet με το στικακι που δινει η vodafone.Μπορω να συνδεθω με το legend με καποιο τροπο (ειτε bluetooth ειτε ασυρματο δικτυο) ωστε να χρησιμοποιησω το ιντερνετ;

 

Ευχαριστω για τις απαντησεις που τυχον δωσετε.

 

Απο οσο ξερω το Legend δεν εχει την δυνατοτητα για internet μεσω του usb cable και για να ειχες ασυρματη συνδεση θα επρεπε με καποιον τροπο το laptop σου να γινεται hotspot οποτε μαλλον αδυνατο.

Η μοναδικη και απολυτα μπακαλιστικη λυση που θα μπορουσα να σκεφτω, θα ηταν να βαλεις την καρτα sim του VMB που εχεις μεσα στο Legend και να κατεβασεις οτι θες.

If you are frightened of dying, and you are holding on,

you see devils tearing your life away.

If you have made your peace, then the devils are really angels,

freeing you from the earth...

Link to comment
Share on other sites

Αν στο laptop έχεις windows μπορείς να μοιραστείς τη σύνδεση του χρησιμοποιώντας το internet connection sharing των windows μέσω wifi (δεξί κλικ στη σύνδεση της vodafone/ιδιοτητες/share εκεί μετα διαλέγεις το ασύρματο). Το legend μετά θα συνδεθεί στο laptop με ad hoc σύνδεση. Ρίξε μια ματιά στο google με τις λέξεις κλειδιά που σου έδωσα νομίζω δουλεύει παρόλο που το συγκεκριμένο συνδυασμό δεν τον έχω δοκιμάσει.

 

 

EDIT: Μόλις ήρθε ένα update στην τελευταία έκδοση του 2.1 (2.05.405.2). Λογικά το froyo πλησιάζει!

Edited by troublefun
y4
Link to comment
Share on other sites

EDIT: Μόλις ήρθε ένα update στην τελευταία έκδοση του 2.1 (2.05.405.2). Λογικά το froyo πλησιάζει!

 

Και σε εμενα ηρθε!Αντε να δουμε!

Εμαθα οτι βγηκε και 2.3

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ευχαριστω παρα πολυ για τις απαντησεις σας...Να κανω και μια ακομα ερωτηση μηπως και ξερει καποιος απο εσας...

Σημερα μου επεσε κατω...(το ξερω το ξερω οτι ειμαι λαλακας... :) ) και εσπασε η οθονη πανω αριστερα (οχι η LCD αλλα το κρυσταλο το εξωτερικο)...Το τηλ. λειτουργει κανονικοτατα.Μπηκα e-bay και ειδα οτι πουλανε ξεχωριστα την lcd και ξεχωριστα την εξωτερικη την οθονη...Πηρα τηλ. στην ace hellas στη Θεσ/νικη και μου ειπαν οτι παει μαζι σετ στα 140 ευρωπουλα...Αξιζει να το παω ace hellas ή απο εκει που το αγορασα;Να πω οτι αναλαμβανει και επισκευες το παλικαρι αλλα οχι εξουσιοδοτημενα και τετοια...Αυτος μου ειπε αυριο θα μου πει τιμη...

Ευχαριστω και παλι για τις απαντησεις σας και συγνωμη για το μεγαλο ποστ...

Αααα...Να μη ξεχασω...Ποτέ ρε παιδια μην σας τυχει κατι σα και το δικο μου...Μου ματωσε την καρδια ρε γμτ...

bodo
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.Σήμερα το legend το έκανα αναβάθμιση στην 20-1 update1

αριθμό λογισμικού 2,05,405,2.

 

Έκανε Download και εγκατάσταση του λειτουργικού,αλλά πραγματικά δεν είδα καμία διαφορά στο τηλέφωνο μου.:wacko:

 

Ξέρει κανείς τι συμβαίνει με την αναβάθμιση και τι καινούργιο μας προσφέρει?

Έκανε κανείς σας αναβάθμιση?

 

Ευχαριστώ...

Keep calm it just works.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ευχαριστω παρα πολυ για τις απαντησεις σας...Να κανω και μια ακομα ερωτηση μηπως και ξερει καποιος απο εσας...

