Jump to content

Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro


maryjay18
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εξαρτάται ποιες θες εσύ. Δεν μπορώ να σου πω εγώ κάποιες συγκεκριμένες.... Αν θες κάτι άλλο σε σχέση με αυτό στείλε πμ.... :)

 

οχι, ενταξει :) ευχαριστω πολυ:rolleyes:

 

οταν ερθει... (υποθετω τριτη,τεταρτη.. θα το εχω...) τοτε θα επανελθω :p

σιγουρα θα εχω αποριες :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Χρόνια Πολλά!! Χριστός Ανέστη!!;)

 

Ρε παιδιά... Τόσο χάλια είναι η μπαταρία? Κρατάει ακόμη λιγότερο κι από το Hd2 με official rom.

Στο mini, μου κρατάει μία μέρα περίπου, με λίγα τηλέφωνα 3-5 λεπτών, και μερικά μηνύματα... Τόσο κρατάει και σε εσάς? :blink:

 

Δεν έχω βάλει τίποτα, εκτός από παιχνίδια και τα astro manager, xperia flashlight.

Bluetooth χρησιμοποιώ ελάχιστα, wifi, 3g είναι απενεργοποιημένα.

 

Widget στην αρχική οθόνη, το ρολόι, το ημερολόγιο, τις τελευταίες κλήσεις, και τις γρήγορες συντομεύσεις.

 

Αληθώς ανέστη. :)

Σίγουρα δεν έχεις κάποια custom rom? Όταν φορτίζεις το κινητό, αφού τελειώσει η φόρτιση κλείσε το κ μετά από κανένα λεπτό ξανά άνοιξέ το.... Πάντα να το κάνεις αυτό γιατί μετά την φόρτιση η μπαταρία δίνει το 100% της....

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν έχω custom. Δεν το πείραξα καθόλου από την αγορά. Οκ, θα δοκιμάσω αυτό που είπες. Ελπίζω να βελτιωθεί γιατί είναι σπαστικό.

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά χρονιά πολλά. Θα ήθελα να μου προτείνετε ένα καλό πρόγραμμα για να βλέπω τα mb που έχω χρησιμοποιήσει στο ιντερνετ (εννοείται όχι του wifi). Ευχαριστώ.... :)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους, Χρόνια Πολλά και τις καλύτερες ευχές μου.

 

Όχι δεν έχω custom. Δεν το πείραξα καθόλου από την αγορά. Οκ, θα δοκιμάσω αυτό που είπες. Ελπίζω να βελτιωθεί γιατί είναι σπαστικό.

 

Αν το πήρες τώρα, κάνε υπομονή μέχρι να κάνει μερικούς κύκλους φόρτισης. Μετά η μπαταρία θα φτάσει στην πλήρη απόδοση της.

Αν το έχεις κάμποσο, δες αν έχεις κανά application που κάνει ανούσια sync στο background.

 

Παιδιά χρονιά πολλά. Θα ήθελα να μου προτείνετε ένα καλό πρόγραμμα για να βλέπω τα mb που έχω χρησιμοποιήσει στο ιντερνετ (εννοείται όχι του wifi). Ευχαριστώ.... :)

 

3G Watchdog

 

Κλασική πλέον αξία. :D

Edited by DaRk_dOg
Constantly abusing the English language :P

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

3G Watchdog

 

Κλασική πλέον αξία. :D

 

Ευχαριστώ πολύ, αλλά μου δείχνει τα mb που χρησιμοποιώ από την στιγμή που το εγκατέστησα κ μετά. Για τα προηγούμενα? :-/

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ, αλλά μου δείχνει τα mb που χρησιμοποιώ από την στιγμή που το εγκατέστησα κ μετά. Για τα προηγούμενα? :-/

 

Για τα προηγούμενα δεν γνωρίζω αν υπάρχει κάποια εφαρμογή AndreWserr.

 

Το 3G Watchdog, καταγράφει και (αν θέλεις) περιορίζει την κατανάλωση στο όριο που θα θέσεις.

 

Έχω την εντύπωση πως για τα προηγούμενα, μπορείς να επικοινωνήσεις με το τμήμα εξυπηρέτησης του παρόχου σου. Αν κάποιος άλλος γνωρίζει κάτι διαφορετικό, ας μας ενημερώσει.

