Jump to content

Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro


maryjay18
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

μετα την αναβαθμισση δεν βρισκει ρυθμισεις δικτυου οποτε μηπως ξερει καποιος το νουμερο και το μηνυμα που στελνουμε στην wind για να στειλει τις ρυθμισεις gprs?

 

Απο το επισημο site της SE:

 

Για να εκτελέσετε τις αυτόματες ρυθμίσεις Internet:

 

1. Από την Αρχική οθόνη, βρείτε και αγγίξτε το στοιχείο Ρυθμίσεις.

2. Αγγίξτε Βασικές ρυθμίσεις > Λήψη ρυθμίσεων.

3. Επιλέξτε έναν παροχέα δικτύου και αγγίξτε OK.

 

Σημείωση: Όταν τοποθετείτε νέα κάρτα SIM, πραγματοποιείται λήψη ρυθμίσεων Internet και MMS στο τηλέφωνό σας.

 

Για να ορίσετε μη αυτόματα τις ρυθμίσεις Internet εσείς οι ίδιοι:

 

1. Από την Αρχική οθόνη, βρείτε και αγγίξτε το στοιχείο Ρυθμίσεις.

2. Αγγίξτε Στοιχεία ελέγχου ασύρματου > Δίκτυα κινητής τηλεφωνίας > Ονόματα σημείου πρόσβασης.

3. Πατήστε το πλήκτρο Μενού.

4. Αγγίξτε Νέο APN.

5. Αγγίξτε Όνομα και, στη συνέχεια, αγγίξτε το πεδίο κειμένου Όνομα για να εισαγάγετε το όνομα του προφίλ δικτύου που θέλετε να δημιουργήσετε. Αγγίξτε Τέλος > OK.

6. Αγγίξτε APN και, στη συνέχεια, αγγίξτε το πεδίο κειμένου APN για να εισαγάγετε το όνομα σημείου πρόσβασης. Αγγίξτε Τέλος > OK.

7. Αγγίξτε όλα τα υπόλοιπα πεδία και εισαγάγετε τις αντίστοιχες πληροφορίες που απαιτούνται από τον παροχέα δικτύου σας.

8. Πατήστε το πλήκτρο Μενού και αγγίξτε Αποθήκευση.

 

Σημείωση: Για λεπτομερείς πληροφορίες σχετικά με τις ρυθμίσεις δικτύου σας, επικοινωνήστε με τον παροχέα δικτύου σας.

 

Χρήσιμη συμβουλή:

 

* Για να επαναφέρετε τις προεπιλεγμένες ρυθμίσεις Internet, στο μενού APN, πατήστε το πλήκτρο Μενού και αγγίξτε Επαναφορά στις προεπιλογές.

* Για να δείτε σε ποιο δίκτυο είναι συνδεδεμένο το τηλέφωνο, από την Αρχική οθόνη, βρείτε και αγγίξτε το στοιχείο Ρυθμίσεις > Σχετικά με το τηλέφωνο > Κατάσταση και, στη συνέχεια, ελέγξτε το πεδίο Δίκτυο.

http://mowned.com/sig/don-fedon-kon.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

.....

 

Εναλλακτικα δες και αυτο

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3228358&highlight=outlook#post3228358

 

Αν ξερει καποιος, ενα καλυτερο τροπο ας μας τον αναφερει

 

Αυτο (android-sync) χρησιμοιησα και γω. Αψογο. Βεβαια ειχα τις επαφες μου στο outlook.

Link to comment
Share on other sites

1 τροπος (που εκανα και εγω) ειναι να περασεις ολες τις επαφες σου στο outlook. απο εκει να της αποθηκευσεις ως vcard (ο πιο γρηγορος τροπος που βρηκα ειναι τις επελεξα ολες μαζι και τις εστειλα με email στον ευατο μου ως vcard)

 

Το δυσκολο σημειο τωρα ειναι οτι θα πρεπει να της ανεβασεις 1 προς 1 στο gmail. Μετα απο αυτο τις συγχρονιζεις.

 

Εναλλακτικα δες και αυτο

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3228358&highlight=outlook#post3228358

 

Αν ξερει καποιος, ενα καλυτερο τροπο ας μας τον αναφερει

 

Υπραχει αυτο το προγραμμα( SysTools vCard Export ) το οποιο παιρνει ολες τις επαφες απο το outlook και στις μετατρεπει σε οτι format θελεις.

