Jump to content

Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro


maryjay18
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

μα οταν κανω extract μου λεει κατεστραμενο αρχειο........δεν το αποσυμπιεζει.........
To αποσυμπιεσα εγω τωρα και ειναι μια χαρα. Εχει καποιο προβλημα το προγραμμα σου.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδιά σχετικά με τη διάρκεια της μπαταρίας του Xperia Mini υπάρχει κάποια λύση;

'Εχω μια βδομάδα που το έχω αγοράσει και μου κρατάει μόνο μία μέρα και χωρίς πολύ χρήση.

Η έκδοση OS είναι ή 2.1 update1.

HTC 8X :WP8.1:8.10.12359.845

HTC HD2: Rom: 3.14.482.2, Radio:2.16.50.14

iGo Primo:2.0 v9.6.2.209584-Garmin MobileXT: 5.00.20Wp,

NOKIA N95 Garmin Mobile XT v5.00.60

Link to comment
Share on other sites

μα οταν κανω extract μου λεει κατεστραμενο αρχειο........δεν το αποσυμπιεζει.........

 

Για δοκιμασε αυτο...http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=878427

Κατεβαζεις το αρχειο στο κατω μερος του πρωτου post.

Οδηγιες:

- Download and unpack the recovery package

- use Root Explorer to remount /system rw

- copy the content of the package (3 files) into /system/bin folder

 

Αν συνεχιζει το προβλημα τοτε κατεβασε καποιο αλλο προγραμμα αποσυμπιεσης...

Edit: φιλε BMW116i,το αρχειο που εχεις για το mini pro στο δικο σου thread για το xrecovery,εχει καποια διαφορα απο αυτο του μινι?Γιατι του μινι ειναι αυτο που εχει και στους xda(ιδιο μεγεθος) και αυτο που εχω βαλει στο mini pro χωρις καποιο προβλημα.

Edited by NickThesss
Link to comment
Share on other sites

Μόλις έβαλα τον Home launcher του Χperia Arc.

Exει ωραια εφεδακια,ειδικα αυτο το μικρο widget με τις φωτογραφιες που ειναι σαν το timescape ειναι τελειο.

Aλλα δεν εχει παραμετροποιηση και το αφησα στην ακρη.

Link to comment
Share on other sites

ξερει κανενας αν μπορουμε με απλο τροπο να αλλαξουμε το μπλε θεμα??? και αν μπορουμε να βαλουμε ολοκληρη φωτο για φοντο?
Link to comment
Share on other sites

Edit: φιλε BMW116i,το αρχειο που εχεις για το mini pro στο δικο σου thread για το xrecovery,εχει καποια διαφορα απο αυτο του μινι?Γιατι του μινι ειναι αυτο που εχει και στους xda(ιδιο μεγεθος) και αυτο που εχω βαλει στο mini pro χωρις καποιο προβλημα.

 

 

Ναι, εχει μια διαφορα μεσα σε ενα ψηφιο και εβαλα και τα 2 αρχεια για το εκαστοτε κινητο.

Link to comment
Share on other sites

πρόσφατα αγόρασα το x10 mini και χθες το έκανα root με το super one click γιατί ήθελα να εγκαταστήσω αυτό το θέμα http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=883359&page=38

πέρασα το αρχείο με τον root explorer στο /system και το έκανα αντικατάσταση με το αρχικό αρχείο...

έκανα reboot και το πρόβλημα είναι ότι κάνει συνέχεια reboot το κινητό...και δεν ανοίγει...μετά το σήμα της sony ericsson κλείνει και ξανανοίγει...

το αρχείο framework που είχε το κινητό από default το έχω κρατήσει...

υπάρχει τρόπος να σώσω το κινητό μου χωρίς να το στείλω στην sony ericsson γιατί ξέρω ότι επειδή το έκανα root δεν το καλύπτει η εγγύηση...

 

edit: τώρα παρατήρησα ότι υπάρχει κατηγορία sony ericsson android...δεν την είχα δει πιο πριν...παρακαλώ κάποιον διαχειριστή να μεταφέρει το θέμα...

