Jump to content

Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro


maryjay18
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

δοκιμασε να βγαλεις το auto detect speeds recommended :)

 

Δεν εχω καταλαβει ρε παιδια τι παιζει με το overclock..δεν πρεπει απλα να ανεβασουνε την τιμη απο το setcpu?

 

 

Sent from my iPod touch ξαπλα στον καναπε ή στο κρεβατι..

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Δεν εχω καταλαβει ρε παιδια τι παιζει με το overclock..δεν πρεπει απλα να ανεβασουνε την τιμη απο το setcpu?

 

 

Sent from my iPod touch ξαπλα στον καναπε ή στο κρεβατι..

 

Πολύ σωστά αλλά το setcpu όταν ξεκινάει η εφαρμογή έχει μάξιμουμ όριο τα 600mhz...το θέμα είναι ότι πρέπει με αυτόν τον τρόπο να ανεβάσεις το όριο για πιο ψηλά..:)..μακάρι να υπήρχε ένας αναλυτικότατος οδηγός και για εμάς τούς καινούριους .:)

Link to comment
Share on other sites

Πολύ σωστά αλλά το setcpu όταν ξεκινάει η εφαρμογή έχει μάξιμουμ όριο τα 600mhz...το θέμα είναι ότι πρέπει με αυτόν τον τρόπο να ανεβάσεις το όριο για πιο ψηλά..:)..μακάρι να υπήρχε ένας αναλυτικότατος οδηγός και για εμάς τούς καινούριους .:)

 

φιλε μου ειδες αυτον τον οδηγο? --> http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=299810

βασικα εχω κανει κ εγω εναν παρομοιο, αλλα ειναι σε αλλο forum κ επειδη εδω υπαρχει ηδη ενας, δεν μπορω να τον βαλω... :O

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου ειδες αυτον τον οδηγο? --> http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=299810

βασικα εχω κανει κ εγω εναν παρομοιο, αλλα ειναι σε αλλο forum κ επειδη εδω υπαρχει ηδη ενας, δεν μπορω να τον βαλω... :O

 

Ναι βάση αυτού του οδηγού προσπάθησα...αν θες στείλε πμ να ρίξω μια ματιά στον δικό σου οδηγό . Ευχαριστώ.:)

Link to comment
Share on other sites

Πολύ σωστά αλλά το setcpu όταν ξεκινάει η εφαρμογή έχει μάξιμουμ όριο τα 600mhz...το θέμα είναι ότι πρέπει με αυτόν τον τρόπο να ανεβάσεις το όριο για πιο ψηλά..:)..μακάρι να υπήρχε ένας αναλυτικότατος οδηγός και για εμάς τούς καινούριους .:)

 

Εγω πηγα απλα και αλλαξα απο το setcpu την τιμη και μου την εχει κρατησει..χρειαζεται να κανω και αυτα που λεει ο οδηγος;

 

 

 

 

Sent from my iPod touch ξαπλα στον καναπε ή στο κρεβατι..

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ναι βάση αυτού του οδηγού προσπάθησα...αν θες στείλε πμ να ρίξω μια ματιά στον δικό σου οδηγό . Ευχαριστώ.:)

 

πμ sent! :)

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κατι μιας κ δεν το εχω δει καπου.Εχω την εφαρμογη για το facebook και θελω να βαλω για παραδειγμα την καφετερια που βρισκομαι.Βεβαια δεν μου βρισκει τπτ και ποτε!Ξερεις κανεις πως θα βρω?Σε ενα HTC του ξαδερφου μου εχουμε λιγο διαφορετικο fb και το ειδα στο δικο του κινητο.
Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να μετατρέψω κάποια βίντεο που έχω απο avi σε μορφή που να τα παίζει (mp4) το x10 mini που έχω με το Any DVD Converter Professional και αν και το πρόγραμμα έχει πολλές επιλογές δεν μπορώ να βρώ μία που να παίζει το βίντεο σε όλη την οθόνη... :( έχει κανεις το πρόγραμμα αυτό για να με βοηθήσει?
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σε όλους, μια δύο ερωτήσεις:

 

 

με απενεργοποιημένο το 3g από το quick settings app, ή επιλογή μόνο GSM από τις ρυθμίσεις, το κινητό δεν δέχεται mms. δεν τα παίρνει. Υπάρχει περίπτωση να έχει κάποιο bug?

