Jump to content

Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro


maryjay18
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Λοιπόν πες του να ξαναδοκίμασει μεσω SEUS και απο αλλον υπολογιστή και αμα δεν καταφερει παλι τιποτα πες του να δοκιμάσει και με το flashtool αφού εχει εγκαταστήσει τα Drivers του κινητου πρώτα! ;) Αμα δεν καταφέρει τιποτα τοτε λογικά θα αλλάξουν την motherboard του κινητού..

 

Εγινε , ευχαριστω πολυ!

:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Γεια σας 8α η8ελα την βοη8εια σας σχετικα με το χ10 ενος φιλου μου... 8ελει να του περασω αθτη τη ρομ http://www.youtube.com/watch?v=0B1CBsTRRNM .... 8ελει να πειραξω τπτ το κερνελ ??? εχει 2.6.29.6 nAa-11 και ξεκλειδωμενο bootloader ??? το φλασαρω απευ8ειας απο cwm ή 8ελει να κανω κ τπτ αλλο ????
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας 8α η8ελα την βοη8εια σας σχετικα με το χ10 ενος φιλου μου... 8ελει να του περασω αθτη τη ρομ http://www.youtube.com/watch?v=0B1CBsTRRNM .... 8ελει να πειραξω τπτ το κερνελ ??? εχει 2.6.29.6 nAa-11 και ξεκλειδωμενο bootloader ??? το φλασαρω απευ8ειας απο cwm ή 8ελει να κανω κ τπτ αλλο ????

Πες του καλύτερα να μείνει εκεί που είναι γιατί με την ICS και γενικότερα μετά απο την 2.3 το κινητό σέρνεται..Αν παρολα αυτα επιμένει προτεινέ του αυτην εδώ μιας και είναι αρκετά πιο γρήγορη σε σχεση με αυτην που θελει: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1837158. Θελει το nAa jb kernel αυτην που σου λέω. ;). Το Χ10 μινι εχει η το Χ10 μινι προ?

Link to comment
Share on other sites

Μια βοήθεια παιδιά.

Καποιος με καλει....ντριννννν βλεπω ποιος ειναι και απαντω.

Κατα την διαρκεια της κλησης η οθονη σκοτεινιάζει,γινετε μαυρη δηλαδη.

Αν θελω να τερματισω εγω την κληση δεν βλεπω τιποτε επανω στην οθονη για να μπορεσω να το κανω.

Αν ομως τερματισει ο αλλος την κληση η οθονη ενεργοποιείτε και βλεβω τοτε το κοκινο ακουστικο και μπορω να το πατησω.

Ξερει καποιος πως γινετε να μην απενεργοποιείτε η οθονη κατα την διαρκεια μια κλησης?

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Μια βοήθεια παιδιά.

Καποιος με καλει....ντριννννν βλεπω ποιος ειναι και απαντω.

Κατα την διαρκεια της κλησης η οθονη σκοτεινιάζει,γινετε μαυρη δηλαδη.

Αν θελω να τερματισω εγω την κληση δεν βλεπω τιποτε επανω στην οθονη για να μπορεσω να το κανω.

Αν ομως τερματισει ο αλλος την κληση η οθονη ενεργοποιείτε και βλεβω τοτε το κοκινο ακουστικο και μπορω να το πατησω.

Ξερει καποιος πως γινετε να μην απενεργοποιείτε η οθονη κατα την διαρκεια μια κλησης?

Ευχαριστω.

 

Αυτο γινεται επειδη ενεργοποιειτε ο αισθητηρας και κλεινει η οθονη.....Κανονικα ομως μολις το απομακρυνεις το κινητο απο το προσωπο θα πρεπει να ξαναναβει η οθονη...

Παντως στις ρυθμισεις κλησεων υπαρχει ρυθμιση να μενει η οθονη ξυπνια κατα την διαρκεια κλησης.....