Ειναι πολυ απλο στη χρηση (αλλα δυστυχως δεν ειναι free) αλλα παντα βεβαια υπαρχει κ α π ο ι ο ς τροπος.

Link to comment
Share on other sites

Απο το επισημο site της SE:

 

Για να εκτελέσετε τις αυτόματες ρυθμίσεις Internet:

 

1. Από την Αρχική οθόνη, βρείτε και αγγίξτε το στοιχείο Ρυθμίσεις.

2. Αγγίξτε Βασικές ρυθμίσεις > Λήψη ρυθμίσεων.

3. Επιλέξτε έναν παροχέα δικτύου και αγγίξτε OK.

 

Σημείωση: Όταν τοποθετείτε νέα κάρτα SIM, πραγματοποιείται λήψη ρυθμίσεων Internet και MMS στο τηλέφωνό σας.

 

Για να ορίσετε μη αυτόματα τις ρυθμίσεις Internet εσείς οι ίδιοι:

 

1. Από την Αρχική οθόνη, βρείτε και αγγίξτε το στοιχείο Ρυθμίσεις.

2. Αγγίξτε Στοιχεία ελέγχου ασύρματου > Δίκτυα κινητής τηλεφωνίας > Ονόματα σημείου πρόσβασης.

3. Πατήστε το πλήκτρο Μενού.

4. Αγγίξτε Νέο APN.

5. Αγγίξτε Όνομα και, στη συνέχεια, αγγίξτε το πεδίο κειμένου Όνομα για να εισαγάγετε το όνομα του προφίλ δικτύου που θέλετε να δημιουργήσετε. Αγγίξτε Τέλος > OK.

6. Αγγίξτε APN και, στη συνέχεια, αγγίξτε το πεδίο κειμένου APN για να εισαγάγετε το όνομα σημείου πρόσβασης. Αγγίξτε Τέλος > OK.

7. Αγγίξτε όλα τα υπόλοιπα πεδία και εισαγάγετε τις αντίστοιχες πληροφορίες που απαιτούνται από τον παροχέα δικτύου σας.

8. Πατήστε το πλήκτρο Μενού και αγγίξτε Αποθήκευση.

 

Σημείωση: Για λεπτομερείς πληροφορίες σχετικά με τις ρυθμίσεις δικτύου σας, επικοινωνήστε με τον παροχέα δικτύου σας.

 

Χρήσιμη συμβουλή:

 

* Για να επαναφέρετε τις προεπιλεγμένες ρυθμίσεις Internet, στο μενού APN, πατήστε το πλήκτρο Μενού και αγγίξτε Επαναφορά στις προεπιλογές.

* Για να δείτε σε ποιο δίκτυο είναι συνδεδεμένο το τηλέφωνο, από την Αρχική οθόνη, βρείτε και αγγίξτε το στοιχείο Ρυθμίσεις > Σχετικά με το τηλέφωνο > Κατάσταση και, στη συνέχεια, ελέγξτε το πεδίο Δίκτυο.

 

το προβλημα μου ειναι οτι στις αυτοματες βλεπει το δικτυο,προσπαθει αρκετη ωρα να κανει ληψη των ρυθμισεων αλλα στο τελος βγαζει μηνυμα οτι απετυχε. το περιεργο ειναι οτι οταν το αγορασα και εβαλα πρωτη φορα την σιμ τα βρηκε ολα αμεσως.τωρα μετα την αναβαθμιση δεν βρισκει.οτι κατσει το αντροιντ,μπορει στην επομενη αναβαθμιση που παλι θα σβηστουν τα παντα μετα να βρει αυτοματα τις ρυθμισεις

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 5 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

το Xperia X10 mini εχει 3G?αν ναι ξερει κανεις πως ενεργοποιειται?

ειναι 3g αλλα δεν κανει βιντεο κληση

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην Παρέα

 

έχω το κινητάκι μια εβδομάδα τώρα κ μπορώ να πω ότι οι πληροφορίες σας λυνουν κάποια μικροθεματάκια που αντιμετωπίζω

 

Σήμερα όμως συνειδητοποίησα ότι ενώ στέλνει mms δεν στέλνει sms:cry::cry:

 

έχει κανείς καμιά ιδέα τι μπορεί να φταίει??

