Jump to content

Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro


maryjay18
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλημερα. περνάω τα βίντεο απο το xperia στον υπολογιστή και δεν ακούγεται ο ηχος. εκανα ενημερωσεις που μου ζητηθηκαν αλλα τίποτα. τι να κανω????

Τι κατάληξη έχουν τα βίντεο που περνάς; Ποιον player χρησιμοποιείς για να τα αναπαράγεις;

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

καλησπερα κ απο μενα!εχω ενα προβλημα,δεν μπορω να εγκαταστησω το root explorer!μολις εβαλα την τελευταια εκδοση για να περασο την 2.2 αλλα χρειαζεται κ root explorer κ δεν μπαινει.θέλει συγκεκριμενη εκδοση?εχω την 2.12.3

 

EDIT:

οκ!εγινε!μετα απο πολλες επανεκκινησεις!!

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας.

1. Πως μπορω να διαλεξω πως θα φαινονται οι επαφες μου οταν ανοιγω τον καταλογο? πρωτα το ονομα? πρωτα το επώνυμο? κτλ

Παρακαλω αν καποιος ξερει να μου πει γιατι δεν το βρίσκω.

2. Επισης αν καποιος, ξερει υπαρχουν ταχείες κλησεις (καθε νουμερο του πληκτρολογιου αντιστοιχει σε μια επαφη...), οπως στα απλα τηλεφωνα?

3. Πως μπορω να επιλεξω να γινεται αποκρυψη της μπαρας ειδοποιησεων (πανω-πανω, ωρα, σημα κτλ) οταν τρεχω καποια εφαρμογη, πχ GPS (πχ iGo)?

Ευχαριστω.

 

για την ερωτηση 2 ενα θα σου πω ...κατεβασε το quickdial να βρεις την υγεια σου και οποιος δε το εχει καλα ειναι να το κατεβασει......οσο αφορα την ερωτηση 1-3 εχω εκδοση 2.3 και δε θυμαμε sorry

Link to comment
Share on other sites

Πείραξα αρκετές φορές τη συσκευή, δοκίμασα πολλές ρομ κλπ και επανήλθα στην εργοστασιακή. Το πρόβλημα είναι ότι δεν θυμάμαι αν εγκατέστησα το app2sd. Λογικά το είχα κάνει, αλλά βλέπω σιγά σιγά την εσωτερική μνήμη να μειώνεται. ("κρατάει" αρχεία στην internal ακόμη και αν είναι εγκατεστημένο το app2sd??). Μπορώ να διαπιστώσω αν είναι εγκατεστημένο; Αν το ξαναπεράσω από πάνω θα υπάρχει κανένα θέμα;

 

Κανείς καμια ιδέα;;;

 

Μετά από "κόλλημα" - reboot - restore, δεν μου δείχνει το εικονίδιο μιας εφαρμογής. Πάω να την εγκαταστήσω πάλι και μου βγάζει ότι θα "αντικαταστήσει την υπάρχουσα" κλπ και μετά "η εφαρμόγή δεν είναι εγκατεστημένη". Δεν μπορώ να βρώ την εφαρμογή που δεν φαίνεται για να την απεγκαταστήσω (δοκίμασα με Titanium Backup). Δεν μπορώ να σκεφτώ τι άλλο να κάνω... :mad:

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Sony Xperia Z5 Premium
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,

 

Υπάρχει κάποια εφαρμογή στο android market για να έχεις εικονικό qwerty πληκτρολόγιο με ελληνικά στο X10 mini?

Ρωτάω για απλή εφαρμογή που να μπορεί να χρησιμοποιηθεί στα SMS χωρίς κάποιο mod στη συσκευή..

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Έχω ακούσει για το swype αλλά δεν ξέρω περισσότερα πράγματα γιατί δεν το δοκίμασα...

 

Όσο για μένα... έψαξα αλλά δεν... πως αλλάζουμε θέματα στο κινητό;

A suspicious mind is a healthy mind...

