Jump to content

Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro


maryjay18
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γιατί κάποιοι έχουν πρόβλημα με τα νούμερα και χρειάζονται μπροστα το +30 και το number fixer και άλλοι όπως εγώ έχουν τα νούμερα χωρίς το +30 και λειτουργούν όλα κανονικά;
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Δεν ξερουμε σιγουρα. μαλλον έχει να κάνει με τους παροχους και τις sim λόγω παλαιότητας και τον τροπο που τις εμφανιζει το android..
Link to comment
Share on other sites

προφανώς θα κράσαρε την στιγμή που έγραφε στην κάρτα μνήμης για αυτό στην βγάζει κατεστραμένη. αν θες να ανακτήσεις τα αρχεια που είχες μέσα, χρησιμοποιησε κάποιο πρόγραμμα ανακτησης δεδομενων τύπου file scavenger. ειδάλλιως κάνε της διαμόρφωση και χρησιμοποιησε την σαν καινούργια.

 

Για να καταλαβω,

1)δηλαδη στην ουσια δεν χρειαζεται να βαλω νεα καρτα στο κινητο? αν κανω διαμορφωση σωζεται η καρτα απλα χανονται ολα μου τα αρχεια? τι ακριβως κανει η διαμορφωση?

2) που θα βρω προγραμμα ανακτησης δεδομενων και ποιο ακριβως?. θα ανακτησω τις φωτο μου ακομα κιαν εχω κανει διαμορφωση?file scavenger στο μαρκετ δεν βρηκα

thx

Link to comment
Share on other sites

Η sim μου είναι 7ετίας περίπου cosmote. Τις επαφές από το προηγούμενο κινητό μου (SE k800i) τις συγχρόνισα στο site της SE και από εκεί στο X10. Ακολούθησα δηλαδή τις οδηγίες της SE για μεταφορά των επαφών από το παλιό κινητό στο καινούριο. Δεν είχα ποτέ πρόβλημα με το +30.
Link to comment
Share on other sites

Για να καταλαβω,

1)δηλαδη στην ουσια δεν χρειαζεται να βαλω νεα καρτα στο κινητο? αν κανω διαμορφωση σωζεται η καρτα απλα χανονται ολα μου τα αρχεια? τι ακριβως κανει η διαμορφωση?

2) που θα βρω προγραμμα ανακτησης δεδομενων και ποιο ακριβως?. θα ανακτησω τις φωτο μου ακομα κιαν εχω κανει διαμορφωση?file scavenger στο μαρκετ δεν βρηκα

thx

 

1. διαμόρφωση είναι η ελληνική μετάφραση για το format. :P

 

2. το file scavenger ΔΕΝ ειναι εφαρμογή του android!!! εφαρμογή για windows είναι!

 

@hariskar: εγώ έχω κάρτα sim 9ετιας και μου παρουσιάζει το πρόβλημα. εκτός αυτού, ο τρόπος που περνάς τις επαφές στην συσκευή δεν παίζει κανένα απολύτως ρόλο. το φορμάτ που θα περαστούν θα είναι ακριβώς το ίδιο. είτε έχω δοκιμάσει με χειροκίνητη εγγραφή της επαφής, είτε μέσω αντιγραφής απο την sim, ειτε με ενημέρωση του google contacts απο το pc και μετά συγχρονισμό με το κινητό, το πρόβλημα παραμένει. το πρόβλημα έχει να κάνει με το πως στέλνει ο παροχος το id του καλλούντα (αν το στέλνει με το +30 ή χωρίς) και το πως το αναγνωρίζει το λειτουργικό μας. κυρίως bug λειτουργικού είναι απο αυτά που έχω διαβάσει στο site του android που κάνουν bug reports. το είχαμε αναφέρει πολύ παλια πάλι αυτό.

Link to comment
Share on other sites

1. διαμόρφωση είναι η ελληνική μετάφραση για το format. :P

 

2. το file scavenger ΔΕΝ ειναι εφαρμογή του android!!! εφαρμογή για windows είναι!

 

ok αλλα τελικα δεν μου ειπες που θα βρω προγραμμα ανακτησης δεδομενων και ποιο ακριβως?. θα ανακτησω τις φωτο μου ακομα κιαν εχω κανει διαμορφωση?αν μπορεις εσυ η καποιος αλλος πες pls

Edited by zxr
Link to comment
Share on other sites

Μα σου είπα! το file scavenger! κανει θαυματα...!

 

α δλδ να συνδεσω το τηλ με το pc? σορρυ αν ειναι χαζες οι ερωτησεις απλα δεν ξρω

Link to comment
Share on other sites

ναι. είτε αυτό είτε την καρτούλα μνημης σε κάποιο card reader.
Link to comment
Share on other sites

Τελικα για αρχες νοεμβρη παει το upgrade?χανεις τα παντα ε;ακομα και το ροοτ;

καποιος να βοηθησει με το geotagging ρε παιδιααα!!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

θελω να ρωτησω το τηλεφωνω αν εχει gps δεκτη και αν μπορω να βαλω προγραμματα πλοηγησης. επισεις αν αξιζει η αγορα του και ειναι αν υπαρχει κατι καλυτερο στα λεφτα του αντικειμενικα.
Link to comment
Share on other sites

Τελικα τα καταφερα και κατεβασα το handcent sms και το number fixer οπως μου ειπε ο Kallair και ολα λειτουργουντωρα αψογα !!!

