Jump to content

Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro


maryjay18
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 14χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μήπως έχει το Go locker;

 

Μήπως έχει κ τα δύο:p

 

Sent from my MT11i using Tapatalk 2 Beta-4

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Το μινι μου κλεινει πολλες φορες απο μονο του, οταν τρεχω καποιες εφαρμογες, ειδικα στο facebook. Φριζαρει για μια στιγμη σε ενα σημειο για 8-10 δευτερολεπτα και κανει επανεκκινηση. το εχω routed 2.2 Froyo. Οριστε και οι ρυθμισεις:

 

Performance settings

Governor: ONDEMAND

Min CPU Frequency: 122 MHz

Max CPU Frequency: 691 MHz (Το ειχα στο 729 νομιζα αυτο φταιει, αλλα απ οτι φαινεται οχι...)

 

Και τα σχετικα της συσκευεις μου:

Εκδοση Kernel: SEMCUser@SEMHost#1

 

Mod Version: Froyo MiniCM/CMv6 Hybrid by slade87 and owain94.

 

Αριθμος Εκδοσης: v6.0 final.

 

2GB SD card.

Τι παιζει ρε παιδια γιατι ετσι το κινητο? θελει μηπως κανα service????? :((((((((((

Nokia N95

Sony Ericsson C905

Samsung SGH-i900 OMNIA

Sony Ericsson W995

Link to comment
Share on other sites

Το μινι μου κλεινει πολλες φορες απο μονο του, οταν τρεχω καποιες εφαρμογες, ειδικα στο facebook. Φριζαρει για μια στιγμη σε ενα σημειο για 8-10 δευτερολεπτα και κανει επανεκκινηση. το εχω routed 2.2 Froyo. Οριστε και οι ρυθμισεις:

 

Performance settings

Governor: ONDEMAND

Min CPU Frequency: 122 MHz

Max CPU Frequency: 691 MHz (Το ειχα στο 729 νομιζα αυτο φταιει, αλλα απ οτι φαινεται οχι...)

 

Και τα σχετικα της συσκευεις μου:

Εκδοση Kernel: SEMCUser@SEMHost#1

 

Mod Version: Froyo MiniCM/CMv6 Hybrid by slade87 and owain94.

 

Αριθμος Εκδοσης: v6.0 final.

 

2GB SD card.

Τι παιζει ρε παιδια γιατι ετσι το κινητο? θελει μηπως κανα service????? :((((((((((

 

Δεν εχει κατι το κινητο. Βασικα αυτο φταιει. Δεν εχει δυνατο hardware πλεον.

Τα ιδια κανει καποιες φορες και το δικο μου x8 που εχουν το ιδιο hardware.. (Εγω βεβαια εχω custom 2.3)

Link to comment
Share on other sites

Και τι δηλαδή αυτό το πράγμα θα γίνεται κάθε φορά? Αν το πάω στο εργοστασιακο υπάρχει η δυνατότητα πλέον να βάζω τα προγράμματα στην κάρτα μνήμης? η δεν γίνεται αυτό? βασικά η S.E μέχρι 2.1 το έχει ακόμα? δεν έχει προχωρήσει καθόλου?

Nokia N95

Sony Ericsson C905

Samsung SGH-i900 OMNIA

Sony Ericsson W995

Link to comment
Share on other sites

Και τι δηλαδή αυτό το πράγμα θα γίνεται κάθε φορά? Αν το πάω στο εργοστασιακο υπάρχει η δυνατότητα πλέον να βάζω τα προγράμματα στην κάρτα μνήμης? η δεν γίνεται αυτό? βασικά η S.E μέχρι 2.1 το έχει ακόμα? δεν έχει προχωρήσει καθόλου?

 

Δυστυχως πρεπει να το υποστεις. Στη stock rom θα μπορεις να βαλεις εφαρμογες στην sd αν το rootαρεις και περασεις το Link2SD. Δυστυχως η SE μας αφησε στη 2.1.

Γιατι δε δοκιμαζεις να περασεις μια 2.3 rom, να δεις πως θα παει;

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως πρεπει να το υποστεις. Στη stock rom θα μπορεις να βαλεις εφαρμογες στην sd αν το rootαρεις και περασεις το Link2SD. Δυστυχως η SE μας αφησε στη 2.1.

Γιατι δε δοκιμαζεις να περασεις μια 2.3 rom, να δεις πως θα παει;

 

Ότι νάναι αυτή η εταιρία. Είχα την 2.3 και το πάθαινα αυτό και είπα να το πάω μια πίσω να δω, αλλά απ ότι φαίνεται.. τώρα για να το πάω στο εργοστασιακό πρέπει μετά να το ξανακάνω root? η μπορώ να το πάω ρουταρισμενο τωρα κατευθείαν?

Nokia N95

Sony Ericsson C905

Samsung SGH-i900 OMNIA

Sony Ericsson W995

Link to comment
Share on other sites

Ότι νάναι αυτή η εταιρία. Είχα την 2.3 και το πάθαινα αυτό και είπα να το πάω μια πίσω να δω, αλλά απ ότι φαίνεται.. τώρα για να την πάω στο εργοστασιακό πρέπει μετά να το ξανακάνω root? η μπορώ να το πάω ρουταρισμενο κατευθείαν?

