Jump to content

Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro


maryjay18
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Kαι εγώ θέλω να φτιάξω την οθόνη μου...dimtz κατέβασέ τον ADW και 'συ και ψάξου λίγο μόνος σου,να δείς και να καταλαβείς τι γίνεται..Εγώ αυτό θα κάνω,να το φέρω στα μέτρα μου και στα γούστα μου..:ninja::ninja:

 

ειδη το εχω κατεβασμενο εδω και καιρο το μονο που καταφερα να κανω ειναι να βαλω στην οθονη μου μπροστα 16 εικονιδια, ενταξη δεν ψαχτηκα και πολυ ολο και καποιο κολπο θα εχει για να γινει σαν του diamandi

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

δεν ειμαι και τοσο γνωστης φιλε μου για να τα κανω, με το adw το εκανες? νομιζα οτι ηταν η κανονικη (αρχικη) οθονη απο το μινι

edit μπηκα εφαρμογες - διαχειριση εφαρμογων - μαρκετ - και κανω εκκαθαριση προσωρινης μνημης μετα αναγκαστικη διακοπη αλλα απεγκατασταση update δεν βρησκω, τελος παντων σε κουρασα πολυ:(

 

οταν θα εχουμε πολυ χρονο να μου πεις πως να κανω και εγω την οθονη μου σαν την δικια σου:)

 

αφου δεν εχει απεγκατασταση update...δεν εχει update οποτε εισαι ετοιμος...δοκιμασε αυριο...εγω πιστευω οτι θα δουλεψει.

Το θεμα ειναι τι γινεται οταν κανει μονο του παλι update. Παλι τα ιδια?

 

Η γυναικα κοιμαται, το παιδι κοιμαται, ειμαι στο μπαλκονι με τσιγαρα και 1,5l coca cola, οποτε αν παρχει καποια στιγμη να σε πω πως να την κανεις...ειναι τωρα.

 

-Βαζεις το ADW

-Αφηνεις μονο μια αρχικη οθονη. (αρστερο κουμπι κινητου και edit)

-Σβηνεις τα παντα (drag n drop στον καδο)

Εδω στην ουσια εχεις μια μπλε σκετη οθονη.

 

-Φτιαχνεις 8 φακελους (παρατεταμενο πατημα στην κενη οθονη, φακελλοι, νεος φακελος). Τους σερνεις στο κατω μερος για να στοιχηθουν οπως τους εχω.

-Bαζεις το ρολοι (παρατεταμενο πατημα, Γραφικα στοιχεια, Ψηφιακο ρολοι, 4 κολωνες 2 γραμμες)

-Μετονομαζεις τον καθε φακελο οπως θες. (πατας τον φακελο να ανοιξει, παρατεταμενο πατημα στο ονομα του πανω αριστερα)

Η πολυ δουλεια εγινε

 

Τωρα πατας το κεντρικο κουμπι του ADW και με drag n drop βαζεις οποια εφαρμογη θελεις σε οποιον φακελο θελεις. Με τον ιδιο τροπο βαζεις και τις συντομευσεις αριστερα και δεξια του κεντρικου κομπιου. Για να εχεις 2 και 2 συντομευσεις εκει, πατας αριστερο κουμπι κινητου, ADW Settings, Ρυθμισεις UI, τικαρεις το secondary action button

Τελειωσε η πρωτη οθονη!

 

-Προσθετεις μια ακομα οθονη (αριστερο κουμπι κινητου και edit)

-Προσθετεις τα γραφικα στοιχεια (παρατεταμενο πατημα, Γραφικα στοιχεια). Αν θες σαν τα δικα μου τα κανεις ολα 4χ1 οταν σε οταν σε ρωταει)

Το πρωτο ειναι το ελεγχος ισχυος, το δευτερο ειναι το droidstats 3χ1 (απο το μαρκετ), το τριτο ειναι του tapatalk και το τεταρτο ειναι το Weather Forecast (απο το μαρκετ)

 

Βασικα τελειωσες. Καλο ειναι να εχεις ενα απλο μονοχρωμο φοντο για να μην χανεις την μπαλα (μην βαλεις κανενα σαν του kallair :P)

 

 

Και ενα παραδειγμα για το πως εχω τον φακελο ιντερνετ:

 

http://img830.imageshack.us/img830/9972/snapshot3q.png

 

Ξεχασα να πω οτι εχω βαλει και το ΑDW MacOS theme απο το μαρκετ απο το οποιο χρησιμοποιω μονο τα εικονιδια...

