Jump to content

Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro


maryjay18
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

αν εχει καποιος κανενα app που να μας δινει τα επομενα νουμερα που θα κληρωθουν στο tzoker το θελω!!!:p:p:p:lol::lol::lol:

νομιζω με apktor απο το μαρκετ κατι γινεται!!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

γεια σας και απο εμενα, εχει εγκαταστησει κανεις το igo? αν μπορει να μου πει πως στο καλο γραφουμε προορισμο? παω στην ευρεση διευθυνσης το παταω και οταν ανοιγει η οθονη για να γραψω πολη και οδο δεν κανει τιποτα, ειτε παταω στην οθονη ειτε ανοιγω το πληκτρολογιο δεν γραφει τιποτα.

 

καμια ιδεα??

 

Ούτε εμένα γράφει ελληνικά.

Αγγλικά γράφει μια χαρά.

Με τους αριθμούς των οδών δεν τα πάει καλά. Δεν εχω καταφέρει να βρω πως γίνεται

Για δοκίμασε και αγγλικό keyboard πάντως.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!

απο χτες δεν μπορω να κατεβασω απτο Μαρκετ τπτ,με διακοπτει! (με wi fi και με δεδομενα) Ξερει κανεις κατι;

Εχει συμβει και σε αλλον;

If today was perfect, there would be no need for tomorrow...
Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτησουλα γιατι πρωτη φορα θα αγορασω εφαρμογη:

Εχω το market access. Με βγαζει τις επι πληρωμη εφαρμογες. Πηγα να αγορασω το tapatalk. Εβαλα αριθμο καρτας, ονομα κτλ αλλα με ζηταει χωρα και η Ελλαδα δεν ειναι μεσα. Εβαλα την Αμερικη (επειδη αυτην την sim εκανα emulation). Στην διευθυνση, πολη, κατασταση και ΤΚ τι βαζω?

 

Eπισης, οταν πηρα το κινητο εστειλα τις επαφες απο το παλιο στο gmail. μετα συγχρονισα το καινουργιο με το gmail και περαστηκαν ολες οι επαφες στο pro.

Απο τοτε δεν ξαναεκανα συγχρονισμο, ουτε ξαναανοιξα το gmail μου. παρολαυτα, μεσα στον ενα μηνα που περασε, προσθεσα καποιες επαφες στο κινητο και τροποποιησα καποιες αλλες.

Αν κανω τωρα συγχρονισμο, τι θα γινει?

Θα ανανεωθει το gmail?

Θα ξαναγυρισω στο κινητο στην προ ενος μηνος κατασταση?

Θα αποκτησω διπλες επαφες στο κινητο?

Αυτο που θελω βασικα εγω, ειναι να κραταω ενα backup των επαφων μου στο gmail...

 

Επισης, δεν εχω καταφερει να παρω mail. Παω στις ρυθμισεις του mail, βαζω POP3 και ολα τα λοιπα στοιχεια αλλα με λεει οτι δεν βρισκει τον διακομιστη. Τα στοιχεια ειναι σωστα σιγουρα, εκτος απο την Κρυπτογραφηση (που το εχω αφησει χωρις) και την Θυρα (που δεν ξερω τι να βαλω αλλα παιρνει νουμερο απο μονο του!)

 

ΗΕLP PLEASE!:cry:

SE X10 Mini Pro 2.2 froyo CM6-v3.2.1

HTC Desire Z

Samsung Galaxy Mini

Link to comment
Share on other sites

Eπισης, οταν πηρα το κινητο εστειλα τις επαφες απο το παλιο στο gmail. μετα συγχρονισα το καινουργιο με το gmail και περαστηκαν ολες οι επαφες στο pro.

Απο τοτε δεν ξαναεκανα συγχρονισμο, ουτε ξαναανοιξα το gmail μου. παρολαυτα, μεσα στον ενα μηνα που περασε, προσθεσα καποιες επαφες στο κινητο και τροποποιησα καποιες αλλες.

Αν κανω τωρα συγχρονισμο, τι θα γινει?

Θα ανανεωθει το gmail?

Θα ξαναγυρισω στο κινητο στην προ ενος μηνος κατασταση?

Θα αποκτησω διπλες επαφες στο κινητο?

Αυτο που θελω βασικα εγω, ειναι να κραταω ενα backup των επαφων μου στο gmail...

 

Οι καινούριες αλλαγές θα περάσουνε από το κινητό στο gmail. Οπότε συγχρόνισε, μην το φοβάσαι.

