Jump to content

Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro


maryjay18
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπέρα.υπάρχει κάποιος που να του δουλεύει το go sms ή το handset sms?

σε εμένα πάντως δεν δουλεύει.δεν ερχονται τα μνμ.

Εμένα και σε πολλούς άλλους μια χαρά δουλεύει το handcent

Edited by zxr
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

καλησπέρα.υπάρχει κάποιος που να του δουλεύει το go sms ή το handset sms?

σε εμένα πάντως δεν δουλεύει.δεν ερχονται τα μνμ.[/QUOT

Εμένα και σε πολλούς άλλους μια χαρά δουλεύει το handcent

 

 

έκανες κάποια ρύθμιση?έχεις 2.1?

Link to comment
Share on other sites

http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.553844

 

παιδια καλη ειναι η καρτα μνημης? θα ειναι γρηγορη η οχι ?? Ευχαριστω

:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.553844

 

παιδια καλη ειναι η καρτα μνημης? θα ειναι γρηγορη η οχι ?? Ευχαριστω

 

σκεψου οτι πλεον κυκλοφορουν οι class 10 που ειναι πολυ καλες ;)

δωσε αλλα 10 και παρε αυτην που ποσταρε ενας φιλος..

http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=300501452485&ssPageName=STRK:MEWNX:IT

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

σκεψου οτι πλεον κυκλοφορουν οι class 10 που ειναι πολυ καλες ;)

δωσε αλλα 10 και παρε αυτην που ποσταρε ενας φιλος..

http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=300501452485&ssPageName=STRK:MEWNX:IT

 

α οκ ..Ομως τι διαφορα εχουν ? :)

:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

Κρίμα, όχι 2.2 λέει. Ας ελπίσουμε πως θα σπάσει ο bootloader μπας και δούμε καμία custom rom. Όχι ότι δεν μου αρέσει η 2.1 αλλά....
Το τίμημα αυτών που κατέχουν την γνώση, είναι να ζουν έκπτωτοι.....
Link to comment
Share on other sites

Κλασσικη SE !:mad: Δεν περίμενα και τιποτα καλό, όσον αφορά το froyo update (2.2) για την σειρά Χ10 απο την SE . Τωρα μόνο ενας σπασμένος bootloader μας σώζει. Ελπιζω στα παιδιά απο τους XDA!!!! :(
SE X10 mini: Iridium Rom
Link to comment
Share on other sites

έκανα μία έρευνα αλλα δε βρήκα κάτι και εφόσων ένας task killer δεν είναι και ότι καλύτερο....πως αλλιως μπορώ να απελευθερώσω Ram γιατι είμαι στο 17% και το κινητό κολαει......
Link to comment
Share on other sites

ειχα κανει και εγω update και χαθηκε το root, με τα λεγομενα του dark_dog(τον ευχαριστω) γυρισα παλι στην αρχικη 2.1, αφου εφτασα σε αυτο το σημειο και εχουν σβηστει ολα πλεον μηπως εχει κανεις το build.prop της cosmote???????? τωρα εχω Nordic

 

edit ειχε αναφερθει ενα προγραμμα το οποιο σβηνει οσες και οποιες επαφες τηλ θελεις, θυματε κανεις? στην λιστα εφαρμογων που εχει κανει ο zxr δεν την βρησκω

Edited by dimtz
Link to comment
Share on other sites

έκανα μία έρευνα αλλα δε βρήκα κάτι και εφόσων ένας task killer δεν είναι και ότι καλύτερο....πως αλλιως μπορώ να απελευθερώσω Ram γιατι είμαι στο 17% και το κινητό κολαει......

Autokiller στο Market...

X10 mini

Xperia ARC

Galaxy Nexus

Νexus 4

Note 3

Link to comment
Share on other sites

Το γράφω εδώ, για να μπορούν να το δουν όλοι. Βασικά, δεν είναι δύσκολη διαδικασία, απλά επειδή χρειάστηκε.

