Jump to content

Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro


maryjay18
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλους πριν απο 2 μέρες αγορασα μτχ το xperia x10 mini pro και είμαι λιγο μπερδεμένος. Έναι το πρώτο μου τηλέφωνο με android, τις τελευταίες 3 ώρες που διαβάζω αυτο το φόρουμ κατάλαβα αρκετά αλλα και πάλι έχω καάποιες απορίες

 

όταν εκτελώ το set up guide οι μόνες επιλογές που έχω ειναι το import contacts και time and date που ειναι τα mail google account stup κτλ.?

 

επίσης υπαρχει επιλογή τύπου Reset phone ή Reset factory settings;

 

έχω μπερδευτεί αρκετά αλλα θα το καταλάβω πως δουλεύει...:)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Χαιρεται!!!Είμαι "ολοκαινουριος" χρηστης του site αλλα το παρακολουθω και κυριως αυτο το θεμα απο τον Ιουλιο.Εχω την συσκευη X10 mini pro απο Vodafone (ουτε rooted ουτε unbranded) και ευτυχως δεν αντιμετωπιζω καποιο σπουδαιο προβλημα,εκτος απο τα μικρα που εχετε ηδη αναφερει,οπως αυτο με το +30 των επαφων.Θα ηθελα να πω οτι σημερα μου εβγαλε διαθεσιμη καινουρια ενημερωση-η 1η που εκανα- με αριθμο εκδοσης 1.2.Α.1.174 και διορθονεται το προβλημα του καταλογου οπου εχει και τα ελληνικα γραμματα στην αναζητηση (το +30 δεν διορθωθηκε).Δεν ξερω αν εχει ξαναναφερθει,σας το λεω για οποιον ενδιαφερεται-ειναι ελληνικης εκδοσης με επιλογη εξοικονομηση κοστους για τα μηνυματα.Ευχαριστω παντως ολους τους χρηστες γιατι με βοηθησατε παρα πολυ να μπορεσω να χρησιμοποιησω το κινητο μου.
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς αν στην αναβάθμιση του android θα έχουμε πάνω απο 2 widgets στην ίδια οθόνη χωρίς να χρησιμοποιούμε τον ADW?
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποια εφαρμογή που να κόβεις τις κλήσεις από τηλέφωνα με απόκρυψη αριθμού; Είτε να τις στέλνει απευθείας στον τηλεφωνητή είτε να του κλείνει το τηλέφωνο στα μούτρα;
http://briefcases.pathfinder.gr/download/597036If you are not paying for it, you're not the customer; you're the product being sold.
Link to comment
Share on other sites

Χαιρεται!!!Είμαι "ολοκαινουριος" χρηστης του site αλλα το παρακολουθω και κυριως αυτο το θεμα απο τον Ιουλιο.Εχω την συσκευη X10 mini pro απο Vodafone (ουτε rooted ουτε unbranded) και ευτυχως δεν αντιμετωπιζω καποιο σπουδαιο προβλημα,εκτος απο τα μικρα που εχετε ηδη αναφερει,οπως αυτο με το +30 των επαφων.Θα ηθελα να πω οτι σημερα μου εβγαλε διαθεσιμη καινουρια ενημερωση-η 1η που εκανα- με αριθμο εκδοσης 1.2.Α.1.174 και διορθονεται το προβλημα του καταλογου οπου εχει και τα ελληνικα γραμματα στην αναζητηση (το +30 δεν διορθωθηκε).Δεν ξερω αν εχει ξαναναφερθει,σας το λεω για οποιον ενδιαφερεται-ειναι ελληνικης εκδοσης με επιλογη εξοικονομηση κοστους για τα μηνυματα.Ευχαριστω παντως ολους τους χρηστες γιατι με βοηθησατε παρα πολυ να μπορεσω να χρησιμοποιησω το κινητο μου.

 

Για ρίξε μια ματια στο Number Fixer.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποια εφαρμογή που να κόβεις τις κλήσεις από τηλέφωνα με απόκρυψη αριθμού; Είτε να τις στέλνει απευθείας στον τηλεφωνητή είτε να του κλείνει το τηλέφωνο στα μούτρα;

 

Ριξε μια ματια στο SPC. Μπορεις να βαλεις στη blacklist και οτι αλλο θελεις.

