Jump to content

Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro


maryjay18
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ασχετο αλλα δυστηχως η Sonny ericsson σταματησε σημερα την παραγωγη των

X10 mini/pro

Vivaz/pro

.....

δεν ξερω αν θα βγαλει κατι δεν εχω ακουσει τπτ..

 

Δεν παίζει...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Η μεμβράνη προφυλάσσει την οθόνη και από γρατσουνιές

 

Συμβουλή προς τους μελοντικούς κατόχους: Μην τη βγάλετε.

 

Έχεις βρει κάποια καλύτερη λύση; Αν ναι, μπορείς να γράψεις το λινκ;

 

Η διαφανής μεμβράνη είναι ένα υποτυπώδες screen protector και πραγματικά ΔΕΝ μπορεί να συγκριθεί με ένα καλό screen protector εμπορίου.

Εγώ έχω πάρει αυτό και μοιάζει πιο πολύ σαν εύκαμπτο διαφανές πλαστικό παρά σαν ζελατίνα.

Ειλικρινά δεν έχει καμιά σχέση με της SE και θα καταλάβεις πόσο περισσότερη ασφάλεια παρέχει απέναντι στις γρατσουνιές, μονάχα αν το πιάσεις στα χέρια σου.

 

ΥΓ: Και εντελώς πληροφοριακά δεν αλλοιώνει καθόλου την απόκριση της οθόνης στο άγγιγμα.

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

manwlis77 πολυ η περιεργη η κατασταση σου. Βασικα πολυ περιεργο το ολο σκηνικο.

Το android ειναι πολυ σταθερο για να κανει συνεχεια ρεσταρτ ετσι ξαφνικα οταν το πουλησες:ninja::X Και δεν εχει επαναληφθει/αναφερθει ποτε εδω στο thread.

Και μενα debrand ειναι αλλα ειναι σταθερο οσο και πριν χωρις την υποψια προβληματος. Δεν ξερω,ψαξε το.

 

Μην το λες αυτο, εγω πηρα το Χ10 mini 15 Ιουλιου , με το που το ανοιξα χωρις ακομα να κανω τιποτα ( ουτε επαφες δεν ειχα βαλει) παρατηρησα οτι μολις πηγαινα να κανω αναπαραγωγη μουσικης βιντεο κλπ το τηλεφωνο εκανε μονο του restart, το πηγα Vodafone μετα απο μια εβδομαδα αναμονης μου λενε πως ειναι ΟΚ και εφταιγε η καρτα μνημης (ηθελε λενε format) MOΥΦΕΣ αφου το τηλεφωνο εκανε το ιδιο και χωρις καρτα μνημης , τεσπα , πηρα μια αλλη για να μην τουσ χαλασω το χατηρι, τα ιδια.

Το παω στη SONY ERICSSON στην Καλιθεα , μετα απο ΕΝΑ ΜΗΝΑ (τελος ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ ) δηλαδη με ειδοποιουν πως το τηλεφωνο ειναι ΟΚ, παω να το παρω , αλλα ψιλιασμενος πλεον το ανοιγω να το δοκιμασω μπροστα τους, τα ΙΔΙΑ, :lol: , το ειχαν στειλει (ειπαν ) σε UPPER LEVEL SERVICE :O .

Αποφασισα να το παω ο ιδιος σε αυτο το UPPER LEVEL SERVICE , και αφου απαιτησα να ερθει καποιος τεχνικος , για να μην γινομαστε μπαχαλο καθε φορα, μετα απο περιπου 1 μηνα παλι , μου εδωσαν καινουργιο :rolleyes:.

Επιτελους μετα απο περιπου 3 μηνες εχω τηλεφωνο :p .

Θελω να πω μ αυτο πως υπαρχουν και ελλατωματικες συσκευες , αρκει να επιμενουμε λιγο και να εχουμε υπομονη.

Link to comment
Share on other sites

Thanx Diamantidis και BMW116i :happy:

Ξεκιναω ASAP με σειρα προτεραιοτητας..

 

Diamantidis

BMW116i

 

 

Καλημερα...

Οπως διαβεβαιωσα τα εκλεκτα μελη που μου προσφεραν τις συμβουλες του

ξεκινησα Ας σουν ας ποσιμπλ την επιλυση του προβληματος "επαφες 2010".