Link to comment
Share on other sites

Αυτο γινεται επειδη ενεργοποιειτε ο αισθητηρας και κλεινει η οθονη.....Κανονικα ομως μολις το απομακρυνεις το κινητο απο το προσωπο θα πρεπει να ξαναναβει η οθονη...

Παντως στις ρυθμισεις κλησεων υπαρχει ρυθμιση να μενει η οθονη ξυπνια κατα την διαρκεια κλησης.....

 

 

Ευχαριστω για την απαντηση,αλλα εψαξα να βρω το πεδιο για την ρυθμιση της οθονης αλλα δεν το βρηκα.Αν μπορεις σε παρακαλω να με καθοδηγησεις???

Ευχαριστω και παλι για τον χρονο σου.

 

 

Τελικα το βρηκα πως λεγετε.Ειναι το proximity sensor.Καλεσα στο τηλεφωνο του σπιτιου μου και ενω καλουσε πλησιασα το δακτυλο μου κοντα στο ακουστικο,και η οθονη απενεργοποιουνταν.Το τραβαω και επανερχετε.Και ξανα το ιδιο οσες φορες το εκανα ενω καλαει.Ειναι για την αποφυγή τερματισμου της κλησης με την επαφη στο αυτι η στα μαλια,γενια,κλπ.

Στο market εχει εργαλεια για το proximity sensor ....αλλα μαλλον θα το αφησω ως εχει.

Το θεμα θεωρείτε ληξαν.

Ευχαριστω και παλι για την βοηθεια τον Expendable που με οδηγησε στην κατανοηση του θεματος.

Edited by pols
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδες. Χθες πηρα απο εναν συγγενη το mini pro. Εχει χαλασμενο usb και δεν φορτιζει δυστηχως και σκεφτομαι να το φτιαξω. Ξερει κανεις ποσο περιπου θα παει το μαλλι ??

Φυσικα δεν θα παω στην Sony γτ δεν το γλιτωνω το 50αρι σιγουρα. Θα παω καπου εξω αλλα ενδεικτικα μια τιμη ηθελα.

Τελικα βρηκα ενα μαγαζι που το εχουν κατι παιδια απο το Πακισταν και μου το εφτιαξαν με 20 ευρω. Καλουτσικη δουλεια αλλα δεν συνδεετε το κινητο με το pc. Και επειδη θελω να περασω καμια jb ξερει κανεις εαν υπαρχει κανας τροπος να κανω flash kernel μεσω sd η θα πρεπει να το ξανα παω ?

Εχω και εγω κινητο παντοφλα και γουσταρω πολυ !!!!!

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σας. Μου δωσανε στο τσαμπα ενα xperia mini E10i. Εχει φυσικα το εξης προβλημα βαζω το δικου το φορτιστη και δεν φορτιζει , οποτε σκεφτηκα να βαλω αλλο φορτιστη βρηκα εναν απο Ν900 και το εβαλα και φορτιζει κανονικα. Το θεμα ειναι οτι παρολο που δειχνει οτι εχει φορτισει δεν κραταει οταν βγαλω το φορτιστη. Το firmware ειναι το 2.1 . Μηπως θελει αλλαγη μπαταριας?

Οταν μου το δωσανε μου ειπαν οταν το πηγαν στο Γερμανο, θελει να περασει ξανα τα android απο την αρχη και του ζητησανε 50 ευρω να το στειλουν στην sony er.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σας. Μου δωσανε στο τσαμπα ενα xperia mini E10i. Εχει φυσικα το εξης προβλημα βαζω το δικου το φορτιστη και δεν φορτιζει , οποτε σκεφτηκα να βαλω αλλο φορτιστη βρηκα εναν απο Ν900 και το εβαλα και φορτιζει κανονικα. Το θεμα ειναι οτι παρολο που δειχνει οτι εχει φορτισει δεν κραταει οταν βγαλω το φορτιστη. Το firmware ειναι το 2.1 . Μηπως θελει αλλαγη μπαταριας?

