Jump to content

Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro


maryjay18
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

http://androidcommunity.com/sony-ericsson-happiness-app-promises-perks-while-you-wait-for-2-1-20101020/

 

Έκανε κανείς απο εσάς την νέα αναβάθμιση του adw? Από χθες τελειώνει αμέσως η μπαταρία.. σε αδράνεια έφαγε το 40%

Και γω το παρατηρησα! Μου πεφτει κατευθειαν η μπαταρια. Τωρα θα κανω restore την προηγουμενη εκδοση γιατι δεν παλευεται!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ο φακελος ανοιγει κανονικα μα δεν βλεπω τα αρχεια με τα το .nomedia why?με το astro file manager

 

Ψάξε αν σου δίνει επιλογές για show hidden στον astro.

 

Βλέπω αυτό στο forum του astro

What is the issue with .nomedia files?

The Android OS has a bug that can cause media files to be erased by the Media Scanner. The use of .nomedia files is not recommended. ASTRO tries to avoid doing any operations on directories that contain .nomedia files.

αλλά εχω δει τον astro σε συσκευή να ανοίγει hidden folder???

Δεν ξέρω τι ρύθμιση είχε κάνει ο κολλητός που μου είχε πει την μαγκιά με το .nomedia

Θα ρωτήσω πάντως.

Link to comment
Share on other sites

Και γω το παρατηρησα! Μου πεφτει κατευθειαν η μπαταρια. Τωρα θα κανω restore την προηγουμενη εκδοση γιατι δεν παλευεται!

 

Ωραία αναβάθμιση έκαναν.. Κάτι πήγε στραβά :mad:

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια θελω ο κακομοιρης να βαλω φοντο μια εικονα απο αυτες που εχω τραβηξει και ολες ειναι τεραστιες για την οθονη....παιζει τπτ?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ωραία αναβάθμιση έκαναν.. Κάτι πήγε στραβά :mad:
Eκτος των αλλων εκανε και καμποση ωρα να μου φορτωσει το beautiful widget στην homescreen και ελεγα τι εφταιγε. Μολις εκανα restore...

 

ρε παιδια θελω ο κακομοιρης να βαλω φοντο μια εικονα απο αυτες που εχω τραβηξει και ολες ειναι τεραστιες για την οθονη....παιζει τπτ?

Για να μην την δειχνει τεραστια πρεπει αναγκαστηκα να αφαιρεσεις τα widgets που εχεις βαλει στις 3 κεντρικες οθονες και να εχεις μια.

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

Για να μην την δειχνει τεραστια πρεπει αναγκαστηκα να αφαιρεσεις τα widgets που εχεις βαλει στις 3 κεντρικες οθονες και να εχεις μια.

 

παιζει ρολο στις αλλες οθονες τι εχω?:worry::blink:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ο φακελος ανοιγει κανονικα μα δεν βλεπω τα αρχεια με τα το .nomedia why?με το astro file manager

 

δοκίμασες αυτό που σου πρότεινα? απλά βάζεις μια τελεία πριν το όνομα του folder και δεν θα διαβάζεται από το gallery αλλά μόνο από τον astro.

 

Αν δεν σε αφήνει να κάνεις rename μέσω του astro συνέδεσε το κινητό ως κάρτα μνήμης στο pc και κάνε το rename από το παράθυρο windows explorer, απλά και γρήγορα!

Link to comment
Share on other sites

παιζει ρολο στις αλλες οθονες τι εχω?:worry::blink:
οχι δεν παιζει ρολο τι εχεις. Πρεπει να εχεις μονο μια κεντρικη οθονη αν θες να βαλεις εικονα και να μην μεγαλωνει.
Link to comment
Share on other sites

Eκτος των αλλων εκανε και καμποση ωρα να μου φορτωσει το beautiful widget στην homescreen και ελεγα τι εφταιγε. Μολις εκανα restore...

 

Πώς έκανες το restore?

Link to comment
Share on other sites

Πώς έκανες το restore?

Ανοιγεις το titanium,πας στο ADW και εαν εχεις κανει backup πατας επαναφορα.

Link to comment
Share on other sites

Ανοιγεις το titanium,πας στο ADW και εαν εχεις κανει backup πατας επαναφορα.