Ευχαριστω φιλε

Link to comment
Share on other sites

θελω να ρωτησω το τηλεφωνω αν εχει gps δεκτη και αν μπορω να βαλω προγραμματα πλοηγησης. επισεις αν αξιζει η αγορα του

 

ναι, ναι και ναι!

:D

 

Στα λεφτα του παιρνεις και iphone μτχ που ειναι καλη λυση...

Επισης δεν ξερω τι παιζει σε HTC σε αυτα τα λεφτα...

SE X10 Mini Pro 2.2 froyo CM6-v3.2.1

HTC Desire Z

Samsung Galaxy Mini

Link to comment
Share on other sites

αν θες να πάρεις το απλό μινι και όχι το προ, θα σου πρότεινα να πας απο κοντά να το δεις διπλα διπλα με το χ8. αν δεν σε νοιαζει τόσο η φωτογραφία, τότε το χ8 είναι καλύτερη αγορα. αν σε νοιαζει όμως το θέμα φωτογραφίας, τότε μακριά απο το χ8.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας, μου παρουσιαστηκε ξαφνικα ενα προβληματακι και θα ηθελα τα φωτα σας!!!

Στο Αλμπουμ εμφανιζονται μονο οι εικονες που εχω βγαλει με τη φωτογραφικη και οχι οπως παλια οτι εχω στην καρτα, το ιδιο συμβαινει και οταν θελω να βαλω μια εικονα ταπετσαρια, δε γινεται. Επισης στο Music player οταν πηγαινω εχει μονο 2 τραγουδια που ειναι αποθηκευμενα στο κινητο και οχι οτι εχω στη καρτα μνημης και δε μπορω να βαλω και ηχο κλησης αλλο τραγουδι εκτος απο του κινητου. Εν τω μεταξυ μεσω Astro βλεπω και εικονες και ακουω και μουσικη. εχω το pro και τωρα μου παρουσιαστηκε αυτο!!! Μπορει να με βοηθησει καποιος;;;;

ΒΑΣΙΑ

:oops:

Link to comment
Share on other sites

αν θες να πάρεις το απλό μινι και όχι το προ, θα σου πρότεινα να πας απο κοντά να το δεις διπλα διπλα με το χ8. αν δεν σε νοιαζει τόσο η φωτογραφία, τότε το χ8 είναι καλύτερη αγορα. αν σε νοιαζει όμως το θέμα φωτογραφίας, τότε μακριά απο το χ8.

 

 

εκτος απο την χειροτερη καμερα τι καλυτερο εχει το x8;

Link to comment
Share on other sites

εκτος απο την χειροτερη καμερα τι καλυτερο εχει το x8;
Εχει καλυτερη αναλυση οθονης και μεγαλυτερη σε mAh μπαταρια.
Link to comment
Share on other sites

στις ειδοποιήσεις σου δείχνει και αυτό για το bluex;

 

η εφαρμογή που σου δείχνει το status της μπαταρίας ποια είναι?

Link to comment
Share on other sites

εκτος απο την χειροτερη καμερα τι καλυτερο εχει το x8;

τιποτα άλλο. σε όλα τα άλλα υπερτερεί το x8. στο μόνο που χάνει λίγο. πολύ λίγο όμως, είναι στην ομαλή μετάβαση ανάμεσα τα μενού. έχουν τον ίδιο επεξεργαστή και επειδή το μινι έχει μικρότερη οθονη, είναι πιο smooth η κίνηση ανάμεσα στα μενου ανεξαρτήτου πόσο γρήγορα το κάνεις. μικρολεπτομέριες δλδ που δεν πρόκειται να το πάρεις χαμπάρι αν δεν εχεις προηγουμένως εμπειρεία με μινι κινητό.

 

η εφαρμογή που σου δείχνει το status της μπαταρίας ποια είναι?

battery minder λεγεται. την έχω και σαν widget στην κεντρική μου οθόνη. μισό ανεβάζω screens να δεις πως το έχω διαμορφωμένο.

 

αυτή με το ρολόι είναι η κεντρική μου.

Edited by kallair
Link to comment
Share on other sites

Για την μπαταρια εμενα με εχει βoλεψει παρα πολυ το battery indicator!!

Νταξει εγω που ειδα απο κοντα το Χ8 δεν μαρεσε καθολου..υποτειθεται το μινι ειναι το μικροτερο σμαρτφον.γτ το συγκρινουμε;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

και αν εχεις ενα λινκ για να την παραγγειλουμε και μεις :)

 

την αγορασα απο ενα site που λεγεται yopool. η τιμη της, κρατιεστε? 4 ευρω! δεν με χρεωσαν μεταφορικα. συμπεριλαμβανονται στην τιμη! ειναι φανερο οτι στην ευρωπη μας κλεβουνε:-#...γιατι πουθενα δεν βρηκα αλλου ιμιτασιον κατω απο 15 €

Link to comment
Share on other sites

χαχαχαχα! πλακα κάνεις! αν μου βρεις λινκ, θα σου είμαι υπόχρεος! πως πλήρωσες; paypal; γτ στοιχεια πιστωτικής δεν τους δίνω!!! :PPPP
Link to comment
Share on other sites

battery minder λεγεται. την έχω και σαν widget στην κεντρική μου οθόνη. μισό ανεβάζω screens να δεις πως το έχω διαμορφωμένο.

 

αυτή με το ρολόι είναι η κεντρική μου.

 

Πολύ καλό setup. Ωραίες homescreen. :happy:

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...