Jump to content

Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro


maryjay18
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σήμερα πήγα ρώτησα στο plaisio (κατάστημα κέντρου Θεσσαλονίκης) μερικά πραγματάκια για την συσκευή. Μου είπαν ότι έχουν δυο "πακέτα" τα οποία έχουν στάνταρ την μαύρη και από 'κει και πέρα άλλες 2 σε σίγουρους συνδυασμούς των χρωμάτων :

Κόκκινο , Λευκό , Κίτρινο , Ροζ απλά δε θυμόταν τους εν λόγω συνδυασμούς εκείνη τη στιγμή και θεώρησα καλό να μην τον πιέσω :p αφού αμέσως μετά του ζήτησα εξυπηρέτηση να μου κρατήσει ένα για Σάββατο πρωί που θα έχουν παραλαβή! :lol: :O

 

Στη vodafone είναι κόκκινο και ροζ, οπότε τα άλλα 2 πάνε λογικά μαζί..:D

 

Κρίμα και ήλπιζα στο Λευκό/Ροζ μαζί ... :(

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ΑΓΟΡΑΣΑ ΠΡΙΝ ΛΙΓΕΣ ΜΕΡΕΣ ΤΟ Χ10 ΜΙΝΙ ΚΑΙ ΔΕΝ ΛΕΙΤΟΥΡΓΕΙ Ο ΦΟΡΤΙΣΤΗΣ ΤΟΥ. ΜΟΝΟ ΜΕΣΩ Η/Υ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΟ ΦΟΡΤΙΣΩ. ΓΚΑΝΤΕΜΙΑ !!!!!!!!!

ΣΥΝΕΒΗ ΤΟ ΙΔΙΟ ΣΕ ΑΛΛΟΝ?

ΤΩΡΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΝΑ ΦΕΡΕΙ ΤΟ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑ ΤΗΣ COSMOTE ΑΛΛΗ ΣΥΣΚΕΥΗ ΓΙΑ ΝΑ ΜΟΥ ΑΝΤΙΚΑΤΑΣΤΗΣΟΥΝ ΤΟΝ ΦΟΡΤΙΣΤΗ.:(

 

Θα σε παρακαλούσα θερμά να αποφεύγεις τα κεφαλαία και να γράφεις με πεζούς χαρακτήρες, διότι είναι σαν να φωνάζεις και απαγορεύεται από τους Ο.Π.Χ.

Edited by zxr
Link to comment
Share on other sites

kwna άμα σου δώσω το msn μου η όποιος άλλος μπορεί να μου στείλει καμία φωτογραφία να δω πως φαίνεται;

εννοώ να δω πως είναι τα 5 megapixel

 

ναι φυσικα. στειλε μου το msn σου

Link to comment
Share on other sites

προγράμματα για gps τι μπορεί να πάρει ? έχει δοκιμάσει κανείς κάποιο;;

 

Δοκιμάζω αυτη τη βδομμαδα το Ndrive, το πρόγραμμα ειναι τσαμπα κι ο χαρτης τις ελλαδος trial για μια βδομμαδα, κόστος ξεκλειδώματος χάρτη 40ευρώ, καλό φένεται, χθες το είχα ανοιχτό για 3 ώρες περίπου και με χρήση ιντερνετ και καμπόσα sms σήμερα δείχνη 15% μπαταρία (φόρτισα χθες το πρωι).

Link to comment
Share on other sites

προγράμματα για gps τι μπορεί να πάρει ? έχει δοκιμάσει κανείς κάποιο;;

και το copilot καλο ειναι

Link to comment
Share on other sites

και το copilot καλο ειναι

 

+1

Πολύ καλό, εύκολο και αξιόπιστο.

Βέβαια η γνώμη μου περιορίζεται στην Αθήνα, δεν το έχω τεστάρει σε επαρχιακούς δρόμους ή άλλες πόλεις.

iRiD@k!

FB | Twitter | Email

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

+1

Πολύ καλό, εύκολο και αξιόπιστο.

Βέβαια η γνώμη μου περιορίζεται στην Αθήνα, δεν το έχω τεστάρει σε επαρχιακούς δρόμους ή άλλες πόλεις.

