Jump to content

Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro


maryjay18
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

διαβάζεις εδω

 

Έχω κατεβάσει το Android SDK και όταν πληκτρολογώ στο μαύρο πλαίσιο το adb push δεν μου αναγνωρίζει το adb στο Windows. Πρεπει να κατεβάσω και κάτι άλλο για να μου το αναγνωρίσει?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Γεια σας και απο μενα, εχω το μινι προ με εγκατεστημενη την εκδοση Froyo 2.2 στην συσκευη μου. Θα ηθελα να ρωτησω, αν κανω εγκατασταση την Gingerbread την συγκεκριμενη εδώ του slade (http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1041099) το τηλέφωνο θα είναι πιο καλό? η είναι ασταθής η gingerbread ακομα? (γιατι ειχα διαβασει καποια παραπονα οτι δεν καθετε καλα και τετοια παρομοια και επειδη ειμαι φανταρος εδω και αρκετους μηνες, εχω χασει την μπαλα.) Επίσης πριν πάω να κάνω εγκατάσταση καποιο ROM, για να το κάνω μια ολοκάθαρη νεα εγκατάσταση (δηλαδή να σβηστεί στο κινητό εκτός απο τις φωτογραφίες και τις επαφες που θα τις περασω στην SIM, να σβηστουν τα πάντα! και τα προγράμματα και όλα! ενα καθαρο firmware θέλω. θα βγαλω και την καρτα μνημης για σιγουρια) πρεπει να επιλεξω απο το XRecovery Wipe Data/factory reset, wipe cache partition Wipe Dalvik Cache Wipe Battery Stats? και μετά να το κάνω install? η λέω μπούρδες? Να τα πατήσω όλα αυτά η δεν χρειάζονται κάποια? Ευχαριστω πολυ παιδια, αν ειναι ευκολο σε καποιον να μου δωσει μια καθαρη απαντηση που να καλυπτει τις αποριες μου? Θα το εψαχνα αλλα δυστηχως δεν εχω την δυνατοτητα που ειμαι εδω. Ευχαριστω πολυ και παλι σε ολους και συγγνωμη αν σας κουρασα με το μυνημα μου.

Nokia N95

Sony Ericsson C905

Samsung SGH-i900 OMNIA

Sony Ericsson W995

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και απο μενα, εχω το μινι προ με εγκατεστημενη την εκδοση Froyo 2.2 στην συσκευη μου. Θα ηθελα να ρωτησω, αν κανω εγκατασταση την Gingerbread την συγκεκριμενη εδώ του slade (http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1041099) το τηλέφωνο θα είναι πιο καλό? η είναι ασταθής η gingerbread ακομα? (γιατι ειχα διαβασει καποια παραπονα οτι δεν καθετε καλα και τετοια παρομοια και επειδη ειμαι φανταρος εδω και αρκετους μηνες, εχω χασει την μπαλα.) Επίσης πριν πάω να κάνω εγκατάσταση καποιο ROM, για να το κάνω μια ολοκάθαρη νεα εγκατάσταση (δηλαδή να σβηστεί στο κινητό εκτός απο τις φωτογραφίες και τις επαφες που θα τις περασω στην SIM, να σβηστουν τα πάντα! και τα προγράμματα και όλα! ενα καθαρο firmware θέλω. θα βγαλω και την καρτα μνημης για σιγουρια) πρεπει να επιλεξω απο το XRecovery Wipe Data/factory reset, wipe cache partition Wipe Dalvik Cache Wipe Battery Stats? και μετά να το κάνω install? η λέω μπούρδες? Να τα πατήσω όλα αυτά η δεν χρειάζονται κάποια? Ευχαριστω πολυ παιδια, αν ειναι ευκολο σε καποιον να μου δωσει μια καθαρη απαντηση που να καλυπτει τις αποριες μου? Θα το εψαχνα αλλα δυστηχως δεν εχω την δυνατοτητα που ειμαι εδω. Ευχαριστω πολυ και παλι σε ολους και συγγνωμη αν σας κουρασα με το μυνημα μου.