Link to comment
Share on other sites

Για το x10 mini δεν είναι απαραιτητο το root για debrand.

 

Δές εδώ, πιστεύω οτι είναι ο τρόπος που ενέχει λιγότερο ρίσκο για το x10 mini.

 

Δεν υπάρχει τελικά rom ελληνική για να μην υπάρχουν προβλήματα με τα μηνύματα (160) η ότι άλλο?

Link to comment
Share on other sites

.......Εχω την συσκευη X10 mini pro απο Vodafone (ουτε rooted ουτε unbranded) και ευτυχως δεν αντιμετωπιζω καποιο σπουδαιο προβλημα,εκτος απο τα μικρα που εχετε ηδη αναφερει,οπως αυτο με το +30 των επαφων.Θα ηθελα να πω οτι σημερα μου εβγαλε διαθεσιμη καινουρια ενημερωση-η 1η που εκανα- με αριθμο εκδοσης 1.2.Α.1.174 και διορθονεται το προβλημα του καταλογου οπου εχει και τα ελληνικα γραμματα στην αναζητηση (το +30 δεν διορθωθηκε).Δεν ξερω αν εχει ξαναναφερθει,σας το λεω για οποιον ενδιαφερεται-ειναι ελληνικης εκδοσης με επιλογη εξοικονομηση κοστους για τα μηνυματα....

 

Περίεργο , είμαι επίσης από Vodafone Ιταλίας , αλλά unbranded με την ίδια έκδοση λογισμικού , χωρίς εξοικονόμηση κόστους στα μηνύματα και όσο για τα ονόματα του καταλόγου θα σας ενημερώσω όταν βάλω κάρτα SIM.

 

Τι παίζει ? Μυστήρια πράματα... :confused:

 

Edit: Τώρα είδα ότι μιλάς για το PRO ... Έχω το απλό , λες αυτή να είναι η διαφορά?

Link to comment
Share on other sites

για το xperia mini και το pro δοκιμασαμε και με τις δυο συσκευες

 

σε σελιδα http γιατί δεν μπορει να μπει και γραφει κατι για secure page

 

ενω μπαινει κανονικα με iphone και φυσικα μεσω laptop

 

χρειαζονται καποιες ρυθμίσεις ?

Link to comment
Share on other sites

Help Please:

 

Πηγα να κανω ενημερωση σημερα (Pro-Vodafone Branded) και με ειπε οτι εχει καινουργια ενημερωση.

Την κατεβασα, εκανε εγκατασταση και εκανε επανεκκινηση το κινητο. Μολις ανοιξε με ειπε οτι η εγκατασταση δεν πετυχε και εχω ακομα την παλια (1,1,Α,0,13)

Αυτο συναιβει 3 φορες που δοκιμασα. Καθε φορα με λεει οτι υπαρχει καινουργια και καθε φορα αποτυγχανει. Οταν τελειωνει το κατεβασμα, με βγαζει ενα τεραστιο εικονιδιο που δειχνει ενα πακετο και μια μπαρα που προχωραει απο κατω, και μολις τελειωσει γινεται η επανεκινηση...αλλα τιποτα

 

Καμια ιδεα τι μπορει να φταιει?

 

edit: Ξεχασα να πω οτι την ενημερωση την κανω απο το κινητο με wifi. Οταν πηγα να την κανω απο υπολογιστη, με ειπε οτι δεν υπαρχουν καινουργιες ενημερωσεις!

Edited by Diamandis

SE X10 Mini Pro 2.2 froyo CM6-v3.2.1

HTC Desire Z

Samsung Galaxy Mini

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είμαι κάτοχος του pro εδώ και δυο ημέρες.

Διάβασα το FAQ ( πολύ καλό) και ένα μέρος του thread και είμαι στην διαδικασία εξερεύνησης του κινητού , κατέβασμα χρήσιμων εφαρμογών κ.λ.π.

