Jump to content

Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro


maryjay18
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Φίλε μου conception είναι καταπληκτικές μη σου πω μου αρέσουν πολύ περισσότερο από αυτές που βγάζει το w995 μου. Τίποτα στο φως της ημέρας έχουμε?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Οριστε και μια μεσημεριανη ληψη απο το μπαλκονι ενος φιλου στη Βουλα...

http://img266.imagevenue.com/loc440/th_15092_DSC00021_122_440lo.jpg

Τι εχετε να πειτε;:cool:

Link to comment
Share on other sites

Τιποτα. Το κινητο τα παει πολυ καλα στις φωτογραφιες, αρκει να εχεις σταθερο χερι..ειδικα το βραδυ γιατι με το παραμικρο κουνημα βγαινουν θολες! Κατα τ΄αλλα ειμαι πολυ ευχαριστημενος...:happy:
Link to comment
Share on other sites

Απλώς μου κίνησε την περιέργεια γιατί άποψη μου βέβαια το w995 με 8mp κάμερα και οι φωτογραφίες μου φαίνονται χειρότερες από το mini. Tou mini είναι πολύ ζωντανές.
Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω ασχοληθει και πολυ με το W995, αλλα νομιζω οτι κι εκεινο βγαζει πολυ καλες φωτο την ημερα! Παντως δεν παιζουν ρολο τα megapixel.. και το mini δεν βασιζεται στην αναλυση, αλλα στην απλοτητα της καμερας του! Νομιζω οτι βαζει τα γυαλια σε πολλα 5αρια που χρειαζονται ενα καρο ρυθμισεις για φωτο της προκοπης...
Link to comment
Share on other sites

Mπορει καποιος που εχει βρει λυση στα navigation programs να με βοηθησει με pm??

KNIGHT RIDER

One man can make a difference

Link to comment
Share on other sites

φιλε το copilot ειναι μια λυση αλλα πρεπει να εχεις βαλει και το slideit keyboard απο το μαρκετ.

επισης δοκιμασε και το ndrive trial.

εχει βαλει κανενας το LauncherPro?

δεν ειανι λεει η εγκατασταση δυνατη

Edited by manwlis77
Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ.ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΑΡΚΕΤΟ ΚΑΙΡΟ ΕΓΙΝΑ ΚΑΤΟΧΟΣ ΞΑΝΑ SONY ERICSSON.ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΑ ΕΧΩ ΑΓΟΡΑΣΕΙ ΤΟ XPERIA MINI ΚΑΙ ΜΕΧΡΙΣ ΣΤΙΓΜΗΣ ΕΧΩ ΑΠΟΚΟΜΙΣΕΙ ΠΟΛΥ ΘΕΤΙΚΕΣ ΕΝΤΥΠΩΣΕΙΣ.ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΟΜΩΣ ΝΑ ΚΑΝΩ ΤΗΝ ΕΞΗΣ ΕΡΩΤΗΣΗ:

ΕΧΩ ΑΠΟΘΗΚΕΥΜΕΝΕΣ ΤΙΣ ΕΠΑΦΕΣ ΜΟΥ ΣΤΑ ΕΛΛΗΝΙΚΑ ΚΑΙ Η ΓΛΩΣΣΑ ΤΟΥ ΤΗΛΕΦΩΝΟΥ ΕΙΝΑΙ ΕΛΛΗΝΙΚΑ.ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ ΕΠΑΦΩΝ ΠΕΡΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΓΡΑΦΗ ΤΟΥ ΟΝΟΜΑΤΟΣ ΟΠΟΥ ΒΡΙΣΚΩ ΤΗΝ ΕΠΙΘΥΜΗΤΗ ΕΠΑΦΗ ΒΓΑΙΝΕΙ ΣΤΟ ΠΛΑΙ ΚΑΙ ΜΙΑ ΜΠΑΡΑ ΟΠΟΥ ΕΜΦΑΝΙΖΕΤΑΙ ΤΟ ΑΓΓΛΙΚΟ ΑΛΦΑΒΗΤΟ.ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΠΩΣ ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΙ ΑΝ ΜΠΟΡΕΙ ΑΥΤΟ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΕΛΛΗΝΙΚΑ ΕΤΣΙ ΩΣΤΕ ΝΑ ΜΠΟΡΩ πχ ΝΑ ΠΗΓΑΙΝΩ ΣΤΟ Φ ΚΑΙ ΟΧΙ ΣΤΟ F???