 

 

Eαν θες να περασεις την ginger η οποια πλεον ειναι σταθερη δεν χρειαζεται να "καθαρισεις" απο κατι το κινητο σου.Αφου κανεις ολες τις διεργασιες που λεει ο οδηγος περνας τον κερνελ και την ρομ που θες κανονικα.Και ναι πριν κανεις install την νεα ρομ κανεις αυτα που ειπες.Εχω εχω το μινι οχι το προ και αυτη τη στιγμη φοραει android 4 miui.Θελει διαβασμα για να δεις ποια ρομ δουλευει και σε τι εκδοση εχει φτασει.

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Kernel και ρομ? εγω αυτο που κανω ειναι να κατεβασω αυτο απ την σελιδα, το κανω μετονομασια σε install.zip και εγκατασταση. θελει και τιποτε αλλο?

Nokia N95

Sony Ericsson C905

Samsung SGH-i900 OMNIA

Sony Ericsson W995

Link to comment
Share on other sites

Kernel και ρομ? εγω αυτο που κανω ειναι να κατεβασω αυτο απ την σελιδα, το κανω μετονομασια σε install.zip και εγκατασταση. θελει και τιποτε αλλο?

 

Στο προ δεν ξερω πως δουλευει η αναβαθμιση σας λογικα παρεμφερης θα ειναι.Στο απλο μινι αλλαζουμε κερνελ πρωτα και μετα ρομ.Αλλα αφου σου δουλευει ενταξει θα το χεις κανει.

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω κατι ξαφνικα μεσα στο σπιτι ενω δειχνει οτι εχει σημα το καλω και δεν πιανει και βλεπω και οτι το σημα χανετε συχνα μεσα στο σπιτι και οταν επανερχετε παλι δυσκολα δεχετε κλησεις τοχω gsm only αλλα δοκιμασα και τα αλλα τιποτα ενω αλλο κινητο στο ιδιο σημειο με την sim μου πιανει κανονικα φταιει ο δεκτης να ταχει παιξει?:worry:
myphone_2.png
Link to comment
Share on other sites

Παιδια και κατι αλλο, για να κανω εγκατασταση καποιο θεμα που μου αρεσε και το εχω κατεβασει, πως το κανω? Δηλαδη ειχα κατεβασει καποια και ηταν σε .rar μορφη, τα ανοιγω και εχει κατι φακελους system κ.α και δεν γνωριζω πως τα εγκατεστηθω

Nokia N95

Sony Ericsson C905

Samsung SGH-i900 OMNIA

Sony Ericsson W995

Link to comment
Share on other sites

Αν αναβαθμίσω το xperia x10 mini στο android 2.3, θα κολάει ή θα πηγαίνει κανονικά?

Εξαρταται απο την rom που θα βαλεις.Παντως αυτο το κινητο γενικα κολλαει λογο του αργου επεξεργαστη

Link to comment
Share on other sites

Εξαρταται απο την rom που θα βαλεις.Παντως αυτο το κινητο γενικα κολλαει λογο του αργου επεξεργαστη

 

Οκ. Σε ευχαριστώ πολύ!!!:confused:

Link to comment
Share on other sites

Αν αναβαθμίσω το xperia x10 mini στο android 2.3, θα κολάει ή θα πηγαίνει κανονικά?

 

Παιδιά μ αυτή εδώ το κινητάκι πάει σφαίρα, 2.3.5

Όλα καλά.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά..Έχω ένα SE Xperia X10 mini pro και έχω ένα σοβαρό πρόβλημα με τα μηνύματα μου..Σε ορισμένες επαφές όταν έχω ανταλλάξει αρκετά μηνύματα μόλις στέλνω ένα μήνυμα το μήνυμα ναι μεν αποστέλλεται κανονικά αλλά οι εφαρμογή των μηνυμάτων κολλάει και μου βγάζει ένα μήνυμα στην οθόνη που λέει "Η δραστηριότητα Μηνύματα (στην εφαρμογή Μηνύματα) δεν αποκρίνεται" είτε "Η δραστηριότητα Μηνύματα (στην εφαρμογή conversations.sonyericsson) δεν αποκρίνεται" και μου ζητάει να πατήσω αναγκαστικό κλείσιμο.. Τί μπορώ να κάνω για να σταματήσει αυτό το πράγμα;; Επίσης όταν προσπαθώ να διαγράψω τις συγκεκριμένες συνομιλίες για να σταματήσουν να κολλάνε, κολλάει πάλι το κινητό χωρίς όμως να διαγράφονται αυτές...Ξέρει κάποιος οτιδήποτε;; Ευχαριστώ εκ των προτέρων!!
Link to comment
Share on other sites