 

Το προβλημα συντομα μεταλλαχθηκε σε "στενες επαφες τριτου τυπου":wacko:

 

Με το phone manager εφαγα μαυρο..δεν αναγνωριζε com3,μια χαρα συνδεση με το Κ800 αλλα με mini pro τιποτα,εξαφανισμενο,x-files ενα πραγμα...:worry:

 

Με outlook αφου περασα μια χαρα τις επαφες απο Κ800,τα εκανα csv και τα ανεβασα στο gmail αλλα οταν ανεβηκαν,κοντεψα να γινω ρωσσος(ιβαν) γιατι ολες οι επαφες ηταν του στυλ ctayroc ,ctelarac,axion ecti,και τετοια.:wacko::wacko:

 

Καθησα χειροκινητα και αλλαξα ολα τα ονοματα και τα +30 ...

Μου φυγαν τα πετρελαια...

Μου διαταραxτηκε το DNA..

Μου γιναν τα νευρα χορδες Flying V..

 

A ρε SONY μας τα κανες τσουρεκια με τις φαεινες ιδεες σου....:mad:

http://www.aeknews.gr/resources/aeklogo.gif

 

 

Short man_make my dreams come true..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα! οταν παιρνω εικονες και ηχους μεσω bluetooth tf, ενω οταν μου ερχονται ειναι μια χαρα, οταν παω να δω τις εικονες δεν εμφανιζονται το ιδιο και στους ηχους! μη υποστιριζομενη μορφη αρχειου! εχω το xperia mini pro.

 

 

καμια βοηθεια????

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα...

Οπως διαβεβαιωσα τα εκλεκτα μελη που μου προσφεραν τις συμβουλες του

ξεκινησα Ας σουν ας ποσιμπλ την επιλυση του προβληματος "επαφες 2010".

 

Το προβλημα συντομα μεταλλαχθηκε σε "στενες επαφες τριτου τυπου":wacko:

 

Με το phone manager εφαγα μαυρο..δεν αναγνωριζε com3,μια χαρα συνδεση με το Κ800 αλλα με mini pro τιποτα,εξαφανισμενο,x-files ενα πραγμα...:worry:

 

Με outlook αφου περασα μια χαρα τις επαφες απο Κ800,τα εκανα csv και τα ανεβασα στο gmail αλλα οταν ανεβηκαν,κοντεψα να γινω ρωσσος(ιβαν) γιατι ολες οι επαφες ηταν του στυλ ctayroc ,ctelarac,axion ecti,και τετοια.:wacko::wacko:

 

Καθησα χειροκινητα και αλλαξα ολα τα ονοματα και τα +30 ...

Μου φυγαν τα πετρελαια...

Μου διαταραxτηκε το DNA..

Μου γιναν τα νευρα χορδες Flying V..

 

A ρε SONY μας τα κανες τσουρεκια με τις φαεινες ιδεες σου....:mad:

 

μα γιατι τα αλλαξες χειροκινητα; αφου υπάρχει εφαρμογή στο μαρκετ που σου κάνει αυτή την μετατροπή αυτόματα με λίγα κλικ..

Link to comment
Share on other sites

μα γιατι τα αλλαξες χειροκινητα; αφου υπάρχει εφαρμογή στο μαρκετ που σου κάνει αυτή την μετατροπή αυτόματα με λίγα κλικ..

 

:lol:χαχαχαχαχαχα παλι μ@λ@κ@ς πιαστηκα...

Δεν το ξερα..ποια ειναι η εφαρμογη??

 

Τα νευρα μου ρεεεεεεεε!!!

http://www.aeknews.gr/resources/aeklogo.gif

 

 

Short man_make my dreams come true..

Link to comment
Share on other sites

μα γιατι τα αλλαξες χειροκινητα; αφου υπάρχει εφαρμογή στο μαρκετ που σου κάνει αυτή την μετατροπή αυτόματα με λίγα κλικ..

 

εγω του προτεινα να το κανει χειροκινητα γιατι ετσι το ειχα κανει εγω...οταν το εκανα δεν ειχε βγει αυτη η εφαρμογη...και τον πηρε η μπαλα και αυτον!:lol::lol::lol:

 

Θα με πει τωρα καποιος γιατι δεν μπορω να κανω αναβαθμιση το δικο μου (Pro Vodafone)? Βρισκει ενημερωση, την εγκαθιστα αλλα μετα την επανεκινηση λεει οτι απετυχε!