 

κοπελια μη μπερδευεσαι

το copilot στο X10 mini δεν δουλευει με το default πληκτρολογιο

 

καλο ειναι να μην παραπληροφορουμε το κοσμο

το ιδιο τραγικο λαθος εκανε και ο χρηστης manwlis77 και σε αυτο το forum αλλα και σε ξενο forum, οπου εκει ακομα υπαρχουν χρηστες που απορουν με τα γραφομενα του εν λογω χρηστη και αυτος ουτε μπηκε καν στον κοπο να το διευκρινησει

το ιδιο εκανε και εδω και μετα απο ερωτηση μου, απαντησε πως εβαλε αλλο πληκτρολογιο

δειτε εδω και εδω

 

για να δουλεψει το copilot πρεπει να εγκατασταθει third party πληκτρολογιο

Link to comment
Share on other sites

Συμπαθητικο τηλεφωνακι, για καποιον που θελει ενα μικρό τηλεφωνακι χωρις πολλα, για να κανει τα βασικα.

ΕΡΩΤΗΣΗ. Μήπως γνωριζετε πως μπορώ από ενα εικονομυνημα να αποθηκευσω την φωτο στο αλμπουμ.-καρτα του τηλεφωνου?

Link to comment
Share on other sites

παιδια εγω δεν εχω κανενα προβλημα με τις επαφες μου με το +30 που λετε.Τις εκανα συγχρονισμο με το android pc suite ισα ισα να περαστουν μια φορα στο κινητο μετα τις ανεβασα στο σαιτ της SE τις ψιλοδιορθωσα απο εκει κ πλεον μια χαρα.Απο gps λειτουργω το navigon και μου δουλευει μια χαρα. Απο eshop το πηρα και εχει κοκκινη και πρασινη μεσα

[sIGPIC][/sIGPIC]

·۰•●_N1k0s_●•۰·

Link to comment
Share on other sites

Συμπαθητικο τηλεφωνακι, για καποιον που θελει ενα μικρό τηλεφωνακι χωρις πολλα, για να κανει τα βασικα.

ΕΡΩΤΗΣΗ. Μήπως γνωριζετε πως μπορώ από ενα εικονομυνημα να αποθηκευσω την φωτο στο αλμπουμ.-καρτα του τηλεφωνου?

 

μπορεις να κατεβασεις απο το market ενα προγραμμα που λεγεται handcent sms

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν 3 μέρες τώρα με το κινητό και έχω να κάνω κάποιες παρατηρήσεις για όσους ενδιαφέρονται για την αγορά του παρατηρήσεις που είναι απόλυτα προσωπικές. Είχα στην κατοχή μου πάρα πολλά κινητά και θεωρώ ότι έχω μία μκρή εμπειρία για να παραθέσω τα ΣΗΜΑΝΤΙΚΟΤΕΡΑ θετικά και αρνητικά

Θετικά

1. Η οθόνη είναι πολύ καλή στην απόκρισή της, παραπάνω από ό,τι περίμενα αν και μικρή δε με ενοχλεί

2. το wifi λειτουργεί άψογα, έκανα λήψεις από το market χωρίς πρόβλημα. Υπάρχουν εκατοντάδες εφαρμογές που μπορεί να βρει κανείς δωρεάν με ό,τι μπορείς να φανταστείς (βρήκα μία π.χ. που ακούς τί συμβαίνει στον πύργο ελέγχου του αεροδρομίου στο Τόκιο on line!). Πήρα τα emails μου, έκανα διάφορα κ.λ.π.

3. το σήμα του είναί από τα καλύτερα που έχω δει, ειδικά μέσα στο σπίτι μου που είναι δύσκολο να έχεις καλή λήψη σήματος

4. η πληκτρολόγηση μηνυμάτων γίνεται εύκολα (χρησιμοποιώ t9) όπως περίπου και σε ένα κανονικό πληκτρολόγιο.

5. Παραμετροποιήσιμο σε μεγάλο βαθμό, πλήθος προγραμμάτων για το οτιδήποτε, αν έχεις μεράκι κάνεις αρκετά μαστορέματα, πλήθος εικόνων και δημιουργία επιπλέον οθονών

 

Αρνητικά (πάντα κατά την προσωπική μου εκτίμηση)

1. Αν και σκάλιζα το κινητό για ώρα η μπαταρία με έβγαλε γύρω στο 24ωρο. Μου έκανε εντύπωση πάντως ότι και στην λειτουργία "ανενεργό" η μπαταρία "έφαγε" 20% ενέργειας (το είχα σε flight mode για 5 ώρες μόνο). Να πω βέβαια ότι έκανα μόνο 3 φορτίσεις μέχρι τώρα, ελπίζω να μην υπάρξει θέμα στο μέλλον. Επίσης παρατήρησα ότι στην "προβολή" έφαγε γύρω στο 65%, αυτό φαντάζομαι ότι έχει σχέση με την ενέργεια που καταναλώνει για το φωτισμό οθόνης (τον είχα βάλει πάντως στο μισό).

