Jump to content

Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro


maryjay18
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ρε παιδες το topic που δημιουργησατε για το mini για την 2.2 νομιζω ηταν απο τον BMW 116i που πηγε?μας ειχε ταξει και για το pro.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ρε παιδες το topic που δημιουργησατε για το mini για την 2.2 νομιζω ηταν απο τον BMW 116i που πηγε?μας ειχε ταξει και για το pro.
Τον εχω φτιαξει τον οδηγο αλλα προς το παρων εχει πολλα bugs και δεν τον εχω ποσταρει ακομα. Επισης ειναι καπως περιεργο στην εγκατασταση...
Link to comment
Share on other sites

έκανα restore ένα back up που είχα κάνει νωρίτερα το πρωί αλλά και πάλι δεν ανοίγει...

και ούτε ρε recovery mode μπορώ να μπω...ξέρει κανείς πως να το κλείσω τελείως;;

Link to comment
Share on other sites

Τον εχω φτιαξει τον οδηγο αλλα προς το παρων εχει πολλα bugs και δεν τον εχω ποσταρει ακομα. Επισης ειναι καπως περιεργο στην εγκατασταση...

 

 

 

ok εχει πολλα bugs οπως λες αλλα το topic το διεγραψες?η εγκατασταση δεν ειναι ιδια οπως και στους xda?δεν ειναι και τοσο περιεργη νομιζω.

ευχαριστω παντως για την δουλεια που κανετε και μας προσφερετε.

Edited by kegokego
Link to comment
Share on other sites

Έχω βάλει την CyanogenMod6-Froyo-v3.2.1. Οι Xda έχουν κάνει εξαιρετική δουλειά.

Ευχαριστώ και τον BMW116i για τον οδηγό του.

Έχω όμως ένα δυο προβληματάκια.

1)Μετά την εγκατάσταση της CyanogenMod6-Froyo-v3.2.1 έκανα restore αρκετά applications που είχα από πριν μέσω Titanium BackUp , αλλά τώρα δεν εμφανίζονται τα links στο market. Το Market Doctor στο Titanium δουλεύει μόνο στην paid έκδοση. Ξέρει κανείς πως να ξαναεμφανιστούν τα links στο market με κάποιον άλλο τρόπο?

2)Επίσης πολλές φορές ενώ κάνω χρήση του κινητού ξαφνικά ελλατώνεται πολύ η φωτεινότητα. Το ίδιο συμβαίνει είτε ρυθμίσω την φωτεινότητα στο αυτόματο είτε στο 100%. Το έχει παρατηρήσει κανείς? Υπάρχει τρόπος να φτιαχτεί?

3)Υπάρχει περίπτωση να βγει καινούργια έκδοση που θα περιλαμβάνει FM Radio?

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ!!δεν ήξερα πως να κάνω επανεκκίνηση και θα περίμενα μέχρι να τελειώσει η μπαταρία :p

 

Ποτέ ΜΑ ΠΟΤΕ, δεν περιμένουμε να εξαντληθεί η μπαταρία από την συσκευή για να κλείσει και να κάνουμε restore.

 

Είναι ουκ ολίγες οι περιπτώσεις που συσκευές που έμειναν απο μπαταρία, επανήλθαν μόνο σε service center.

 

 

Για την αποφυγή λοιπόν τέτοιων προβλημάτων, κάνετε restore πριν εξαντληθεί και ο χρυσός κανόνας λέει:

 

"Πριν από κάθε μικρή ή μεγάλη αλλαγή στην δομή του λειτουργικού, φροντίστε να έχετε γεμάτη μπαταρία. Έτσι έχετε την χρονική δυνατότητα να επαναφέρετε την συσκευή σε περίπτωση λάθους"

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

και τώρα τι να κάνω που ούτε στο recovery δεν μπαίνει;ξέρεις πως μπορώ να το κλείσω;

 

Ξαναφλασαρισε με SEUS

 

Τρέχεις το SEUS και όταν σου ζητήσει να συνδέσεις το κινητό το κάνεις μια επανεκκίνηση και αμέσως κρατάς πατημένα και τα 3 πλήκτρα on off, home, back,και συνδέεις το usb

πρέπει να ανάψει το πράσινο led τότε είσαι οκ!!! Θέλει σβελτάδα, τέχνη, και τύχη, θα τα καταφέρεις ΕΛΠΙΖΩ :)

Xperia X10 Mini Android 2.1 Rooted Iridium Rom by DaRk_dOg:superman:-- MiniCM beta 1 by (nobodyAtall)
Link to comment
Share on other sites

απο,τι βλεπω πολυ bug παιζει με την φρογιο..