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Για τα προηγούμενα δεν γνωρίζω αν υπάρχει κάποια εφαρμογή AndreWserr.

 

Το 3G Watchdog, καταγράφει και (αν θέλεις) περιορίζει την κατανάλωση στο όριο που θα θέσεις.

 

Έχω την εντύπωση πως για τα προηγούμενα, μπορείς να επικοινωνήσεις με το τμήμα εξυπηρέτησης του παρόχου σου. Αν κάποιος άλλος γνωρίζει κάτι διαφορετικό, ας μας ενημερώσει.

 

Ευχαριστώ για την ενημέρωση.... τα προηγούμενα τα βρηκα με το Call Meter NG απο το market

http://chart.apis.google.com/chart?cht=qr&chs=135x135&chl=market%3A%2F%2Fdetails%3Fid%3Dde.ub0r.de.android.callMeterNG%26referrer%3Dutm_source%253DAndrolib%2526utm_medium%253DPage%2526utm_campaign%253DAndrolib%2520Page QR Code

Edited by AndreWserr
Link to comment
Share on other sites

Αληθώς ανέστη φίλε μου. Εννοείς μόλις το βγάλεις από την φόρτιση κ το σκαλίσεις λίγο, ή αμέσως μόλις το βγάλεις από τον φορτιστή?

 

Αμέσως μόλις το βγάλω απο τον φορτιστή μετα απο ώρες και ειτε το φορτίζω κλειστό είτε ανοικτό (οπού μετά κάνω την γνωστή επανεκίνηση...) :( να χάλασε τόσο γρήγορα η μπαταρία? και το θέμα είναι στο σέρβις τι θα κάνουν αφου δεν βγαίνει? :confused:

Link to comment
Share on other sites

xdχρονια πολλα και απο εμενα με υγεια φιλαρακια-λοιπον ,εχω ενα θεμα με τα εικονιδια...συνεχως ξεχνιεμαι κ πατωντας τα αφηρημενος αλλαζουν θεση διαρκως...(εννοω και για τις 4 γωνιες στην αρχικη οθονη αλλα κ τα υπολοιπα εικονιδια...)δεν υπαρχει καμια ρυθμιση να μενουν στην θεση τους..???

 

επισης βλεπω μερικοι μεταφερουν στο pc την εικονα του κινητου..(πως γινεται αυτο...??με προγραμμα του κινητου η του pc)ασχετος οπως καταλαβατε...

Link to comment
Share on other sites

xdχρονια πολλα και απο εμενα με υγεια φιλαρακια-λοιπον ,εχω ενα θεμα με τα εικονιδια...συνεχως ξεχνιεμαι κ πατωντας τα αφηρημενος αλλαζουν θεση διαρκως...(εννοω και για τις 4 γωνιες στην αρχικη οθονη αλλα κ τα υπολοιπα εικονιδια...)δεν υπαρχει καμια ρυθμιση να μενουν στην θεση τους..???

 

επισης βλεπω μερικοι μεταφερουν στο pc την εικονα του κινητου..(πως γινεται αυτο...??με προγραμμα του κινητου η του pc)ασχετος οπως καταλαβατε...

Χρονια πολλα φιλε.

Μην τα πατας παρατεταμενα για να μην αλλαζουν θεση. Δεν υπαρχει κατι που να τα κλειδωνει.

Στη δευτερη απορια σου τωρα. Κατεβασε απο το market την εφαρμογη drocap2 για να τραβας screenshots του κινητου σου.

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια Πολλά!! Χριστός Ανέστη!!;)

 

Ρε παιδιά... Τόσο χάλια είναι η μπαταρία? Κρατάει ακόμη λιγότερο κι από το Hd2 με official rom.

Στο mini, μου κρατάει μία μέρα περίπου, με λίγα τηλέφωνα 3-5 λεπτών, και μερικά μηνύματα... Τόσο κρατάει και σε εσάς? :blink:

 

Δεν έχω βάλει τίποτα, εκτός από παιχνίδια και τα astro manager, xperia flashlight.

Bluetooth χρησιμοποιώ ελάχιστα, wifi, 3g είναι απενεργοποιημένα.

 

Widget στην αρχική οθόνη, το ρολόι, το ημερολόγιο, τις τελευταίες κλήσεις, και τις γρήγορες συντομεύσεις.

