Jump to content

Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro


maryjay18
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

σευχαριστω για την απαντηση σου.οταν μου ξανασυμβει θα ποσταρω για να επιβεβαιωσω!

 

ας ποσταρω να υπαρχει.οντως ειναι ετσι οπως τα λεει ο φιλος.

 

να ρωτησω και εγω κατι:πως μπορω να βαλω μια εικονα φοντο χωρις φαινεται το ψηφιακο ρολοι ή καποιο αλλο widget απο πανω τις;απλα σβηνω τα widget ενα ενα;

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

πολλα παιδια λενε οτι απλα δεν τους αρεσει αυτο το εικονιδιο πανω...αληθεια,μπορουμε να το βγαλουμε?(εχω την εντυπωση οτι και να μην εχουμε ενεργο το 3g καταναλωνει μπαταρια η ενεργη κινηση δεδομενων...

 

δεν νομιζω να υπαρχει τροπος να βγει, εγω το εχω συνεχεια ενεργο και δεν το βλεπω καθολου (εννωειτε οτι δεν χρεωνει), οσο για την καταναλωση μπαταριας δεν εχω καταλαβει καποια διαφορα

Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω και εγω κατι:πως μπορω να βαλω μια εικονα φοντο χωρις φαινεται το ψηφιακο ρολοι ή καποιο αλλο widget απο πανω τις;απλα σβηνω τα widget ενα ενα;

 

βαλε εναν launcer αν θες και εισαι οκ!

 

δεν νομιζω να υπαρχει τροπος να βγει, εγω το εχω συνεχεια ενεργο και δεν το βλεπω καθολου (εννωειτε οτι δεν χρεωνει), οσο για την καταναλωση μπαταριας δεν εχω καταλαβει καποια διαφορα

 

φανταζομαι οτι και χωρις να μπαινει νετ και να χρεωνει,προσπαθει να μπει,αρα καταναλωνει..

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

βαλε εναν launcer αν θες και εισαι οκ!

 

 

μπορεις να γινεις πιο σαφης;δε γινεται χωρις να βαλω επιπλεον εφαρμογες στο κινητο;

Link to comment
Share on other sites

μπορεις να γινεις πιο σαφης;δε γινεται χωρις να βαλω επιπλεον εφαρμογες στο κινητο;

 

γινεται αλλα δ θυμαμαι ποια ειναι η ακριβης ονομασια της εφαρμογης..ισως καποιος απο τα παιδια να ξερει..επισης δ θυμαμαι αν θαχεις καποιο προβλημα σβηνοντας το..

σου προτεινα να βαλεις εναν launcher να λυθει το προβλημα σου.ισως να σε βολεψει πολυ περισσοτερο..

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω καν τι ειναι ο launcher και ποια η χρησιμοτητα του.

 

παιδια να ρωτησω και κατι ακομα.οταν σε μια φωτο οταν κλικαρω το φακελο και μετα το picasa.τι γινεται;που πηγαινει αυτη η φωτο οταν κανω sign in στο google account?

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

Παιδία SOS. Εκανα νέα σύνδεση και αύριο πρέπει να πάω πάρω την συσκευή μου.

έχω 270e επιδότηση και είμαι ανάμεσα στο LG OPTIMUS ONE WITH GOOGLE P500

και SONY ERICSSON X10 MINI PRO. θα εκτιμούσα να ακούσω την γνώμη σας.

Ξέρουμε αν θα γίνει αναβάθμιση σε 2.3 απο την SE? ΄παίζει ρόλο η μικρή οθόνη στις εφαρμογές? δηλαδή χάνονται πράγματα απο την εφαρμογή ή προσαρμόζεται η κάθε εφαρμογή στην κάθε οθόνη?

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ :rolleyes:

--------------------------------------

S 20 +

Link to comment
Share on other sites

Χμμμ ειδα και κατι αλλο στην 24 που δεν υπαρχει ενω στην 504 εκδοση το ειχε..! οταν ειχα την 504 και ανοιγα τον τηλεφωνικο καταλογο ειχε 2 καρτελες. η μια καρτελα ηταν για τις επαφες και η 2η καρτελα για αν ηθελες να προσθεσεις καποιες "αγαπημενες" επαφες.