πολλες επανεκκινησεις σε πολλους,αλλοι αντιμετωπιζουν δυσκολιες στην εγκατασταση της..

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Σε λιγες ημερες θα εχω στα χερια μου το mini ( για χρηση 2ης συσκευης) απο επιδοτηση vodafone. Ειναι δυνατον να γνωριζουμε ποια εκδοση android θα φοραει? Αν χρειαστει αναβαθμιση στην 2.2, ποιες οι ενεργειες που πρεπει να κανω? Δεν με προβληματιζουν επαφες διοτι θα ειναι λιγες και θα τις εχω αποθηκευμενες στην καρτα sim.Συγγνωμη, ξερω οτι υπαρχει η απαντηση εω μεσα αλλα ειναι τεραστιο το τοπικ. Ευχαριστω, Βαγγελης.
Link to comment
Share on other sites

Σε λιγες ημερες θα εχω στα χερια μου το mini ( για χρηση 2ης συσκευης) απο επιδοτηση vodafone. Ειναι δυνατον να γνωριζουμε ποια εκδοση android θα φοραει? Αν χρειαστει αναβαθμιση στην 2.2, ποιες οι ενεργειες που πρεπει να κανω? Δεν με προβληματιζουν επαφες διοτι θα ειναι λιγες και θα τις εχω αποθηκευμενες στην καρτα sim.Συγγνωμη, ξερω οτι υπαρχει η απαντηση εω μεσα αλλα ειναι τεραστιο το τοπικ. Ευχαριστω, Βαγγελης.

 

κατα 90% θα ειναι 2.1

για να σιγουρευτεις πηγαινε ρωτα στην βονταφον.(ελπιζω να ξερουν! :lol: :lol: )

για αρχη θα δεις οτι και η 2.1 ειναι πολυ καλη.αν δεν μαθεις αρκετα το κινητο,προσωπικη αποψη,μην επιχειρησεις να περασεις την 2.2

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ok εχει πολλα bugs οπως λες αλλα το topic το διεγραψες?.

 

Δεν το διεγραψε...ολα τα παρομοιου ειδους τοπικ μεταφερθηκαν εδω για να καθαρισει λιγο το "Sony Ericsson Android OS"

SE X10 Mini Pro 2.2 froyo CM6-v3.2.1

HTC Desire Z

Samsung Galaxy Mini

Link to comment
Share on other sites

κατα 90% θα ειναι 2.1

για να σιγουρευτεις πηγαινε ρωτα στην βονταφον.(ελπιζω να ξερουν! )

για αρχη θα δεις οτι και η 2.1 ειναι πολυ καλη.αν δεν μαθεις αρκετα το κινητο,προσωπικη αποψη,μην επιχειρησεις να περασεις την 2.2

:lol::lol: καλο αυτο με τη vodafone!

Οπως ειπα και πιο πανω, θα το εχω σαν 2η συσκευη οποτε δεν με απασχολει τοσο η εκδοση οσο το να δουλευουν καποιες λειτουργιες της συσκευης. π.χ. με την 1.6 υπηρχε προβλημα με το bluetooth ενω με την 2.1 ολα οκ.

Link to comment
Share on other sites

Μολις κατευθασε micro sd 16GB Class 10, την αναγνωριζει (14,71GB διαθεσιμα) ωραια τωρα τι κανω? :lol:

 

Βασικα αυτο που με ενδιαφερει ειναι να παιρνανε οι εφαρμογες στην μνημη γιατι εχει βαρυνει πολυ και ψιλοσερενεται (δεν εχω βαλει και πολυ πραμα μεσα). Θα του κανω και ενα φορματακι μονο επαφες χρειαζομαι. Ισως και για iridium, custom (alpha) οχι ακομα.