Εξαρταται απο την rom που θα βαλεις.Παντως αυτο το κινητο γενικα κολλαει λογο του αργου επεξεργαστη

 

Αν μιλας μονο για το pro δεν ξερω,παντως στο απλο μινι παει μια χαρα το κινητο με τη cpu που εχει.Εχω βαλει μεχρι και flash player,και απο ρομ android 4 kai miui.Χωρις κανενα προβλημα

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Αν μιλας μονο για το pro δεν ξερω,παντως στο απλο μινι παει μια χαρα το κινητο με τη cpu που εχει.Εχω βαλει μεχρι και flash player,και απο ρομ android 4 kai miui.Χωρις κανενα προβλημα

Android 4???Εχει βγει rom με android ICS για το x10 mini?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα,

Ηθελα να ρωτήσω το εξής σχετικά με τον αποθηκευτικό χώρο στο xperia x10 mini pro: Μου γράφει οτι έχω συνολικό χώρο 1,84 Gb, διαθέσιμο χώρο 696 Μb (αυτά πρέπει να είναι στην κάρτα SD) και εσωτερικό διαθέσιμο χώρο 70 Mb. Απ'ότι κατάλαβα οι εφαρμογές που κατεβάζω αποθηκεύονται στον εσωτερικό χώρο με αποτέλεσμα να γεμίζει και να μην μπορώ να έχω πολλές. Πως μπορώ να το ρυθμίσω ώστε να επιλέγω που θα τις αποθηκεύω, στην προκειμένη περίπτωση στην κάρτα που έχω περισσότερο ελεύθερο χώρο?

Trying to understand the android world...
Link to comment
Share on other sites

Android 4???Εχει βγει rom με android ICS για το x10 mini?

 

Βεβαιως!Μια ματια στους xda θα σε πεισει φιλε μου:) αντε και καλες δοκιμες!Εγω πλεον πηρα το μεγαλο x10 και δν ασχολουμαι με το μινι.Αλλα πηγαινε μια χαρα οταν τις ειχα πανω!

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα δεν ξερω αν ποσταρω στο σωστο σημειο αλλα θελω να ρωτησω σχετικα με ενα προβληματακι με το x10 mini pro της γυναικας μου.

ενω κατεβαζε κανονικα εφαρμογες απο το market και ετρεχαν κανονικα τον τελευταιο καιρο δεν μπορουμε να κατεβασουμε τιποτα.

αφου πατησουμε κανονικα "ληψη" και μας λεει οτι θα αρχισει το κατεβασμα μετα απο λιγα δευτερολεπτα μας βγαζει μυνημα οτι το κατεβασμα απετυχε και να ξαναδοκιμασουμε αλλα οσο και αν ξαναδοκιμαζουμε τα ιδια.

ξερει μηπως καποιος κατι σχετικα ;;;

:thanks:

RIDE HARD_LIVE FREE

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα δεν ξερω αν ποσταρω στο σωστο σημειο αλλα θελω να ρωτησω σχετικα με ενα προβληματακι με το x10 mini pro της γυναικας μου.

ενω κατεβαζε κανονικα εφαρμογες απο το market και ετρεχαν κανονικα τον τελευταιο καιρο δεν μπορουμε να κατεβασουμε τιποτα.

αφου πατησουμε κανονικα "ληψη" και μας λεει οτι θα αρχισει το κατεβασμα μετα απο λιγα δευτερολεπτα μας βγαζει μυνημα οτι το κατεβασμα απετυχε και να ξαναδοκιμασουμε αλλα οσο και αν ξαναδοκιμαζουμε τα ιδια.

ξερει μηπως καποιος κατι σχετικα ;;;

 

Mηπως δεν εχετε αλλο εσωτερικο χωρο στη μνημη?Λογικα θα πηγαινουν ολες οι εφαρμογες εκει αμα δεν εχετε "πειραξει" το κινητο.

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...