τωρα λοιπον που εβαλα την 24 οταν παω στον τηλεφωνικο καταλογο μου εχει μονο μια καρτελα με τις επαφες. Η 2η καρτελα για τις "αγαπημενες επαφες" δεν υπαρχει!

 

υπαρχει καποια ρυθμιση για να την προσθεσω ή δεν γινετε??

 

ΥΓ Δεν θελω να βαλω αλλη εφαρμογη! θελω αυτην του τηλεφωνου! μηπως υπαρχει καποια ρυθμιση?

Edited by MaNoS-7-
Nexus S The best
Link to comment
Share on other sites

Χμμμ ειδα και κατι αλλο στην 24 που δεν υπαρχει ενω στην 504 εκδοση το ειχε..! οταν ειχα την 504 και ανοιγα τον τηλεφωνικο καταλογο ειχε 2 καρτελες. η μια καρτελα ηταν για τις επαφες και η 2η καρτελα για αν ηθελες να προσθεσεις καποιες "αγαπημενες" επαφες.

τωρα λοιπον που εβαλα την 24 οταν παω στον τηλεφωνικο καταλογο μου εχει μονο μια καρτελα με τις επαφες. Η 2η καρτελα δεν υπαρχει!

 

υπαρχει καποια ρυθμιση για να την προσθεσω ή δεν γινετε??

 

dialer one!:p

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Χμμμ ειδα και κατι αλλο στην 24 που δεν υπαρχει ενω στην 504 εκδοση το ειχε..! οταν ειχα την 504 και ανοιγα τον τηλεφωνικο καταλογο ειχε 2 καρτελες. η μια καρτελα ηταν για τις επαφες και η 2η καρτελα για αν ηθελες να προσθεσεις καποιες "αγαπημενες" επαφες.

τωρα λοιπον που εβαλα την 24 οταν παω στον τηλεφωνικο καταλογο μου εχει μονο μια καρτελα με τις επαφες. Η 2η καρτελα δεν υπαρχει!

 

υπαρχει καποια ρυθμιση για να την προσθεσω ή δεν γινετε??

 

στο δικο μου υπαρχει η δευτερη καρτελα και στην .24 :) (χ10mini)

Link to comment
Share on other sites

dialer one!:p

 

δηλαδη? ? ?

Δεν θελω να βαλω αλλη εφαρμογη! θελω αυτην του τηλεφωνου! μηπως υπαρχει καποια ρυθμιση?

Edited by MaNoS-7-
Nexus S The best
Link to comment
Share on other sites

μαλλον κανεις λαθος, απλα στην .504 την ειχες ενεργοποιημενη και δεν το θυμασαι, μη φοβαστε ρε παιδια δεν σας χρεωνει αφηστε το ενεργοποιημενο, για να σας χρεωση πρεπει να ανοιξετε και το 3g με καποιο widget, αυτο ισχυει στην 2.1, καντε και ενα τεστ για να το επιβαιβεωσετε προσπαθηστε να μπειτε στο market με μονο την κινηση δεδομενων ενεργο.........δεν προκειτε να μπει :)

 

Φίλε μου φοβάμαι οτι θα σε στεναχωρήσω αλλά όταν έχεις ενεργοποιημένη την κίνηση δεδομένων και στο (market) μπαίνει , αλλά και σε χρεώνει οταν διάφορες εφαρμογές συνδέονται στο νετ για update, παραθέτω screenshoot για του λόγου το αληθές!!!

 

ΥΓ:Καθώς βλέπεις δεν έχω ενεργοποιημένο το (wifi):!:

Xperia X10 Mini Android 2.1 Rooted Iridium Rom by DaRk_dOg:superman:-- MiniCM beta 1 by (nobodyAtall)
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου φοβάμαι οτι θα σε στεναχωρήσω αλλά όταν έχεις ενεργοποιημένη την κίνηση δεδομένων και στο (market) μπαίνει , αλλά και σε χρεώνει οταν διάφορες εφαρμογές συνδέονται στο νετ για update, παραθέτω screenshoot για του λόγου το αληθές!!!