Edited by Diamandis

SE X10 Mini Pro 2.2 froyo CM6-v3.2.1

HTC Desire Z

Samsung Galaxy Mini

Link to comment
Share on other sites

το geotagging δουλευει μια χαρά. τώρα δεν ξέρω κατα πόσο δουλεύει σε κανονικές συνθήκες και όχι ιδανικές.

 

1. το δοκίμασα με κλειστό το gps και ανοιχτό μόνο το wifi και το a-gps αλλά δεν μου έδωσε στίγμα στα settings των φωτο.

 

2. δοκίμασα αμέσως μετά να τραβήξω φωτο με το vignette. το συγκεκριμένο προγραμμα έχει 2 τρόπους για να προσθέτει geotags στην φωτογραφια. α) use wireless networks και β) use gps satellites. εγώ το δοκίμασα με την 1η επιλογή. μόλις άνοιξα τις φωτό στον υπολογιστή με το πρόγραμμα faststone image viewer (πολυ καλό πρόγραμμα) και πάτησα να δω το info, είχε όντως geotags η φωτογραφία και δίπλα είχε επιλογή για να ανοιξω το location στο google earth!

ανοιξα και το πρόγραμμα geotags για να δω αν την εμφανίζει στο χαρτη αλλά μάλλον επειδή ήταν η φωτό τραβηγμένη με επιλογή να χρησιμοποιήσει τα wireless networks, δεν την εμφάνιζε στην λίστα. δυστυχώς δεν δοκίμασα να τραβήξω φωτό με επιλεγμένο το use gps satellites για να δω αν θα το εμφανιζει στο geotags.

 

3. δοκίμασα πάλι μετά με το ενσωματωμένο πρόγραμμα κάμερας και αυτή την φορά είχα ενεργοποιημένο το gps μαζί με το a-gps. πιο πριν είχα ανοιξει το gps και έτσι είχε βρει σίγουρα δορυφόρους. τραβάω λοιπον την φωτό και την ανοιγω με το faststone image viewer και βλέπω ότι όντως έχουν προστεθει geotags. ανοιγω μετά το πρόγραμμα geotags στο κινητό και μου εμφανίζει και την φωτό! δειτε παρακάτω screenshot. :)

Link to comment
Share on other sites

το geotagging δουλευει μια χαρά. τώρα δεν ξέρω κατα πόσο δουλεύει σε κανονικές συνθήκες και όχι ιδανικές.

 

1. το δοκίμασα με κλειστό το gps και ανοιχτό μόνο το wifi και το a-gps αλλά δεν μου έδωσε στίγμα στα settings των φωτο.

 

2. δοκίμασα αμέσως μετά να τραβήξω φωτο με το vignette. το συγκεκριμένο προγραμμα έχει 2 τρόπους για να προσθέτει geotags στην φωτογραφια. α) use wireless networks και β) use gps satellites. εγώ το δοκίμασα με την 1η επιλογή. μόλις άνοιξα τις φωτό στον υπολογιστή με το πρόγραμμα faststone image viewer (πολυ καλό πρόγραμμα) και πάτησα να δω το info, είχε όντως geotags η φωτογραφία και δίπλα είχε επιλογή για να ανοιξω το location στο google earth!

ανοιξα και το πρόγραμμα geotags για να δω αν την εμφανίζει στο χαρτη αλλά μάλλον επειδή ήταν η φωτό τραβηγμένη με επιλογή να χρησιμοποιήσει τα wireless networks, δεν την εμφάνιζε στην λίστα. δυστυχώς δεν δοκίμασα να τραβήξω φωτό με επιλεγμένο το use gps satellites για να δω αν θα το εμφανιζει στο geotags.

 

3. δοκίμασα πάλι μετά με το ενσωματωμένο πρόγραμμα κάμερας και αυτή την φορά είχα ενεργοποιημένο το gps μαζί με το a-gps. πιο πριν είχα ανοιξει το gps και έτσι είχε βρει σίγουρα δορυφόρους. τραβάω λοιπον την φωτό και την ανοιγω με το faststone image viewer και βλέπω ότι όντως έχουν προστεθει geotags. ανοιγω μετά το πρόγραμμα geotags στο κινητό και μου εμφανίζει και την φωτό! δειτε παρακάτω screenshot. :)

αυτο που δεν εκανες (vignette και gps sattelites) ειναι το μονο που εκανα και δεν με δουλεψε...που ειναι πιστευω και το πιο απλο και θα επρεπε να δουλεψει...