Link to comment
Share on other sites

ε τοτε ρε παιδια γιατι λενε οτι εχει 3G?:(

 

Η βιντεοκλήση είναι μια δυνατότητα που βασίζεται στη χρήση 3G δικτύων.

Έχει δυνατότητα να συνδεθεί σε 3G δίκτυα (=μεγαλύτερες ταχύτητες download/upload) αλλά δεν έχει τη δυνατότητα να πραγματοποιήσει βιντεοκλήσεις.

Οι εφαρμογές Fring και Skype σου δίνουν αυτή τη δυνατότητα μέσω VoIP ωστόσο.

iRiD@k!

FB | Twitter | Email

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Η βιντεοκλήση είναι μια δυνατότητα που βασίζεται στη χρήση 3G δικτύων.

Έχει δυνατότητα να συνδεθεί σε 3G δίκτυα (=μεγαλύτερες ταχύτητες download/upload) αλλά δεν έχει τη δυνατότητα να πραγματοποιήσει βιντεοκλήσεις.

Οι εφαρμογές Fring και Skype σου δίνουν αυτή τη δυνατότητα μέσω VoIP ωστόσο.

 

Πςςςς! Σωστή!!!:D

If today was perfect, there would be no need for tomorrow...
Link to comment
Share on other sites

Η βιντεοκλήση είναι μια δυνατότητα που βασίζεται στη χρήση 3G δικτύων.

Έχει δυνατότητα να συνδεθεί σε 3G δίκτυα (=μεγαλύτερες ταχύτητες download/upload) αλλά δεν έχει τη δυνατότητα να πραγματοποιήσει βιντεοκλήσεις.

Οι εφαρμογές Fring και Skype σου δίνουν αυτή τη δυνατότητα μέσω VoIP ωστόσο.

 

Υπάρχει το Skype στο market? Δεν έχω καταφέρει να το βρω...

Link to comment
Share on other sites

παιδια το πηρα και εγω !!!!! σαν 1η εντυπωση θετικοτατη και παει αριστα με το ipad:lol::)

τρεις ερωτησεις μονο plz

1.- Επειδη εχω μονο mac αναβαθμιση γινεται over air ?? με wifi ?

2.- Πως αλλαζουμε τα widget στις οθονιες ?? τα πατησα αλλα δεν .....(ειχα παλια magic)

3.- Navigator ?? ποιον και απο που ?(κανενα pm για βοηθεια .....)

Ευχαριστω προκαταβολικα !!!!!!!!!!!

http://img841.imageshack.us/img841/4100/macuse.jpg

MacUse.net  For Apple Fun's  we Just think Different

Link to comment
Share on other sites

λογοι για τους οποιους δεν βρισκουμε μια εφαρμογη στο market:

 

1) ειναι paid εφαρμογη

2) απαιτειται νεοτερη εκδοση android

3) δεν ειναι συμβατη με την αναλυση οθονης (320 Χ 240)

4) δεν γραφουμε σωστα το ονομα της εφαρμογης κατα την αναζητηση της

Link to comment
Share on other sites

Η βιντεοκλήση είναι μια δυνατότητα που βασίζεται στη χρήση 3G δικτύων.

Έχει δυνατότητα να συνδεθεί σε 3G δίκτυα (=μεγαλύτερες ταχύτητες download/upload) αλλά δεν έχει τη δυνατότητα να πραγματοποιήσει βιντεοκλήσεις.

Οι εφαρμογές Fring και Skype σου δίνουν αυτή τη δυνατότητα μέσω VoIP ωστόσο.

 

σ'ευχαριστω πολυ για τις πληροφοριες!!!!:D

Link to comment
Share on other sites

λογοι για τους οποιους δεν βρισκουμε μια εφαρμογη στο market:

 

1) ειναι paid εφαρμογη

2) απαιτειται νεοτερη εκδοση android

3) δεν ειναι συμβατη με την αναλυση οθονης (320 Χ 240)

4) δεν γραφουμε σωστα το ονομα της εφαρμογης κατα την αναζητηση της

 

To skype διατίθεται δωρεάν και ξέρω επίσης ότι υπάρχει για κινητά android. Αυτό που δεν ξέρω είναι εάν είναι συμβατό με το mini, επομένως θα ήθελα να ρωτήσω εάν υπάρχει κάποιος που το έχει κατεβάσει στο συγκεκριμένο κινητό.