Edited by clepto
Link to comment
Share on other sites

έχω την

2.1-update1

Build 2.0.2.A.0.24

και μου έβγαλε update

 

Αν κάνω update τι χάνετε ?

1) Επαφές ?

2) Προγράμματα ?

3) Ρυθμίσεις ?

4) Root

5) Xrecovery ?

 

τίποτα δεν χάνεις αν είναι επίσημο update της sony ericsson

 

Μόλις έβαλα τον Home launcher του Χperia Arc.

Exει ωραια εφεδακια,ειδικα αυτο το μικρο widget με τις φωτογραφιες που ειναι σαν το timescape ειναι τελειο.

Aλλα δεν εχει παραμετροποιηση και το αφησα στην ακρη.

 

που βρήκες αυτόν τον launcher???

 

Edit: τον βρήκα.

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

τίποτα δεν χάνεις αν είναι επίσημο update της sony ericsson
Κανεις λαθος. Δεν χανεται το root και το xrecovery?:X

 

που βρήκες αυτόν τον launcher???

Εδώ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια, εχω μια απορια με το χ10 μινι μου. Δεν μου δουλευει το μαμισιο προγραμμα backup κ επαναφορα, εχω βεβαια το titanium backup επειδη ειναι rooted αμα θελω να κανω backup, αλλα δεν καταλαβαινω γιατι δεν δουλευει το μαμισιο που εχει μεσα απο μονο του. Δηλαδη παω το ανοιγω παταω να δημιουργισει backup αρχιζει να κανει backup το αρχειο κλησεων αλλα μετα μου βγαζει οτι δεν ειναι δυνατη η δημιουργεια backup. Μηπως ξερετε τι παιζει;
Link to comment
Share on other sites

Κανεις λαθος. Δεν χανεται το root και το xrecovery?:X

 

 

Εδώ

 

Για root Και xrecovey δεν ξέρω αλλά δεν χάνεις τίποτα από εφαρμογές ρυθμίσεις επαφές κτλ.

Link to comment
Share on other sites

έχω την εντύπωση ότι το root και το xrecovery χάνετε...

μπορεί κάποιος να με βοηθήσει με το δικό μου πρόβλημα, είναι γραμμένο παραπάνω..

Link to comment
Share on other sites

έχω την εντύπωση ότι το root και το xrecovery χάνετε...

μπορεί κάποιος να με βοηθήσει με το δικό μου πρόβλημα, είναι γραμμένο παραπάνω..

 

Φυσικα και υπαρχει τροπος,μην πανικοβαλλεσαι!Και γω ετσι την επαθα τη πρωτη φορα που το brickαρα και πηγα να φρικαρω...Απλα κατεβασε το Sony Ericsson Update Service και κανε επιδιορθωση το κινητο σου.Μετα θα ειναι οπως ηταν στην αρχη,οπως το αγορασες.Αλλα πρωτα κρατα backup απο οτι μπορεις μεσω της εφαρμογης της Sony Ericsson 'Backup και Επαναφορα'.Την επομενη φορα που ειναι να βαλεις ενα θεμα,εγκατεστησε πρωτα το xrecovery μιας και εχεις κανει και root.Ειναι πολυ χρησιμο και κανει τα πραγματα πολυ απλα.Επισης,αμα το επαναφερεις στην αρχικη του κατασταση με το SEUS,η εγγυηση επανερχεται,και ας ησουν rooted πριν,γιατι το root χανεται.Αν το ξανακανεις root την χανεις παλι κ.ο.κ :p

Edited by NickThesss
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν τα αρχεία για flashing της τελευταίας ενημέρωσης λογισμικού?

 

Κάποιος??? :)

Nokia 3510i - Nokia 3250 - Samsung D500 - Sony Ericsson W850 - Sony Ericsson K850i - Sony Ericsson W902 - iPhone 3G - Sony Ericsson x10 Mini - iPhone 4S - iPhone 5s
Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδες.αυτο το κινητο αξιζει για καποιον που το θελει για φωτο, βιντεο και μουσικη και οχι για εφαρμογες?
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ πολύ φίλε nickthesss!!!!!!!!

