Jump to content

Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro


maryjay18
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η δόνηση επανήλθε..τί γίνεται ρε γμτ;;

 

Ποιος ξερει τι σκαλωμα επαθε...σε ενα παλιο κινητο που ειχα,ειχε χαλασει η δονηση κ οταν μου επεσε κατω,εφτιαξε..:-S

 

εσταλη απο το κ*λοφτιαγμενο μου xperia X10 mini pro

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

μολισ μου ηρθε ειδοποιιση για ενημερωση λογισμικου γνωριζουμε τπτ?

 

Για το απλό MINI ή το PRO;

Και επίσης έχεις κάνει unbrand στο κινητό σου;

 

Παίζει να έχεις ειδοποίηση για την 2.1.1.c.0.0.

Είναι νέο firmware, με το android 2.1 (φυσικά...) και από ότι φαίνεται έχει γίνει deployed σε γερμανόφωνες μέχρις στιγμής χώρες.

 

Αν προχωρήσεις σε αναβάθμιση, μας λες και εμάς ε;

:D

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,

 

Υπάρχει κάποια εφαρμογή στο android market για να έχεις εικονικό qwerty πληκτρολόγιο με ελληνικά στο X10 mini?

Ρωτάω για απλή εφαρμογή που να μπορεί να χρησιμοποιηθεί στα SMS χωρίς κάποιο mod στη συσκευή..

 

Ευχαριστώ

 

Από ότι καταλαβαίνω δεν υπάρχει σωτηρία για το παραπάνω θέμα ?

Link to comment
Share on other sites

Από ότι καταλαβαίνω δεν υπάρχει σωτηρία για το παραπάνω θέμα ?

 

Σου είχα απαντήσει για το swype...

A suspicious mind is a healthy mind...

Never stop dreaming

 

(Μπάμπης από Θεσσαλονίκη)

Link to comment
Share on other sites

Σου είχα απαντήσει για το swype...

 

Ναι το είχα δει!

Απλά επειδή ήταν η μοναδική απάντηση και δεν το είχες δοκιμάσει έλεγα μήπως απαντήσει και κάποιος που το έχει κάνει..

Το πρόβλημά μου είναι ότι δεν έχω τη συσκευή στα χέρια μου για να το δοκιμάσω.

Και για να μη παίζω το χαλασμένο τηλέφωνο με το παιδί που το έχει είπα μήπως υπάρχει καμιά έτοιμη δοκιμασμένη λύση ;)

Ευχαριστώ για την απάντηση πάντως :)

Link to comment
Share on other sites

Ποιος ξερει τι σκαλωμα επαθε...σε ενα παλιο κινητο που ειχα,ειχε χαλασει η δονηση κ οταν μου επεσε κατω,εφτιαξε..:-S

 

εσταλη απο το κ*λοφτιαγμενο μου xperia X10 mini pro

 

τι να πεις..ελπίζω να μην γίνει τίποτα και μείνει μόνιμο..

- - - -

Link to comment
Share on other sites

Ναι το είχα δει!

Απλά επειδή ήταν η μοναδική απάντηση και δεν το είχες δοκιμάσει έλεγα μήπως απαντήσει και κάποιος που το έχει κάνει..

Το πρόβλημά μου είναι ότι δεν έχω τη συσκευή στα χέρια μου για να το δοκιμάσω.

Και για να μη παίζω το χαλασμένο τηλέφωνο με το παιδί που το έχει είπα μήπως υπάρχει καμιά έτοιμη δοκιμασμένη λύση ;)

Ευχαριστώ για την απάντηση πάντως :)

 

Smartkeyboard-Pro και άλλα εκατό προγραμματάκια που υπάρχουν όλα στο market και κάνουν το ίδιο πράμα...

 

Και ελληνικά και ξένα και ότι γλώσσα θες. Χωρίς καμιά μετατροπή και γενικότερα, χωρίς προσπάθεια εκ μέρους σου.

Εχει και επιλογή να κατεβάσεις και λεξιλόγιο(με αυτόματη διόρθωση) για την κάθε γλώσσα που χρησιμοποιείς.