Never stop dreaming

 

(Μπάμπης από Θεσσαλονίκη)

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω προβλημα μ τ bluetooth! τα κατεβασα απο τ μαρκετ αλλα μ λεει οτι μπορω να στειλω η να λαβω μονο απο bluetooth με προγραμμα γ android...Τι να κανω? πρεπει να κατεβασω αλλο η δ γινεται τιποτα? :worry:

 

:!:Επισήμανση από την Ο.Δ.:!:: Η χρήση γραφής τρόπου SMS δεν είναι αποδεκτή από 01/09/09

Edited by zxr
Link to comment
Share on other sites

Παιδία μια ερώτηση

Κενό μήνυμα πως μπορουμε να στείλουμε?

Δοκίμασα και κανενα πρόγραμμα δε το δέχεται να το στείλει άδειο

 

Θα πατήσεις μια φορά το space, το εικονίδιο του κενού διαστήματος δηλαδή. Ενημερωτικα: ακόμα και το "κενό" υπολογίζεται σαν χαρακτήρας....ASCII codes...:p

paniwnioi...ligoi kai kaloi
Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω προβλημα μ τ bluetooth! τα κατεβασα απο τ μαρκετ αλλα μ λεει οτι μπορω να στειλω η να λαβω μονο απο bluetooth με προγραμμα γ android...Τι να κανω? πρεπει να κατεβασω αλλο η δ γινεται τιποτα? :worry:

 

Το BluetoothFileTransfer κατέβασες; Εγώ αυτό έχω και είμαι πολύ ευχαριστημένος... :)

A suspicious mind is a healthy mind...

Never stop dreaming

 

(Μπάμπης από Θεσσαλονίκη)

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας.

1. Πως μπορω να διαλεξω πως θα φαινονται οι επαφες μου οταν ανοιγω τον καταλογο? πρωτα το ονομα? πρωτα το επώνυμο? κτλ

Παρακαλω αν καποιος ξερει να μου πει γιατι δεν το βρίσκω.

2. Επισης αν καποιος, ξερει υπαρχουν ταχείες κλησεις (καθε νουμερο του πληκτρολογιου αντιστοιχει σε μια επαφη...), οπως στα απλα τηλεφωνα?

3. Πως μπορω να επιλεξω να γινεται αποκρυψη της μπαρας ειδοποιησεων (πανω-πανω, ωρα, σημα κτλ) οταν τρεχω καποια εφαρμογη, πχ GPS (πχ iGo)?

Ευχαριστω.

 

:confused:Συγνώμη που επανέρχομαι, μήπως κάποιος φίλος μπορεί να απαντήσει? (έστω και ότι δεν γίνεται κάτι από αυτά...:()

Αυτοί που κάνουν τους έξυπνους εκνευρίζουν εμάς που είμαστε... :lol:
Link to comment
Share on other sites

Το BluetoothFileTransfer κατέβασες; Εγώ αυτό έχω και είμαι πολύ ευχαριστημένος... :)

 

ναι αυτο εχω...αλλα οτν παω να στειλω στ αλλο κινητο...π δν ειναι android παρουσιαζει προβλημα...:worry:

Link to comment
Share on other sites

ναι αυτο εχω...αλλα οτν παω να στειλω στ αλλο κινητο...π δν ειναι android παρουσιαζει προβλημα...:worry:

 

Το έχεις κάνει root?

A suspicious mind is a healthy mind...

Never stop dreaming

 

(Μπάμπης από Θεσσαλονίκη)

Link to comment
Share on other sites

δεν χρειαζεται ροοτ και βλακειες για να στειλεις ενα απλό αρχείο μέσω bluetooth!! το μόνο που ίσως χρειαστεί είναι να γίνει ασφαλής συνδεση με την άλλη συσκευη. δλδ trusted. αυτά για 2.1 και πάνω.
Link to comment
Share on other sites

δεν χρειαζεται ροοτ και βλακειες για να στειλεις ενα απλό αρχείο μέσω bluetooth!! το μόνο που ίσως χρειαστεί είναι να γίνει ασφαλής συνδεση με την άλλη συσκευη. δλδ trusted. αυτά για 2.1 και πάνω.

 

δηλαδη? τι να κανω?