 

παιδιά έκανα αυτά που λέει εδώ http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=859571 αλλά δεν μπορώ να μπω σε recovery mode...

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει και ενα κολπακι,ωστε να κανεις καποιο κουμπι του κινητου σου να τερματιζει κλησεις!Στην παρακατω περιπτωση ρυθμιζουν το κουμπι ενεργοποιησης/απενεργοποιησης για να το κανει αυτο.

For X10 mni pro.

In file "system/usr/keylayout/mimmi_keypad.kl" change this line:

key 107 POWER WAKE_DROPPED

with this:

key 107 ENDCALL WAKE_DROPPED

For X10 mini change the file

"/system/usr/keylayout/robyn_keypad.kl"

REBOOT!

Τα ευσημα στους XDA :D

Υ.Γ. για να μπορεσεις να επεξεργαστεις αυτα τα αρχεια θα πρεπει να εισαι rooted.

 

Τελικά έχω πολλάααα να μάθω ακόμα..!:blink:

 

Εύσημα και σε σένα βέβαια για τη γνωστοποίηση!:D

Link to comment
Share on other sites

παιδιά έκανα αυτά που λέει εδώ http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=859571 αλλά δεν μπορώ να μπω σε recovery mode...
Αν δεν εχεις δει,εχω φτιαξει οδηγο στα Ελληνικα.;)
Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδες.αυτο το κινητο αξιζει για καποιον που το θελει για φωτο, βιντεο και μουσικη και οχι για εφαρμογες?

Για μουσικη ναι (πετας ενα winamp μεσα και τελειωσε)

Για φωτο και βιντεο δεν θα το λεγα...το βιντεο ειναι μετριο και η φωτο τραβαει καλα μονο τη μερα...

SE X10 Mini Pro 2.2 froyo CM6-v3.2.1

HTC Desire Z

Samsung Galaxy Mini

Link to comment
Share on other sites

Από χτες απέκτησα ένα νέο κουλό, αποφάσισα να κάνω το τελευταίο update (στην 2,1) απ'τη Sony Ericsson και μόλις τελείωσα την εγκατάσταση άρχισαν οι διαδικασίες για το root και τις απεγκαταστάσεις των εφαρμογών που σου έρχονται με το "έτσι θέλω" μέσα στο κινητό.

 

Ενώ τις βρήκα στο Titanium Backup και τις απεγκατάστησα κανονικά (το βλέπω και στη διαθέσιμη μνήμη εξάλλου), αυτό επιμένει σε κάθε επανεκκίνηση να μου ξαναβγάζει στις εφαρμογές τα Peggle και RollerCoaster (κάπως έτσι τέλος πάντων..) κι απ'ότι φαίνεται (βάσει μνήμης πάντα) έχουν εγκατασταθεί πάλι κανονικά!:blink:

 

Το άλλο που μου κάνει εντύπωση είναι ότι απ'τη στιγμή που τις απεγκατέστησα με το Titanium, τώρα τις διαγράφω απλώς με τον τρόπο του "Χ" κρατώντας το δάχτυλό μου πατημένο στο εικονίδιο αυτών των εφαρμογών! Τσεκάροντας βέβαια αμέσως την διαθέσιμη μνήμη φαίνεται ότι έφυγαν, στην επόμενη πάλι επανεκκίνηση νά'τις πάλι στο μενού μου..!:confused:

 

Στα δύο προηγούμενα root που είχα κάνει (στην 1,6 και στην 2,1 μετέπειτα) αυτές οι δύο εφαρμογές διεγράφησαν με την πρώτη, τώρα τι μπορεί να έπαθαν;:wacko:

Link to comment
Share on other sites

Από χτες απέκτησα ένα νέο κουλό, αποφάσισα να κάνω το τελευταίο update (στην 2,1) απ'τη Sony Ericsson και μόλις τελείωσα την εγκατάσταση άρχισαν οι διαδικασίες για το root και τις απεγκαταστάσεις των εφαρμογών που σου έρχονται με το "έτσι θέλω" μέσα στο κινητό.