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ.

Υ.Σ sorry για τα κεφαλαια.δεν θα ξαναγινει

κανεις καμια ιδεα-λυση????

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν έφαγα την πρώτη πίκρα από το x10mini: όταν πάω να περάσω κάποια κλήση (εισερχόμενη ή εξερχόμενη) στα contacts, με αφήνει να βάλω όνομα κτλ αλλά μόλις πάω να αποθηκεύσω μου βγάζει ένα μήνυμα the process android.processs.acore has stopped unexpectedly. Please try again και με αναγκάζει να το κάνω force close. Μετά βλέπω οτι έχει κάνει εγγραφή του ονόματος που έβαλα αλλά δεν έφερε το τηλέφωνο από τη λίστα κλήσεων....

 

Το έχει παρατηρήσει άλλος αυτό?

 

edit: με ψάξιμο σε ξένα φόρουμς κατάλαβα οτι προέρχεται από conflict με το gmail update (όταν πρωτοέβαλα επαφές τις συγχρόνισα με το gmail, μετά τις έσβησα και έκανα απλό συγχρονισμό με την sim και μπλόκαρα το gmail update - αλλά είχα αφήσει εντολή να δείχνει ALL CONTACTS (άρα και του gmail) και όχι MY CONTACTS που μάλλον αφορά τα sim contacts. Όπως και να'χει επέλεξα το 2οκαι λύθηκετο πρόβλημα, απλά βγαίνει ξανά το συμπέρασμα: Προσοχή και Υπομονή σε όσους συγχρονίσουν contactsμε το gmail τους!

Edited by PP6210
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω παιδια βρηκα λυση με το sygic!!! (αν και εχει ενα θεματακι με την αναλυση)

KNIGHT RIDER

One man can make a difference

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΠΑΙΔΙΑ ΠΙΟΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΟΥ ΛΥΣΗ ΜΙΑ ΑΠΟΡΙΑ ΠΟΥ ΕΧΩ?!!

ΕΙΝΑΙ ΝΕΟ ΚΑΤΟΧΟΣ ΤΟΥ ΜΙΝΙ Χ10 ΚΑΙ ΕΝΩ ΕΧΕΙ ΤΗΝ ΕΦΑΡΜΩΓΗ ΦΩΝΙΤΗΚΗΣ ΚΛΗΣΗΣ ΔΕΝ ΜΟΥ ΤΗΝ ΕΜΦΑΝΙΖΕΙ ΣΤΙΣ ΟΘΟΝΕΣ ... ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΤΙ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΑΥΤΟ???

 

Θα σε παρακαλούσα θερμά να αποφεύγεις τα κεφαλαία και να γράφεις με πεζούς χαρακτήρες, διότι είναι σαν να φωνάζεις και απαγορεύεται από τους Ο.Π.Χ.

Edited by zxr
Link to comment
Share on other sites

Να κάνω μια ερώτηση εγω που είμαι αριστερόχειρας λέτε να είναι εύκολο; εννοώ στο χειρισμό;

 

Και εγω αριστερόχειρασ ειμαι και δεν έχω αντιμετώπισει κανενα πρόβλημα:-)

 

Παιδιά να σας κάνω μια ερώτηση? Διαβάζω βιβλία και θα ήθελα να μάθω εάν κάποιος από εσάς ξέρει καμία εφαρμογή που να έχει ωραία. Το twilight για παράδειγμα

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να σας κάνω μια ερώτηση? Διαβάζω βιβλία και θα ήθελα να μάθω εάν κάποιος από εσάς ξέρει καμία εφαρμογή που να έχει ωραία. Το twilight για παράδειγμα

 

Ένα πολύ καλό reader είναι το Aldiko (θα το βρεις δωρεάν στο Market).

Έχει πολλά βιβλία, δεν γνωρίζω για το συγκεκριμένο, αλλά αξίζει να το δοκιμάσεις. ;)

iRiD@k!

