Jump to content

Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro


maryjay18
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τα ακουστικα ειναι του κινητου? Μηπως δεν ειναι αυτα που πρεπει?

 

 

 

Εννοειτε πως ειναι απ΄το κινητο...;)!!!

Δηλαδη ολο αυτο μονο σε εμενα το εχει παθει ή εχει γινει γενικο προβλημα με αυτην την εκδοση ?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλημερα παιδεια. Μπορειτε να προτεινετε καμια καλη ρομ για το xperia x10 mini pro ?

 

Ευχαριστω:)

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα στην εν λογω συσκευη μπορουμε να βαλουμε wifi hotspot απο καποια εφαρμογη στην android ή δεν γινεται; . εψαξα και δεν εβγαλα ακρη μετα τι μπορω να κανω για την συνδεσω με καλωδιο στο υπολογιστη και να το χρησιμοποιησω ως μοντεμ ; υπαρχει δυνατοτητα και μεσω bluetooth και με καλωδιο και ως wifihotspot ; . απο οτι ειδα στο ιντερνετ η εκδοση 2.1 που δεν μπορεις να βαλεις μεγαλυτερη δεν υποστηριζει το wifihotspot υπαρχει καποιος τροπος να το συνδεσω; .

θελουμε φετος απεριοριστα data σε ολους τους παροχους κινητης τηλεφωνιας στην Ελλαδα για ολο το καλοκαιρι. 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα! Κανείς με miui rom περασμένη; εντυπώσεις;

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα! Κανείς με miui rom περασμένη; εντυπώσεις;

 

εβαλα εγω την v3 αλλα δεν μου αρεσε γιατι τα εικονιδια αυτα θελουν καλυτερης αναλυσης οθονη για να ''δειξουν''

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα στην εν λογω συσκευη μπορουμε να βαλουμε wifi hotspot απο καποια εφαρμογη στην android ή δεν γινεται; . εψαξα και δεν εβγαλα ακρη μετα τι μπορω να κανω για την συνδεσω με καλωδιο στο υπολογιστη και να το χρησιμοποιησω ως μοντεμ ; υπαρχει δυνατοτητα και μεσω bluetooth και με καλωδιο και ως wifihotspot ; . απο οτι ειδα στο ιντερνετ η εκδοση 2.1 που δεν μπορεις να βαλεις μεγαλυτερη δεν υποστηριζει το wifihotspot υπαρχει καποιος τροπος να το συνδεσω; .

 

Φίλε μου είναι πολλά τα χρόνια που το είχα το μικρό (και αγαπημένο) Χ10 mini αλλά θυμάμαι χαρακτηριστικά οτι το wifi hotspot δεν έπαιξε ποτέ, ακόμα και από 1-2 custom roms που του είχα βάλει. Είχα διαβάσει στο xda οτι δεν μπορούσε να παίξει λόγω περιορισμού και στο hardware, όχι μόνο στο λειτουργικό.... βέβαια μετά από τόσο χρόνο μπορεί να έχει βρεθεί κάποια λύση στις custom rom, οπότε μόνο αν ψάξεις στο xda μπορεί να βρεις κάτι....

 

Επίσης, αν δεν το έχεις ήδη βρει στο γούγλη, δες και αυτό

http://talk.sonymobile.com/thread/30688?start=0&tstart=0

Link to comment
Share on other sites

εβαλα εγω την v3 αλλα δεν μου αρεσε γιατι τα εικονιδια αυτα θελουν καλυτερης αναλυσης οθονη για να ''δειξουν''

 

Από bugs τι λέει δουλεύουν όλα ενταξει; κάμερα, WiFi, δεδομενα; από μπαταρία; σ ευχαριστώ :D

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Από bugs τι λέει δουλεύουν όλα ενταξει; κάμερα, WiFi, δεδομενα; από μπαταρία; σ ευχαριστώ :D

 

 

Oλα δουλευαν μια χαρα και αρκετα smooth για το κινητο

Το wifi δεν ελεγξα μονο αλλα νομιζω δεν θα εχει προβλημα

 

Εγω παντως προτεινω miniCM 7 για το κινητο και με τον .14 kernel

Link to comment
Share on other sites

οι slim cm roms τι λένε;