 

ΥΓ:Καθώς βλέπεις δεν έχω ενεργοποιημένο το (wifi):!:

 

 

Σωστός και μενα ετσι ειναι,αμα την εχω ενεργοποιημενη,χρεωνεται και μπαινει κανονικα στο ιντερνετ,για αυτο και την πατησα τον πρωτο μηνα που το ειχα!!!!!

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Και από που βλέπουμε τον όγκο των δεδομένων που έχουμε χρησιμοποιήσει;;

 

 

1) NetCounter ή 3G Watchdog data counter

Μετράει τη χρήση δεδομένων μέσω WiFi, 3G, Gprs κλπ

 

Ρίξε μια ματιά σε αυτά στο μάρκετ.:)

 

Για ότι άλλο θέλεις απο εφαρμογές :ΕΔΩ

Xperia X10 Mini Android 2.1 Rooted Iridium Rom by DaRk_dOg:superman:-- MiniCM beta 1 by (nobodyAtall)
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά,

counter για το πόσα mb έχεις κατεβάσει δεν έχει το χ10 απο μόνο του? πρέπει να κατεβάσεις εφαρμογή και γι'αυτό? εγω δεν έχω ακόμα adroid και έχω αγχωθεί.. χαχα.. επίσης.. στην σύνδεση που έκανα έχω 350 ΜΒ να κατεβάσω. πιστεύεται οτι είναι αρκετά?

--------------------------------------

S 20 +

Link to comment
Share on other sites

Παιδία SOS. Εκανα νέα σύνδεση και αύριο πρέπει να πάω πάρω την συσκευή μου.

έχω 270e επιδότηση και είμαι ανάμεσα στο LG OPTIMUS ONE WITH GOOGLE P500

και SONY ERICSSON X10 MINI PRO. θα εκτιμούσα να ακούσω την γνώμη σας.

Ξέρουμε αν θα γίνει αναβάθμιση σε 2.3 απο την SE? ΄παίζει ρόλο η μικρή οθόνη στις εφαρμογές? δηλαδή χάνονται πράγματα απο την εφαρμογή ή προσαρμόζεται η κάθε εφαρμογή στην κάθε οθόνη?

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ :rolleyes:

 

Ούτε 2.2 μας είπε ότι δεν παίρνουμε.... Κάποιες εφαρμογές μπορεί να έχουν πρόβλημα, ναι, αλλά δεν τις εμφανίζει καν το market (χωρίς "πείραγμα"). Επίσης, ακόμα δεν έχουμε multitouch (ούτε "παίζει" να έχουμε full multi, τουλάχιστον με τα τωρινά δεδομένα, αλλά dual touch). Επίσης αφού το πιάσεις θα πρέπει να ασχοληθείς πολύ μαζί του για να το σενιάρεις. Και αφού το κάνεις, θα το λατρέψεις, όπως εμείς. :p:D

 

καλησπέρα παιδιά,

counter για το πόσα mb έχεις κατεβάσει δεν έχει το χ10 απο μόνο του? πρέπει να κατεβάσεις εφαρμογή και γι'αυτό? εγω δεν έχω ακόμα adroid και έχω αγχωθεί.. χαχα.. επίσης.. στην σύνδεση που έκανα έχω 350 ΜΒ να κατεβάσω. πιστεύεται οτι είναι αρκετά?

 

Όχι, δεν έχει, και δεν ξέρω αν άλλα κινητά android έχουν... Γενικά, ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ θες, στο android υπάρχει σε εφαρμογή... πλήρως παραμετροποιήσιμο... Ναι, είναι αρκετά, εκτός αν θες να το τσακίσεις στα downloads.