SE X10 Mini Pro 2.2 froyo CM6-v3.2.1

HTC Desire Z

Samsung Galaxy Mini

Link to comment
Share on other sites

αυτο που δεν εκανες (vignette και gps sattelites) ειναι το μονο που εκανα και δεν με δουλεψε...που ειναι πιστευω και το πιο απλο και θα επρεπε να δουλεψει...

 

ξαναδοκιμασα μόλις τώρα κ περιμένω να κάνει processing τις 2 φωτό..

 

edit. όντως δεν τις εμφανίζει στο πρόγραμμα geotags. αλλά στις ιδιότητες των φωτογραφιών, έχουν κανονικότατα geotags. μάλλον κάποια διαφορά θα έχουν μεταξύ τους τα 2 προγράμματα στο τρόπο που αποθηκεύουν τα geotags και για αυτο δεν θα μπορεί να τα εμφανίσει στο συγκεκριμένο πρόγραμμα.

Edited by kallair
Link to comment
Share on other sites

για το geotagging δεν το έχω κοιτάξει καθολου μέχρι τώρα. όσο για το timescape νομίζω ότι στις ενημερώσεις όταν είναι όλες μαζί, όταν πατήσεις σε κάποια συγκεκριμένη, σου βγάζει όλες τις ενημερώσεις για το συγκεκριμένο άτομο. μισό να το τσεκάρω.

 

edit. το βρήκα. όταν συνδέσεις μια επαφή στον τηλεφωνικό σου κατάλογο με μια επαφή στο fb, όταν μπεις στην καρτέλα της επαφής και πατήσεις το κουμπί του άπειρου που ανοίγει το timescape, θα σου ανοιξουν όλες οι ενημερώσεις για την συγκεκριμένη επαφή. απο κλήσεις προς αυτή μέχρι και τις δημοσιεύσεις στο fb/tweeter κλπ.

 

για το geotagging περιμενω και εγω μια απαντηση και με φοντα δεν ασχολουμαι.

Αυτο το Timescape τι κανει τελικα? Εχει καμια ουσιαστικη λειτουργια? Λιγο που το ενεργοποιησα, καταλαβα οτι μαζευει τις αναπαντητες και τα μυνηματα σε ενα μερος...εγω παντως το εχω στον φακελο "useless"...

 

 

Λοιπον..οσον αφορα στο προγραμμα με τα φοντο εννοεις το απλικεισιον που ανεφερες λιγα ποστ πριν;

 

Πως μπορω να συνδεσω μια επαφη με το facebook???

οσο για το τζεοταγκινγκ..καντε το λιγο πιο απλο βρε παιδες!:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

1.Λοιπον..οσον αφορα στο προγραμμα με τα φοντο εννοεις το απλικεισιον που ανεφερες λιγα ποστ πριν;

 

2.Πως μπορω να συνδεσω μια επαφη με το facebook???

3.οσο για το τζεοταγκινγκ..καντε το λιγο πιο απλο βρε παιδες!:)

 

1.backgrounds λεγεται το πρόγραμμα που βρίσκεις φόντα.

 

2.όταν είσαι στις καρτέλες του facebook στο timescape, πανω δεξια γωνια έχει επιλογή να κάνεις add το facebook σε κάποια επαφή του τηλεφωνικού σου καταλόγου. μόλις την πατάς, εμφανίζεται ο τηλεφωνικός κατάλογος. βρίσκεις την επαφή που θες και την επιλέγεις. αμέσως σε ρωτά "είναι αυτές οι επαφές το ίδιο πρόσωπο; και σου δείχνει το όνομα στο fb και το όνομα στον κατάλογο. πατάς αποδοχή και τέλος.

 

3. ποσο πιο απλό; το ενεργοποιείς, έχεις ενεργό και το gps, τραβάς την φωτό και προστιθεται στην φωτό το geotag. αρκει να το έχεις ενεργοποιημένο και απο τα settings.

Link to comment
Share on other sites

1.backgrounds λεγεται το πρόγραμμα που βρίσκεις φόντα.