Δεν έχω αντιμετωπίσει κάποιο πρόβλημα μέχρι στιγμής αλλά δεν το έχω ψάξει αρκετά το κινητό (χαίρεσαι να το βλέπεις).

Στην αναζήτηση επαφών με δυσκολεύει λίγο το να βρίσκω άμεσα το όνομα με το αρχικό γράμμα ( μου βγάζει την αυτόματη συμπλήρωση) θα ψάξω για κάποια εφαρμογή πιο χρηστική.

Θέλω να ρωτήσω :

Ποια θήκη και ποιοτικό screen protector προτείνετε κυρίως από ελληνικά μαγαζιά ?

To screen protector υπάρχει πιθανότητα να κάνει ζημιά στην οθόνη?

Το background αλλάζει ???

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είμαι κάτοχος του pro εδώ και δυο ημέρες.

Διάβασα το FAQ ( πολύ καλό) και ένα μέρος του thread και είμαι στην διαδικασία εξερεύνησης του κινητού , κατέβασμα χρήσιμων εφαρμογών κ.λ.π.

Δεν έχω αντιμετωπίσει κάποιο πρόβλημα μέχρι στιγμής αλλά δεν το έχω ψάξει αρκετά το κινητό (χαίρεσαι να το βλέπεις).

Στην αναζήτηση επαφών με δυσκολεύει λίγο το να βρίσκω άμεσα το όνομα με το αρχικό γράμμα ( μου βγάζει την αυτόματη συμπλήρωση) θα ψάξω για κάποια εφαρμογή πιο χρηστική.

Θέλω να ρωτήσω :

Ποια θήκη και ποιοτικό screen protector προτείνετε κυρίως από ελληνικά μαγαζιά ?

To screen protector υπάρχει πιθανότητα να κάνει ζημιά στην οθόνη?

Το background αλλάζει ???

Ευχαριστώ.

 

απο θηκη δεν νομιζω να υπαρχει τιποτα πρακτικο για το pro λογω του συρωμενου πληκτρολογιου...μονο κατι απλες που βγαζεις το κινητο για να μιλησεις.

Για screen protector εψαξα και εγω αλλα μετα ειδα οτι με 30 ευρω παιρνεις ολη την οθονη και δεν ασχοληθηκα...αν γινει χαλια η οθονη...θα βαλω μια αλλη:p

Παντως ζημια δεν κανει.

Για το backround, στο κεντρικο μενου πατα το αριστερο κουμπι και μετα "Αλλαγη ταπετσαριας"

SE X10 Mini Pro 2.2 froyo CM6-v3.2.1

HTC Desire Z

Samsung Galaxy Mini

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είμαι κάτοχος του pro εδώ και δυο ημέρες.

Διάβασα το FAQ ( πολύ καλό) και ένα μέρος του thread και είμαι στην διαδικασία εξερεύνησης του κινητού , κατέβασμα χρήσιμων εφαρμογών κ.λ.π.

Δεν έχω αντιμετωπίσει κάποιο πρόβλημα μέχρι στιγμής αλλά δεν το έχω ψάξει αρκετά το κινητό (χαίρεσαι να το βλέπεις).

Στην αναζήτηση επαφών με δυσκολεύει λίγο το να βρίσκω άμεσα το όνομα με το αρχικό γράμμα ( μου βγάζει την αυτόματη συμπλήρωση) θα ψάξω για κάποια εφαρμογή πιο χρηστική.

Θέλω να ρωτήσω :

Ποια θήκη και ποιοτικό screen protector προτείνετε κυρίως από ελληνικά μαγαζιά ?

To screen protector υπάρχει πιθανότητα να κάνει ζημιά στην οθόνη?

Το background αλλάζει ???

Ευχαριστώ.