 

Το ιδιο προβλημα εχω κι εγω.. να εχει 2.5 βδομαδες που το πηρα και η μπαταρια κραταει μια μερα..

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και χρονια πολλα..Εμενα παει δεν παει 6-7 ωρες με 3g ανοιχτο και καμια φορα το wi-fi.Γι αυτο και παντα εχω και μια δευτερη μπαταρια μαζι μου..λιγο απογοητευτικο για τοσο μικρη οθονη αλλα και μικρο επεξεργαστη..
http://www.walldesign.gr[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και χρονια πολλα..Εμενα παει δεν παει 6-7 ωρες με 3g ανοιχτο και καμια φορα το wi-fi.Γι αυτο και παντα εχω και μια δευτερη μπαταρια μαζι μου..λιγο απογοητευτικο για τοσο μικρη οθονη αλλα και μικρο επεξεργαστη..

δευτερη μπαταρια....??αλλαζει...??αφου ειναι ενσωματομενη μεσα..:cry:

 

εμενα παντος χωρις bloutooth και με λιγα λεπτα ιν τερνετ μου κραταει 2 μερουλες...(6-7)ωρες μου κραταει απο τοτε που θα κοκκινησει η μπαταρια κ θα μου λεει εχω ακομη 17% μπαταρια κ τετοια...

 

Χρονια πολλα φιλε.

Μην τα πατας παρατεταμενα για να μην αλλαζουν θεση. Δεν υπαρχει κατι που να τα κλειδωνει.

Στη δευτερη απορια σου τωρα. Κατεβασε απο το market την εφαρμογη drocap2 για να τραβας screenshots του κινητου σου.

 

ευχαριστω πολυ φιλε

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

κατι ασχετο με τ τελευταια..(περι μπαταριας..):p

το κινητο το εχω παραγγηλει.. και δεν το εχω ακομα.. οποτε δεν γνωριζω...

ομως.. η τελευταια εκδοση λογισμικου ειναι η 2.1? ή η 2.2 ?

και οταν το παρω... και κανω αναβαθμιση λογισμικου ποια θα μου μπει? (ειναι το ***πρωτο πραγμα που θα κανω μολις το παρω..μπορει να παρξει προβλημα? :confused: )

 

*** αφου πρωτα το επεξεγαστω και δω το menu του ..κλπ :p

Link to comment
Share on other sites

κατι ασχετο με τ τελευταια..(περι μπαταριας..):p

το κινητο το εχω παραγγηλει.. και δεν το εχω ακομα.. οποτε δεν γνωριζω...

ομως.. η τελευταια εκδοση λογισμικου ειναι η 2.1? ή η 2.2 ?

και οταν το παρω... και κανω αναβαθμιση λογισμικου ποια θα μου μπει? (ειναι το ***πρωτο πραγμα που θα κανω μολις το παρω..μπορει να παρξει προβλημα? :confused: )

 

*** αφου πρωτα το επεξεγαστω και δω το menu του ..κλπ :p

H τελευταια official rom ειναι η 2.1

Υπαρχουν και custom rom απο developers που φτανουν μεχρι τη 2.3

Οταν το κανεις αναβαθμιση θα σου περασει την τελευταια official 2.1

Link to comment
Share on other sites

H τελευταια official rom ειναι η 2.1

Υπαρχουν και custom rom απο developers που φτανουν μεχρι τη 2.3

Οταν το κανεις αναβαθμιση θα σου περασει την τελευταια official 2.1

 

ευχαριστω πολυ :D

να σε ρωτησω και κατι ακομα... (την πατησες :p)

1ον...8α μ συνιστουσες να κανω αυτο το custom rom για να φτασω στην 2.3?

δεν θα υπαρξει προβλημα με το κινητο?

2ον ποιες οι διαφορες 2.1 και 2.3?:wacko:

και 3ον και τελευταιο ..τι ειν το root? ξερω υπαρχει θεμα.. που το εξηγει αλλα δεν το καταλβα :worry: πρεπει να το κανω? και αν ναι τι γινεται? ποια η διαφορα? :blink:

αν θες απαντησε μου ... ρωτησα και πολλα ..παναθεμα με :p

ευχαριστω:)

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ :D

να σε ρωτησω και κατι ακομα... (την πατησες :p)

1ον...8α μ συνιστουσες να κανω αυτο το custom rom για να φτασω στην 2.3?

