Jump to content

Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro


maryjay18
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ποια εκδοση λογισμικου εχεις τωρα?

 

στο κινητο γραφει αυτη που ειχα πριν το hard reset.2.1 update 1 και εκδοση .504

Θυμαμαι καθαρα οτι οταν ημουν στην 1.6 φορτιζε παντα ανοιχτο.μηπως ειναι καμια επιλογη της 2.1 να φορτιζει κλειστο που την εχασα με το hard reset?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Χαιρετώ την παρέα,

έχω το χ10 μινι προ μου παρουσιάζει ενα πρόβλημα με το bluetooth :/

Τι εννοώ...

Ορισμένες φορές δεν μπορώ να στείλω κάποιο (οποιοδήποτε) αρχείο σε κάποιο άλλο κινητό...

Το παράδοξο όμως είναι οτι στέλνει σε επιλεγμένες συσκευές, δηλαδή σε έναν φίλο μου και σε μια άλλη φίλη μου που έχουν Sony Ericsson & Samsung αντίστοιχα...

Έχετε καμιά ιδέα τι μπορεί να είναι;;;

 

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων!!!

Link to comment
Share on other sites

αποφασισα να αγορασω το χ10 μινι,μεταχιρισμενο απο καποιον απο το νετ,θα ηθελα να ρωτησω απο καποιον που το εχει η ξερει καποια πραγματα για το συγκεκριμενο κινητο>>>

τι να προσεξω πριν την αγορα;

ο φιλος που προκειται να μου το πουλησει μου ειπε πως υπαρχει και εγγυειση της συσκευης ακομα!

ευχαριστω..:confused:

 

Πέραν του να δουλεύει καλά δεν υπάρχει κάτι άλλο. Το παίρνεις, το αναβαθμίζεις περνάς ότι σου χρειάζεται και είσαι έτοιμος.

Καλώς ήρθες!

 

Χαιρετώ την παρέα,

έχω το χ10 μινι προ μου παρουσιάζει ενα πρόβλημα με το bluetooth :/

Τι εννοώ...

Ορισμένες φορές δεν μπορώ να στείλω κάποιο (οποιοδήποτε) αρχείο σε κάποιο άλλο κινητό...

Το παράδοξο όμως είναι οτι στέλνει σε επιλεγμένες συσκευές, δηλαδή σε έναν φίλο μου και σε μια άλλη φίλη μου που έχουν Sony Ericsson & Samsung αντίστοιχα...

Έχετε καμιά ιδέα τι μπορεί να είναι;;;

 

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων!!!

 

Τι έκδοση λειτουργικού έχεις; Pairing κάνεις; Με το bluetooth file transfer δοκίμασες;

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

στο κινητο γραφει αυτη που ειχα πριν το hard reset.2.1 update 1 και εκδοση .504

Θυμαμαι καθαρα οτι οταν ημουν στην 1.6 φορτιζε παντα ανοιχτο.μηπως ειναι καμια επιλογη της 2.1 να φορτιζει κλειστο που την εχασα με το hard reset?

 

Μήπως έχεις εγκαταστήσει το xrecovery? Αν όχι κανε ένα update στη συσκευή σου και θα στρώσει....

Το τίμημα αυτών που κατέχουν την γνώση, είναι να ζουν έκπτωτοι.....
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα. Αλλη μια ερωτησουλα..... Λοιπόν, όταν θέλω να συνδεθώ στο internet, πρέπει να είμαι 2 άντε to πολύ 3 μέτρα μακριά από to router. Με to προηγούμενο κινητό μου μπορούσα να είμαι μέχρι κ' 15 μέτρα μακριά. Αυτό γίνεται σε όλους σας? Μήπως υπάρχει καμία ρύθμιση για να πιάνει από πιο μακριά? Ευχαριστώ προκαταβολικά....
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά υπάρχει κάποιος με vodafone που να έχει πάει στη 2.1.1.A.0.6?

 

Γιατί από την προηγούμενη εβδομάδα που έκανα το app2sd τσεκάρω σχεδόν κάθε 2 μέρες για update και μου λέει οτι έχω ήδη την τελευταία (έχω την 2.0.Α.0.504)

Link to comment
Share on other sites

Μήπως υπάρχει καμία ρύθμιση για να πιάνει από πιο μακριά? Ευχαριστώ προκαταβολικά....

Μπαααα...κατι με το κινητο σου παιζει. Εγω πιανω ανετα το δικτυο που ειναι σε αλλο οροφο...

SE X10 Mini Pro 2.2 froyo CM6-v3.2.1

HTC Desire Z

Samsung Galaxy Mini

Link to comment
Share on other sites

Μπαααα...κατι με το κινητο σου παιζει. Εγω πιανω ανετα το δικτυο που ειναι σε αλλο οροφο...