Link to comment
Share on other sites

MMS στελνει ετσι ανφερει η se πηρα τον οτε και μου εστειλαν μα μειλ τις ρυθμισεις γιατι με sms δεν παιζει. και το περαθετω

 

Για να ορίσετε ένα νέο APN (Σημείο Πρόσβασης), πιέστε HOME  MENU και αγγίξτε και το Settings  Wireless Controls.

1. Μετακινήστε την οθόνη προς τα κάτω και αγγίξτε το Mobile Networks και στη συνέχεια, το Access Point Names.

2. Πιέστε MENU, αγγίξτε το NEW APN και ενεργοποιήστε το πληκτρολόγιο της συσκευής.

3. Στην οθόνη "Edit Access Point", αγγίξτε κάθε μία από τις παρακάτω παραμέτρους για να ορίσετε τις αντίστοιχες ρυθμίσεις και να αποθηκευτούν πιέστε κάθε φορά ΟΚ:

 

 Name: Cosmote MMS

 APN: mms

 Proxy: το αφήνετε κενό

 Port: το αφήνετε κενό

 Username: το αφήνετε κενό

 Password: το αφήνετε κενό

 Server:

 MMSC: http://mmsc.cosmote.gr:8002

 MMSC Proxy:010.010.010.020

 MMS Port:8080

 MCC:202(προκαθορισμένη τιμή)

 NMC:01(προκαθορισμένη τιμή)

 APN type: το αφήνετε στην προκαθορισμένη τιμή

 

 

4. Για να αποθηκευτούν τα παραπάνω πιέστε ΜΕΝU και αγγίξτε το SAVE.

5. Επιστρέψτε στο βασικό MENU και αγγίξτε τα MESSAGES. Στη λίστα των μηνυμάτων πιέστε MENU και αγγίξτε SETTINGS  MMS SETTINGS. Βεβαιωθείτε ότι από τις διαθέσιμες ρυθμίσεις είναι ενεργοποιημένη η αυτόματη ανάκτηση ( Auto – retrieve ).

 

τελος απενεροποιηστε και ενεργοποιητε παλι το κινητο σας.

Link to comment
Share on other sites

Video calls μεταξύ Χ10 Mini και iPhone 3GS μέσω Fring γίνονται;
Link to comment
Share on other sites

παιδια το πηρα και εγω !!!!! σαν 1η εντυπωση θετικοτατη και παει αριστα με το ipad:lol::)

τρεις ερωτησεις μονο plz

1.- Επειδη εχω μονο mac αναβαθμιση γινεται over air ?? με wifi ?

2.- Πως αλλαζουμε τα widget στις οθονιες ?? τα πατησα αλλα δεν .....(ειχα παλια magic)

3.- Navigator ?? ποιον και απο που ?(κανενα pm για βοηθεια .....)

Ευχαριστω προκαταβολικα !!!!!!!!!!!

2. βαλε το adw launcher απο το μαρκετ. και βαζεις οσα widget θελεις!!

Link to comment
Share on other sites

Video calls μεταξύ Χ10 Mini και iPhone 3GS μέσω Fring γίνονται;

 

Δεν έχει μπροστινή κάμερα για βίντεο κλήσεις. Και πως θα κάνεις βίντεο κλήση από iPhone 3GS;:confused:

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει καπου που να δειχνει ποσα mb Data καταναλωνει?

μου ειπε οτι οποτε ερχετε mail αυτο χτυπαει(δεν ξερω αν εννουσε mail ή την εφαρμογη μεσω facebook)να υποθεσω πως το χει ξεχασμενο ανοιχτο το 3g?

ρωταει καθε φορα που κανει συνδεση ή μπαινει μονο του?

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει καπου που να δειχνει ποσα mb Data καταναλωνει?

μου ειπε οτι οποτε ερχετε mail αυτο χτυπαει(δεν ξερω αν εννουσε mail ή την εφαρμογη μεσω facebook)να υποθεσω πως το χει ξεχασμενο ανοιχτο το 3g?

ρωταει καθε φορα που κανει συνδεση ή μπαινει μονο του?

 

εγω χρησιμοποιω το Data Counter ειναι στο μαρκετ σου λεει τα παντα για καθε λειτουργια

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...