 

Αν εχω καταλαβει καλα η διαδικασια ειναι

 

root -> xrecovery και format sd στο pc -> app2sd και για rom

root -> xrecovery -> irdium ή custom rom.

 

Η iridium δουλευει στην .06? Εχει καποιο Bug σαν την custom, ή ειναι ολα κομπλε?

 

Τα link ειναι ιδια? Γιατι αναφερονται σε προηγουμενες εκδοσεις. Root γινεται σε win xp sp3? Γιατι καπου διαβασα για vista και 7.

 

 

Η iridium δουλευει στην .06? Εχει καποιο Bug σαν την custom, ή ειναι ολα κομπλε?

 

Τα link ειναι ιδια? Γιατι αναφερονται σε προηγουμενες εκδοσεις. Root γινεται σε win xp sp3? Γιατι καπου διαβασα για vista και 7

Q for eva ;-) Katoxos ton parakato kiniton me vathmo ikanopiisis: Nokia 5110 (2/5) - Panasonic G52 (1/5) - Ericsson T10s (1/5) - Alcatel 511 (2/5) - PANASONIC GD 95 (5/5) - Panasonic GD67 (2/5) - Nokia 7250i (2/5) - Nokia 3650 (3/5) - Nokia 3230 (3/5) - UBiQUiO 401 (3/5) - NOKIA N93 (6/5) :respect: - Nokia Ν86 (3/5) - SE Χ10 mini pro (4/5)
Link to comment
Share on other sites

Η iridium δουλευει στην .06? Εχει καποιο Bug σαν την custom, ή ειναι ολα κομπλε?

 

Τα link ειναι ιδια? Γιατι αναφερονται σε προηγουμενες εκδοσεις. Root γινεται σε win xp sp3? Γιατι καπου διαβασα για vista και 7

 

Την ερχόμενη εβδομάδα θα κυκλοφορήσω συμβατή έκδοση με .06, προς το παρόν μόνο με .504 και .024 είναι συμβατή.

 

Θα παρακαλέσω θερμά, συζητήσεις για την rom να γίνονται στο ανάλογο thread (περισσότερο για να μην φέρνουμε σε δύσκολη θέση και τους mod)

 

;)

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για την αμεση απαντηση, το ποστ μου δεν ειναι μονο για τη ρομ αλλα κυριως για το apps2sd οποτε δεν νομιζω να ειναι offtopic.
Q for eva ;-) Katoxos ton parakato kiniton me vathmo ikanopiisis: Nokia 5110 (2/5) - Panasonic G52 (1/5) - Ericsson T10s (1/5) - Alcatel 511 (2/5) - PANASONIC GD 95 (5/5) - Panasonic GD67 (2/5) - Nokia 7250i (2/5) - Nokia 3650 (3/5) - Nokia 3230 (3/5) - UBiQUiO 401 (3/5) - NOKIA N93 (6/5) :respect: - Nokia Ν86 (3/5) - SE Χ10 mini pro (4/5)
Link to comment
Share on other sites

Αν και δεν περίμενα να συμβεί βλέπω ότι κακώς δεν έκανα ανάλογο post.

 

ΟΛΟΙ οι οδηγοί έχουν μεταφερθεί εδώ σε μια προσπάθεια να βρίσκετε πιο εύκολα αυτό που ξάχνετε.

Ότι αφορά λοιπόν τους οδηγούς το ρωτάτε μόνο εκεί.