 

λες να ειναι προβλημα του κινητου μου? να παω καμια βολτα απο κανενα καταστημα να ρωτησω καλυτερα? :worry:

Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε ειδοποίηση για νέα έκδοση λογισμικού. Αυτή τη στιγμή έχω την έκδοση firmware 2.1-update1 και (είμαι στην Cosmote) μου ήρθε σήμερα ειδοποίηση για διαθέσιμη αναβάθμιση. Ξέρουμε τι προσθέτει η αναβάθμιση αυτή και εάν "αξίζει" να την περάσω;
Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε ειδοποίηση για νέα έκδοση λογισμικού. Αυτή τη στιγμή έχω την έκδοση firmware 2.1-update1 και (είμαι στην Cosmote) μου ήρθε σήμερα ειδοποίηση για διαθέσιμη αναβάθμιση. Ξέρουμε τι προσθέτει η αναβάθμιση αυτή και εάν "αξίζει" να την περάσω;

 

δεν ειμαι σιγουρος για το τι προσθέτει αυτη η αναβάθμιση (νομιζω μια λειτουργία) παντως απο την στιγμη που την εκανα, το κινητο φυσαει ακομα ποιο πολυ... επισης μπορεις να διαγραψεις εκεινα τα αχρηστα παιχνιδια που πιανουν χωρο αδικα :cool:

Edited by AndreWserr
Link to comment
Share on other sites

Η κοπελα μου εκανε αναβαθμηση στο X10 mini pro σε 2.1.1.A.0.6. Ειναι της Vodafone.

Aπο εκεινη την στιγμη κολλαει αρκετα εως παντα και παντου.

Τι μπορω να κανω για να στρωσει?

[sIGPIC][/sIGPIC]

Motorola Moto G 4g

Link to comment
Share on other sites

Η κοπελα μου εκανε αναβαθμηση στο X10 mini pro σε 2.1.1.A.0.6. Ειναι της Vodafone.

Aπο εκεινη την στιγμη κολλαει αρκετα εως παντα και παντου.

Τι μπορω να κανω για να στρωσει?

 

ξαναφλασαρησε το σαν επιδιωρθοση

Edited by dimtz
Link to comment
Share on other sites

ξαναφλασαρησε το σαν επιδιωρθοση

 

Εχει αναφερει κανεις αλλος προβληματα?

Χάνονται οι ρυθμισεις και τα προγραμματα?

Με το z4root αποκτουμε δικαιωματα root?

[sIGPIC][/sIGPIC]

Motorola Moto G 4g

Link to comment
Share on other sites

Εχει αναφερει κανεις αλλος προβληματα?

Χάνονται οι ρυθμισεις και τα προγραμματα?

Με το z4root αποκτουμε δικαιωματα root?

 

ναι εχουν αναφερθει προβληματα αρκετα με την 0.6, οτι εχει σχεση με το ρουτ χανετε οταν φλασαρεις και για να το κανεις ρουτ στην .06 θελεις το superoneclick 1.6.5

Link to comment
Share on other sites

ναι εχουν αναφερθει προβληματα αρκετα με την 0.6, οτι εχει σχεση με το ρουτ χανετε οταν φλασαρεις και για να το κανεις ρουτ στην .06 θελεις το superoneclick 1.6.5

 

Ευχαριστω πολυ για τις αμεσες απαντησεις! :happy:

[sIGPIC][/sIGPIC]

Motorola Moto G 4g

Link to comment
Share on other sites

καλημερα. υπαρχει κανενας τροπος να τσεκαρω αν λειτουργει σωστα η κεραια του pro μου? κατι παιζει, δεν ειναι δυνατον καθε μερα η μπαταρια να καταναλωνεται κατα 40% απο την ετοιμοτητα κυψελης!
Link to comment
Share on other sites

καλημερα. υπαρχει κανενας τροπος να τσεκαρω αν λειτουργει σωστα η κεραια του pro μου? κατι παιζει, δεν ειναι δυνατον καθε μερα η μπαταρια να καταναλωνεται κατα 40% απο την ετοιμοτητα κυψελης!

 

Εαν δε σου χρειαζεται το 3g ρυθμισε το σε GSM only.

 

Sent from my U20i on CM6_3.4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Η κοπελα μου εκανε αναβαθμηση στο X10 mini pro σε 2.1.1.A.0.6. Ειναι της Vodafone.

Aπο εκεινη την στιγμη κολλαει αρκετα εως παντα και παντου.

Τι μπορω να κανω για να στρωσει?

Έχουν αναφερθεί πολλές περιπτώσεις με κολλήματα στην τελευταία έκδοση.