2. Εξακολουθώ να εκνευρίζομαι από το γεγονός ότι το ξυπνητήρι δεν χτυπάει όταν το κινητό είναι κλειστό. Αυτό τελικά δε λύνεται είναι πρόβλημα hardware από ό,τι κατάλαβα

Αυτά ως οι σημαντικότερες παρατηρήσεις μου, φυσικά υπάρχουν και άλλα που με ενοχλούν όχι όμως τόσο, όπως και άλλα θετικά που δεν γράφω.

Συμπέρασμα, για μένα είναι ένα καλό κινητό, αν δεν έχω πρόβλημα με την μπαταρία στο μέλλον μάλλον θα το κρατήσω

CARPE DIEM :)
Link to comment
Share on other sites

2. Εξακολουθώ να εκνευρίζομαι από το γεγονός ότι το ξυπνητήρι δεν χτυπάει όταν το κινητό είναι κλειστό. Αυτό τελικά δε λύνεται είναι πρόβλημα hardware από ό,τι κατάλαβα

 

Το αντίθετο , είναι καθαρά περιορισμός του Android λειτουργικού και ομοίως συμπεριφέρεται οποιαδήποτε συσκευή φοράει Android ανεξαρτήτως μάρκας και μοντέλου!

Μεγιά την συσκευή , ελπίζω να την ευχαριστηθείς παραπάνω στο μέλλον! :)

Link to comment
Share on other sites

κοπελια μη μπερδευεσαι

το copilot στο X10 mini δεν δουλευει με το default πληκτρολογιο

 

καλο ειναι να μην παραπληροφορουμε το κοσμο

το ιδιο τραγικο λαθος εκανε και ο χρηστης manwlis77 και σε αυτο το forum αλλα και σε ξενο forum, οπου εκει ακομα υπαρχουν χρηστες που απορουν με τα γραφομενα του εν λογω χρηστη και αυτος ουτε μπηκε καν στον κοπο να το διευκρινησει

το ιδιο εκανε και εδω και μετα απο ερωτηση μου, απαντησε πως εβαλε αλλο πληκτρολογιο

δειτε εδω και εδω

 

για να δουλεψει το copilot πρεπει να εγκατασταθει third party πληκτρολογιο

 

Απ' όσο βλέπω από το avatar της Lillifee έχει XPERIA x10 οπότε λογικό είναι να της δουλεύει χωρίς third party πληκτρολόγιο. Και αν ερμήνευσα σωστά , το ποστ της αναφέρεται στο coPilot ως πρόγραμμα γενικά , παρά στο κατά πόσο αποδίδει ειδικά στο x10 mini.

 

Επίσης στο τέλος του post σου αναφέρεις πως ΠΡΕΠΕΙ να εγκατασταθεί third party πληκτρολόγιο για να δουλέψει το copilot και ο manwlis77 στα 2 link που παραθέτεις αυτό είπε ... ότι εγκατέστησε το SlideIt και του δούλεψε κανονικά. Άρα που είναι η παραπληροφόρηση?

Link to comment
Share on other sites

κοπελια μη μπερδευεσαι

το copilot στο X10 mini δεν δουλευει με το default πληκτρολογιο

 

καλο ειναι να μην παραπληροφορουμε το κοσμο

το ιδιο τραγικο λαθος εκανε και ο χρηστης manwlis77 και σε αυτο το forum αλλα και σε ξενο forum, οπου εκει ακομα υπαρχουν χρηστες που απορουν με τα γραφομενα του εν λογω χρηστη και αυτος ουτε μπηκε καν στον κοπο να το διευκρινησει

το ιδιο εκανε και εδω και μετα απο ερωτηση μου, απαντησε πως εβαλε αλλο πληκτρολογιο

δειτε εδω και εδω

 

για να δουλεψει το copilot πρεπει να εγκατασταθει third party πληκτρολογιο

και που το προβλημα με τοπληκτρολογιο.

εγω δεν το πηρα χαμπαρι οτι δεν δουλευει με το αρχικο πληκτρολογιο γιατι οταν

εβαλα το προγραμμα πλοηγησης ειχα εγκατεστημενο το slideit keyboard.

την παραπληροφορηση δεν καταλαβα που ειδες.

και στο κατω κατω δεν το πουλησα κιολας σε κανενα !!

