Jump to content

Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro


maryjay18
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Επεσε στα χέρια μου ενα χ10mini με 1,6 οπου απ'οτι φαινεται εχει μενου vodafon (εχει κάτι εικονίδια της voda) πως μπορώ να το βγάλω αυτο? θα το κάνω αναβάθμηση φυσικά αλλά θέλω να βγάλω το μενου κ οτι έχει σχέση με την voda...

Ευχαριστώ!

Εδώ είσαι. Τα υπόλοιπα τα ξέρεις μετά.... (root, upgrade σε 2.2 κτλ κτλ)
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Λοιπον ειχα κανει απειρα Format στο x10 mini pro μου και απειρα root ομως σημερα κολησα για τον λογο επειδη δεν ειχα βαλει το pc companion!

δεν ξερω γιατι την πατησα ετσι.

σας ευχαριστω οπως και τον κοσταντινο :D

Nexus S The best
Link to comment
Share on other sites

Εννοεις να βαλεις πχ στατους το που βρισκεσαι με την επιλογη «μερη» του fb?

Εγω το δοκιμασα και με βρηκε μια χαρα στο μοναστηρακι.ειχα gps και ιντερνετ ενεργα..

 

 

Sent from my iPod touch ξαπλα στον καναπε ή στο κρεβατι..

 

Aυτο ακριβως φιλε μου!Παντως ειχες δικιο,χρειαζοταν το Gps ενεργοποιημενο.Λογικοτατο δηλαδη!Ευχαριστω!

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω μια καρτα 8 GB την χωρισα σε fat32 primary και ext2 primary 1GB.! κατεβασα το App2SDext2.zip το εβαλα οπως ειναι χυμα στην καρτα πηγα απο το xrecovery στο install custom .zip και μετα τι κανω?? τι ενοητε φλασάρουμε?? ας μου πει καποιος λιγο αναλυτικα! Edited by MaNoS-7-
Nexus S The best
Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω μια καρτα 8 GB την χωρισα σε fat32 primary και ext2 primary 1GB.! κατεβασα το App2SDext2.zip το εβαλα οπως ειναι χυμα στην καρτα πηγα απο το xrecovery στο install custom .zip και μετα τι κανω?? τι ενοητε φλασάρουμε?? ας μου πει καποιος λιγο αναλυτικα!

 

πατας install custom zip, κ απο εκει ψαχνεις κ βρισκεις το App2SDext2.zip πατας πανω του κ μετα πατας yes, install App2SDext2.zip... αυτο ηταν... :)

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα τι κάνετε? Έχω το χ10μινι προ και όπως όλοι του έχω βάλει την 2.2 ανεπίσημα. Έπειδη μου χάλασε η δόνηση, όπως και σε άλλους όπως είδα, αν ξαναφλασάρω την ορίτζιναλ ρομ θα έχω την εγγυηση ακόμα?
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα τι κάνετε? Έχω το χ10μινι προ και όπως όλοι του έχω βάλει την 2.2 ανεπίσημα. Έπειδη μου χάλασε η δόνηση, όπως και σε άλλους όπως είδα, αν ξαναφλασάρω την ορίτζιναλ ρομ θα έχω την εγγυηση ακόμα?

 

καλημέρα,

λογικά αν φλασάρεις την ορίτζιναλ ρομ θα σου δουλεύει η δόνηση, αφου είναι θέμα software και όχι hardware.. ;)

--------------------------------------

S 20 +

Link to comment
Share on other sites

Το ελληνικό Market έφερε τις paid εφαρμογές.Για να το ενεργοποιήσετε

Μπείτε:

ρυθμίσεις/εφαρμογές/διαχείριση εφαρμογών/market

και:

διαγραφή δεδομένων και προσωρινής μνήμης.

και ξαναμπείτε στο market

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα,

λογικά αν φλασάρεις την ορίτζιναλ ρομ θα σου δουλεύει η δόνηση, αφου είναι θέμα software και όχι hardware.. ;)

 

οχι ειναι hardware προβλημα, το ειχα πριν αλλαξω την ρομ.

Link to comment
Share on other sites

οχι ειναι hardware προβλημα, το ειχα πριν αλλαξω την ρομ.

 

Χαχα ο xlidas (οπως και γω στην αρχη) καταλαβε οτι σου χαλασε η δονηση λογω 2.2!αν και ησουν ξεκαθαρος! :p

Ναι θα ισχυει κανονικα η εγγυηση..

 

 

Sent from my iPod touch ξαπλα στον καναπε ή στο κρεβατι..