HELP!!!

SE X10 Mini Pro 2.2 froyo CM6-v3.2.1

HTC Desire Z

Samsung Galaxy Mini

Link to comment
Share on other sites

εγω του προτεινα να το κανει χειροκινητα γιατι ετσι το ειχα κανει εγω...οταν το εκανα δεν ειχε βγει αυτη η εφαρμογη...και τον πηρε η μπαλα και αυτον!:lol::lol::lol:

 

 

Διαμαντη χαρη τελικα στη συμβουλη σου καταφερα να εχω τις απιστευτα πολλες επαφες μου(ειμαι βλεπεις τρομερα κοινωνικο σαν ατομο :wacko:) στο προ.

 

Δεν πειραζει που περασα τα +30 χειροκινητα

Αλλωστε αμα εισαι ΑΕΚ ξερεις παντα οτι θα παει κατι στραβα...:dash:

http://www.aeknews.gr/resources/aeklogo.gif

 

 

Short man_make my dreams come true..

Link to comment
Share on other sites

Ρε παίδες, δοκίμασα να εγκαταστήσω την εφαρμογή firefox for android beta στο κινητό μου. Την κατέβασα από το

 

http://firefox.com/m/beta

 

αλλά δεν μπορώ να την εγκαταστήσω! Τα έχει καταφέρει κανείς; :(

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά,

θα ήθελα να ρωτήσω πως μπορώ να κάνω debrand το κινητό μου(xperia x 10 mini).

Δοκίμασα το οδηγό για debrand ,αλλά οταν κάνω αντικατάσταση όλων των 2.10.6.21 με 2.10.9.13 και μετά ανοίγω το SEUS μου βγάζει error και αυτόματα κλείνει.Γνωριζεται κάποιον αλλον τροπο ή ξέρεται μήπως τι φταίει?

Link to comment
Share on other sites

Ρε παίδες, δοκίμασα να εγκαταστήσω την εφαρμογή firefox for android beta στο κινητό μου. Την κατέβασα από το

 

http://firefox.com/m/beta

 

αλλά δεν μπορώ να την εγκαταστήσω! Τα έχει καταφέρει κανείς; :(

 

το firefox είναι για εκδόσεις πάνω από 2.1 αν θυμαμαι καλα.

 

έχεις δοκιμάσει να του κάνεις επαναφορά ρυθμίσεων πριν δοκιμάσεις το φορματ;

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

Μην το λες αυτο, εγω πηρα το Χ10 mini 15 Ιουλιου , με το που το ανοιξα χωρις ακομα να κανω τιποτα ( ουτε επαφες δεν ειχα βαλει) παρατηρησα οτι μολις πηγαινα να κανω αναπαραγωγη μουσικης βιντεο κλπ το τηλεφωνο εκανε μονο του restart, το πηγα Vodafone μετα απο μια εβδομαδα αναμονης μου λενε πως ειναι ΟΚ και εφταιγε η καρτα μνημης (ηθελε λενε format) MOΥΦΕΣ αφου το τηλεφωνο εκανε το ιδιο και χωρις καρτα μνημης , τεσπα , πηρα μια αλλη για να μην τουσ χαλασω το χατηρι, τα ιδια.

Το παω στη SONY ERICSSON στην Καλιθεα , μετα απο ΕΝΑ ΜΗΝΑ (τελος ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ ) δηλαδη με ειδοποιουν πως το τηλεφωνο ειναι ΟΚ, παω να το παρω , αλλα ψιλιασμενος πλεον το ανοιγω να το δοκιμασω μπροστα τους, τα ΙΔΙΑ, :lol: , το ειχαν στειλει (ειπαν ) σε UPPER LEVEL SERVICE :O .

Αποφασισα να το παω ο ιδιος σε αυτο το UPPER LEVEL SERVICE , και αφου απαιτησα να ερθει καποιος τεχνικος , για να μην γινομαστε μπαχαλο καθε φορα, μετα απο περιπου 1 μηνα παλι , μου εδωσαν καινουργιο :rolleyes:.

Επιτελους μετα απο περιπου 3 μηνες εχω τηλεφωνο :p .