Edited by manwlis77
Link to comment
Share on other sites

Απ' όσο βλέπω από το avatar της Lillifee έχει XPERIA x10 οπότε λογικό είναι να της δουλεύει χωρίς third party πληκτρολόγιο. Και αν ερμήνευσα σωστά , το ποστ της αναφέρεται στο coPilot ως πρόγραμμα γενικά , παρά στο κατά πόσο αποδίδει ειδικά στο x10 mini.

 

σε αυτο το θεμα συζηταμε ομως για το X10 mini

οποτε μπορεις ευκολα να καταλαβεις το μπερδεμα που μπορει να γινει

 

Επίσης στο τέλος του post σου αναφέρεις πως ΠΡΕΠΕΙ να εγκατασταθεί third party πληκτρολόγιο για να δουλέψει το copilot και ο manwlis77 στα 2 link που παραθέτεις αυτό είπε ... ότι εγκατέστησε το SlideIt και του δούλεψε κανονικά. Άρα που είναι η παραπληροφόρηση?

 

εδω #671 θα δεις το πρωτο του μηνυμα, που λεει οτι το εγκατεστησε και ειναι τελειο, χωρις να αναφερει κατι για extra πληκτρολογιο

το ιδιο ακριβως εκανε και σε γνωστο ξενο forum, οι χρηστες του mini που το διαβασαν εμειναν με την απορια και φυσικα δεν μπηκε στον κοπο να τους το διευκρινησει

Link to comment
Share on other sites

κοπελια μη μπερδευεσαι

το copilot στο X10 mini δεν δουλευει με το default πληκτρολογιο

 

καλο ειναι να μην παραπληροφορουμε το κοσμο

το ιδιο τραγικο λαθος εκανε και ο χρηστης manwlis77 και σε αυτο το forum αλλα και σε ξενο forum, οπου εκει ακομα υπαρχουν χρηστες που απορουν με τα γραφομενα του εν λογω χρηστη και αυτος ουτε μπηκε καν στον κοπο να το διευκρινησει

το ιδιο εκανε και εδω και μετα απο ερωτηση μου, απαντησε πως εβαλε αλλο πληκτρολογιο

δειτε εδω και εδω

 

για να δουλεψει το copilot πρεπει να εγκατασταθει third party πληκτρολογιο

 

Αγοράκι (κατά το "κοπελιά") δεν έχω καμία διάθεση να παραπληροφορήσω κανέναν, μόνο να πληροφορήσω όπου και όποτε μπορώ.

Επίσης δεν ξέρω γιατί είναι ΤΡΑΓΙΚΟ το να εγκαταστήσει κανείς το CoPilot και να βάλει και ένα 3rd party πληκτρολόγιο.

Chill out... ;-)

 

**X10i**

iRiD@k!

FB | Twitter | Email

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Να κάνω μια ερώτηση εγω που είμαι αριστερόχειρας λέτε να είναι εύκολο; εννοώ στο χειρισμό;

 

Νομίζω ότι στην apple αν πας να πάρεις Iphone 4 και είσαι αριστερόχειρας σε πυροβολούν επιτόπου.. :grin::grin::grin::grin:

Για Sony δεν γνωριζω :D

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους μηπως μπορει καποιος να κανει καπου upload τα original content (music, videos quides etc) απο την καρτα μνημης του mini γιατι εκανα format και τα εχασα ολα.

χιλια ευχαριστω:cry::cry:

Link to comment
Share on other sites

σε αυτο το θεμα συζηταμε ομως για το X10 mini

οποτε μπορεις ευκολα να καταλαβεις το μπερδεμα που μπορει να γινει

 

 

 

εδω #671 θα δεις το πρωτο του μηνυμα, που λεει οτι το εγκατεστησε και ειναι τελειο, χωρις να αναφερει κατι για extra πληκτρολογιο

το ιδιο ακριβως εκανε και σε γνωστο ξενο forum, οι χρηστες του mini που το διαβασαν εμειναν με την απορια και φυσικα δεν μπηκε στον κοπο να τους το διευκρινησει

επαναλαμβανω οτι οταν το εγκατεστησα το copilot ειχα ειδη εγκαταστησει το slideit keyboard. και ετσι δεν τηρα χαμπαρι οτι χωρις αυτο δεν γραφει.

ζηταω συγνωμη απο τον φιλο που δεν μπηκα στον κοπο να δοκιμασω ολα τα πληκτρολογια απο το μαρκετ για να πω πια ειναι οκ και πια οχι.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...