 

Και κάτι ακόμα ενημερωτικά.. Αν αφήσεις εγκατεστημένο τον adw αλλά χρησιμοποιείς τον home screen της μάνας του, καταναλώνει πάλι μπαταρία?

Link to comment
Share on other sites

Και κάτι ακόμα ενημερωτικά.. Αν αφήσεις εγκατεστημένο τον adw αλλά χρησιμοποιείς τον home screen της μάνας του, καταναλώνει πάλι μπαταρία?
Δεν νομιζω να καταναλωνει μπαταρια εφοσον δεν το χρησιμοποιεις.
Link to comment
Share on other sites

Και γω το παρατηρησα! Μου πεφτει κατευθειαν η μπαταρια. Τωρα θα κανω restore την προηγουμενη εκδοση γιατι δεν παλευεται!

 

Εδώ πάλι κανένα πρόβλημα, από εχθές που έκανα update το ADW. Η κατανάλωση της μπαταρίας μου είναι φυσιολογικότατη.

Link to comment
Share on other sites

2 ερωτησεις

ενας φιλος 2 ςελιδες πισω στον οδηγο για unbrand λεει Υ.Γ εβαλε την 2.1 ξερει κανεις αν ειναι εφικτο κατι τετοιο?

δευτερων εβαλα το widget system info και παρατηρησα οτι η ραμ ειναι συνεχεια 32 με 25mb εφοσον το συστημα διαλεγει τα προγραμματα που τρεχουνε απο πισω γιατι δεν ελευθερωνει περισσοτερη μνημη??

Link to comment
Share on other sites

big problem. τι εχεις κανει μεχρι τωρα στο κινητο?

 

Ωχ ναι; :wacko: Έχω κάνει root και debrand..Όλα σωστά τα έχω κάνει..Αυτό μου το κάνει την τελευταία βδομάδα.. :worry:

Link to comment
Share on other sites

Ωχ ναι; :wacko: Έχω κάνει root και debrand..Όλα σωστά τα έχω κάνει..Αυτό μου το κάνει την τελευταία βδομάδα.. :worry:

 

Πέρασες κάποια εφαρμογή αυτήν την τελευταία εβδομάδα που να δικαιολογεί κάτι τέτοιο? Μήπως κάποια άλλη τροποποίηση?

 

Τέσπαν αν δείς οτι συνεχίζει, κάνε ένα καλό backup και κάνε επανεγκατάσταση του λογισμικού μέσω SEUS.

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Πέρασες κάποια εφαρμογή αυτήν την τελευταία εβδομάδα που να δικαιολογεί κάτι τέτοιο? Μήπως κάποια άλλη τροποποίηση?

 

Τέσπαν αν δείς οτι συνεχίζει, κάνε ένα καλό backup και κάνε επανεγκατάσταση του λογισμικού μέσω SEUS.

 

Mπα όχι ούτε πέρασα καμία ούτε τίποτα.. Οκ θα κάνω ευχαριστώ για την απάντηση!!

Link to comment
Share on other sites

Mπα όχι ούτε πέρασα καμία ούτε τίποτα.. Οκ θα κάνω ευχαριστώ για την απάντηση!!

 

Υπόψιν, μετά το reinstall του λογισμικού πρέπει να ξανακάνεις root. Είναι σαν το format στο pc περίπου ;)

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Υπόψιν, μετά το reinstall του λογισμικού πρέπει να ξανακάνεις root. Είναι σαν το format στο pc περίπου ;)

 

Νοted :cool: Eλπίζω να φτιάξει γιατί αλλιώς θα πάει για service :(

Link to comment
Share on other sites

Εμενα πάντως χθες ξαφνικά μου έσβησε τελείως, όλο το βραδυ το είχα στην πρίζα για φόρτιση χωρίς SIM, έβαλα έβγαλα microSD, αλλα δεν άνοιξε με τίποτε. Έτσι πηρε την άγουσα για Service, με σχεδόν μηδενική χρηση. Κρίμα. Με απογοήτευσε. :( Edited by kwnana

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

εχω πακετο κανονικα.το θεμα ειναι οτι δεν μου καταναλωνει mb γτ ενοιγω το 3G χειροκινητα οποτε θελω..ουτε συνδεεται μονο του,ουτε τπτ.