Link to comment
Share on other sites

Επισης, δεν εχω καταφερει να παρω mail. Παω στις ρυθμισεις του mail, βαζω POP3 και ολα τα λοιπα στοιχεια αλλα με λεει οτι δεν βρισκει τον διακομιστη. Τα στοιχεια ειναι σωστα σιγουρα, εκτος απο την Κρυπτογραφηση (που το εχω αφησει χωρις) και την Θυρα (που δεν ξερω τι να βαλω αλλα παιρνει νουμερο απο μονο του!)

 

ΗΕLP PLEASE!:cry:

 

Στο yahoo εχεις λογαριασμο;

 

Sent from my U20i using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Στο yahoo εχεις λογαριασμο;

 

Sent from my U20i using Tapatalk

 

οχι.

Εναν στην οτενετ και εναν στο site της εταιριας που δουλευω.

Τα στοιχεια που βαζω ειναι ακριβως τα ιδια που βαζω και στο outlook express και δουλευει κανονικα...

SE X10 Mini Pro 2.2 froyo CM6-v3.2.1

HTC Desire Z

Samsung Galaxy Mini

Link to comment
Share on other sites

μια ερωτησουλα παιδια!προσπαθω να βρω ενα navigator και κατεληξα στο navigon.τωρα το κατεβαζω και ακομα δεν το χω περασει.ειναι ραρ αρχειακι.απλα το περναω στην sd και το κανω ανραρ με εναν μανατζερ?

και κατι αλλο.η περασμενη εφαρμογη wisepilot που χει μεσα,την εψαξα και ειναι μια χαρα εφαρμογουλα πλοηγησης.και με τα ελληνικα της και ολα.αυτο που θελω να ρωτησω ειναι το εξης.για να ενεργοποιησω το gps πρεπει να ενεργοποιησω και τη χρηση ασυρματου δικτυου και τη χρηση GPS στις ρυθμισεις και το 3G??

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

γεια σας και απο εμενα, εχει εγκαταστησει κανεις το igo? αν μπορει να μου πει πως στο καλο γραφουμε προορισμο? παω στην ευρεση διευθυνσης το παταω και οταν ανοιγει η οθονη για να γραψω πολη και οδο δεν κανει τιποτα, ειτε παταω στην οθονη ειτε ανοιγω το πληκτρολογιο δεν γραφει τιποτα.

 

καμια ιδεα??

 

Αν θυμάμαι καλά μπορεί να λειτουργήσει αν κάνεις εγκατάσταση κάποια εναλλακτική εφαρμογή πληκτρολογίου. Απλά προτίμησε ένα που να υποστηρίζει Ελληνικά. ;)

Edited by DaRk_dOg
keep killing Greek language... :P

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

 

Ρε παιδιά σας παίζει? Εμένα έκανε εγκατάσταση κανονικά αλλά όταν το τρέξω παίζει η μουσική αλλά μαύρη οθόνη δεν βλέπω κάτι.

Το κινητό δεν κολλάει με το μεσαίο πλήκτρο με πάει στην οθόνη αναμονής κανονικά

Xiaomi 13T User

Previously

Motorola C520 - Philips Twist - Bosch 509 - Ericsson T10s - Ericsson T65 - Nokia 3330 - Siemens SL42 - Siemens S55 - SE T610i - Motorola C980 - Siemens SX-1 - SE P800 - SE P900 - SE M600i - HTC Touch Cruise - SE Xperia X10 mini pro - Google Nexus S - Nokia Lumia 1020 - LG G4 - Xiaomi Mi Mix 2

Link to comment
Share on other sites

Είναι και αυτό μέσα στο πρόγραμμα! ;)

 

οκ αν χρειαστει βοηθεια ή εστω προτασεις ειμαι προθυμος

 

στις αποριες μου ομως σιγην ιχθυος :(

 

παρτε και μερικες ακομα

 

6)--μπαινω στις εφαρμογες : gmail και μου λεει "ΔΕΝ υπαρχουν συνομιλιες" μπαινω στην email και μου δειχνει τα εμαιλ μου εχω στον λογαριασμο μου gmail :confused:

γινεται δηλαδη να βλεπω πανω απο εναν λογαριασμο εμαιλ μεσω κινητου ?

 

7)-- εχω κατεβασει την εφαρμογη ASTRO αλλα δεν εχω ιδεα τι κανει ... διαχειριζεται τα αρχεια multimedia ή μπορει να διαχειριστει και εφαρμογες ή λεω μπουρδες τωρα ?

 

8)-- στην εφαρμογη που ειναι στη αρχικη οθονη κατω δεξια εκει στις επαφες , ενω δεν ειχε τιποτα τωρα εχει ολες τις επαφες απο το hotmail μου .... ( πως εγινε αυτο ο θεος και η ψυχη του )

θα παιζουν ρολο αυτα με τις επαφες των τηλεφωνων ?