Για να ενεργοποιηθεί θέλει μια φορά παρατεταμένη πίεση σε οποιοδήποτε παράθυρο εισαγωγής κειμένου και μετά στο drop menu που σου πετάει (CΗΟΟSE INPUT METHOD) διαλέγεις το smartkeyboard pro.

 

Δουλεύει σε όλα τα προγράμματα που εχεις εγκαταστήσει στο κινητό σου, παραμένει και μετά απο restart επιλεγμένο μέχρι να το αποεπιλέξεις με τον ίδιο τρόπο που το επέλεξες αρχικα σαν input method.

 

Εδω σε χρήση στο navigon στο αρουτάριστο με μαμά 2.1 firmware χ10 μινι της κοπέλας μου.(και με firmware 1.6 πάλι το ίδιο έπαιζε οπότε αν το κινητό είναι με 1.6 android και δεν εχεις κάνει ή δε θέλεις να κάνεις update σε 2.1 πάλι θα δουλέψει:p)

 

Για το ίδιο θέμα εχω ξαναποστάρει, τα ίδια πράγματα.:p

Γι αυτό σου λέω ψάξε πρώτα και ρώτα μετά...

Edited by yiannis_1
Link to comment
Share on other sites

Smartkeyboard-Pro και άλλα εκατό προγραμματάκια που υπάρχουν όλα στο market και κάνουν το ίδιο πράμα...

 

Και ελληνικά και ξένα και ότι γλώσσα θες. Χωρίς καμιά μετατροπή και γενικότερα, χωρίς προσπάθεια εκ μέρους σου.

Εχει και επιλογή να κατεβάσεις και λεξιλόγιο(με αυτόματη διόρθωση) για την κάθε γλώσσα που χρησιμοποιείς.

Για να ενεργοποιηθεί θέλει μια φορά παρατεταμένη πίεση σε οποιοδήποτε παράθυρο εισαγωγής κειμένου και μετά στο drop menu που σου πετάει (CΗΟΟSE INPUT METHOD) διαλέγεις το smartkeyboard pro.

 

Δουλεύει σε όλα τα προγράμματα που εχεις εγκαταστήσει στο κινητό σου, παραμένει και μετά απο restart επιλεγμένο μέχρι να το αποεπιλέξεις με τον ίδιο τρόπο που το επέλεξες αρχικα σαν input method.

 

Εδω σε χρήση στο navigon στο αρουτάριστο με μαμά 2.1 firmware χ10 μινι της κοπέλας μου.(και με firmware 1.6 πάλι το ίδιο έπαιζε οπότε αν το κινητό είναι με 1.6 android και δεν εχεις κάνει ή δε θέλεις να κάνεις update σε 2.1 πάλι θα δουλέψει:p)

 

Για το ίδιο θέμα εχω ξαναποστάρει, τα ίδια πράγματα.:p

Γι αυτό σου λέω ψάξε πρώτα και ρώτα μετά...

 

Ευχαριστώ για την απάντηση! :)

 

Υπάρχουν μερικές λεπτομέρειες:

1)Στη αναζήτηση που έκανα πριν γράψω είχα βρει το post σου αλλά ήταν επί πληρωμή η εφαρμογή. Οπότε θέλω μια δωρεάν εφαρμογή (το οποίο ξέχασα να το αναφέρω :O)

2) Δεν έχω το κινητό για να δοκιμάσω τις εφαρμογές

3) Θέλω δώσω μια έτοιμη λύση σε ένα φίλο χωρίς να παίζω το "χαλασμένο τηλέφωνο"

 