 

Όσο γι' αυτό που λέτε για την κίνηση δεδομένων, φυσικά και χωρίς καθόλου σχετικές apps εγκατεστημένες, η ενεργοποίηση της επιτρέπει την είσοδο στο internet και την χρέωση σας. Οι εφαρμογές που μπορούν όμως να το κλείσουν δεν "κλείνουν" στην πραγματικότητα την κίνηση δεδομένων αλλά μεταβάλλουν τα στοιχεία της ώστε να μην συνδέεται (ή έχουν άλλους τρόπους). Anyway, επειδή όντως το σύμβολο είναι ενοχλητικό, αφήστε την ανοιχτή και περάστε μια εφαρμογής που μπορεί να την κλείσει.. Δεν βγαίνει εύκολα, όπως είπαμε και λίγες σελίδες παραπίσω.:):)

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά,

counter για το πόσα mb έχεις κατεβάσει δεν έχει το χ10 απο μόνο του? πρέπει να κατεβάσεις εφαρμογή και γι'αυτό? εγω δεν έχω ακόμα adroid και έχω αγχωθεί.. χαχα.. επίσης.. στην σύνδεση που έκανα έχω 350 ΜΒ να κατεβάσω. πιστεύεται οτι είναι αρκετά?

 

συμφωνω με kalas..αν εχεις σκοπο να χαζευεις ιντερνετ,σερφαρισμα και λοιπα εισαι οκ..σκεψου οτι εγω ερχω τα 60 τις κοσμοτε και μου αραφτανουν...(δεν του πεταω και τα ματια εξω αλλα τις ματιες μου σχεδον καθε μερα τις ριχνω...;) )

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

παιδια υπαρχει καμια εφαρμογη ( free) ωστε να κλεινει η οθονη μεσω widget (soft key_) και οχι απο το power key στην 2.1 γιατι στην 2.2 παιζουν αρκετες...???:mad:

 

μια ειναι το http://www.appbrain.com/app/screen-off/com.iwashisoft.screenoff

αλλα ειναι για 5 μερες...

Edited by sfirojohn
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα , μολις πηρα το x10 mini και ενω βρισκει ολα τα ακυρα wifi της γειτονιας δεν βρισκει το δικο μου! τι κουλο ειναι αυτο? το wifi δουλευει κανονικα, εχει την εκδοση 2.1 και fw 504.

..............

 

ειχα βάλει το 13 κανάλι στο router και φενεται δεν το υποστηριζε, τωρα ειναι οκ

Edited by Jery
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα , μολις πηρα το x10 mini και ενω βρισκει ολα τα ακυρα wifi της γειτονιας δεν βρισκει το δικο μου! τι κουλο ειναι αυτο? το wifi δουλευει κανονικα, εχει την εκδοση 2.1 και fw 504.

 

Μήπως έχεις απενεργοποιημένη την μετάδοση SSID (αν PCs βλέπουν το wifi δίκτυο κανονικά, τότε κάτι άλλο φταίει). Δοκίμασε να αλλάξεις wireless channel το router σου.

Link to comment
Share on other sites

παιδια να ρωτησω και κατι ακομα.οταν σε μια φωτο οταν κλικαρω το φακελο και μετα το picasa.τι γινεται;που πηγαινει αυτη η φωτο οταν κανω sign in στο google account?

 

κανεις δεν ξερει;

Link to comment
Share on other sites

.
&
.

Ευχαριστω για τα Pm's σας :)

 

κατι αλλο στην 24 που δεν υπαρχει ενω στην 504 εκδοση το ειχε..! οταν ειχα την 504 και ανοιγα τον τηλεφωνικο καταλογο ειχε 2 καρτελες. η μια καρτελα ηταν για τις επαφες και η 2η καρτελα για αν ηθελες να προσθεσεις καποιες "αγαπημενες" επαφες.

τωρα λοιπον που εβαλα την 24 οταν παω στον τηλεφωνικο καταλογο μου εχει μονο μια καρτελα με τις επαφες. Η 2η καρτελα για τις "αγαπημενες επαφες" δεν υπαρχει!

 

υπαρχει καποια ρυθμιση για να την προσθεσω ή δεν γινετε??

 

ΥΓ Δεν θελω να βαλω αλλη εφαρμογη! θελω αυτην του τηλεφωνου

Edited by MaNoS-7-
Nexus S The best
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...