FB | Twitter | Email

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

 

Μόλις εχθές πήρα το κινητάκι από WIND (με lime και silver καλύμματα) κι έχω 4 θεματάκια... προς το παρόν ;-)

 

1. Στον browser δεν έχω κανέναν έλεγχο, δλδ δεν μπορώ να βάλω κάποιο url να μου ανοίξει. Μήπως κάνω εγώ κάποια βλακεία; Βέβαια κατέβασα κει τον Opera και παίζει κανονικά, αλλά γιατί ο ενσωματωμένος με φτύνει;

 

2. Το σύνδεσα στον router μου και έπαιξε με την πρώτη, αλλά έχει πολυ μικρή εμβέλεια. Στο δίπλα δωμάτιο ήμουν κι έχανε το σήμα. Το έχει παρατηρήσει και κάποιος άλλος;

 

3. Προσπάθησα να βρω το bluetooth file transfer στο market αλλά δεν υπάρχει και στη συνέχεια το έψαξα μέσω google και το βρήκα σε αρκετά sites αλλά δεν κατάφερα να το κατεβάσω. Πρέπει να ψάξω κάποια συγκεκριμένη έκδοση ή μας κάνει η 3.10;

 

4. Δεν μπορώ να στείλω sms :-( Δοκίμασα να βάλω το κέντρο μηνυμάτων χειροκίνητα, αλλά δεν το αποθηκεύει καν. Δοκίμασα να κάνω λήψη ρυθμίσεων, αλλά λέει ότι απέτυχε. Μπορεί να φταίει η κάρτα sim; Να πάω να την αλλάξω; Καμμιά άλλη ιδέα;

 

Ευχαριστώ και συγγνώμη αν ρωτάω πράγματα που έχουν απαντηθεί ήδη :-)

Link to comment
Share on other sites

Ένα πολύ καλό reader είναι το Aldiko (θα το βρεις δωρεάν στο Market).

Έχει πολλά βιβλία, δεν γνωρίζω για το συγκεκριμένο, αλλά αξίζει να το δοκιμάσεις. ;)

 

το δικομασα αλλα τισ σελιδεσ δεν τισ δειχνει ολεσ. ενοω οτι τισ κοβει στη μεση και πρεπει να πηγαινω αριστερα-δεξια για να διαβασω τη μια γραμμη :wacko:

Link to comment
Share on other sites

το δικομασα αλλα τισ σελιδεσ δεν τισ δειχνει ολεσ. ενοω οτι τισ κοβει στη μεση και πρεπει να πηγαινω αριστερα-δεξια για να διαβασω τη μια γραμμη :wacko:

 

Α, κρίμα, φταίει η ανάλυση της οθόνης και το ότι δεν έχει γίνει η εφαρμογή optimised γι αυτή. Το έχουν αναφέρει κι εδώ, αλλά δυστυχώς δεν αναγφέρουν εναλλακτική εφαρμογή.

iRiD@k!

FB | Twitter | Email

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Χαζη απορια... To xperia x10 mini pro εχι κυκλοφορησει?? Σε ποια τιμη ηρθε η αναμενεται να ερθει??

 

Ριξε μια ματια εδω...

http://www.skroutz.gr/s/274128/Sony-Ericsson-Xperia-X10-Mini-Pro.html?from=suggest&keyphrase=Sony+Ericsson+Xperia+X10+Mini+Pro

Link to comment
Share on other sites

Ένα πολύ καλό reader είναι το Aldiko (θα το βρεις δωρεάν στο Market).

Έχει πολλά βιβλία, δεν γνωρίζω για το συγκεκριμένο, αλλά αξίζει να το δοκιμάσεις. ;)

 

Τι βιβλία? στα ελληνικά...? :eek:

If today was perfect, there would be no need for tomorrow...
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω βρει κάποιο στα ελληνικά. :(

Καλό πάντως και πάλι...αν και με τόσο μικρή οθόνη δεν ξέρω αν θα βολέυει τόσο διάβασμα...:geek: ε? :blink: (αυτό ανεξάρτητα και από την κατανάλωση της μπαταρίας στο διάστημα της "ανάγνωσης...)

If today was perfect, there would be no need for tomorrow...
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω παιδια βρηκα λυση με το sygic!!! (αν και εχει ενα θεματακι με την αναλυση)

 

Εγω δουλευω το navigon. Πολυ καλο και χωρις να χρειαζεται extra πληκτρολογιο και κανενα προβλημα με την αναλυση της οθονης :D

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...