Οταν μου το δωσανε μου ειπαν οταν το πηγαν στο Γερμανο, θελει να περασει ξανα τα android απο την αρχη και του ζητησανε 50 ευρω να το στειλουν στην sony er.

 

Πιο κλεφταράδες πεθαίνουν οι τύποι στο Γερμανό :D

Twisting your mind and smashing your dreams...:kill:
Link to comment
Share on other sites

http://www.mobilehellas.com/index.php?dispatch=categories.view&category_id=3

 

Δες εδω. Εχει πολυ φθηνες και γενικα για το κινητο μας οχι μονο μπαταριες. Δεν ξερω ποια εχει το δικο σου αλλα για το u20i εχει 10 ευρω.

Εχω και εγω κινητο παντοφλα και γουσταρω πολυ !!!!!

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

εχω το xpiria x10 mini αλλα μου το μπλοκαρανε :wacko: ξερει κανεις καποιο προγραμμα για να το ξεμπλοκαρω?

Τι εννοείς σου το μπλοκάρανε?

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα σε όλους!!!

Θα ήθελα να μου πει κάποιος πως μπορώ να αναβαθμίσω το x10 mini σε οποιοδήποτε νέο λογισμικό αν μπορεί και στο τελευταίο μιας και η Sony δεν έχει βγάλει άλλα επίσημα εκτός του 2,1 για το συγκρίνομαι μοντέλο .Έψαξα παντού αλλά οι οδηγοί είναι στα Αγγλικά ή είναι πολύ παλιοί.Αν γίνεται κάποιος να μου δώσει κάποιον αναλυτικό οδηγό στα Ελληνικά... σας ευχαριστώ πολύ!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Χρησιμοποιώ το x10 mini ως δεύτερο κινητό.

Χθες το πρωί το βρήκα κλειστό, το έβαλα να φορτίσει, το άφησα μέχρι σήμερα, δεν άνοιξε ποτέ. Ούτε Led ούτε τίποτα.

Στο pc δεν αναγνωρίζεται ούτε από SEUS, ούτε από Flashtool.

Tον τελευταίο καιρό η μπαταριά κρατούσε λιγότερο από 3 ώρες εκτός φορτιστή...

Παίζει να τα έπαιξε (εντελώς) η μπαταρία, γι΄αυτό δεν βλέπω ίχνος ζωής?

Link to comment
Share on other sites

Τα μηνύματα πως μπορώ να τα επαναφέρω από το αρχείο Backup που έχω φτιάξει πριν την αλλαγή του λογισμικού μπορεί να μου πει κάποιος???
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

θελω την βοηθεια σας σε κατι. Ενοχλητικές ερώτησεις το γνωριζω,θελω να ισιώσω ένα x10 mini pro το οποίο είναι μαμισιο, και φορτωμενο, αλλα δεν εχω πολυ χρονο να το ψαξω

1.

Μπορειτε να προτεινετε κάποια rom; δεν με ενδιαφερουν super duper χαρακτηριστικα, να είναι stable και κυρίως ελαφρια για το συγκεκριμενο κινητακι.

υποθετω να μεινω σε gb;

 

2.

Ειδα οτι έχει δεκτη gps. Για πλοηγηση υπάρχει καποιο προγραμμα το οποιο να ειναι αρκετα ελαφυ για να το τρεχει; Στο δικο μου κινητο (neo v) χρησιμοποιω το igo, αλλα στο συγκεκριμενο δεν γνωριζω αν το σηκωνει. οποτε κατι μεταξυ sygic, igo primo, igo myway, navigon;

 

Ευχαριστω,

Edited by argotera
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα..

έχει περάσει κανείς GB ROM και αντιμετωπίζει το πρόβλημα να έρχονται πολλές φορές τα sms (το ίδιο δύο-τρεις φορές) ??

:: what locks... unlocks! © :: κάθε λαός έχει την κινητή τηλεφωνία που του αξίζει..::

:: SY1EBE ::

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...