Link to comment
Share on other sites

κανε συνδεση και συζευξη (ειναι η διαδικασία όπου γραφεις έναν κωδικό πχ 1234 και πρέπει να τον γράψει και ο άλλος) με το κινητό που θες να στειλεις το αρχειο και μετά πολύ απλά στείλε το αρχείο που θες. κατευθειαν μεσα απο το file explorer που χρησιμοποιείς (πχ τον astro file manager). όχι μέσω του bluetooth file transfer.

 

edit. φρόντισε και οι 2 συσκευες να είναι ανιχνευσιμες..

Link to comment
Share on other sites

κανε συνδεση και συζευξη (ειναι η διαδικασία όπου γραφεις έναν κωδικό πχ 1234 και πρέπει να τον γράψει και ο άλλος) με το κινητό που θες να στειλεις το αρχειο και μετά πολύ απλά στείλε το αρχείο που θες. κατευθειαν μεσα απο το file explorer που χρησιμοποιείς (πχ τον astro file manager). όχι μέσω του bluetooth file transfer.

 

edit. φρόντισε και οι 2 συσκευες να είναι ανιχνευσιμες..

 

ωραια...εγω στελνω...αλλα να παρω δεν μπορω...λεει αποτυχια αποστολης...

Link to comment
Share on other sites

γεια χαρα..

παιζει να μπορουμε να ρυθμισουμε τη συχνοτητα της επαναληψης του ξυπνητηριου ? :worry:

φιλε κατεβασε το alarm klock απο το μαρκετ ειναι κορυφη!

Link to comment
Share on other sites

Μόλις κυκλοφόρησε το update της MiniCM7 (2.0.2).

 

Οι αλλαγές είναι:

-Μετάβαση από το xrecovery στο ClockworkMod recovery v.3.2.0.0-r3 (Edify scripting)

-Επαλήθευση baseband κατά την εγκατάσταση

-Build number: GRJ22 (σχεδόν CM7.1) (με αρκετά νέα χαρακτηριστικά από το team CyanogenMod)

-Αναβαθμισμένο MiniCM7 theme & το καινούριο OrangeHaze theme

-Προεπιλεγμένο sd cache size στα 128Mb για αποφυγή της διακοπής, κατά την αναπαραγωγή μουσικής

 

Το ανάλογο post θα αναβαθμιστεί σύντομα, προς το παρόν μπορείτε να βρείτε την νέα εκδοχή εδώ.

 

 

ΥΓ: Απαραίτητη προυπόθεση για την εγκατάσταση της rom, είναι να έχετε πλέον το ClockworkMod recovery το οποίο το κατεβάζετε από εδώ

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Μόλις κυκλοφόρησε το update της MiniCM7 (2.0.2).

 

Οι αλλαγές είναι:

-Μετάβαση από το xrecovery στο ClockworkMod recovery v.3.2.0.0-r3 (Edify scripting)

-Επαλήθευση baseband κατά την εγκατάσταση

-Build number: GRJ22 (σχεδόν CM7.1) (με αρκετά νέα χαρακτηριστικά από το team CyanogenMod)

-Αναβαθμισμένο MiniCM7 theme & το καινούριο OrangeHaze theme

-Προεπιλεγμένο sd cache size στα 128Mb για αποφυγή της διακοπής, κατά την αναπαραγωγή μουσικής

 

Το ανάλογο post θα αναβαθμιστεί σύντομα, προς το παρόν μπορείτε να βρείτε την νέα εκδοχή εδώ.

 

 

ΥΓ: Απαραίτητη προυπόθεση για την εγκατάσταση της rom, είναι να έχετε πλέον το ClockworkMod recovery το οποίο το κατεβάζετε από εδώ

για το mini pro εχει βγει καμια ρομ?

Link to comment
Share on other sites

ωραια...εγω στελνω...αλλα να παρω δεν μπορω...λεει αποτυχια αποστολης...

 

Με το bluetooth file transfer μπορεις να μπεις μεσα στα αρχεια του αλλου και να παρεις οτι θες...δε μπορει να σου στειλει νομιζω..

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...