Θελω να πω μ αυτο πως υπαρχουν και ελλατωματικες συσκευες , αρκει να επιμενουμε λιγο και να εχουμε υπομονη.

Το κινητο το ξαναπηρε παλι πισω το παιδι που το πουλησε για να δει το προβλημα, και τελικα δεν ειχε τιποτα. Δεν εκανε restart σε αυτον.

Αν ηταν ελλατωματικη θα ηταν και στον ιδιοκτητη.

Link to comment
Share on other sites

Ενω μετέφερα τις επαφές μου απο τη SIM στο pro και ήταν όλα καλά. Μόλις συνδεθηκα στον υφιστέμενο λογαριασμό μου στο gmail για να μπω στο market διαπίστωσα ότι όλες μου οι επαφές έχουν γίνει διπλές και μου εβαλε και τις επαφές του gmail ( μόνο διευθύνσεις mail) με αποτέλεσμα να γίνεται το χάος όταν κανω αναζήτηση για να παρω ενα τηλεφωνο. Καμία ιδέα?

Α και κατι ακόμη όταν λέμε ADW Launcher εννοούμε αυτό που λεέι (donuts) ?

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Δεν το ξερα..ποια ειναι η εφαρμογη??

 

Ρίξτε μια ματιά στο FAQ βρε παιδιά. Θα σας βγάλει από πολύ κόπο.

Edited by zxr
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Ενω μετέφερα τις επαφές μου απο τη SIM στο pro και ήταν όλα καλά. Μόλις συνδεθηκα στον υφιστέμενο λογαριασμό μου στο gmail για να μπω στο market διαπίστωσα ότι όλες μου οι επαφές έχουν γίνει διπλές και μου εβαλε και τις επαφές του gmail ( μόνο διευθύνσεις mail) με αποτέλεσμα να γίνεται το χάος όταν κανω αναζήτηση για να παρω ενα τηλεφωνο. Καμία ιδέα?

Α και κατι ακόμη όταν λέμε ADW Launcher εννοούμε αυτό που λεέι (donuts) ?

Ευχαριστώ.

 

κανε εκαθάρριση όλων των επαφών. δλδ να μείνει κενός ο φάκελος με τις επαφές (πηγαινε στο ρυθμίσεις-> εφαρμογές, βρες την εφαρμογή που είναι για τις επαφές και πάτα να καθαρίσει) και μετά κάνε συγχρονισμό με το google.

 

ναι η έκδοση του adw launcher που δουλευει για τα 1.6 κινητά είναι η donut.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα και από εμένα.Είμαι κάτοχος x10 mini.Έχω διαβάσει όλο το φόρουμ,έχω βρεί λύση στα περισσότερα προβλήματά μου και σας ευχαριστώ.

Όμως αντιμετωπίζω το εξής:το κινητό δεν έχει πειραχτεί (root&debrand) και είναι αγορασμένο απο την Wind.Βέβαια είμαι συνδρομητής καρτοκινητής της Vogafone:lol:

και ενώ προσπαθώ να αναβαθμίσω την ήδη υπάρχουσα έκδοση του firmware από

1.1.Α.08 στην τελευταία,πηγαίνω Ρυθμίσεις--Σχετικά με το τηλέφωνο--Ενημερωση Λογισμικού--Επιλεγω μόνο wifi δίκτυα--Ενημέρωση τώρα--κανει την αναζήτηση και μου λέει πως διαθέτω το νεότερο λογισμικό..

Γιατί συμβαίνει αυτό??

 

Επίσης έκανα εγκατάσταση τις ρυθμίσεις ιντερνετ και mms της Vodafone αλλά δεν με αφήνει να χρησιμοποιήσω το 0.facebook Κανείς καμιά ιδέα??

 

Και για να συμβάλω και εγώ λίγο και να μην περιμένω μόνο απαντήσεις,σε όποιον ψάχνει screen protector θα του πρότεινα μέσω ebay Clear Protector με 7€ σε 5 μέρες σπίτι σας.Τη χρησιμοποιώ και είμαι απόλυτα ικανοποιημένος,αφήστε που το κινητό δεν φαίνεται πως φοράει κάτι.

Edited by kwtsoulis
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα και από εμένα.Είμαι κάτοχος x10 mini.Έχω διαβάσει όλο το φόρουμ,έχω βρεί λύση στα περισσότερα προβλήματά μου και σας ευχαριστώ.