 

Για screen protector υπάρχει ένα φοβερό για iphone από το Jumbo με μόνο 3 €. Η συσκευασία έχει δύο μικρά και δύο μεγάλα. Τα μικρά δεν κάνουν αλλά τα μεγάλα τα κόβεις στη μέση και έτσι έχεις τέσσερα! Πραγματικά είναι πολύ καλά και πολύ φτηνά! Έχω δοκιμάσει πάρα πολλά και αγορασμένα από το net και πολύ ακριβότερα, αλλά δεν είναι τόσο καλά όσο αυτό! :)

Νέα αγάπη (Android OS): OnePlus Nord 12GB/256GB :luck:

Παλιές αγάπες (Android OS): OnePlus 6T 8GB/128GB, OnePlus 5T 6GB/64GB, Vernee MIX 2 6GB/64GB, Doogee MIX 6GB/64GB, Asus Zenfone 2 4GB/64GB

Link to comment
Share on other sites

άρα για θήκη δεν έχει βγάλει η SE κατι ειδικό .

Για protector είχα αγοράσει 2 τεμάχια υποτίθεται απο την samsung για το samsung star ( e-click) αλλά δεν τα έβαλα καν. Αυτά αν τα κόψω στις διαστάσεις του mini κάνουν ?

Link to comment
Share on other sites

Το X10 πωλείται με screen protector το οποίο βγάλατε.

Η οθόνη με το screen protector που είχε στη συσκευασία λειτουργεί τέλεια και προστατεύεται.

Edited by hariskar
Link to comment
Share on other sites

απο οτι εχω δει θηκη υπαρχει στο αγγλικο ebay διαφανης και χρωματιστη

για το pro

στο γερμανικο ebay εχει καλύμματα οθόνης με τρυπες για τα λαμπακια στο πανω μερος της οθόνης και θεσεις για τα κουμπια δηλαδη οπτικα φαινονται φτιαγμενες ακριβως για το pro

απο ποιότητα δεν γνωρίζω να σου πω

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είμαι κάτοχος του pro εδώ και δυο ημέρες.

Διάβασα το FAQ ( πολύ καλό) και ένα μέρος του thread και είμαι στην διαδικασία εξερεύνησης του κινητού , κατέβασμα χρήσιμων εφαρμογών κ.λ.π.

Δεν έχω αντιμετωπίσει κάποιο πρόβλημα μέχρι στιγμής αλλά δεν το έχω ψάξει αρκετά το κινητό (χαίρεσαι να το βλέπεις).

Στην αναζήτηση επαφών με δυσκολεύει λίγο το να βρίσκω άμεσα το όνομα με το αρχικό γράμμα ( μου βγάζει την αυτόματη συμπλήρωση) θα ψάξω για κάποια εφαρμογή πιο χρηστική.

Θέλω να ρωτήσω :

Ποια θήκη και ποιοτικό screen protector προτείνετε κυρίως από ελληνικά μαγαζιά ?

To screen protector υπάρχει πιθανότητα να κάνει ζημιά στην οθόνη?

Το background αλλάζει ???

Ευχαριστώ.

 

σε x10 mini screen protecor εβαλα τις nortonline στα 3.90 ευρω. οποτε πιστευω να κανει και για x10 pro...για θήκη εβαλα μια απο καουτσουκ ...αν και προτιμω crystalα αλλα δεν υπαρχει ελλαδα οπότε...

Link to comment
Share on other sites

τελικα ενα προβλημα με το mini που ειχα πει δεν υπαρχει. απλως ο φιλος που το ειχε παρει μαλλον κατι δεν εκανε καλα. παντος εμενα τωρα δουλευει τελεια. ειχα πει οτι κανει συνεχεια restart κατι που τωρα που το εχω στα χερια μου δεν το βλεπω. δεν ξερω μηπως εχει σχεση η καρτα σιμ που εβαζε ο φιλος στο κινητο. οποτε πουλημα πάλι.
Link to comment
Share on other sites

Το X10 πωλείται με screen protector το οποίο βγάλατε.

Δεν έβγαλα . Η οθόνη με το screen protector που είχε στη συσκευασία λειτουργεί τέλεια και προστατεύεται.

 

καταλαβαίνεις τη βασική διαφορά μεταξύ ενός screen protector και μιας απλής διαφανούς μεμβράνης που απλά καλύπτει την οθόνη για τη σκόνη?