Σημερα μου επεσε κατω...(το ξερω το ξερω οτι ειμαι λαλακας... :) ) και εσπασε η οθονη πανω αριστερα (οχι η LCD αλλα το κρυσταλο το εξωτερικο)...Το τηλ. λειτουργει κανονικοτατα.Μπηκα e-bay και ειδα οτι πουλανε ξεχωριστα την lcd και ξεχωριστα την εξωτερικη την οθονη...Πηρα τηλ. στην ace hellas στη Θεσ/νικη και μου ειπαν οτι παει μαζι σετ στα 140 ευρωπουλα...Αξιζει να το παω ace hellas ή απο εκει που το αγορασα;Να πω οτι αναλαμβανει και επισκευες το παλικαρι αλλα οχι εξουσιοδοτημενα και τετοια...Αυτος μου ειπε αυριο θα μου πει τιμη...

Ευχαριστω και παλι για τις απαντησεις σας και συγνωμη για το μεγαλο ποστ...

Αααα...Να μη ξεχασω...Ποτέ ρε παιδια μην σας τυχει κατι σα και το δικο μου...Μου ματωσε την καρδια ρε γμτ...

 

Πριν ένα μήνα πήγα μαζί με έναν φίλο μου το HTC του ( το htc mini hd έχει) και του είπαν ότι στην αντιπροσωπεία της Αθήνας η επισκευή κοστίζει μαζί με μεταφορικά και όλα, 160 ευρώ. Είχε πάθει ακριβώς αυτό που αναφέρεις και εσύ, εξωτερικά μονάχα έσπασε το κρύσταλλο, όχι η οθόνη. Το θέμα είναι ότι ακόμη δεν έχει λάβει ενημέρωση και περάσανε πολλές μέρες ( σχεδόν 1,5 μήνας). Πιστεύω καλύτερα να το πάς σε εξωτερικό service, δεν είναι κάτι το τόσο εξειδικευμένο.

 

Από ότι λένε είναι αναβάθμιση που έγινε για να είναι το τηλ έτοιμο για το froyo που όπως είπαν από htc έρχεται ΑΥΡΙΟ :)

 

Πολύ ευχάριστα νέα, καιρός ήτανε γιατί άρχισε τα τρελά του, χρειαζόμαστε την froyo. Πάντως αυτό το update που αναφέρατε για σήμερα, το έχω κάνει από τον Οκτώβριο, αρχές κιόλας. Ίσως επειδή η συσκευή είναι από έξω να παίζει κάποιον ρόλο.

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

Από ότι λένε είναι αναβάθμιση που έγινε για να είναι το τηλ έτοιμο για το froyo που όπως είπαν από htc έρχεται ΑΥΡΙΟ :)

και εγω πηρα το update χθες το βραδυ. Χαρας ευαγγελια αν ερχεται το froyo γιατι μου εχουν μεινει 25ΜΒ διαθεσιμα στην μνημη. Ολα στην καρτα αδερφιααα :lol:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα.Με χαρά σας ανανκοινώνω οτι κατεβάζω την νέα έκδοση για τον θρύλο.:D:happy:

 

Θα κάνω την εγκατάσταση,θα το ψάξω και θα σας πώ διαφορές και εντυπώσεις!

Keep updating!

 

κάντε και εσείς το update!!;)

Keep calm it just works.
Link to comment
Share on other sites

Έκανα κι εγώ την αναβάθμιση στα 2.2! Φαντάζομαι θα έχει κι άλλες αλλαγές αλλά με μια πρώτη επαφή πρόσεξα κάποιες προσθήκες.

 

Μετακίνηση εφαρμογών σε SD

Φακός (με το flash)

Wi-Fi Hotspot

Πλοήγηση/σημεία ενδιαφέροντος

Κάποια effects στα menu

Ταχύτητα στο Internet

 

Όλα καλά και ειδικά τα 3 πρώτα ιδιαίτερα χρήσιμα. Η αναμονή άξιζε!

y4
Link to comment
Share on other sites

αν γινει η αναβαθμιση, τα δεδομενα που υπαρχουν στο κινητο χανονται ή δεν επιρεαζονται καθολου?