 

2.όταν είσαι στις καρτέλες του facebook στο timescape, πανω δεξια γωνια έχει επιλογή να κάνεις add το facebook σε κάποια επαφή του τηλεφωνικού σου καταλόγου. μόλις την πατάς, εμφανίζεται ο τηλεφωνικός κατάλογος. βρίσκεις την επαφή που θες και την επιλέγεις. αμέσως σε ρωτά "είναι αυτές οι επαφές το ίδιο πρόσωπο; και σου δείχνει το όνομα στο fb και το όνομα στον κατάλογο. πατάς αποδοχή και τέλος.

 

3. ποσο πιο απλό; το ενεργοποιείς, έχεις ενεργό και το gps, τραβάς την φωτό και προστιθεται στην φωτό το geotag. αρκει να το έχεις ενεργοποιημένο και απο τα settings.

 

καταρχην ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις σου μαν!τα 2 τα τσεκαρα και νομιζω ειναι οκ.κατεβασα το μπακραουντς και εκανα και αυτο που μου ειπες στο φεις.στο τζεοταγκινγκ ομως τι εννοεις να το ενεργοποιησω;απο τις ρυθμθσεις;σονυ ερικσον και λοιπα;το χω ενεργοποιησει!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ε τοτε είσαι εντάξει. βγες έξω, ενεργοποίησε το gps, τράβα μια φωτό και μετά μπες ιντερνετ απο το κινητό και άνοιξε το προγραμμα geotags να δεις. λογικά θα δουλέψει.
Link to comment
Share on other sites

ε τοτε είσαι εντάξει. βγες έξω, ενεργοποίησε το gps, τράβα μια φωτό και μετά μπες ιντερνετ απο το κινητό και άνοιξε το προγραμμα geotags να δεις. λογικά θα δουλέψει.

 

Π ειναι το προγραμμα geotaggs να το ενεργοποιησω; :$

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Με τον ιδιο τροπο βαζεις και τις συντομευσεις αριστερα και δεξια του κεντρικου κομπιου. Για να εχεις 2 και 2 συντομευσεις εκει, πατας αριστερο κουμπι κινητου, ADW Settings, Ρυθμισεις UI, τικαρεις το secondary action button

 

Μου τη βγάζει ανενεργή αυτή την επιλογή

Link to comment
Share on other sites

και εμενα ....

 

 

+1 ερωτηση

οταν εχω το κινητο με σβηστη οθονη και με παρει καποιος τηλ και δε το σηκωσω μετα η οθονη παραμενει ανοικτη .....

 

καποιος τροπος να σβηνει παλι ?

Link to comment
Share on other sites

Ουπς, ξεχασα να το πω αυτο:

παλι στις ρυθμισεις UI, ξετικαρετε την πρωτη επιλογη (τελειες επιφανειας εργασιας). Ετσι θα ενεργοποιηθει το secondary...

 

Επισης για ευκολια εχω επιλεγμενο και το closing folder

SE X10 Mini Pro 2.2 froyo CM6-v3.2.1

HTC Desire Z

Samsung Galaxy Mini

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια ερωτηση εχω μιας και γνωριζετε καλα τα πραγματα.Να ρωτησω για το xperia mini αν υπαρχει γραφιδα για να αγορασω επειδη πηρα μια απο Saturn την BLAUTEL PLSTSNP STYLUS TOUCH SCREEN αλλα δεν δουλευει σε αυτη την οθονη!!!!

Μηπως λοιπον κυκλοφορει καποια συμβατη με αυτο το τηλεφωνο???

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να κάνεις ένα search στο ebay..Σίγουρα θα βρείς.

 

Παιδιά να το ρωτήσω και εδώ γιατί στο άλλο ποστ απάντηση δεν πήρα. Σκέφτομαι σοβαρα να κάνω debrand (x10 mini) και να το αγοράσω απο τη DaVinci Team(10€).Υπάρχει κάποιος που να ξέρει αν όντως είμαι καλυμένος σε περίπτωση που θέλω να κάνω rebrandμε την Da Vinci Team?Γιατί δεν έχω ακούσει αν υπάρχει άλλος τρόπος για debrand και επαναφορά στο εργοστασικό firmware για λόγους εγγύησης.

 

Ειλικρινά έχω σπαστεί με τη Wind,ακόμα στην 1.1.A.0.8 μας έχει αφησει.

