Jump to content

[ΔΗΜΟΣΚΟΠΗΣΗ] Τι λάστιχα φοράτε;


jog
 Κοινοποίηση

Τι λάστιχα έχετε?  

1.245 members have voted

  1. 1. Τι λάστιχα έχετε?

    • Pirelli
      120
    • Michelin
      418
    • Bridgestone
      243
    • Continental
      161
    • Toyo
      57
    • άλλο
      246


Recommended Posts

Εγω μπροστα βαζω 32 παντως...

http://briefcase.pathfinder.gr/download/O_Tifosi/22469/369781/0/3.JPG

 

Tifosi : Βοηθός Συντονιστή συζητήσεων στο forum της Nokia @ myphone.gr

 

Θες ένα πολύ καλό RCD-MP3 αυτοκινήτου της Sony,σε άψογη κατάσταση και δώρο ένα αυθεντικό Joystick της Sony για εύκολο χειρισμό...?

Εαν ναι,ρίξε μια ματιά εδώ! !

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Γεια σας και απο εμενα παιδια!.Έχω ένα Yaris 1.3 και πριν τρεις μήνες έκανα το ολέθριο λάθος να του βάλω τα potenza σε διαστασεις 195/50/15 :( .Το αμαξι απο τοτε σπιναρει τρελλα , μιας και μαλλον τα λιγα κιλα του αυτοκινητου μου αδυνατουν να τα ζεστανουν..Χωρια που κοπαναει απιστευτα..θελω λοιπον να τα αλλαξω, και ειδικα για το Γιαρις εχω ακουσει φοβερα λογια για τα Continental premium Contact(Δεικτης ταχυτητας Η)..Σκεφτομαι μαλιστα να τα βαλω σε 185/55/15 για να βελτιωσω και λιγο και την ανεση αλλα και για να γινει και πιο προοδευτικο το αμαξι. καθε γνωμη ειναι ευπροσδεκτη, ειδικα απο καποιον που τα εχει δοκιμασει στο συγκεκριμμενο αμαξι.. :) PS:Popolare, τι λες?. :cool:
TOYOTA RULES THEM ALL
Link to comment
Share on other sites

ta palia ti tha ta kanis????

 

 

dokimase ta pantos........idika ta prenium contact 2 prepei na lene polla........(den ta exo di akomi)

 

Λεω να τα πουλησω και να βαλω και καποια ευρω παραπανω και να βαλω τα Continental..Για την διασταση τι λες/λετε?.(185/55/15)

TOYOTA RULES THEM ALL
Link to comment
Share on other sites

175/60/14 ---->566 diametros

185/55/15----->585 diametros

 

 

195/50/15---->577 diametros

 

 

to TS ti diastasi exei???

 

Καλημερα Φιλε Popolare!.Αν δεν κανω λαθος το ΤS φοραει 185/55/15, αυτα δηλαδη που θελω να βαλω και εγω..Παντως, απο αυτα που μου εγραψες, σαν να αλλαζει αρκετα η διασταση αν βαλω τα 185/55/15..

TOYOTA RULES THEM ALL
Link to comment
Share on other sites

Τελικά μετά από κάποιο διάστημα αναζήτησης έβαλα continental ContiSportContact 2 205/55/16 H, ήδη έχουν κάνει τα πρώτα 2 χιλιομετρά τους :up: :p
Link to comment
Share on other sites

Για τα Yokohama S 306 τι γνώμη έχετε. Βλέπω πολλούς "μη σχετικούς" που τους τα πλασάρουν οι διάφοροι λαστιχάδες με το πρόσχημα ότι είναι πολύ καλά ελαστικά.
Link to comment
Share on other sites

Για τα Yokohama S 306 τι γνώμη έχετε. Βλέπω πολλούς "μη σχετικούς" που τους τα πλασάρουν οι διάφοροι λαστιχάδες με το πορόσχημα ότι είναι πολύ καλά ελαστικά.

 

 

exo akousi kala logia.........

Link to comment
Share on other sites

Bridgestone RE 050 (215/45/17) σ'ενα ολοκαινουριο subaru impreza wrx. Κι επειδη ακομα στρωνεται και δεν το πιεζω καθολου, οποιος ξερει για το συγκεκριμενο λαστιχο οτιδηποτε, καλοδεχουμενο!
Link to comment
Share on other sites

poli skliro lastixo.........theli piesi gia na zestathi...........

pisteuo oti kai me to SO3 tha isoun kala, pios o logos na anebis katigoria???

Πάντως και στο golf V GTI το ίδιο ελαστικό έχουν εργοστασιακά. Νομίζω σε 225/45/17!
Link to comment
Share on other sites

popolaros τα RE050 δεν είναι παραπάνω κατηγορία από τα S03...είναι μια πιο κάτω...

τα 050 είναι η εξέλιξη του 040 και τα S03 η εξέλιξη του καταπληκτικού και ίσως best ever made, S02(Pole Position) :)

Link to comment
Share on other sites

popolaros τα RE050 δεν είναι παραπάνω κατηγορία από τα S03...είναι μια πιο κάτω...

τα 050 είναι η εξέλιξη του 040 και τα S03 η εξέλιξη του καταπληκτικού και ίσως best ever made, S02(Pole Position) :)

 

:blink: :blink: :blink:

 

den nomizo aderfe.......

Link to comment
Share on other sites

poli skliro lastixo.........theli piesi gia na zestathi...........

pisteuo oti kai me to SO3 tha isoun kala, pios o logos na anebis katigoria???

 

Αυτα φοραει το WRX απο τη μανα του, δεν τα εβαλα εγω...

 

Διευκρινηση: Οταν ειπα "το στρωνω", δεν εννοουσα το λαστιχο αλλα το αμαξι.

Link to comment
Share on other sites

:blink: :blink: :blink:

 

den nomizo aderfe.......

 

μπες στην bridgestone και δες ή ρώτα κάποιον που ξέρει...(όχι τον λαστιχά της γειτονιάς)...:)

Link to comment
Share on other sites

michelin 185/60/14 p7000 αν το γράφω καλά.τα λάστιχα που είχε απο τη μάνα του,με 14αρες kosei τρίμπρατσες στο rallye και potenza στο impreza με 17αρες oz τις χρυσές.

 

p.s δε ξανααγοράζω oz .μούφα έχουν βγεί μέχρι στιγμής.γρατζουνίσματα,στραβώματα,κτλ πιο αξιόπιστες oi kosei or momo.τα μανίσια λάστιχα του rallye με έχουν βγάλει ασπροπρόσωπο σε στροφιλίκια,και τα potenza αρκετά καλά στη βροχή και σωστά κρατήματα σε τελικιάσματα.

Link to comment
Share on other sites

ναι, pirelli ήθελα να γράψω.προτείνετε κάποιο λάστιχο για στροφές και βροχή για το rallye.έχω κάνει 40.000 km με τα μανίσια. κι απο οτι βλέπω έχουν φθαρεί αρκετά.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...