 

απενεργοποιώντας τη "κίνηση δεδομένων " και τον αυτόματο συγχρονισμό, είμαστε καλυμμένοι από άποψη "κρυφών" χρεώσεων σωστά?

 

 

πως τσεκάρω πιο android φοράει? το πήρα τις προάλλες και ελπίζω να έχει το 2.1 μέσα που διάβασα πως του το αναβάθμισαν.

 

 

κανείς :) ?

Link to comment
Share on other sites

κανείς :) ?

 

για την πρωτη ερωτηση αλλοι λενε δεχονται με κλειστο και αλλοι οχι, για την δευτερη δε χρεωνεσαι οχι, συγχρονισμο-ενημερωσεις για καποα apps θα κανει οταν θα βρισκει ανοιχτο wifi η 3g, και για την τριτη μπες μενου - ρυθμισεις και πηγαινε εκει που λεει σχετικα με το τηλ τα λεει ολα

Edited by dimtz
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κατι μιας κ δεν το εχω δει καπου.Εχω την εφαρμογη για το facebook και θελω να βαλω για παραδειγμα την καφετερια που βρισκομαι.Βεβαια δεν μου βρισκει τπτ και ποτε!Ξερεις κανεις πως θα βρω?Σε ενα HTC του ξαδερφου μου εχουμε λιγο διαφορετικο fb και το ειδα στο δικο του κινητο.

 

Εννοεις να βαλεις πχ στατους το που βρισκεσαι με την επιλογη «μερη» του fb?

Εγω το δοκιμασα και με βρηκε μια χαρα στο μοναστηρακι.ειχα gps και ιντερνετ ενεργα..

 

 

Sent from my iPod touch ξαπλα στον καναπε ή στο κρεβατι..

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε το Format factory.

 

Προσπαθώ να μετατρέψω κάποια βίντεο που έχω απο avi σε μορφή που να τα παίζει (mp4) το x10 mini που έχω με το Any DVD Converter Professional και αν και το πρόγραμμα έχει πολλές επιλογές δεν μπορώ να βρώ μία που να παίζει το βίντεο σε όλη την οθόνη... :( έχει κανεις το πρόγραμμα αυτό για να με βοηθήσει?

 

Δοκιμασε το Format Factory. Το βρισκεις με αναζητηση στο Google, ειναι δωρεαν και σου δινει την δυνατοτητα μετατροπης οποιουδηποτε τυπου βιντεο σε οποιονδηποτε τυπο. Επισης η μετατροπη γινεται με βαση το μοντελο σου ή την αναλυση της οθονης αν δεν βρεις μοντελο και μπορεις να πρεσαρεις και υποτιτλους πανω στο βιντεο. Πιστευω οτι ειναι μια πολυ καλη εφαρμογη. Δοκιμασε το.

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνυμάτων.

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

για την πρωτη ερωτηση αλλοι λενε δεχονται με κλειστο και αλλοι οχι, για την δευτερη δε χρεωνεσαι οχι, συγχρονισμο-ενημερωσεις για καποα apps θα κανει οταν θα βρισκει ανοιχτο wifi η 3g, και για την τριτη μπες μενου - ρυθμισεις και πηγαινε εκει που λεει σχετικα με το τηλ τα λεει ολα

 

ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ξέρετε που μπορώ να βρω το Igo στην ανάλυση του κινητού (240x320) ?
Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση παιδιά:

Θέλω να αγοράσω το κόκκινο καπάκι για το xperia x10 mini (δεν ήταν στα χρώματα που συμπεριλαμβάνονταν στην αρχική συσκευασία).

Καμιά πρόταση κανείς όσον αφορά κάποιο μαγαζί (δικτυακό κατά προτίμηση).

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα !!

μια ερωτηση ..... πως μπορω να βαλω μια φωτογραφια σαν φοντο στην αρχικη οθονη και εννοω να ειναι ολοκληρη η φωτο στην αρχικη οθονη εχοντας μονο ενα widget. δηλαδη δεν θελω την κλασικη μακροστενη φωτο που οιανει τις 4-5 αρχικες οθονες.

ελπιζω να καταλαβατε τι εννοω

:thanks:

RIDE HARD_LIVE FREE

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα !!