 

τι εννοεις ανοιγεις το 3g χειροκίνητα; εννοείς ότι το δικτυο το γυρνας σε 3g; αν ναι, το μόνο που καταφέρνεις είναι να συνδέεσαι με μεγαλύτερες ταχύτητες. ακόμη και όταν το δίκτυο είναι σε απλό, συνδέεσαι μέσω gprs. μόνο η ενεργοποιηση/απενεργοποιηση της κινησης δεδομενων ανοιγει/κλεινει το mobile internet. αν πείραξες εκείνο που σου λέω πιο πάνω, το μόνο που πείραζες θα ήταν το πόσο γρήγορα κατεβάζεις απο το νετ..

Link to comment
Share on other sites

τζιφος...

εκανα οτι μου ειπες αλλα τιποτα. οταν ανοιξα το market δεν μου ζητησε να κανω ξανα εγκατασταση αλλα ουτε και το προβλημα ειχε λυθει. οταν παταω εκκαθαριση προσωρινης μνημης φαινεται οτι μηδενιζει και απενεργοποιειται και το tab αλλα οταν παταω αναγκαστικη διακοπη δεν γινεται καμια αλλαγη στην οθονη του κινητου μου. ετσι πρεπει να ειναι? δοκιμασα κανοντας και restart το κινητο μετα την εκκαθαριση αλλα παλι τιποτα.

αν καταργησω εντελως την εγκατασταση υπαρχει τροπος να ξαναβρω την εφαρμογη και να την ξαναπερασω?

sorry αν κουραζω αλλα δεν μπορω να καταλαβω τι κουλαμαρα εχει γινει :P

 

Κανε τα βηματα της εκκαθαρισης για το market. Στη συνεχεια ανοιξε το market access και κανε τα βηματα που περιεγραψα πιο πανω για να κανεις emulate καρτα απο Αμερικη. Αν θελεις μπορεις να τσεκαρεις και την επιλογη για να φορτωνει το emulation οταν επανεκκινεις το τηλεφωνο, αλλιως πρεπει να κανεις την ιδια διαδικασια καθε φορα. Τελος, ανοιγεις το market και αν σου ζητησει εγκατασταση πατας ΟΚ.

 

Sent from my U20i using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

τι εννοεις ανοιγεις το 3g χειροκίνητα; εννοείς ότι το δικτυο το γυρνας σε 3g; αν ναι, το μόνο που καταφέρνεις είναι να συνδέεσαι με μεγαλύτερες ταχύτητες. ακόμη και όταν το δίκτυο είναι σε απλό, συνδέεσαι μέσω gprs. μόνο η ενεργοποιηση/απενεργοποιηση της κινησης δεδομενων ανοιγει/κλεινει το mobile internet. αν πείραξες εκείνο που σου λέω πιο πάνω, το μόνο που πείραζες θα ήταν το πόσο γρήγορα κατεβάζεις απο το νετ..

 

οχι...οταν ανοιγω την κινηση δεδομενων δεν μπορω να σερφαρω.μονο οταν ενεργοποιω το 3G εχω προσβαση στο νετ.γιαυτο και δεν με χρεωνει.απλα οταν εχω απενεργοποιημενη την κινηση,ακομα και το 3G να ανοιξω,δεν συνδεεται..:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το προβλημα με το market το εχω και εγω...εκανα οτι ειπωθηκε στις τελευταιες σελιδες αλλα παλι δεν κατεβαζει τιποτα...

Μπορει καποιος που το εκανε να δουλεψει να κανει μια συνοψη των κινησεων που πρεπει να κανουμε?

SE X10 Mini Pro 2.2 froyo CM6-v3.2.1

HTC Desire Z

Samsung Galaxy Mini

Link to comment
Share on other sites

δοκίμασες αυτό που σου πρότεινα? απλά βάζεις μια τελεία πριν το όνομα του folder και δεν θα διαβάζεται από το gallery αλλά μόνο από τον astro.

 

Αν δεν σε αφήνει να κάνεις rename μέσω του astro συνέδεσε το κινητό ως κάρτα μνήμης στο pc και κάνε το rename από το παράθυρο windows explorer, απλά και γρήγορα!

 

τελικα η λυση ειναι μονο με τον τροπο που μου λες εσυ τελιτσα στον φακελο και ειναι οκ .με οποιο file manager και να τον δεις παιζει .Ευχαριστω φιλε !

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...