 

Ενώ τις βρήκα στο Titanium Backup και τις απεγκατάστησα κανονικά (το βλέπω και στη διαθέσιμη μνήμη εξάλλου), αυτό επιμένει σε κάθε επανεκκίνηση να μου ξαναβγάζει στις εφαρμογές τα Peggle και RollerCoaster (κάπως έτσι τέλος πάντων..) κι απ'ότι φαίνεται (βάσει μνήμης πάντα) έχουν εγκατασταθεί πάλι κανονικά!:blink:

 

Το άλλο που μου κάνει εντύπωση είναι ότι απ'τη στιγμή που τις απεγκατέστησα με το Titanium, τώρα τις διαγράφω απλώς με τον τρόπο του "Χ" κρατώντας το δάχτυλό μου πατημένο στο εικονίδιο αυτών των εφαρμογών! Τσεκάροντας βέβαια αμέσως την διαθέσιμη μνήμη φαίνεται ότι έφυγαν, στην επόμενη πάλι επανεκκίνηση νά'τις πάλι στο μενού μου..!:confused:

 

Στα δύο προηγούμενα root που είχα κάνει (στην 1,6 και στην 2,1 μετέπειτα) αυτές οι δύο εφαρμογές διεγράφησαν με την πρώτη, τώρα τι μπορεί να έπαθαν;:wacko:

 

Το ίδιο ακριβλως μου έκανε και εμένα και έβαλα την 2.2 και ησύχασα...

Link to comment
Share on other sites

απευθυνομαι στον mastora zxr!!...... δεν μου εμφανιζει το μαρκετ... χθες εγινε κατι διαφορετικο.... μπηκα μεσω google σε διαφορες σελιδες κ ολα καλα (παντα μεσω wi fi).. οταν ομως παω να μπω ξανα στο gmail ή στο fb ή στο youtube μου βγάζει παντα μηνυμα οτι δεν υπαρχει δίκτυο και δεν μπορω να κανω βημα παραπερα... εχω 2 βδομαδες το κινητο κ δεν μπορω τελικα να μπω στο μαρκετ κ να κατεβασω καποια πραγματακια που θελω..... εχω απογοητευτει λιγακι.... Edited by pinelopi_stav
Link to comment
Share on other sites

Από χτες απέκτησα ένα νέο κουλό, αποφάσισα να κάνω το τελευταίο update (στην 2,1) απ'τη Sony Ericsson και μόλις τελείωσα την εγκατάσταση άρχισαν οι διαδικασίες για το root και τις απεγκαταστάσεις των εφαρμογών που σου έρχονται με το "έτσι θέλω" μέσα στο κινητό.

 

Ενώ τις βρήκα στο Titanium Backup και τις απεγκατάστησα κανονικά (το βλέπω και στη διαθέσιμη μνήμη εξάλλου), αυτό επιμένει σε κάθε επανεκκίνηση να μου ξαναβγάζει στις εφαρμογές τα Peggle και RollerCoaster (κάπως έτσι τέλος πάντων..) κι απ'ότι φαίνεται (βάσει μνήμης πάντα) έχουν εγκατασταθεί πάλι κανονικά!:blink:

 

Το άλλο που μου κάνει εντύπωση είναι ότι απ'τη στιγμή που τις απεγκατέστησα με το Titanium, τώρα τις διαγράφω απλώς με τον τρόπο του "Χ" κρατώντας το δάχτυλό μου πατημένο στο εικονίδιο αυτών των εφαρμογών! Τσεκάροντας βέβαια αμέσως την διαθέσιμη μνήμη φαίνεται ότι έφυγαν, στην επόμενη πάλι επανεκκίνηση νά'τις πάλι στο μενού μου..!:confused:

 

Στα δύο προηγούμενα root που είχα κάνει (στην 1,6 και στην 2,1 μετέπειτα) αυτές οι δύο εφαρμογές διεγράφησαν με την πρώτη, τώρα τι μπορεί να έπαθαν;:wacko:

 