δεν θα υπαρξει προβλημα με το κινητο?

2ον ποιες οι διαφορες 2.1 και 2.3?:wacko:

και 3ον και τελευταιο ..τι ειν το root? ξερω υπαρχει θεμα.. που το εξηγει αλλα δεν το καταλβα :worry: πρεπει να το κανω? και αν ναι τι γινεται? ποια η διαφορα? :blink:

αν θες απαντησε μου ... ρωτησα και πολλα ..παναθεμα με :p

ευχαριστω:)

1)Συνιστω μεχρι τη 2.2 που ειναι αριστη. Η 2.3 εχει μερικα bugs ακομα,δεν ειναι ολοκληρωμενη.

2)Ειναι πολλες. Ταχυτητα, καλυτερη παραμετροποιηση του κινητου, επιπλεον ρυθμισεις,καλυτερη διαχειριση πορων συστηματος για μεγαλυτερη αυτονομια μπαταριας,κ.α πολλα.

3)Τι είναι το root;

Link to comment
Share on other sites

1)Συνιστω μεχρι τη 2.2 που ειναι αριστη. Η 2.3 εχει μερικα bugs ακομα,δεν ειναι ολοκληρωμενη.

2)Ειναι πολλες. Ταχυτητα, καλυτερη παραμετροποιηση του κινητου, επιπλεον ρυθμισεις,καλυτερη διαχειριση πορων συστηματος για μεγαλυτερη αυτονομια μπαταριας,κ.α πολλα.

3)Τι είναι το root;

 

ευχαριστω ξανα :) αυτο γιαα το root.αυτο ειχα διαβασει και δεν ειχα καταλαβει..αλλα το διαβασα καλυτερα και ψιλοκαταλβα ... δεν νομιζω να χρειαζεται να το κανω εγω... τωρα ..θα δειξει :P

αν αναβαθμισω σε 2.2 (1ον υπαρχει καποιος οδηγος? αν ναι και μπορουσες να μου τον δειξεις θα σου ημουν ευγνωμον :P

2oν δεν θα υπαρξει καποιο προβλημα με το κινητο? αφου δεν ειν official ? και σιγουρα δουλευει αριστα? γενικα επειδη δεν ειν official..το ψιλοφοβαμαι :P

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω ξανα :) αυτο γιαα το root.αυτο ειχα διαβασει και δεν ειχα καταλαβει..αλλα το διαβασα καλυτερα και ψιλοκαταλβα ... δεν νομιζω να χρειαζεται να το κανω εγω... τωρα ..θα δειξει :P

αν αναβαθμισω σε 2.2 (1ον υπαρχει καποιος οδηγος? αν ναι και μπορουσες να μου τον δειξεις θα σου ημουν ευγνωμον :P

2oν δεν θα υπαρξει καποιο προβλημα με το κινητο? αφου δεν ειν official ? και σιγουρα δουλευει αριστα? γενικα επειδη δεν ειν official..το ψιλοφοβαμαι :P

Πρεπει να κανεις root το κινητο σου και να βαλεις το xrecovery για να μπορεσεις να βαλεις τη 2.2:)

Δεν θα υπαρξει καποιο προβλημα αν τη βαλεις και κρατησεις και backup με το xrecovery για να εχεις και το κεφαλι σου ησυχο αν γινει κατι.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά, δυο ερωτήσεις θα ήθελα να κάνω.

1)Πως μπορώ να κάνω να εγκαθίστανται οι εφαρμογές, στην κάρτα μνήμης και όχι στην μνήμη του τηλεφώνου?