μια ερωτηση ..... πως μπορω να βαλω μια φωτογραφια σαν φοντο στην αρχικη οθονη και εννοω να ειναι ολοκληρη η φωτο στην αρχικη οθονη εχοντας μονο ενα widget. δηλαδη δεν θελω την κλασικη μακροστενη φωτο που οιανει τις 4-5 αρχικες οθονες.

ελπιζω να καταλαβατε τι εννοω

 

κατεβασε απο το μαρκετ το multi picture live wallpaper... :)

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ και αν δεν γινομαι κουραστικος......

καποια καλη εφαρμογη απο το μαρκετ για επεξεργασια των φωτο

ή γενικοτερα αν υπαρχει καπου στο φορουμ καποια λιστα με χρησιμες εφαρμογες

:thanks:

RIDE HARD_LIVE FREE

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ και αν δεν γινομαι κουραστικος......

καποια καλη εφαρμογη απο το μαρκετ για επεξεργασια των φωτο

ή γενικοτερα αν υπαρχει καπου στο φορουμ καποια λιστα με χρησιμες εφαρμογες

 

το photoshop δοκιμασε... :)

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ και αν δεν γινομαι κουραστικος......

καποια καλη εφαρμογη απο το μαρκετ για επεξεργασια των φωτο

ή γενικοτερα αν υπαρχει καπου στο φορουμ καποια λιστα με χρησιμες εφαρμογες

 

Δοκιμασε και το foxy editor

 

 

Sent from my iPod touch ξαπλα στον καναπε ή στο κρεβατι..

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς να μου πει γιατί στις επαφές όταν κατεβάζω το μπλε οδηγό για να βρω το όνομα που θέλω μου βγάζει το λατινικό αλφάβητο και πως μπορώ να το διορθώσω.

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω τρελαθει! εκανα αναβαθμιση σε 06 και δεν μπορω να κανω root ! κανω τα παρακατω:

1 Κατεβαζουμε το SuperOneClick στο pc και το κανουμε extract

2 Επιλεγουμε απο το κινητο μεσα απο τις ρυθμισεις > εφαρμογες > αγνωστες πηγες "tick" εντοπισμος σφαλματων "tick"

3 Συνδεουμε το κινητο με το υπολογιστη

4 Μπενουμε μεσα στο αποσυμπιεσμενο SuperOneClick τρεχουμε το αρχειο SuperOneClick.exe και παταμε root

 

και κολαει στο waiting for device! το superonclick που δοκιμασα ηταν 3 το 1.5 , 1.7 και 1.9!

τι κανω λαθοςςςς???

Nexus S The best
Link to comment
Share on other sites

Επεσε στα χέρια μου ενα χ10mini με 1,6 οπου απ'οτι φαινεται εχει μενου vodafon (εχει κάτι εικονίδια της voda) πως μπορώ να το βγάλω αυτο? θα το κάνω αναβάθμηση φυσικά αλλά θέλω να βγάλω το μενου κ οτι έχει σχέση με την voda...

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Το λαθος που κανεις,λογικα,ειναι οτι δ εχεις το pc companion εγκατεστημενο..για καποιο λογο βοηθαει στο να αναγνωρισει το κινητο σου το s.o.c.

 

Sent from my U20i using Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω τρελαθει! εκανα αναβαθμιση σε 06 και δεν μπορω να κανω root ! κανω τα παρακατω:

1 Κατεβαζουμε το SuperOneClick στο pc και το κανουμε extract

2 Επιλεγουμε απο το κινητο μεσα απο τις ρυθμισεις > εφαρμογες > αγνωστες πηγες "tick" εντοπισμος σφαλματων "tick"

3 Συνδεουμε το κινητο με το υπολογιστη

4 Μπενουμε μεσα στο αποσυμπιεσμενο SuperOneClick τρεχουμε το αρχειο SuperOneClick.exe και παταμε root

 

και κολαει στο waiting for device! το superonclick που δοκιμασα ηταν 3 το 1.5 , 1.7 και 1.9!

τι κανω λαθοςςςς???

 

Για δοκιμασε αυτο.Ειναι η εκδοση 1.5.5 και λειτουργησε στο δικο μου τουλαχιστον 3 φορες(οταν ακομη πειραματιζομουν και το brickαρα :p), με το PC Companion εγκατεστημενο.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...