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Χαχα ο xlidas (οπως και γω στην αρχη) καταλαβε οτι σου χαλασε η δονηση λογω 2.2!αν και ησουν ξεκαθαρος! :p

Ναι θα ισχυει κανονικα η εγγυηση..

 

 

Sent from my iPod touch ξαπλα στον καναπε ή στο κρεβατι..

 

Ωχχ.. δεν είδα τα προηγούμενα post.. :)

--------------------------------------

S 20 +

Link to comment
Share on other sites

πατας install custom zip, κ απο εκει ψαχνεις κ βρισκεις το App2SDext2.zip πατας πανω του κ μετα πατας yes, install App2SDext2.zip... αυτο ηταν... :)

 

αυτο εκανα αλλα απο κει που ειχα χωρισει το ext2 σε 1 GB παω στο titanium και μου λεει sd ap2sd 216MB free 28MB

τι γινετε???

Nexus S The best
Link to comment
Share on other sites

αυτο εκανα αλλα απο κει που ειχα χωρισει το ext2 σε 1 GB παω στο titanium και μου λεει sd ap2sd 216MB free 28MB

τι γινετε???

 

να σου πω την αληθεια δεν γνωριζω τι παιζει... θα σου απαντησει καποιος ποιο εμπειρος ή στειλε πμ στον DaRk_dOg --> http://www.myphone.gr/forum/member.php?u=152655 :)

Link to comment
Share on other sites

να σου πω την αληθεια δεν γνωριζω τι παιζει... θα σου απαντησει καποιος ποιο εμπειρος ή στειλε πμ στον DaRk_dOg --> http://www.myphone.gr/forum/member.php?u=152655 :)

 

κανεις αλλος??? παιδια οποιος ξερει ας μου πει plz.....

Nexus S The best
Link to comment
Share on other sites

κανεις αλλος??? παιδια οποιος ξερει ας μου πει plz.....

 

σου ειπα, στειλε πμ στον dark... οταν μπει θα σου απαντησει 99,99% :)

Link to comment
Share on other sites

ΠΑΙΔΙΑ ξερει κανεισ ν αποθηκευει μηνυματα στ Χ10? δεν μπορω να το βρω με τιποτα...πφφφφ...:/ helpppp...:(

 

Τι εννοεις;στο X10 ή στο Χ10 μινι;

Ολα τα μηνυματα αποθηκευονται απο μονα τους..

 

 

Sent from my iPod touch ξαπλα στον καναπε ή στο κρεβατι..

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Που θες να το κρατήσεις; Στην κάρτα SIM; Στον υπολογιστή σου; Δοκίμασε το MyPhoneExplorer για να κάνεις backup στον υπολογιστή σου.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

:D στ κινητο γινεται? ¨:-) thanks παντως ... :)

 

 

μα στο κινητο τα αποθηκευει ουτως η αλλως..θα σβηστει μονο αν το σβησεις εσυ..

 

 

Sent from my iPod touch ξαπλα στον καναπε ή στο κρεβατι..

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

δες τ εννοω...στα αλλα κινητα samsung LG πχ εχει φακελο στ μνμτ π λεει ''απο8ηκευμενα''...αυτο εννοω αν γινεται! κ επισης στ σιμ πως γινεται? :blink:

 

:!:Επισήμανση από την Ο.Δ.:!:: Η χρήση γραφής τρόπου SMS δεν είναι αποδεκτή από 01/09/09

Edited by zxr
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας,πηρα ενα xperia mini μεταχειρισμενο απο καποιον γνωστο που λειτουργει με cyanogen.Μπορει καποιος να μου πει πως να το επαναφερω στην εργοστασιακη του μορφη?:worry:
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας,πηρα ενα xperia mini μεταχειρισμενο απο καποιον γνωστο που λειτουργει με cyanogen.Μπορει καποιος να μου πει πως να το επαναφερω στην εργοστασιακη του μορφη?:worry:

 

Καλοριζικο!Κατεβασε το Sony Ericsson Update Service απο εδω,εγκατεστησε το,ακολουθησε τις οδηγιες που σου εμφανιζει στην οθονη του υπολογιστη και θα το επαναφερει στην κατασταση που ηταν οταν αγοραστηκε,αλλα με τις τελευταιες ενημερωσεις.

Link to comment
Share on other sites

Καλοριζικο!Κατεβασε το Sony Ericsson Update Service απο εδω,εγκατεστησε το,ακολουθησε τις οδηγιες που σου εμφανιζει στην οθονη του υπολογιστη και θα το επαναφερει στην κατασταση που ηταν οταν αγοραστηκε,αλλα με τις τελευταιες ενημερωσεις.

 

Χίλια ευχαριστω!το παλευα κανενα 2ωρο!να σαι καλα!!:O

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...