Συνεχίζουμε.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

κατα 90% θα ειναι 2.1

για να σιγουρευτεις πηγαινε ρωτα στην βονταφον.(ελπιζω να ξερουν! :lol: :lol: )

για αρχη θα δεις οτι και η 2.1 ειναι πολυ καλη.αν δεν μαθεις αρκετα το κινητο,προσωπικη αποψη,μην επιχειρησεις να περασεις την 2.2

 

Να πω οτι απο voda Ανω Γλυδαδας ειπαν οτι το κινητο ειναι σε ...ελλειψη και θα φοραει τη 2.2 οταν και αν ερθει!(χλωμο να τους πιστεψω αλλα τελος παντων...)

Επειδη θα παρω και γω το mini για δευτερο, με ενδιαφερει πολυ το λογισμικο.

1) Οταν λες 90% θα εχει τη 2.1 εννοεις οτι ενα 10% θα εχει τη 2.2. Απο τι εξαρταται αν θα εχει τη 2.1 ή τη 2.2;;

2) Επισης εγω που εχω συνηθισει τη 2.2 με flashplayer κτλ θα μου φανει "φτωχη" η 2.1;

3) Και τελος, αν καταλαβα καλα να μην επιχειρησω root και περασμα της 2.2 επειδη εχει πολλα bugs;

 

Ευχαριστω εκ των προτερων για τις απαντησεις;)

Link to comment
Share on other sites

1) Όχι, τη 2.2 δεν υπάρχει πιθανότητα να την έχει γιατί δεν θα πάρει επίσημα 2.2.

2) Όχι μια χαρά είναι κι η 2.1. Βέβαια όταν έχεις συνηθίσει σε 2.2 θα δεις κάποιες διάφορες αλλά αφού ειναι για 2η συσκευή θα δεις πόσο αναγκαίο σου ειναι το root και το φλασάρισμα και θα πράξεις.

3) Σου το είπε επειδή δεν ήξερε αν έχεις android συσκευή και να μην μπεις στη διαδικασία για root πριν μάθεις το λειτουργικό.

 

HTC Desire/Tapatalk

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

μπορειτε να μου πειτε ενα καλο video player?τα γνωστα που δοκιμασα(rockplayer,meridian)δεν τα παιζουν τα βιντεο αν και λενε οτι τα παιζουν ολα
κανεις δεν ξερει?
Link to comment
Share on other sites

Να πω οτι απο voda Ανω Γλυδαδας ειπαν οτι το κινητο ειναι σε ...ελλειψη και θα φοραει τη 2.2 οταν και αν ερθει!(χλωμο να τους πιστεψω αλλα τελος παντων...)

Επειδη θα παρω και γω το mini για δευτερο, με ενδιαφερει πολυ το λογισμικο.

1) Οταν λες 90% θα εχει τη 2.1 εννοεις οτι ενα 10% θα εχει τη 2.2. Απο τι εξαρταται αν θα εχει τη 2.1 ή τη 2.2;;

2) Επισης εγω που εχω συνηθισει τη 2.2 με flashplayer κτλ θα μου φανει "φτωχη" η 2.1;

3) Και τελος, αν καταλαβα καλα να μην επιχειρησω root και περασμα της 2.2 επειδη εχει πολλα bugs;

 

Ευχαριστω εκ των προτερων για τις απαντησεις;)

 

 

Ο φιλος eltsele τα ειπε πολυ σωστα..

Παρε το κινητο και αφου ειδικα το θες για δευτερη συσκευη,θα σαι μια χαρα με την 2.1 νομιζω.

Αν δεις οτι δεν εισαι,υπαρχει οδηγος για εγκατασταση της 2.2 η οποια ομως δεν ειναι επισημη,αλλα εχει πεσει πολυ δουλεια ωστε να γινει συμβατη με το μινι..

υπαρχει το αναλογο θρεντ οπου μπορεις να λυσεις της αποριες σου και να δεις τα καλα και τα κακα αυτης της rom.

 

 

Sent from my iPod touch ξαπλα στον καναπε ή στο κρεβατι..

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια....εχω βαρεθει να στελνω sms στα greeklish απο το κινητο,γιατι στα ελληνικα υποστηριζει μεχρι 30 χαρακτηρες και με χρεωνει πολλα μηνυματα μαζι...υπαρχει καμια λυση...? ευχαριστω εκ των προτερων!
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...