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

τιποτα άλλο. σε όλα τα άλλα υπερτερεί το x8. στο μόνο που χάνει λίγο. πολύ λίγο όμως, είναι στην ομαλή μετάβαση ανάμεσα τα μενού. έχουν τον ίδιο επεξεργαστή και επειδή το μινι έχει μικρότερη οθονη, είναι πιο smooth η κίνηση ανάμεσα στα μενου ανεξαρτήτου πόσο γρήγορα το κάνεις. μικρολεπτομέριες δλδ που δεν πρόκειται να το πάρεις χαμπάρι αν δεν εχεις προηγουμένως εμπειρεία με μινι κινητό.

 

 

battery minder λεγεται. την έχω και σαν widget στην κεντρική μου οθόνη. μισό ανεβάζω screens να δεις πως το έχω διαμορφωμένο.

 

αυτή με το ρολόι είναι η κεντρική μου.

με ποιο προγραμμα εβαλες να φαινεται ετσι η ώρα με τον καιρο απο κατω?πολυ καλο!

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα, εχω ενα προβληματακι με τον μικρο κινητο μας, οχι το pro.

Λοιπον το προβλημα ειναι οτι πατώντας παρατεταμενα πανω σε καποιοα εφαρμογη, δεν μπορω να την διαγραψω όπως γίνεται κανονικα. Δεν εχει καμια αποκριση το παρατεταμενο πατημα.αν πατησω μια φορα απλα θα ανοιξει η εφαρμογη.

Τι μπορει να φταιει και πως μπορω να το φτιάξω?

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα, εχω ενα προβληματακι με τον μικρο κινητο μας, οχι το pro.

Λοιπον το προβλημα ειναι οτι πατώντας παρατεταμενα πανω σε καποιοα εφαρμογη, δεν μπορω να την διαγραψω όπως γίνεται κανονικα. Δεν εχει καμια αποκριση το παρατεταμενο πατημα.αν πατησω μια φορα απλα θα ανοιξει η εφαρμογη.

Τι μπορει να φταιει και πως μπορω να το φτιάξω?

Κάνε μια επανεκίνηση και ξαναπροσπάθησε.Τρώει κολλήματα καμμιά φορά....

Μάθε να περιμένεις και περίμενε για να μάθεις....
Link to comment
Share on other sites

αφου δεν εχει απεγκατασταση update...δεν εχει update οποτε εισαι ετοιμος...δοκιμασε αυριο...εγω πιστευω οτι θα δουλεψει.

Το θεμα ειναι τι γινεται οταν κανει μονο του παλι update. Παλι τα ιδια?

 

Η γυναικα κοιμαται, το παιδι κοιμαται, ειμαι στο μπαλκονι με τσιγαρα και 1,5l coca cola, οποτε αν παρχει καποια στιγμη να σε πω πως να την κανεις...ειναι τωρα.

 

-Βαζεις το ADW

-Αφηνεις μονο μια αρχικη οθονη. (αρστερο κουμπι κινητου και edit)

-Σβηνεις τα παντα (drag n drop στον καδο)

Εδω στην ουσια εχεις μια μπλε σκετη οθονη.

 

-Φτιαχνεις 8 φακελους (παρατεταμενο πατημα στην κενη οθονη, φακελλοι, νεος φακελος). Τους σερνεις στο κατω μερος για να στοιχηθουν οπως τους εχω.

-Bαζεις το ρολοι (παρατεταμενο πατημα, Γραφικα στοιχεια, Ψηφιακο ρολοι, 4 κολωνες 2 γραμμες)

-Μετονομαζεις τον καθε φακελο οπως θες. (πατας τον φακελο να ανοιξει, παρατεταμενο πατημα στο ονομα του πανω αριστερα)

Η πολυ δουλεια εγινε

 

Τωρα πατας το κεντρικο κουμπι του ADW και με drag n drop βαζεις οποια εφαρμογη θελεις σε οποιον φακελο θελεις. Με τον ιδιο τροπο βαζεις και τις συντομευσεις αριστερα και δεξια του κεντρικου κομπιου. Για να εχεις 2 και 2 συντομευσεις εκει, πατας αριστερο κουμπι κινητου, ADW Settings, Ρυθμισεις UI, τικαρεις το secondary action button

Τελειωσε η πρωτη οθονη!