 

http://img832.imageshack.us/img832/5692/83577576.png

 

Το βρίσκετε εδώ: XDA xRecovery by zdzihu

 

Το link υπάρχει στο τέλος της σελίδας:

 

 

 

Εγκατάσταση:

 

 

Δηλαδή:

-κατεβάζετε το αρχείο, το αποσυμπιέζετε

-πετάς τα 3 αρχεία που έχει μέσα στην SD

-και μετά πας με τον Root explorer στο /system/bin και τα κάνεις αντιγραφή

 

Εμένα δούλεψε και χωρίς να πειράξω τις permissions, και τώρα που το είδα τις έχει όλες. Μετά είδα ένα post του Dark λίγες σελίδες παραπίσω, δείτε το και εσείς.

 

Μετά κάνετε επανεκκίνηση και όταν θα ξεκινήσει το τηλέφωνο, πριν/κατά/μετά την εμφάνιση του λευκού "Sony Ericsson", πατήστε όλη την ώρα το BACK (όχι συνεχόμενα). Θα πρέπει να εμφανιστεί το menu της παραπάνω εικόνας.

 

Απλά μετά από αυτό, επειδή το xrecovery θέλει το δικό του busybox, μην το πειράξετε/αναβαθμίσετε. Δεν θα δουλεύει το xrecovery μετά.

 

Credits to zdzihu.

 

ευχαριστω πολυ για τον κοπο kalas!

Link to comment
Share on other sites

ειχα κανει και εγω update και χαθηκε το root, με τα λεγομενα του dark_dog(τον ευχαριστω) γυρισα παλι στην αρχικη 2.1, αφου εφτασα σε αυτο το σημειο και εχουν σβηστει ολα πλεον μηπως εχει κανεις το build.prop της cosmote???????? τωρα εχω Nordic

 

edit ειχε αναφερθει ενα προγραμμα το οποιο σβηνει οσες και οποιες επαφες τηλ θελεις, θυματε κανεις? στην λιστα εφαρμογων που εχει κανει ο zxr δεν την βρησκω

 

Έχω το build της cosmote, κατέβασε το από εδώ όσο για το δεύτερο, δοκίμασε contact remover στο market.

 

@minasc :D

Edited by kalas
Link to comment
Share on other sites

Έχω το build της cosmote, κατέβασε το από εδώ όσο για το δεύτερο, δοκίμασε contact remover στο market.

 

@minasc :D

 

Σ ευχαριστω πολυ φιλε μου :respect:

 

edit μια διευκρινηση αν περασω το build.prop της cosmote θα χρειαστει να το συνδεσω με το pc companion για να γινει η ενημερωση και θα μου παει στο τελευταιο update της 2.1 και δεν θα εχω παλι root σωστα???????? μηπως πρεπει να περιμενω λιγο ακομα για να βγει αλλος τροπος για root?

Edited by dimtz
Link to comment
Share on other sites

edit ειχε αναφερθει ενα προγραμμα το οποιο σβηνει οσες και οποιες επαφες τηλ θελεις, θυματε κανεις? στην λιστα εφαρμογων που εχει κανει ο zxr δεν την βρησκω

 

contact remover

SE X10 Mini Pro 2.2 froyo CM6-v3.2.1

HTC Desire Z

Samsung Galaxy Mini

Link to comment
Share on other sites

Αυθεντικη δεν ξερω αν θα ειναι, αλλα κοιταξες στο ebay? Μπορει να εχει κανενας...

 

Ενα ασχετο και εγω, τα παιδια που κατα καιρους ελεγαν οτι βρηκαν μια μπαταρια με περισσοτερα mAh η/και φθηνες καρτες class 10 απο ebay, μπορουν να μας κανουν ενα review; Δουλευουν κανονικα; Αξιζε η αγορα τους;

 

Thanks!:-)

 

 

Sent from my mind using my neurons' telepathetic waves.