Σε έχω δει πρωτάθλημα να παίρνεις...

...σε έχω δει στην γ' εθνική...

Link to comment
Share on other sites

αν γινει η αναβαθμιση, τα δεδομενα που υπαρχουν στο κινητο χανονται ή δεν επιρεαζονται καθολου?

 

Εμένα δεν χάθηκε κάτι δεδομένα και εφαρμογές είναι όπως πριν!

y4
Link to comment
Share on other sites

Έκανα κι εγώ την αναβάθμιση στα 2.2! Φαντάζομαι θα έχει κι άλλες αλλαγές αλλά με μια πρώτη επαφή πρόσεξα κάποιες προσθήκες.

 

Μετακίνηση εφαρμογών σε SD

Φακός (με το flash)

Wi-Fi Hotspot

Πλοήγηση/σημεία ενδιαφέροντος

Κάποια effects στα menu

Ταχύτητα στο Internet

 

+

διαφορετικό πληκτρολόγιο

σε κάποιες εφαρμογές (πχ transdroid) δεν λειτουργούν τα widgets

ταχύτητα.. χμμμ

κάποιες εφαρμογές λειτουργούν καλύτερα (colonotes, handcent)

Link to comment
Share on other sites

Τίποτα δεν χάνεται.Δεδομένα,εφαρμογές και ρυθμίσεις παραμένουν.Κάνει ήχο στο κλείδωμα/ξεκλείδωμα (κλικ σαν του Iphone),μπορεις να κλειδώσεις την οθόνη με κωδικό και οχι μόνο με μοτιβο,έχει τα κινούμενα Backrounds,προστέθηκαν πλοήγηση και μέρη,κοινή χρήση εφαρμογών.

 

Να ρωτήσω υπάρχει τρόπος τις ηδη εγκατεστημένες εφαμογές να της μεταφέρεις στην κάρτα?Έψαξα,αλλά δεν το βρήκα.

Keep calm it just works.
Link to comment
Share on other sites

...

Να ρωτήσω υπάρχει τρόπος τις ηδη εγκατεστημένες εφαμογές να της μεταφέρεις στην κάρτα?Έψαξα,αλλά δεν το βρήκα.

 

Ναι μέσα στη διαχείριση εφαρμογών ΜΟΝΟ για όσες το υποστηρίζουν έχει κουμπάκι Μεταφορά στην SD και μετά το αντίστροφο. Μετέφερα έτσι αρκετές αλλά δυστυχώς δεν το υποστηρίζουν όλες και μάλιστα κάποιες μεγάλες όπως το skype η κάποια προγράμματα πλοήγησης. Όπως και να χει έκανε διαφορά!

y4
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω παιδια! μια ακομη ερωτηξη... ασχετη με το θεμα της αναβαθμισης. οταν ερχεται ενα μηνυμα, εμφανιζει δυο ειδοποιησεις. μια απο την μαμισια εφαρμογη και μια απο handcent sms. πως γινεται να βγαζει μονο μια? ευχαριστω προκαταβολικα

Σε έχω δει πρωτάθλημα να παίρνεις...

...σε έχω δει στην γ' εθνική...

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω παιδια! μια ακομη ερωτηξη... ασχετη με το θεμα της αναβαθμισης. οταν ερχεται ενα μηνυμα, εμφανιζει δυο ειδοποιησεις. μια απο την μαμισια εφαρμογη και μια απο handcent sms. πως γινεται να βγαζει μονο μια? ευχαριστω προκαταβολικα

 

Πηγαινε στις ρυθμισεις μηνυματων και απενεργοποίησε τις επιλογές "Εισερχόμενη ειδοποιηση" και "Απεσταλμενη ειδοποιηση"

Link to comment
Share on other sites

Γ@μωτο...Προσπαθω πανω απο 10 φορες να κατεβασω την καινουργια εκδοση και μου βγαζει ανεπιτυχης ληψη...Ξερετε μηπως τι μπορει να φταιει;Λετε να προσπαθουν να κατεβασουν αρκετοι και να βουλωσε;Παντως σβηνω το κινητο και το ξαναανοιγω και φτανει μεχρι το 11% και μετα μου λεει ανεπιτυχης ληψη...
bodo
Link to comment
Share on other sites

Γ@μωτο...Προσπαθω πανω απο 10 φορες να κατεβασω την καινουργια εκδοση και μου βγαζει ανεπιτυχης ληψη...Ξερετε μηπως τι μπορει να φταιει;Λετε να προσπαθουν να κατεβασουν αρκετοι και να βουλωσε;Παντως σβηνω το κινητο και το ξαναανοιγω και φτανει μεχρι το 11% και μετα μου λεει ανεπιτυχης ληψη...