Όμως αντιμετωπίζω το εξής:το κινητό δεν έχει πειραχτεί (root&debrand) και είναι αγορασμένο απο την Wind.Βέβαια είμαι συνδρομητής καρτοκινητής της Vogafone:lol:

και ενώ προσπαθώ να αναβαθμίσω την ήδη υπάρχουσα έκδοση του firmware από

1.1.Α.08 στην τελευταία,πηγαίνω Ρυθμίσεις--Σχετικά με το τηλέφωνο--Ενημερωση Λογισμικού--Επιλεγω μόνο wifi δίκτυα--Ενημέρωση τώρα--κανει την αναζήτηση και μου λέει πως διαθέτω το νεότερο λογισμικό..

Γιατί συμβαίνει αυτό??

 

kwtsoulis,

 

και εγώ από την wind το πήρα και ως εκεί πήγαινε.

 

Κάποιοι λένε πως τα x10 mini της wind είναι unbranded (η αλήθεια είναι πως πέρα από τις ρυθμίσεις internet, δεν υπάρχουν άλλα "ίχνη" της wind στο λογισμικό) και πως απλά φταίει το Greek localization.

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

@ DaRk_dOg

 

Και εγώ δεν βρήκα ίχνη της Wind πέρα απο αυτά που αναφέρεις.

Το θέμα με το localization,αλλάζει μόνο μέσω root και εγκατάστασης νέας ROM?

Γιατι root δεν το κάνω,για τον απλο λόγο ότι περιμένω την 2.1 και μετά βλέπουμε σε αυτή τι θα κάνουν οι xda-developers.

Link to comment
Share on other sites

@ DaRk_dOg

 

Και εγώ δεν βρήκα ίχνη της Wind πέρα απο αυτά που αναφέρεις.

Το θέμα με το localization,αλλάζει μόνο μέσω root και εγκατάστασης νέας ROM?

Γιατι root δεν το κάνω,για τον απλο λόγο ότι περιμένω την 2.1 και μετά βλέπουμε σε αυτή τι θα κάνουν οι xda-developers.

 

Μην μπερδεύεσαι.

 

Το root γίνεται πλέον με ένα κλίκ και δεν ισχύει αν κάνεις επανεγκατάσταση του λογισμικού στην συσκευή σου. Εγώ είχα κάνει μια πρίν και μία αφότου έκανα το debrand.

 

 

*EDIT* αν και περίμενα να μου πεις "δεν κάνω debrand γιατί περιμένω την 2.1" όχι Root!

Ναι μέχρι τώρα ο μόνος γνωστός τρόπος για να αλλάξει το localization είναι να κάνεις εγκατάσταση καινούριας rom (στην ουσία debranding δηλαδή με την uk generic)

Προσοχή χρειάζεται όμως στον τρόπο που θα το κάνεις γιατί άλλον οδηγό για debrand έχει το X10 mini (E10) και άλλον το X10 mini pro (U20)

Edited by DaRk_dOg

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κάποιος όταν αποθηκεύεται ένα μήνυμα στα πρόχειρα, πως το ξαναβρίσκω;

 

Όταν μπεις στα μηνύματα θα το έχει μαζί με τα εισερχόμενα

Link to comment
Share on other sites

Περασα το ΝDrive σημερα και απο οτι δειχνει,παιζει μια χαρα.

Δεν εχω ιδεα πως δουλευει αλλα θα τα βρουμε ολα εν καιρο:happy:

Κατεβασα την γυναικια φωνη και εβαλα τον χαρτη που βρηκα εδω, στον φακελο maps.

Μπορω να κατεβασω και τιποτα αλλο?Ξερω γω pois ας πουμε?speed cameras και τετοια?

 

Παντως ευχαριστω πολυ ολα τα παιδια που ενημερωνουν εδω μεσα και κανουν πιο ευκολη τη ζωη μας.

RESPECT.

 

 

EDIT: Εχει κατεβασει κανεις τους 3D Photo Maps?

Πρεπει να ειναι γυρω στα 2 Giga αλλα λογικα τα σπανε...

Edited by bakalex

http://www.aeknews.gr/resources/aeklogo.gif

 

 

Short man_make my dreams come true..

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...