2) Έχω εγκαταστήσει την εφαρμογή GO SMS (Όσοι δεν την ξέρουν είναι μια εφαρμογή για μυνήματα, καλύτερη (γνώμη μου) απο την εργοστασιακή εφαρμογή και έχω στείλει κάποιες ευχές αυτές τις μέρες με μηνύματα σε φίλους, και ξέρω πως μου έχουν στείλει και αυτοί, αλλά το θέμα είναι πως δεν μπορώ να τα διαβάσω, τα μπλοκάρει το τηλέφωνο. (Μου έρχεται μια ειδοποίηση ανά 15-25 λεπτά, 3-4 ειδοποιήσεις, λογικά 3-4 μυνήματα είναι που πρέπει να λάβω κανονικά, "Το εισερχόμενο μύνημα απορρίφθηκε λόγο της μνήμης μυνήματος κειμένου που είναι γεμάτη" κάπως έτσι. Είχα πολλά εισερχόμενα μυνήματα, νόμιζα πως έφταιγε αυτό, τα έσβησα όλα αλλά τίποτα, οι ίδιες ειδοποιήσεις κάθε φορά.

 

Ευχαριστώ πολύ.

Edited by sporoz

Nokia N95

Sony Ericsson C905

Samsung SGH-i900 OMNIA

Sony Ericsson W995

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά, δυο ερωτήσεις θα ήθελα να κάνω.

1)Πως μπορώ να κάνω να εγκαθίστανται οι εφαρμογές, στην κάρτα μνήμης και όχι στην μνήμη του τηλεφώνου?

2) Έχω εγκαταστήσει την εφαρμογή GO SMS (Όσοι δεν την ξέρουν είναι μια εφαρμογή για μυνήματα, καλύτερη (γνώμη μου) απο την εργοστασιακή εφαρμογή και έχω στείλει κάποιες ευχές αυτές τις μέρες με μηνύματα σε φίλους, και ξέρω πως μου έχουν στείλει και αυτοί, αλλά το θέμα είναι πως δεν μπορώ να τα διαβάσω, τα μπλοκάρει το πρόγραμμα? Το τηλέφωνο? Δεν το γνωρίζω. (Μου έρχεται μια ειδοποίηση ανά 15-25 λεπτά, 3-4 ειδοποιήσεις, λογικά 3-4 μυνήματα είναι που πρέπει να λάβω κανονικά, πως δεν είναι δυνατόν η λήψη εισερχομένων μυνημάτων λόγω της λίγης ελεύθερης μνήμης που διαθέτεται κάτι τέτοιο (δεν το έχω μπροστά μου για να σας πω ακριβώς τη γράφει, την επομένη φορά που θα σταλεί η ειδοποίηση, σε λίγα λεπτά δηλαδή θα σας γράψω ακριβώς. Είχα πολλά εισερχόμενα μυνήματα, νόμιζα πως έφταιγε αυτό, τα έσβησα όλα αλλά τίποτα, οι ίδιες ειδοποιήσεις κάθε φορά.

 

Ευχαριστώ πολύ.

Αν δεν έχεις κανει app2sd δεν μπορεις να μεταφερεις τις εφαρμογες στην καρτα sd.

Δοκιμασε να απενεργοποιησεις τις ειδοποιησεις της εργοστασιακης εφαρμογης

μηνυματα-αριστερο πληκτρο-ρυθμισεις-εκει ψαξε και ξετικαρε τις ειδοποιησεις

Link to comment
Share on other sites

Πρεπει να κανεις root το κινητο σου και να βαλεις το xrecovery για να μπορεσεις να βαλεις τη 2.2:)

Δεν θα υπαρξει καποιο προβλημα αν τη βαλεις και κρατησεις και backup με το xrecovery για να εχεις και το κεφαλι σου ησυχο αν γινει κατι.

 

οκ ευχαριστω για πολλοστη φορα :p

θα ξεκινησω κανονικα με την 2.1 ...και στ μελλον θα δω.. (ειμαι κ ασχετος...και να χαρω και λιγο το κινητακι :P) anyway σε ευχαριστω πολυ :up:

Link to comment
Share on other sites

οκ ευχαριστω για πολλοστη φορα :p

θα ξεκινησω κανονικα με την 2.1 ...και στ μελλον θα δω.. (ειμαι κ ασχετος...και να χαρω και λιγο το κινητακι :P) anyway σε ευχαριστω πολυ :up:

Τιποτα φιλε.

Αρχισε να μαθαινεις πως δουλευει το κινητο και σιγα σιγα αρχιζε να το ''πειραζεις''...;)

Link to comment
Share on other sites

Τιποτα φιλε.

Αρχισε να μαθαινεις πως δουλευει το κινητο και σιγα σιγα αρχιζε να το ''πειραζεις''...;)

 

σωστοοος :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...