 

Πριν γυρισεις κατευθειαν σε 2.1, δοκιμασε να περασεις ξανα 2.3 και να κανεις ενα full wipe μηπως στρωσει το κινητο και δε το εμφανιζει τοσο συχνα το φαινομενο.

Βεβαια το καλυτερο που εχω να σου προτεινω ειναι αλλαγη σε Neo V για να ησυχασεις μια και καλη, αλλα που λεφτα...:ninja:

Link to comment
Share on other sites

Πριν γυρισεις κατευθειαν σε 2.1, δοκιμασε να περασεις ξανα 2.3 και να κανεις ενα full wipe μηπως στρωσει το κινητο και δε το εμφανιζει τοσο συχνα το φαινομενο.

Βεβαια το καλυτερο που εχω να σου προτεινω ειναι αλλαγη σε Neo V για να ησυχασεις μια και καλη, αλλα που λεφτα...:ninja:

 

Για το full wipe στο xrecovery ποια επιλογή πάταω? Wipe dalvik cache?

Nokia N95

Sony Ericsson C905

Samsung SGH-i900 OMNIA

Sony Ericsson W995

Link to comment
Share on other sites

Για το full wipe στο xrecovery ποια επιλογή πάταω? Wipe dalvik cache?

 

Eιναι στο αρχικο μενου. Factory reset νομιζω το γραφει..

Link to comment
Share on other sites

το θεμα ειναι οτι δεν τρεχω πολλες εφαρμογες. μονο το facebook για παράδειγμα και αυτά τα απαραίτητα του κινητού. δεν έχω ούτε antivirus ούτε τίποτε...

Nokia N95

Sony Ericsson C905

Samsung SGH-i900 OMNIA

Sony Ericsson W995

Link to comment
Share on other sites

το θεμα ειναι οτι δεν τρεχω πολλες εφαρμογες. μονο το facebook για παράδειγμα και αυτά τα απαραίτητα του κινητού. δεν έχω ούτε antivirus ούτε τίποτε...

 

Καλα, antivirus δεν ειναι και απαραιτητο να εχεις. Τρωει τσαμπα πορους για μενα.

Εγω εγω 56 εγκατεστημενες εφαρμογες και τρωει σκαλωματα σαν το δικο σου οταν ειναι στα χαμηλα της η μπαταρια η οταν εχω ανοιχτες αρκετες σελιδες στο ιντερνετ και δε μπορει να τις ανοιξει ολες. Το εκανε και στην εφαρμογη του FB, μεχρι που την εστειλα και μπαινω απο το m.facebook.com.

Link to comment
Share on other sites

το θεμα ειναι οτι δεν τρεχω πολλες εφαρμογες. μονο το facebook για παράδειγμα και αυτά τα απαραίτητα του κινητού. δεν έχω ούτε antivirus ούτε τίποτε...

 

Η αλήθεια είναι οτι το x10 mini έχει περιορισμούς σε επεξεργαστή και μνήμη που είναι πιό σημαντικοί από τον περιορισμό στο android 2.1. Δες 2 ακόμη πραγματάκια πριν κάνεις κάτι δραστικό:

1. μνήμη: μήπως δεν έχεις αρκετή ελεύθερη και γιαυτό κρασάρει το ΦΒ (που κατεβάζει μικρογραφίες από ότι μλκ βίντεο ή φωτο έχουν βάλει οι φίλοι μας στο timeline)?? Αν έχεις titanium, κάνε uninstall κάποιοες εφαρμογές που δεν χρειάζεσαι για δοκιμή, και μετά αν είναι τις επαναφέρεις..

 

2. Αν το κρασάρισμα γίνεται όταν μπεις ΦΒ από αδράνεια, μήπως το 122 είνια πολύ χαμηλή ταχύτητα επεξεργαστή (και ως που να ανέβει με το on demand μλοκάρει από τις απαιτήσεις του ΦΒ)? Δοκίμασε κάτι ψηλότερο, ή άστο χωρίς undervolt για λίγο για να δεις αν διορθώθηκε...

Link to comment
Share on other sites

δεν είναι μόνο στο φβ. και στην συλλογή όταν κοιτάω τα αρχεία μου μπορεί να το πάθω αυτο. εγώ πρέπει να έχω περίπου 10 εγκατεστημένες εφαρμογές.

Nokia N95

Sony Ericsson C905

Samsung SGH-i900 OMNIA

Sony Ericsson W995

Link to comment
Share on other sites

Eπειδη καπου εχω χασει την μπαλλα με τις ρομς και τα καστομ κερνελ.

Ποεις ειναι οι νεοτερες πληρως λειτουργικες ρομς (χωρις σοβαρα μπαγκς ραδιο,wifi κτλ)?