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Είχα δοκιμάσει κι εγώ τη miui στο xperia mini που έχω και δε μου άρεσαν επίσης τα εικονίδια. Ακόμη, δεν δούλευε το πλήκτρο της κάμερας για να ανοίξει την εφαρμογή που τραβάει φωτογραφίες. Αργότερα πέρασα τη MiniCM7 και την έχω μέχρι τώρα. Είμαι αρκετά ευχαριστημένος. Το τηλέφωνο έχει ελάχιστη χρήση καθώς το έχω σαν 3ο. Αλλά σε συνδυασμό με το πρόγραμμα battery saver μου κράτησε η μπαταρία(την οποία έχω αλλάξει σχετικά πρόσφατα btw, καθώς η δική του τα έφτυσε) περίπου 4,5 μέρες. Αναμονή με λίγα τηλεφωνήματα και λίγα λεπτά χρήσης με wi-fi. Με το stock λειτουργικό, χωρίς πρόγραμμα βέβαια, νομίζω πάνω από 2-3 μέρες με την ίδια χρήση δεν κράταγε.
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου είναι πολλά τα χρόνια που το είχα το μικρό (και αγαπημένο) Χ10 mini αλλά θυμάμαι χαρακτηριστικά οτι το wifi hotspot δεν έπαιξε ποτέ, ακόμα και από 1-2 custom roms που του είχα βάλει. Είχα διαβάσει στο xda οτι δεν μπορούσε να παίξει λόγω περιορισμού και στο hardware, όχι μόνο στο λειτουργικό.... βέβαια μετά από τόσο χρόνο μπορεί να έχει βρεθεί κάποια λύση στις custom rom, οπότε μόνο αν ψάξεις στο xda μπορεί να βρεις κάτι....

 

Επίσης, αν δεν το έχεις ήδη βρει στο γούγλη, δες και αυτό

http://talk.sonymobile.com/thread/30688?start=0&tstart=0

 

ok σε ευχαριστω αλλα μουτ φαινεται τραγικο να μην μπορω να συνδεσω το κινητο αυτο ως μοντεμ στον υπολογιστη.

ακομα και τα πιο παλια κινητα νοκια συνδεοντουσαν ως μοντεμ γιατι οχι αυτο ; . αμα υπαρχει τροπος πες μου εστω και με bluetooth ή με καλωδιο αφου με wifihotspot δεν γινεται!!

θελουμε φετος απεριοριστα data σε ολους τους παροχους κινητης τηλεφωνιας στην Ελλαδα για ολο το καλοκαιρι. 

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σκευτομαι για αυτην εδω την μπαταρια http://viewitem.eim.ebay.gr/New-2100mAh-Extended-Liion-Battery-BST38-For-Sony-Ericsson-Xperia-X10-mini-pro/290829917866/item για το x10 mini pro γιατι η δικια του που εχει τωρα μου κραταη το πολυ 12 ωρες με ελαφρια χρηση. Εχω την εκδοση miniCM7 με 14 kernel
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Είμαι κάτοχος του mini pro και εδώ και πολύ καιρό ανα διαστήματα έχω το εξής πρόβλημα.

Χωρίς λόγο και αιτία κάποιες φορές για αρκετές μέρες η μπαταρία εξαντλείται με ρυθμούς τρελούς. Χωρίς τίποτα ενεργοποιημένο με όλα κλειστά δεν βγάζει ούτε 20 ώρες σε standby mode. Με χρήση 3g κτλ κτλ ούτε 3 ώρο.

Στις εφαρμογές που δείχνουν την απορρόφηση της μπαταρίας μου γράφει ένα ξερό λειτουργικό σύστημα 80% .

Ότι εφαρμογή και να έκλεισα αυτό παραμένει. Εννοείται έχω κάνει άπειρα ρεσταρτ και επαναφορές τηλεφώνου.

Κάποια στιγμή φεύγει μόνο μετά απο αόριστο χρονικό διάστημα και η μπαταρία πάλι κρατάει κανονικά . Αλλά μέχρι τότε είναι σαν να μην έχω κινητό αφού είναι μονίμως στην πρίζα.

Διάβασα όσες σελίδες στο θέμα μπορούσα αλλά δεν εντόπισα κάποια λύση. Μόνο ένας ακόμη το ανέφερε χωρίς λύση.

Λειτουργικό έχω 4.0.4

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Είμαι κάτοχος του mini pro και εδώ και πολύ καιρό ανα διαστήματα έχω το εξής πρόβλημα.

Χωρίς λόγο και αιτία κάποιες φορές για αρκετές μέρες η μπαταρία εξαντλείται με ρυθμούς τρελούς. Χωρίς τίποτα ενεργοποιημένο με όλα κλειστά δεν βγάζει ούτε 20 ώρες σε standby mode. Με χρήση 3g κτλ κτλ ούτε 3 ώρο.