 

Δεν μου έτυχε κάτι παρόμοιο. Έλεγξε ότι έχεις εγκαταστήσει την τελευταία έκδοση του 2.1 update1 και ότι έχεις αρκετό ελεύθερο χώρο στην κάρτα SD.

y4
Link to comment
Share on other sites

Η τελευταια εκδοση ειναι αυτη που εβαλα χθες.Βασικα σημερα αλλαξα και καρτα και εβαλα μια 8 gb.Απλως με το card reader τραβηξα ολα τα αρχεια απο την παλια (2 γιγα) και τα εκανα αντιγραφη μεσα στην καινουργια αφου πρωτα την εκανα διαμορφωση...Αρα χωρος στην 8 υπαρχει...

Να προσπαθησω λετε να κανω επαναφορα εργοστασιακων ή να βαλω μεσα πρωτα την παλια καρτουλα;

bodo
Link to comment
Share on other sites

Η τελευταια εκδοση ειναι αυτη που εβαλα χθες.Βασικα σημερα αλλαξα και καρτα και εβαλα μια 8 gb.Απλως με το card reader τραβηξα ολα τα αρχεια απο την παλια (2 γιγα) και τα εκανα αντιγραφη μεσα στην καινουργια αφου πρωτα την εκανα διαμορφωση...Αρα χωρος στην 8 υπαρχει...

Να προσπαθησω λετε να κανω επαναφορα εργοστασιακων ή να βαλω μεσα πρωτα την παλια καρτουλα;

 

Σταματά στο κατέβασμα η στην εγκατάσταση?

 

Ναι το χθεσινό update χρειάζεται. To format το έκανες από το Legend η στον υπολογιστή? τσέκαρε ότι διαβάζει το κινητό την κάρτα, μετά όπως λες δοκίμασε με την παλιά κάρτα αν έχει χώρο αλλιώς βαλε εργοστασιακές... ελπίζω κάτι από αυτά να δουλέψει αλλιώς ισως κάποιος άλλος φίλος έχει καμία ιδέα

y4
Link to comment
Share on other sites

Στο κατεβασμα σταματα.Το φορματ το εκανα απο τον υπολογιστη και μετα περασα ολα τα αρχεια που ειχα στην παλια μεσω του card reader.Παντως την καρτα την αναγνωριζει...Ειδα εικονες κλπ. μεσα οπως ειχα πριν...Μολις το εκανα επαναφορα και θα δουμε τι θα παιχτει...Ευχαριστω παντως ;)

 

Μπα...Ουτε τωρα...Αντε να αλλαξω και καρτα να δουμε...

Edited by bodo
bodo
Link to comment
Share on other sites

Στο κατεβασμα σταματα.Το φορματ το εκανα απο τον υπολογιστη και μετα περασα ολα τα αρχεια που ειχα στην παλια μεσω του card reader.Παντως την καρτα την αναγνωριζει...Ειδα εικονες κλπ. μεσα οπως ειχα πριν...Μολις το εκανα επαναφορα και θα δουμε τι θα παιχτει...Ευχαριστω παντως ;)

 

Δεν ξέρω αν έχει καμία σχέση με το πρόβλημα που αντιμετωπίζεις αλλά τελευταία φορά που έκανα το format με τον υπολογιστή είχα πρόβλημα στο legend. Καλύτερα να γίνεται στο κινητό. Για να το κάνεις πας Ρυθμίσεις / Κάρτα SD κάνεις Αφαίρεση κάρτας και μετά Διαμόρφωση. Πριν κάνεις εργοστασιακές κάνε μια δοκιμή με την παλιά κάρτα μη τα χάνεις όλα άδικα...

y4
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...