 

αν ναι τότε είναι άκυρη η απάντησή σου, αν όχι, λυπάμαι που θα την καταλάβεις στο πρώτο σοβαρό χτύπημα ή γρατζούνισμα...

Link to comment
Share on other sites

Help Please:

 

Πηγα να κανω ενημερωση σημερα (Pro-Vodafone Branded) και με ειπε οτι εχει καινουργια ενημερωση.

Την κατεβασα, εκανε εγκατασταση και εκανε επανεκκινηση το κινητο. Μολις ανοιξε με ειπε οτι η εγκατασταση δεν πετυχε και εχω ακομα την παλια (1,1,Α,0,13)

Αυτο συναιβει 3 φορες που δοκιμασα. Καθε φορα με λεει οτι υπαρχει καινουργια και καθε φορα αποτυγχανει. Οταν τελειωνει το κατεβασμα, με βγαζει ενα τεραστιο εικονιδιο που δειχνει ενα πακετο και μια μπαρα που προχωραει απο κατω, και μολις τελειωσει γινεται η επανεκινηση...αλλα τιποτα

 

Καμια ιδεα τι μπορει να φταιει?

 

Την ενημερωση την κανω απο το κινητο με wifi. Οταν πηγα να την κανω απο υπολογιστη, με ειπε οτι δεν υπαρχουν καινουργιες ενημερωσεις!

up:cry::cry::cry:

SE X10 Mini Pro 2.2 froyo CM6-v3.2.1

HTC Desire Z

Samsung Galaxy Mini

Link to comment
Share on other sites

καταλαβαίνεις τη βασική διαφορά μεταξύ ενός screen protector και μιας απλής διαφανούς μεμβράνης που απλά καλύπτει την οθόνη για τη σκόνη?.

 

Η μεμβράνη προφυλάσσει την οθόνη και από γρατσουνιές

 

Συμβουλή προς τους μελοντικούς κατόχους: Μην τη βγάλετε.

 

Έχεις βρει κάποια καλύτερη λύση; Αν ναι, μπορείς να γράψεις το λινκ;

Link to comment
Share on other sites

Για ρίξε μια ματια στο Number Fixer.

Σε ευχαριστω!!Θα το κοιταξω...

 

Περίεργο , είμαι επίσης από Vodafone Ιταλίας , αλλά unbranded με την ίδια έκδοση λογισμικού , χωρίς εξοικονόμηση κόστους στα μηνύματα και όσο για τα ονόματα του καταλόγου θα σας ενημερώσω όταν βάλω κάρτα SIM.

 

Τι παίζει ? Μυστήρια πράματα... :confused:

 

Edit: Τώρα είδα ότι μιλάς για το PRO ... Έχω το απλό , λες αυτή να είναι η διαφορά?

 

Δεν ξερω τι να σου πω, αλλα δεν νομιζω οτι ομως οτι φταιει αυτο...

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

γεια σας ρε παιδια..λιγη βοηθεια...μου εστειλε ενας φιλος το ndrine αλλα δεν ξερω πως να το περασω:!:μπορει να μου που κανεις αναλυτικα πως γινεται?

 

συνδεσε το κινητο με το pc και περνα τα αρχεια που σου στειλανε στην καρτα sd και μετα τρεχεις το αρχειο αυτο μεσα απο το κινητο και εισαι ετοιμος, το αρχειο που θα τρεξεις μεσα απο το κινητο να εχει καταληξη .apk

Edited by dimtz
Link to comment
Share on other sites

Ασχετο αλλα δυστηχως η Sonny ericsson σταματησε σημερα την παραγωγη των

X10 mini/pro

Vivaz/pro

.....

δεν ξερω αν θα βγαλει κατι δεν εχω ακουσει τπτ..

Link to comment
Share on other sites

Ασχετο αλλα δυστηχως η Sonny ericsson σταματησε σημερα την παραγωγη των

X10 mini/pro

Vivaz/pro

.....

δεν ξερω αν θα βγαλει κατι δεν εχω ακουσει τπτ..

 

πηγή για τα παραπάνω;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...