 

-Προσθετεις μια ακομα οθονη (αριστερο κουμπι κινητου και edit)

-Προσθετεις τα γραφικα στοιχεια (παρατεταμενο πατημα, Γραφικα στοιχεια). Αν θες σαν τα δικα μου τα κανεις ολα 4χ1 οταν σε οταν σε ρωταει)

Το πρωτο ειναι το ελεγχος ισχυος, το δευτερο ειναι το droidstats 3χ1 (απο το μαρκετ), το τριτο ειναι του tapatalk και το τεταρτο ειναι το Weather Forecast (απο το μαρκετ)

 

 

Ξεχασα να πω οτι εχω βαλει και το ΑDW MacOS theme απο το μαρκετ απο το οποιο χρησιμοποιω μονο τα εικονιδια...

 

μπραβο φιλε μου σ ευχαριστω πολυ :yahoo:, λοιπον μπορεις να μου πεις πως εβαλες στην δευτερη οθονη τον καιρο-αυτο που ενεργοποιει wifi κλπ κλπ και οτι αλλο εχεις ?????? :thanks:

 

edit1 πως εβαλες φιλε μου το apple εκει στην μεση?????????????

edit2 το μαρκετ σημερα δουλευει κανονικοτατα.

edit3 θα το κανω οπως το δικο σου μου αρεσε πολυ

Edited by dimtz
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα, εχω ενα προβληματακι με τον μικρο κινητο μας, οχι το pro.

Λοιπον το προβλημα ειναι οτι πατώντας παρατεταμενα πανω σε καποιοα εφαρμογη, δεν μπορω να την διαγραψω όπως γίνεται κανονικα. Δεν εχει καμια αποκριση το παρατεταμενο πατημα.αν πατησω μια φορα απλα θα ανοιξει η εφαρμογη.

Τι μπορει να φταιει και πως μπορω να το φτιάξω?

 

Πατάς το αριστερό πλήκτρο της συσκευής, από το μενού που θα σου βγάλει "Διάταξη εικονιδίων".

 

Απο εκεί απλά πατάς το "X" πάνω σε κάθε εικονίδιο και κάνεις απεγκατάσταση της εφαρμογής που θέλεις. (εννοείται πως δεν ισχύει για εφαρμογές συστήματος παρά μόνο για τις μετέπειτα εγκατεστημένες)

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

edit1 πως εβαλες φιλε μου το apple εκει στην μεση?????????????

 

Και επίσης κάτι για το Διαμαντή.. Καλά ρε συ, πήγες και έβαλες το μήλο στο android?? έλεος :p

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια ερωτηση εχω μιας και γνωριζετε καλα τα πραγματα.Να ρωτησω για το xperia mini αν υπαρχει γραφιδα για να αγορασω επειδη πηρα μια απο Saturn την BLAUTEL PLSTSNP STYLUS TOUCH SCREEN αλλα δεν δουλευει σε αυτη την οθονη!!!!

Μηπως λοιπον κυκλοφορει καποια συμβατη με αυτο το τηλεφωνο???

 

Στο x10mini και σε όλες τις capacitive οθόνες δεν λειτουργούν γραφίδες :bow:

Edited by duckrider
duckriders.5u.com :superman:
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να το ρωτήσω και εδώ γιατί στο άλλο ποστ απάντηση δεν πήρα. Σκέφτομαι σοβαρα να κάνω debrand (x10 mini) και να το αγοράσω απο τη DaVinci Team(10€).Υπάρχει κάποιος που να ξέρει αν όντως είμαι καλυμένος σε περίπτωση που θέλω να κάνω rebrandμε την Da Vinci Team?Γιατί δεν έχω ακούσει αν υπάρχει άλλος τρόπος για debrand και επαναφορά στο εργοστασικό firmware για λόγους εγγύησης.

 

Ειλικρινά έχω σπαστεί με τη Wind,ακόμα στην 1.1.A.0.8 μας έχει αφησει.

 

Πιστεύεις οτι αξίζει να σκάσεις 10€ για ένα flash?

 

Εγώ έκανα πριν καιρό debrand σε wind X10 mini, αλλά πριν γίνει το update του SEUS που πλέον δεν επιτρέπει debrand με τον κλασικό τρόπο (τουλάχιστον χωρίς ζόρι).

 

Παίζει να μπορεί να γίνει debrand με την μέθοδο για Mini Pro, αρκεί να βρεθεί build.prop από Χ10 μινι UK Generic

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...