Στις εφαρμογές που δείχνουν την απορρόφηση της μπαταρίας μου γράφει ένα ξερό λειτουργικό σύστημα 80% .

Ότι εφαρμογή και να έκλεισα αυτό παραμένει. Εννοείται έχω κάνει άπειρα ρεσταρτ και επαναφορές τηλεφώνου.

Κάποια στιγμή φεύγει μόνο μετά απο αόριστο χρονικό διάστημα και η μπαταρία πάλι κρατάει κανονικά . Αλλά μέχρι τότε είναι σαν να μην έχω κινητό αφού είναι μονίμως στην πρίζα.

Διάβασα όσες σελίδες στο θέμα μπορούσα αλλά δεν εντόπισα κάποια λύση. Μόνο ένας ακόμη το ανέφερε χωρίς λύση.

Λειτουργικό έχω 4.0.4

 

Ευχαριστώ.

 

Η μόνη λύση που έρχεται στο μυαλό ξαναπέρασε την rom με seus.Υπόψιν χάνεις όλα τα δεδομένα.

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Είμαι κάτοχος του mini pro και εδώ και πολύ καιρό ανα διαστήματα έχω το εξής πρόβλημα.

Χωρίς λόγο και αιτία κάποιες φορές για αρκετές μέρες η μπαταρία εξαντλείται με ρυθμούς τρελούς. Χωρίς τίποτα ενεργοποιημένο με όλα κλειστά δεν βγάζει ούτε 20 ώρες σε standby mode. Με χρήση 3g κτλ κτλ ούτε 3 ώρο.

Στις εφαρμογές που δείχνουν την απορρόφηση της μπαταρίας μου γράφει ένα ξερό λειτουργικό σύστημα 80% .

Ότι εφαρμογή και να έκλεισα αυτό παραμένει. Εννοείται έχω κάνει άπειρα ρεσταρτ και επαναφορές τηλεφώνου.

Κάποια στιγμή φεύγει μόνο μετά απο αόριστο χρονικό διάστημα και η μπαταρία πάλι κρατάει κανονικά . Αλλά μέχρι τότε είναι σαν να μην έχω κινητό αφού είναι μονίμως στην πρίζα.

Διάβασα όσες σελίδες στο θέμα μπορούσα αλλά δεν εντόπισα κάποια λύση. Μόνο ένας ακόμη το ανέφερε χωρίς λύση.

Λειτουργικό έχω 4.0.4

 

Ευχαριστώ.

 

πως μπορω να βαλω και εγω το 4.04 σε xperia mini 10 ; . επισης πειτε μου μια λυση για συνδεση του κινητου ως μοντεμ εχω την εκδοση 2.1 (Eclair) απο οτι κοιταω στο gsmarena δεν παει παραπανω πως την περασες εσυ ; το κινητο σου δουλευει κανονικα; ή εχεις προβληματα που δεν ειναι η επισημη; .

 

εδω βλεπω οτι το κινητο που εχεις http://www.gsmarena.com/sony_ericsson_xperia_x10_mini_pro-3147 .php δεν παιρνει την 4 πως την περασες ; .

θελουμε φετος απεριοριστα data σε ολους τους παροχους κινητης τηλεφωνιας στην Ελλαδα για ολο το καλοκαιρι. 

Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα x10 mini και θέλω να του περάσω άμεσα(ακόμα και σήμερα) custom rom αλλά δεν έχω ασχοληθεί ποτέ με το συγκεκριμένο τηλέφωνο και τον τρόπο που περνιούνται οι custom roms. Μπορεί κάποιος να μου πει την διαδικασία;

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Oλα δουλευαν μια χαρα και αρκετα smooth για το κινητο

Το wifi δεν ελεγξα μονο αλλα νομιζω δεν θα εχει προβλημα

 

Εγω παντως προτεινω miniCM 7 για το κινητο και με τον .14 kernel

 

Όταν λες .14 εννοείς 2.6.29.6-nAa-14 ;;

Link to comment
Share on other sites

παιδεια σκευφτομαι να παρω αυτην εδω την μπαταρια απο ebay για το xperia x10 mini pro

http://viewitem.eim.ebay.gr/2x-BST38-BATTERYCharger-FOR-SONY-ERICSSON-W580-W580i-w760-Xperia-X10-mini-Pro/321138746174/item

 

εσας ποσες μερες σας βγαζει η μπαταρια και με τι χρηση?

Link to comment
Share on other sites

Αν θυμάμαι καλά κάπου εκεί σταματούν οι ενημερώσεις για το Χ10 mini.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...