Και υπαρχει καποιος οδηγος με καστομ κερνελ και σταθερη ρομ? Οι οδηγοι εδω εχουν παλαιοτερες εκδοσεις μπορουμε να κατεβασουμε να νεα αρχεια απο το XDA και να συνεχισουμε κανονικα? Υπαρχουν ελληνες που δουλευουν ρομς, θα ηταν καλα αν βαζανε και εδω τα σχολια τους...

Q for eva ;-) Katoxos ton parakato kiniton me vathmo ikanopiisis: Nokia 5110 (2/5) - Panasonic G52 (1/5) - Ericsson T10s (1/5) - Alcatel 511 (2/5) - PANASONIC GD 95 (5/5) - Panasonic GD67 (2/5) - Nokia 7250i (2/5) - Nokia 3650 (3/5) - Nokia 3230 (3/5) - UBiQUiO 401 (3/5) - NOKIA N93 (6/5) :respect: - Nokia Ν86 (3/5) - SE Χ10 mini pro (4/5)
Link to comment
Share on other sites

Να κανω κι εγω μερικες ερωτησεις. Σ'αυτο το τηλεφωνο με ολα οπως ειναι μανισια, που ειναι τα γραμματα με οξειες; Υπαρχει αυτοματη διορθωση στο συρομενο πληκτρολογιο; Υπαρχουν πληκτρολογια στο μαρκετ που να ειναι συμβατα με το συρομενο πληκτρολογιο; Οπως καταλαβατε το μηνυμα το γραφω απο το τηλεφωνο, γι'αυτο δεν υπαρχει ουτε μια οξεια.
You should never argue with idiots because they will just drag you down to their level... then beat you with experience
Link to comment
Share on other sites

Να κανω κι εγω μερικες ερωτησεις. Σ'αυτο το τηλεφωνο με ολα οπως ειναι μανισια, που ειναι τα γραμματα με οξειες; Υπαρχει αυτοματη διορθωση στο συρομενο πληκτρολογιο; Υπαρχουν πληκτρολογια στο μαρκετ που να ειναι συμβατα με το συρομενο πληκτρολογιο; Οπως καταλαβατε το μηνυμα το γραφω απο το τηλεφωνο, γι'αυτο δεν υπαρχει ουτε μια οξεια.

 

Swype είναι συμβατό με όλα απ' όσο ξέρω... Τώρα για οξείες χωρίς πρόγραμμα, με το μανίσιο, χωρίς Τ9 αν πατήσεις το φωνήεν που θέλεις βγάζει μια λίστα με τα γράμματα... Και με οξείες, και για όσα παίρνουν και με διαλυτικά. Με Τ9 είναι περιττό να προσπαθείς αφού γράφει βάσει λεξικού.

A suspicious mind is a healthy mind...

Never stop dreaming

 

(Μπάμπης από Θεσσαλονίκη)

Link to comment
Share on other sites

Σε τοσο μικρη οθονη το swype θα ειναι τραγικο. Θα ηθελα ενα πληκτρολογιο που να χρησιμοποιει το φυσικο πληκτρολογιο του τηλεφωνου και να κανει αυτοματη διορθωση.
You should never argue with idiots because they will just drag you down to their level... then beat you with experience
Link to comment
Share on other sites

Σε τοσο μικρη οθονη το swype θα ειναι τραγικο.

 

Δεν είναι τραγικό. Είναι πολύ καλύτερο από όσο νομίζεις.. Το λέω γιατί το χρησιμοποιούσα καιρό..:)

 

Sent from my ST18i using Tapatalk 2 Beta-4

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Σε τοσο μικρη οθονη το swype θα ειναι τραγικο. Θα ηθελα ενα πληκτρολογιο που να χρησιμοποιει το φυσικο πληκτρολογιο του τηλεφωνου και να κανει αυτοματη διορθωση.

 

Δες το HTC_ime..

 

Sent from my X8 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ για τις προτάσεις σας. Αν και το Swype δεν υποστηρίζει καθόλου το φυσικό πληκτρολόγιο και πάλι φαίνεται να λειτουργεί αρκετά καλά, πράγμα που δεν περίμενα για αυτή την ανάλυση.
You should never argue with idiots because they will just drag you down to their level... then beat you with experience
Link to comment
Share on other sites

παιδια το τελευταιο διαστημα βλεπω μεγαλη πληθωρα προγραμματων siri για android. ποια πιστευετε οτι λειτουργει στην συσκευη μας?

 

α) Andy

β) Skyvi

γ) iris. (alpha)

δ) Vingo

 

 

πια ειναι κατα την γνωμη σας η καλυτερη?

oie_187028Bihdufbm.png.3d3976d11317e0e48874a77356b5ad14.png

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
παιδια το τελευταιο διαστημα βλεπω μεγαλη πληθωρα προγραμματων siri για android. ποια πιστευετε οτι λειτουργει στην συσκευη μας?

 

α) Andy

β) Skyvi

γ) iris. (alpha)

δ) Vingo

 

πια ειναι κατα την γνωμη σας η καλυτερη?

 

Γράφεις σε λάθος μέρος. Τέτοια συζήτηση σε αυτό το θέμα είναι εκτός θέματος. Έχεις απευθυνθεί ήδη εδώ και αρκεί.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...