Jump to content

Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro


maryjay18
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 14χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

χμμμμμ....και πως γινομαι rooted?τι πρεπει να κανω?

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=287054 Οδηγος για root

 

Sent from my U20i using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το Myphone Explorer για το pc το κατεβάζω από το Market ή από κάπου αλλού? Thanks!

 

Εγώ το έψαξα με γνωστή μηχανή αναζήτησης που ξεκινάει από G και φτιάχνει και το λειτουργικό Android και το βρήκα... :rolleyes:

A suspicious mind is a healthy mind...

Never stop dreaming

 

(Μπάμπης από Θεσσαλονίκη)

Link to comment
Share on other sites

Το Myphone Explorer για το pc το κατεβάζω από το Market ή από κάπου αλλού? Thanks!

MyPhoneExplorer

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Thanks το κατέβασα με το hint του htselepakis!! Απλά είχαν την απορία αν θέλει να το κατεβάσεις από το market όπως στο κινητό για να συγχρονίσουν..
Link to comment
Share on other sites

ποση ωρα περιπου χρειαζεται το z4 mod στο x10 mini pro?το εχω τρέξει εδω και κανα 20λεπτο και εχει μεινει στο attempting to apply root...ειναι φυσιολογικο?
Link to comment
Share on other sites

ποση ωρα περιπου χρειαζεται το z4 mod στο x10 mini pro?το εχω τρέξει εδω και κανα 20λεπτο και εχει μεινει στο attempting to apply root...ειναι φυσιολογικο?

 

Το z4 root δεν δουλευει πλεον!Δοκιμασε την μεθοδο με το SuperOneClick...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες!Θα ήθελα σας παρακαλώ μια βοήθεια με το x10 mini pro που μολις αγόρασα!

Προσπαθω να διαγράψω 3-4 trials παιχνιδιών που έχει καθώς επίσης και τα vodafone 360 shops,αλλα όταν κλείνω και ξανανοίγω το κινητό αυτα ξαναεγκαθίστανται...

Υπάρχει κάποια λύση σε αυτό?

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων!

 

Γίνε root..και μετά, με root explorer,

μπες: system

μετά: app

Βρες την εφαρμογή που θέλεις να διαγράψεις

Πάνω δεξιά έχει μία επιλογή που γράφει mount R/W, τικαρέ την και θα γίνει mount O/W.

Πάνε στη εφαρμογή που θες και πάτα την παρατεταμένα..θα σου βγάλει επιλογή διαγραφής

προσοχή!! δεν διαγράφουμε εφαρμογές google και των Provider

Link to comment
Share on other sites

οκ,εγινα root και πηγα system/app.

Τωρα τι πρεπει να διαγραψω η να μετονομασω ουτος ώστε να μπορέσω να διαγραψω : uno trial, peggle trial, who wants to be a millionaire trial, guitar hero, 360 shop, music shop, 360 my web και να μην ξαναεγκατασταθουν αυτόματα την επομενη φορά που θα κάνω boot το τηλεφωνο?

Link to comment
Share on other sites

Ετοιμος ο οδηγος για το Dual-Touch!Οριστε!

 

 

Εισαι ολα τα λεφτα μεγαλε!φοβερη δουλεια!!

 

Sent from my iPod touch ξαπλα στον καναπε ή στο κρεβατι..

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

οκ,εγινα root και πηγα system/app.

Τωρα τι πρεπει να διαγραψω η να μετονομασω ουτος ώστε να μπορέσω να διαγραψω : uno trial, peggle trial, who wants to be a millionaire trial, guitar hero, 360 shop, music shop, 360 my web και να μην ξαναεγκατασταθουν αυτόματα την επομενη φορά που θα κάνω boot το τηλεφωνο?

 

Με την εφαρμογή root explorer μόνο γίνεται και όχι με οποιονδήποτε file manager.

τώρα μέσα στην σελίδα App πάτα το mount R/W να γίνει mount O/W.τικαρέ τις παραπάνω που θες παρατεταμένα και διέγραψε τες

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω πραγματικα,γιατι και εγω οτι ελληνικο τραγουδι εχω,με ελληνικους χαρακτηρες εμφανιζεται ετσι στο PowerAmp οχι ομως στον Astro.Μαλλον ειναι θεμα κωδικοποιησης.Καποια λυση δεν εχω,αλλα δεν με ενοχλει ιδιαιτερα.Επισης,απ'οτι ειδα,ο Astro δεν μπορει να δημιουργησει ουτε και να διαγραψει playlists,οποτε πρεπει να τις διαγραψεις με την εφαρμογη με την οποια τις εκανες.