Οπότε η απάντηση σου ήταν τέλεια απλά τα χαλάσαμε στο οικονομικό :lol:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Μόλις "τσίμπησα" κι εγώ ενα mini pro, το οποίο όμως είναι vodafone branded και θέλω να το κάνω unbrand. Υπάρχει κάποιος οδηγός για να γίνει αυτή η δουλειά; Αν ναι, όποιος έχει την καλοσύνη ας δώσει κάποιο link. Ευχαριστώ!:)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Μόλις "τσίμπησα" κι εγώ ενα mini pro, το οποίο όμως είναι vodafone branded και θέλω να το κάνω unbrand. Υπάρχει κάποιος οδηγός για να γίνει αυτή η δουλειά; Αν ναι, όποιος έχει την καλοσύνη ας δώσει κάποιο link. Ευχαριστώ!:)

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=286792

Καπου....κάπως....κάποτε.....κάτι πήγε ΠΟΛΥ ΣΤΡΑΒΑ στην εξέλιξη του ανθρώπινου ειδους :lol:
Link to comment
Share on other sites

Στις 16 ιουνίου σκέφτομαι να πάρω το παραπάνω κινητό.

Έχει κανένα πρόβλημα?

Και αν ναι πως θα το διορθοσω

 

εγω φιλε εγω εχω το mini pro εδω και 1 μηνα και ειμαι απολυτα ικανοποιημενος.

βεβαια αναλογα και τι ζητας απο το κινητο σου

Link to comment
Share on other sites

η 2,3 σε mini pro σε τι επιπεδο βρισκεται? ειναι για καθημερινη χρηση?υπαρχει καποιος οδηγος για να τη περασω? ή αλλιως ποια 2.2 προτεινετε?
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την βοήθεια, αλλά ειλικρινά μου φάνηκε βουνό αυτό που είδα για το unbranding! Σε άλλες συσκευές που έχω κάνει, ήταν πιο απλό. Ίσως λέω χαζομάρες, αλλά πελάγωσα με όλα αυτα που είδα! Επίσης δεν θέλω να το ρισκάρω σε καινούργια συσκευή και να χάσω την εγγύηση. Άλλωστε σβήνονται τα άχρηστα εικονίδια της vodafone από το μενού...

 

Όσο για τον φίλο που ρώτησε αν είναι καλή συσκευή, θα πω ότι το σκέτο mini που είχα με ικανοποιούσε σε μεγάλο βαθμό. Καλό touch, καλή και εύχρηστη κάμερα + το πληκτρολόγιο και την μπαταρία που αφαιρείται...μεγάλο υπέρ του pro για εμένα!

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την βοήθεια, αλλά ειλικρινά μου φάνηκε βουνό αυτό που είδα για το unbranding! Σε άλλες συσκευές που έχω κάνει, ήταν πιο απλό. Ίσως λέω χαζομάρες, αλλά πελάγωσα με όλα αυτα που είδα! Επίσης δεν θέλω να το ρισκάρω σε καινούργια συσκευή και να χάσω την εγγύηση. Άλλωστε σβήνονται τα άχρηστα εικονίδια της vodafone από το μενού...

 

 

Αν κάνεις unbrand, ούτως ή άλλως η εγγύηση πάει περίπατο.

 

:P

 

Sent from my Desire HD using Tapatalk

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Dark_Dog εγκατεστησα το xrecovery μετα κανω εγκατασταση το cwm σβηνω τα αρχεια του xrecovery απο το bin αλλα μενει στο sony ericsson.

κανω κατι λαθος?

Link to comment
Share on other sites

Dark_Dog εγκατεστησα το xrecovery μετα κανω εγκατασταση το cwm σβηνω τα αρχεια του xrecovery απο το bin αλλα μενει στο sony ericsson.

κανω κατι λαθος?

 

Εξαρτάται ποιά έκδοση κάνεις εγκατάσταση και σε ποιά rom.

 

Δώσε λινκ από το cwm που κατεβάζεις και πες μου και ποιά rom έχεις

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Πως μπορω να διαλεξω πως θα φαινονται οι επαφες μου οταν ανοιγω τον καταλογο? πρωτα το ονομα? πρωτα το επώνυμο? κτλ

Παρακαλω αν καποιος ξερει να μου πει γιατι δεν το βρίσκω.