 

Ξαναγράφω για την μπαταρία: αγόρασα το καλοκαίρι από το yopool.com . 1650 mah. νομίζω είναι η BST38 ,αλλά επιβεβαιώστε το γιατί δεν την έχω πρόχειρη. Καθώς από τότε χρησιμοποιώ μόνο αυτή την κινέζικη και είμαι απόλυτα ικανοποιημένος. Δεν νομίζω βέβαια πως τα 1650 αντικατοπτρίζονται απόλυτα στην απόδοση της μπαταρίας, αλλά σίγουρα έχει μεγάλη διαφορά από την original. Και η τιμή της είναι απίστευτη! Ούτε εγώ δεν θυμόμουν αρχικά ότι είχα πληρώσει τόσο λίγα (τα μεταφορικά συμπεριλαμβάνονταν και πλήρωσα νομίζω σύνολο 5 ευρώ!) . Και μια σημαντική διευκρίνιση: Δεν έχω όφελος από τις πωλήσεις της συγκεκριμένης μπαταρίας (!) απλά είχα ενθουσιαστεί με την τιμή και για αυτό τη διαφημίζω. Νιώθω ότι με κοροιδευαν όταν μου ζητούσαν τουλάχιστον 15 για μια imitation .

Eπίσης η δική μου δεν παρουσίασε κανένα πρόβλημα, αλλά δεν φέρω ευθύνη αν παρ'ελπίδα δεν δουλέψει καλά σε εσάς...

 

Dark dog διαβάζω πριν μερικές σελίδες που ζήτησες να ανεβάσουμε μία συγκεκριμένη έκδοση. θύμισε μας λίγο πως βλέπουμε την έκδοση!αν το έχω θα το ανεβάσω εγώ...

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

Dark dog διαβάζω πριν μερικές σελίδες που ζήτησες να ανεβάσουμε μία συγκεκριμένη έκδοση. θύμισε μας λίγο πως βλέπουμε την έκδοση!αν το έχω θα το ανεβάσω εγώ...

 

Βρήκα τα αρχεία progressive.

 

Παρολαυτά ευχαριστώ για την προθυμία. :D

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Το γράφω εδώ, για να μπορούν να το δουν όλοι. Βασικά, δεν είναι δύσκολη διαδικασία, απλά επειδή χρειάστηκε.

 

http://img832.imageshack.us/img832/5692/83577576.png

 

-Δηλαδη περναω μεσα στο /system/bin τα αρχεια chargemon, busybox και xrecovery.tar μεσω root explorer σωστα??

 

-Αμα τα κανω μεταφορα και οχι αντιγραφη πειραζει? (Για να μην μεινουν μεσα στην SD οταν τα πεταξω)

 

-Οταν μετα κανω επανεκκίνηση και μου πεταξει το menu τι θα κανω?

Nexus S The best
Link to comment
Share on other sites

παρελαβα σημερα την μπαταρια που λεγαμε.

4 ευρο, 1650 mAh και ολα αυτα "σε ενα υπεροχο βαλιντζακι" (οπως θα ελεγε και ο Σταθης απο τους Αρβυλα!)

 

http://img690.imageshack.us/img690/9285/dsc02183pm.th.jpg

 

http://img826.imageshack.us/img826/8400/dsc02184b.th.jpg

 

http://img228.imageshack.us/img228/9287/dsc02185gb.th.jpg

 

http://img27.imageshack.us/img27/47/dsc02186nk.th.jpg

 

http://img703.imageshack.us/img703/5592/dsc02187d.th.jpg

 

 

 

 

 

-Οταν μετα κανω επανεκκίνηση και μου πεταξει το menu τι θα κανω?

 

Δεν θα στο πεταξει μονο του το μενου. Με το που θα εμφανιστεο το ασπρο logo της SE, πατας αρκετες φορες το κουμπι επιστροφης και τοτε εμφανιζεται το μενου. Αλλιως ξεκιναει κανονικα...

Edited by Diamandis

SE X10 Mini Pro 2.2 froyo CM6-v3.2.1

HTC Desire Z

Samsung Galaxy Mini

Link to comment
Share on other sites

Είναι όντως πολύ ενδιαφέρουσα συσκευή και πολύ κατατοπιστικό το βιντεάκι που έβαλες. Γενικώς αυτά τα κινητά αναβαθμίζονται κανονικά, όπως τα υπόλοιπα κοινά;

 

ΤΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΕΧΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΟ INTERNET ΕΝΩ ΣΥΝΔΕΕΣΕ ΣΤΟ INTERNET ΜΕΣΩ WIFI ΑΝ ΤΟ WIFI ΣΕ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΚΑΛΟ ΣΗΜΑ ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΕΙΤΑΙ Η ΚΕΡΑΙΑ ΚΙΝΙΤΗΣ ΤΗΛΕΦΩΝΙΑΣ ΚΑΙ ΣΟΥ ΡΧΕΤΑΙ ΜΙΑ ΧΡΕΩΣΗ ΤΕΡΑΣΤΙΑ ΚΑΙ ΠΛΗΡΩΝΕΙΣ ΣΥΝΕΧΕΙΑ. ΤΟ ΓΡΑΦΩ ΑΥΤΟ ΓΙΑΤΙ ΚΑΙ ΜΕ ΤΗΝ ΑΝΑΒΑΘΜΗΣΗ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΧΡΕΩΘΕΙΣ.ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΠΡΟΣΕΞΤΕ ΑΚΙ ΚΑΝΤΕ ΤΙΣ ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΕΣ ΚΙΝΗΣΕΙΣ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΠΛΗΡΩΣΕΤΕ ΤΖΑΜΠΑ. ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΜΕΝ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΥΣΑ ΣΥΣΚΕΥΗ ΑΛΛΑ ΚΟΣΤΙΖΕΙ.

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητέ shrederpitch10[/member], καλώς όρισες στο φόρουμ! :)

Θα ήθελα να σε παρακαλέσω να μην χρησιμοποιείς συνεχόμενη κεφαλαία γραφή, καθώς κάτι τέτοιο απαγορεύεται από τους όρους χρήσης του φόρουμ. Συγκεκριμένα:

Απαγορεύεται η αποκλειστική χρήση κεφαλαίων γραμμάτων για τη δημοσίευση οποιουδήποτε κειμένου. Τα κεφαλαία είναι ενοχλητικά και καθιστούν δυσανάγνωστες τις δημοσιεύσεις. Παράλληλα, η χρήση των κεφαλαίων γραμμάτων στη netiquette του Διαδικτύου, ισοδυναμεί με την αύξηση τόνου και πιθανότητα θα προκαλέσει αρνητικές αντιδράσεις στους επισκέπτες/χρήστες του myphone.gr και τους διαχειριστές του.

"Η χειρότερη άρνηση, η μεγαλύτερη απελπισία, είναι να φουντάρεις στον τόπο σου και να ζεις με τις αναμνήσεις..."

Νίκος Καββαδίας

Link to comment
Share on other sites

Αυτο δεν ειναι προβλημα. Αν χασεις συνδεση με το WiFi ΚΑΙ εχεις ενεργοποιημενη την κινηση δεδομενων ΚΑΙ δεν εχεις πληρωμενο πακετο δεδομενων, ειναι φυσιολογικο να χρεωθεις...

Oποτε, ή απενεργοποιεις την κινηση δεδομενων ή κανεις προγραμμα με δεδομενα ή πληρωνεις ακριβα τα δεδομενα που κατεβαζεις οπως οριζεται απο το συμβολαιο που εχεις κανει με τον παροχο σου...:)

SE X10 Mini Pro 2.2 froyo CM6-v3.2.1

HTC Desire Z

Samsung Galaxy Mini

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και Χρόνια Πολλά ,

 

Μια ερώτηση λίγο χαζή αν είναι εύκολο .

 

Ο γιος μου ο μεγάλος μου έσβησε όλα widjet και είναι ένα κενό μόνο πως βάζω πάλι τα

widjet ??????

Ο εξυπνος ανθρωπος παραδεχεται παντα το λαθος του, ο πονηρος βρισκει δικαιολογιες αλλα ο βλακας παντα επιμενει!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Δυο απλές ερωτησεις για εσάς που το έχετε λιώσει το κινητό :D

1) Όταν δημιουργώ μια επαφή και βάζω το νούμερο 69,,,,, και την αποθηκεύω, αν με πάρει μετά τιλ αυτός ο αριθμός δεν εμφανίζεται η επαφή αλλά ο αριθμός +3069,,,,,, .

Με αποτέλεσμα σε μερικές επαφές να αναγκάζομαι να αποθηκεύω δυο αριθμούς, τον 69,,,, και τον +3069,,,, . Αυτό πως το διορθώνω ?

 

2) Το Bluetooth λειτουργεί κανονικά? Εννοώ μπορείς να στείλεις εικόνες και mp3 ? η είναι μόνο για ασύρματο handsfree ?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...