 

Sent from my U20i using Tapatalk

 

Αυτό είναι θέμα tag. ή κάνεις τα tag των mp3 στα αγγλικά ή κατέβασε απο το μάρκετ το Mp3tag Editor απο το μάρκετ

iPad Pro 2020, iPhone 12 pro max
Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι θέμα tag. ή κάνεις τα tag των mp3 στα αγγλικά ή κατέβασε απο το μάρκετ το Mp3tag Editor απο το μάρκετ

 

ευχαριστω πολυ φιλε μου, αλλα δεν ειναι αυτο μεγαλο προβλημα... ποιο πολυ θελω να μαθω πως διαγραφουμε playlists που δημιουργησαμε με τον astro... :)

Link to comment
Share on other sites

οντως... μπραβο σου NickThesss! πολυ καλος κ εννοειται χρησιμος οδηγος! :)

 

Εισαι ολα τα λεφτα μεγαλε!φοβερη δουλεια!!

 

Sent from my iPod touch ξαπλα στον καναπε ή στο κρεβατι..

 

Και εγω σας ευχαριστω που μου υπενθυμισατε οτι καλο θα ηταν να κανω οδηγο :p

Link to comment
Share on other sites

Thanks το κατέβασα με το hint του htselepakis!! Απλά είχαν την απορία αν θέλει να το κατεβάσεις από το market όπως στο κινητό για να συγχρονίσουν..

 

Χαίρομαι που βοήθησα έστω και έτσι... :rolleyes: Δεν ήξερα αν επιτρέπεται να λέω το πρόγραμμα αλλά μετά που είδα έναν άλλο συνάδελφο θα το κάνω και εγώ... :)

A suspicious mind is a healthy mind...

Never stop dreaming

 

(Μπάμπης από Θεσσαλονίκη)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα ,προσπαθώ να κάνω overclock το xperia mini 2.1 ακολουθώντας τις οδηγίες αλλά ο text editor δεν μου κάνει save.Ποια προγράμματα χρησιμοποιείτε για αυτή την δουλειά?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα ,προσπαθώ να κάνω overclock το xperia mini 2.1 ακολουθώντας τις οδηγίες αλλά ο text editor δεν μου κάνει save.Ποια προγράμματα χρησιμοποιείτε για αυτή την δουλειά?

 

δοκιμασε τον Root Explorer. ειναι προγραμμα επι πληρωμη (google it!). με αυτο αλλαξε το text, κ οταν θα πατησεις το κουμπι επιστροφης, θα σε ρωτησει αν θες να αποθηκευτει... πατα ναι. :)

Link to comment
Share on other sites

δοκιμασε τον Root Explorer. ειναι προγραμμα επι πληρωμη (google it!). με αυτο αλλαξε το text, κ οταν θα πατησεις το κουμπι επιστροφης, θα σε ρωτησει αν θες να αποθηκευτει... πατα ναι. :)

 

:):)Σε ευχαριστώ πολύ..έκανα save το text...όμως το setcpu δεν μου δείχνει ότι πηγαίνει πάνω από 600mhz..καμία ιδέα:)

Link to comment
Share on other sites

:):)Σε ευχαριστώ πολύ..έκανα save το text...όμως το setcpu δεν μου δείχνει ότι πηγαίνει πάνω από 600mhz..καμία ιδέα:)

 

εκανες επανεκκινηση? αφησες κενο στο τελος της προτασης που εγραψες στο text??? :O

Link to comment
Share on other sites

εκανες επανεκκινηση? αφησες κενο στο τελος της προτασης που εγραψες στο text??? :O

:O κενο ...οχι το κανω τωρα

 

Δυστυχώς δεν άλλαξε κάτι στο setcpu...άφησα κενό και έκανα 2 restart.:(όταν ξεκινάει το setcpu μήπως πρέπει να βάλω κάτι άλλο εκτός του auto detect speeds recommended?

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνυμάτων.

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς δεν άλλαξε κάτι στο setcpu...άφησα κενό και έκανα 2 restart.:(όταν ξεκινάει το setcpu μήπως πρέπει να βάλω κάτι άλλο εκτός του auto detect speeds recommended?

 

δοκιμασε να βγαλεις το auto detect speeds recommended :)

Link to comment
Share on other sites

δοκιμασε να βγαλεις το auto detect speeds recommended :)

 

ξέρω ότι σε ζάλισα και σε ευχαριστώ για τις άμεσες απαντήσεις σου πως όμως βγαίνει αυτό? είναι στο αρχικό setup της εφαρμογής.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...