το είχα και εγώ το πρόβλημα αυτό με το πρώτο παιχνίδι όταν πέρασα στη 2.1 από την 1.6, τελικά έβαλα root explorer και το αφαίρεσα χειροκίνητα από τα apps (δεν το έσβησα, το μετέφερα στην sd card να υπάρχει καλού κακού) και μετά όντως δεν εγκαταστάθηκε ξανά, αλλά.... περίμενε μήπως σου βρει καμμιά πιό σίγουρη λύση κάποιο από τα γατόνια που έχουμε εδώ, γιατί δεν θυμάμαι ακριβώς τι είχα κάνει - τα είχα πάρει τόσο άσχημα που δεν έπαιζε η μαμίσια εφαρμογή contacts και έκατσα και τα πέρασα ένα-ένα στο gmail, που δοκίμαζα στην ψύχρα ότι συνταγή μου ερχότανε με το root explorer, ο βρεγμένος δεν τη φοβάται τη βροχή!!!

Link to comment
Share on other sites

Από χτες απέκτησα ένα νέο κουλό, αποφάσισα να κάνω το τελευταίο update (στην 2,1) απ'τη Sony Ericsson και μόλις τελείωσα την εγκατάσταση άρχισαν οι διαδικασίες για το root και τις απεγκαταστάσεις των εφαρμογών που σου έρχονται με το "έτσι θέλω" μέσα στο κινητό.

 

Ενώ τις βρήκα στο Titanium Backup και τις απεγκατάστησα κανονικά (το βλέπω και στη διαθέσιμη μνήμη εξάλλου), αυτό επιμένει σε κάθε επανεκκίνηση να μου ξαναβγάζει στις εφαρμογές τα Peggle και RollerCoaster (κάπως έτσι τέλος πάντων..) κι απ'ότι φαίνεται (βάσει μνήμης πάντα) έχουν εγκατασταθεί πάλι κανονικά!:blink:

 

Το άλλο που μου κάνει εντύπωση είναι ότι απ'τη στιγμή που τις απεγκατέστησα με το Titanium, τώρα τις διαγράφω απλώς με τον τρόπο του "Χ" κρατώντας το δάχτυλό μου πατημένο στο εικονίδιο αυτών των εφαρμογών! Τσεκάροντας βέβαια αμέσως την διαθέσιμη μνήμη φαίνεται ότι έφυγαν, στην επόμενη πάλι επανεκκίνηση νά'τις πάλι στο μενού μου..!:confused:

 

Στα δύο προηγούμενα root που είχα κάνει (στην 1,6 και στην 2,1 μετέπειτα) αυτές οι δύο εφαρμογές διεγράφησαν με την πρώτη, τώρα τι μπορεί να έπαθαν;:wacko:

 

Αφού τις απεγκαταστήσεις, άνοιξε root explorer και πήγαινε στο directory /system/etc/customization/applications και σβήσε τες και από εκει. Δεν πρόκειται να ξαναεμφανιστούν.

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Αφού τις απεγκαταστήσεις, άνοιξε root explorer και πήγαινε στο directory /system/etc/customization/applications και σβήσε τες και από εκει. Δεν πρόκειται να ξαναεμφανιστούν.

 

Tις βρίσκω στο root explorer αλλά δεν με αφήνει να τις διαγράψω επειδή λέει ότι τα αρχεία είναι μόνο για διάβασμα (read-only)..:wacko:

 

Kάτι δεν κάνω σωστά μάλλον, θα δοκιμάσω να τις διαγράψω χωρίς να τις απεγκαταστήσω πρώτα και βλέπουμε.:p

 

edit: Τις έσβησα!!! Πάτησα εκείνα τα Remount as R/W (που ιδέα δεν έχω τι κάνουν) μέσα στο root explorer και τελικά τις διέγραψε αφού βέβαια τις είχα απεγκαταστήσει πρώτα, ουφ! Άμα είσαι σκράπας καμμιά φορά, ας είναι καλά οι γνωστοί άγνωστοι και η τύχη που μας τους φέρνει κοντά! Ευχαριστώ!:)

Edited by makis206
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...