Αυτοί που κάνουν τους έξυπνους εκνευρίζουν εμάς που είμαστε... :lol:
Link to comment
Share on other sites

Αν κάνεις unbrand, ούτως ή άλλως η εγγύηση πάει περίπατο.

 

:P

 

Sent from my Desire HD using Tapatalk

 

Όχι δεν πάει... Εγώ το έστειλα στην βοντα με 2.2 περασμένη για να μου φτιάξουν την δόνηση και απλώς άλλαξαν το μοτερακι και μου ξαναπερασαν την 2.1 , φυσικά κανονικά με την εγγύηση... :)

SE x10 mini pro 2.3.4 SonyBread v.4

 

ln -s /me /myphone/users/yperion

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν πάει... Εγώ το έστειλα στην βοντα με 2.2 περασμένη για να μου φτιάξουν την δόνηση και απλώς άλλαξαν το μοτερακι και μου ξαναπερασαν την 2.1 , φυσικά κανονικά με την εγγύηση... :)

 

Σύμφωνα με τους όρους εγγύησης της SE:

 

[..]Η εγγύηση επίσης δεν καλύπτει ελαττώματα του Προϊόντος εξαιτίας ατυχημάτων, τροποποιήσεων ή ρυθμίσεων στο λογισμικό ή στο υλικό, περιστατικών ανωτέρας βίας ή ζημιών που προκύπτουν από υγρά ή υγρασία.[...]

 

Δεν αμφιβάλλω οτι το πέρασαν στην εγγύηση αλλά ήσουν από τις λίγες εξαιρέσεις στον κανόνα (αν δεν πολυασχοληθήκαν στην Voda).

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Kαλημέρα.:)

Λέω να κάνω κι εγώ root στη συσκευή και να περάσω τα 2.2:p Υπάρχει κάποια rom που θα μου προτείνατε? Την πιο σταθερη και κατα γενική ομολογία καλύτερη. Γιατί λόγω εξεταστικής δεν έχω πολύ χρόνο για ψάξιμο.:O

 

Edit: Να υποθέσω αυτή: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=296065 ?

Edited by halo

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

Kαλημερα κι απο μενα.

 

Για να περασω αυτη την ROM http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1059361 πρεπει να εγκαταστησω ολα τα links που μου δινει,και τα νεα και τα old links ;

Το πως θα γινει αυτο,εμπεριεχουν οδηγιες αυτα ;

Να προτιμησω overclocked ROM ;

Θα χρειαστει backup,ποιος ο προτιμοτερος τροπος για να γινει ;

Link to comment
Share on other sites

Kαλημέρα.:)

Λέω να κάνω κι εγώ root στη συσκευή και να περάσω τα 2.2:p Υπάρχει κάποια rom που θα μου προτείνατε? Την πιο σταθερη και κατα γενική ομολογία καλύτερη. Γιατί λόγω εξεταστικής δεν έχω πολύ χρόνο για ψάξιμο.:O

 

Edit: Να υποθέσω αυτή: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=296065 ?

 

ειναι μακραν η καλυτερη αρκει να εχεις το μινι ετσι??????? περασε την αφοβα :)

Link to comment
Share on other sites

ειναι μακραν η καλυτερη αρκει να εχεις το μινι ετσι??????? περασε την αφοβα :)

Πιο mini δεν γίνεται!! :lol: Ευχαριστώ πολύ. Και τα παιδιά που έφτιαξαν τους τέλειους οδηγούς!!

Πραγματικά χαίρομαι τόσο πολύ που υπάρχουν τόσοι Έλληνες "μαγειρες" εκεί έξω, και το σημαντικότερο, ότι οι roms τους είναι οι καλύτερες!!:D Και το HD2 και το X10 mini μου θα έχουν ελλήνικες cooked rom!! Τέλειο!!;)

Edited by halo

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

Τελικά κάποιος να ξέρει πως περνάνε καινούργια θέματα (themes) στο mini με 2.2? :(

A suspicious mind is a healthy mind...

Never stop dreaming

 

(Μπάμπης από Θεσσαλονίκη)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...