Έχει πολύ lag και δεν μπορείς να κάνεις κάτι για να διορθωθεί.

Μόνο να γυρίσει στην πίσω έκδοση.

Link to comment
Share on other sites

Update απο την CM6_3.4

http://184.72.239.143/mu/2eb0192a-7ac8-f3ae.jpg

http://184.72.239.143/mu/2eb0192a-7ad9-e983.jpg

Ταχυτατη,σταθεροτατη, δουλευουν τα παντα (να ναι καλα ο nobodyatall που εδωσε τα φωτα του στον owain94), wifi, fmradio, headset. Θα ειναι για πολυ καιρο στο pro μου... Τουλαχιστον μεχρι το επομενο project του owain94 (Gigglebread aka Gingerbread 2.3) τη φτασει σε σταθεροτητα και λειτουργικοτητα

 

@nobodyAtall: ψηνεσαι για Gingerbread?

 

Sent from my U20i on CM6_3.4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε ολους!!!!!! xCyanogenMini - Gigglebread - v3.0 γι αυτη την ρομ εχει ιδεα κανενας?την εχει βαλει να δει πως παει????δουλευουν ολα???αν και δεν βιαζομαι να την περασω γτ περιμενω τον δικο μας να κανει την κινηση του...τωρα φοραω mini cm beta2....... και τα σπαει πραγματικα ενα μεγαλο ευχαριστω στον υπερτατο δημιουργο μας....

x10 miniCyanogen Mod 7 mini cm 2.0.0(Nobodyatall) και τα μυαλα στα καγγελα!!!!

htc sensation.....και μολις αρχισε το παιχνιδι..:p

Link to comment
Share on other sites

Update απο την CM6_3.4

http://184.72.239.143/mu/2eb0192a-7ac8-f3ae.jpg

http://184.72.239.143/mu/2eb0192a-7ad9-e983.jpg

Ταχυτατη,σταθεροτατη, δουλευουν τα παντα (να ναι καλα ο nobodyatall που εδωσε τα φωτα του στον owain94), wifi, fmradio, headset. Θα ειναι για πολυ καιρο στο pro μου... Τουλαχιστον μεχρι το επομενο project του owain94 (Gigglebread aka Gingerbread 2.3) τη φτασει σε σταθεροτητα και λειτουργικοτητα

 

@nobodyAtall: ψηνεσαι για Gingerbread?

 

Sent from my U20i on CM6_3.4 using Tapatalk

 

Βασικα δεν δουλεύει η πυξίδα και έχει και τα su-reboots αλλά κατα τα αλλά είναι αρκετά καλή, σε 1-2 updates πιστεύω θα γίνει τέλεια...

Όσο για την 2.3 είναι αρκετά νωρίς καθώς ακόμη υπάρχουν εφαρμογές που δεν τρέχουν σωστά...

 

@giorgos1374 με το superoneclick θα το κάνεις...

Edited by mobile_hacker
Το τίμημα αυτών που κατέχουν την γνώση, είναι να ζουν έκπτωτοι.....
Link to comment
Share on other sites

φοραω την mini cm βετα2 του φιλου nobodyatall ξερει κανενας αν μπορω να βαλω ξεχωριστο ηχο κλησεις για οποιον θελω?με τι προγραμματακι?γιατι κατεβασα καποια αλλα τπτ....

x10 miniCyanogen Mod 7 mini cm 2.0.0(Nobodyatall) και τα μυαλα στα καγγελα!!!!

htc sensation.....και μολις αρχισε το παιχνιδι..:p

Link to comment
Share on other sites

Βασικα δεν δουλεύει η πυξίδα και έχει και τα su-reboots αλλά κατα τα αλλά είναι αρκετά καλή, σε 1-2 updates πιστεύω θα γίνει τέλεια...

Όσο για την 2.3 είναι αρκετά νωρίς καθώς ακόμη υπάρχουν εφαρμογές που δεν τρέχουν σωστά...

 

@giorgos1374 με το superoneclick θα το κάνεις...

 

No problem για μενα οσον αφορα την πυξιδα (εχω να την χρησιμοποιησω απο τοτε ειχα την 1.6). Οσο για τα su-reboots, οπως έχω γραψει και παλαιοτερα σε καποιο post μου, εχω βαλει στην ignore list του Advanced Task Killer όλες τις εφαρμογες που απαιτουν su και μια στο τοσο με τον ATK "καθαριζω" τη μνημη "σκοτωνοντας" τις (υπολοιπες) ανοιχτες εφαρμογες. Ετσι το android δεν "σκοτωνει" τις su εφαρμογες προσπαθωντας να διαχειριστει τη μνημη (αφου εχει ηδη αρκετη ελευθερη διαθεσιμη :p).

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...