εδω κολλαει και η ερωτηση 2)που εκανα στο προηγουμενο ποστ στην προηγουμενη σελιδα ..

Link to comment
Share on other sites

7)-- εχω κατεβασει την εφαρμογη ASTRO αλλα δεν εχω ιδεα τι κανει ... διαχειριζεται τα αρχεια multimedia ή μπορει να διαχειριστει και εφαρμογες ή λεω μπουρδες τωρα ?

 

8)-- στην εφαρμογη που ειναι στη αρχικη οθονη κατω δεξια εκει στις επαφες , ενω δεν ειχε τιποτα τωρα εχει ολες τις επαφες απο το hotmail μου .... ( πως εγινε αυτο ο θεος και η ψυχη του )

θα παιζουν ρολο αυτα με τις επαφες των τηλεφωνων ?

 

Όσον αφορά το ASTRO δες λίγο εδώ

 

Για την ερώτηση #8... μήπως έκανες συγχρονισμό με το mail σου?.. ;)

 

συνέχεια...

 

1)--Νομιζω οτι και μονο με wifi μπορει να γινει η συνδεση στο ιντερνετ ακομα και για την πρωτη φορα, σωστα ?

 

3)--Πού μπορώ να βρώ φωτογραφιες, θέματα, βίντεο κτλ για το mini μου;

 

4)-- τα XPERIA FlashLight , Led Light κανουν ακριβως το ιδιο πραγμα ?

 

5)--πως λειτουργει το Number Fixer ?

περναω πρωτα τις επαφες μου και μετα το κατεβαζω σαν εφαρμογη και το τρεχω ?

 

#1 Πρώτη φορά? Αν και δεν σε πολυπιάνω, νομίζω πως συνδέεσαι με όποιον τρόπο θέλεις.

 

#3 Google is your friend. Για ψαρωτικά wallpaper προτείνω το 4walled (.com) απλά εκτός από abstract κλπ να ξέρεις πως έχει εικόνες ποικίλου περιεχομένου (οπότε αν είσαι παπάς ή γενικά έχεις πρόβλημα με το γυμνό απόφυγέ το :D )

Προς το παρόν δεν υπάρχει 100% ασφαλής τρόπος να τροποποιήσεις το υπάρχον θέμα του mini. Παρόλ'αυτά ρίξε μια ματιά εδώ για μια εναλλακτική.

 

#4 Προτίμησε το Xperia flashlight, παίζει τέλεια στο mini, άσε που σαν widget είναι και πολύ πρακτικό.

 

#5 Χρειάζεται να περάσεις όλες τις επαφές σου. Το number fixer μετατρέπει μαζικά τις επαφές σου (προσθέτει/αφαιρεί το "+30" αλλά σε όλες!). Ιδιαίτερα χρήσιμο αν έχεις πολλές.

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Εγω το angry birds ουτε στο market το βλεπω αλλα ουτε στο mini παιζει μονο ηχος ακουγεται ....εννοειται εχω κανει root...

 

Ακόμα δεν έχει βγει στο market για το Mini αλλά αφού έγινε η αρχή με android δεν θα αργήσει

Link to comment
Share on other sites

Όσον αφορά το ASTRO δες λίγο εδώ

νομιζω το documentation θα μου λυσει τα χερια και θα ησυχασετε και σεις ..

 

Για την ερώτηση #8... μήπως έκανες συγχρονισμό με το mail σου?.. ;)

 

εκανα στο gmail μου φορτωση ή κατι παρομοιο με οτι εχει σχεση στο hotmail μετα δε ξερω αν εκαν συγχρονισμο email με κινητο

 

το θεμα ειναι

α)πώς θα εχω τις επαφες απο το προηγουμενο τηλ στο χ10 μινι

β)αν η εφαρμογη gmail ειναι για τον λογαριασμο gmail και η εφαρμογη email για αλλους λογαριασμους σε hotmail yahoo κτλ

 

υ.γ αν δε σου κανει κοπος ριξε και μια ματια στην προηγουμενη σελιδα με αλλες 4-5 ερωτησεις μου ( και θα σου στειλω θετικο καρμα ..)

 

να σαι καλα τωρα ειμαι ετοιμος και για θετικο vibe ( μια κλαση πανω απο το καρμα )

#4 εχω κατεβασει σαν εφαρμογη το Xperia flashlight αλλα πώς το κανω widget?

υ.γ.2 προτασεις για τοπικ σχετικα με εγαρμογες απο market δεχεται το φορουμ ?

Edited by freedomandloveSW
Link to comment
Share on other sites

 

#4 εχω κατεβασει σαν εφαρμογη το Xperia flashlight αλλα πώς το κανω widget?

 

Ενώ είσαι στην κεντρική οθόνη, αριστερό πλήκτρο, από το μενού που θα εμφανιστεί "διάταξη widget", πατάς το tab "προσθήκη widget" και έτοιμος!

 

Για τα mail και τις επαφές δεν είμαι και πολύ σίγουρος και δεν θέλω να σε παραπληροφορήσω. Μια καλή δοκιμή θα ήταν να το κάνεις με το MyPhoneExplorer στην έκδοση όμως που υποστηρίζει android από εδώ

 

Μην ξεχάσεις όμως να σετάρεις και το κινητό (Ρυθμίσεις-Εφαρμογες-Άγνωστες πηγές οκ και επίσης Ρυθμίσεις-Εφαρμογες-Ανάπτυξη-Εντοπισμός σφαλμάτων οκ ). Το MyPhoneExlorer κατόπιν θα κάνει εγκατάσταση το client του στο κινητό οπότε θα σου εμφανίζεται αυτή η εφαρμογή κάθε φορά που θες να συνδεθείς.

Δεν ξέρω αν θα καταφέρεις να μεταφέρεις έτσι τις επαφές σου πάντως να τις επεξεργαστείς σίγουρα!

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ενώ είσαι στην κεντρική οθόνη, αριστερό πλήκτρο, από το μενού που θα εμφανιστεί "διάταξη widget", πατάς το tab "προσθήκη widget" και έτοιμος!

it was easy ....

Για τα mail και τις επαφές δεν είμαι και πολύ σίγουρος και δεν θέλω να σε παραπληροφορήσω. Μια καλή δοκιμή θα ήταν να το κάνεις με το MyPhoneExplorer στην έκδοση όμως που υποστηρίζει android από εδώ

 

Μην ξεχάσεις όμως να σετάρεις και το κινητό (Ρυθμίσεις-Εφαρμογες-Άγνωστες πηγές οκ και επίσης Ρυθμίσεις-Εφαρμογες-Ανάπτυξη-Εντοπισμός σφαλμάτων οκ ). Το MyPhoneExlorer κατόπιν θα κάνει εγκατάσταση το client του στο κινητό οπότε θα σου εμφανίζεται αυτή η εφαρμογή κάθε φορά που θες να συνδεθείς.

Δεν ξέρω αν θα καταφέρεις να μεταφέρεις έτσι τις επαφές σου πάντως να τις επεξεργαστείς σίγουρα!

 

to MyPhoneExplorer που μου εδωσες δεν ειναι το ιδιο που βρηκα στο market ? ( ή μιλαμε για το pc ?)

και αν εχω ηδη στο pc moy to ΜΡΕ πρεπει να κανω κατι αλλο ? ( unistall ktl... )

Link to comment
Share on other sites

it was easy ....

 

 

to MyPhoneExplorer που μου εδωσες δεν ειναι το ιδιο που βρηκα στο market ? ( ή μιλαμε για το pc ?)

και αν εχω ηδη στο pc moy to ΜΡΕ πρεπει να κανω κατι αλλο ? ( unistall ktl... )

 

Μιλάμε για το pc.

Αν έχεις προηγούμενη έκδοση στο pc, uninstall και κάνεις εγκατάσταση αυτή που σου δίνω. (οι προηγούμενες δεν υποστηρίζουν android κινητα)

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

οχι.

Εναν στην οτενετ και εναν στο site της εταιριας που δουλευω.

Τα στοιχεια που βαζω ειναι ακριβως τα ιδια που βαζω και στο outlook express και δουλευει κανονικα...

 

Δοκιμασε κρυπτογραφηση:

 

Εισερχομενα SSL, PORT 995

Εξερχομενα SSL, PORT 465

 

Sent from my U20i using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά να ρωτήσω κάτι?(Κυρίως όσοι έχουν το pro μπορεί να ξέρουν).'Εχω δει το pro σε 2 καταστήματα και το qwerty πληκτρολόγιο του είχε μαζί με τους αγγλικούς και ελληνικούς χαρακτήρες αλλά αυτά που είχαν προς πώληση και τα 2 καταστήματα είχαν μόνο αγγλικούς.Μήπως το είχε ψάξει κανείς σας ή ξέρετε που μπορώ να βρω και με τις 2 γλώσσες?
Link to comment
Share on other sites

παιδια γειά σας

γνωρίζει μηπως κανείς πως γινετε ο συγχρονισμος των σειμιώσεων?

συγχρονίζονται οι επαφες το ημερολόγιο και οι σελιδοδείκτες οι σημειώσεις όμως όχι γιατι?

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα!εχω το μινι κ μερικες φορες μου δειχνει οτι δεν εχο καρτα σιμ κ δεν εχει σιμα.Γινεται σε κανεναν αλλον αυτο?ευχαριστω!
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...