Jump to content

Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro


maryjay18
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όχι δεν πειράζει. Αποθήκευσέ την στον υπολογιστή για να την έχεις. ;)
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

οκ θα το κανω φιλε σευχαριστω πολυ, θελω να κανω μια εφαρμογη που μολις θα την ανοιγω θα με παραπεμπει σε μια σελιδα της αρεσκιας μου,πχ redplanet,αντι να μπαινω στο οπερα να φτιαξω μια εφαρμογη που να την ονομασω redplanet,να κανω ενα δικο μου εικονιδιο και απλα μολις την παταω να με βασει στο σιτε,και επισης να προσαρμοζετε στην οθονη μου οπως θελω εγω,γτ μερικα σιτε δεν ξερω γιατι αλλα μου τα δειχνει σε μια λωριδα τερμα αριστερα στην οθονη και πρεπει να ζουμαρω με τον οπερα για να τα δειξει. ευχομαι να γνωριζει καποιος :)

oie_187028Bihdufbm.png.3d3976d11317e0e48874a77356b5ad14.png

Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειάζεσαι εφαρμογή για αυτό. Παρατεταμένο άγγιγμα πάνω στην οθόνη για να σου εμφανίσει το μενού των επιλογών και διαλέγεις Custom Shortcut. Θα δεις κουμπάκι που λέει Pick your Activity και επιλέγοντάς το διαλέγεις Σελιδοδείκτης. Από τους σελιδοδείκτες επιλέγεις πχ το redplanet, επιλέγεις με ποιον browser θες να ανοίγεις τη σελίδα και είσαι έτοιμος.

 

Τα παραπάνω ισχύουν για τον ADW launcher. Υποθέτω ότι κάτι παρόμοιο θα έχουν και οι άλλοι.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω ένα παράξενο πρόβλημα με το κινητό μου.Το έχω κανονικά σε αναμονή (μαύρη οθόνη) και μετά απο λίγο η οθόνη ανάβει μόνη της και δεν κλείνει μετά απο λίγο όπως μου έκανε παλιά αλλα μένει σταθερή.Κλείνει μόνο όταν πατήσω το κουμπάκι απο πάνω...Τι στο καλό να φταίει;;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω ένα παράξενο πρόβλημα με το κινητό μου.Το έχω κανονικά σε αναμονή (μαύρη οθόνη) και μετά απο λίγο η οθόνη ανάβει μόνη της και δεν κλείνει μετά απο λίγο όπως μου έκανε παλιά αλλα μένει σταθερή.Κλείνει μόνο όταν πατήσω το κουμπάκι απο πάνω...Τι στο καλό να φταίει;;

 

ισως καποια εφαρμογη μαιμου να στο κανει αυτο κανε ελεγχο τι εχεις κανει εγκατασταση

Link to comment
Share on other sites

Εφαρμογή δεν είναι 100%...Εντελώς ξαφνικά απο εθχές μου το κάνει...Μου έχει σπάσει τα νεύρα...
Link to comment
Share on other sites

zxr θελω ομως να ειναι σαν εφαρμογη δλδ να το κανω εγκατασταση και να ειναι στο μενου μαζι με τα αλλα προγραμματακια,να προσαρμοσω πως θα φαινετε στην οθονη της συσκευης μου ετσι ωστε να μην χρειαζετε ζουμ και να ειναι ετοιμο για χρηση

oie_187028Bihdufbm.png.3d3976d11317e0e48874a77356b5ad14.png

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι εδω και καποιες μερες κατοχος SE xperia mini......

Απο την στιγμη που το πηρα χωρις να εγκαταστισω καμια εφαρμογη η ελευθερη μνημη ram ηταν 180 ενω κανονικα επρεπε να ηταν 512 η λιγο παρακατω για τις αναγκες του λειτουργικου....... :wacko: :blink:

Επισης και η ελευθερη ενσωματομενη μνημη ηταν 220 ενω θα επρεπε να ειναι καπου στα 320

Με ενδιαφερει περισσοτερο να επαναφερω την ram....

Βοηθηστε!!!!

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι εδω και καποιες μερες κατοχος SE xperia mini......

Απο την στιγμη που το πηρα χωρις να εγκαταστισω καμια εφαρμογη η ελευθερη μνημη ram ηταν 180 ενω κανονικα επρεπε να ηταν 512 η λιγο παρακατω για τις αναγκες του λειτουργικου....... :wacko: :blink:

Επισης και η ελευθερη ενσωματομενη μνημη ηταν 220 ενω θα επρεπε να ειναι καπου στα 320

Με ενδιαφερει περισσοτερο να επαναφερω την ram....

Βοηθηστε!!!!

 

Εγώ είχα 267 αρχική internal storage. Αυτά που διαβάζεις είναι ονομαστικές τιμές και συνήθως απέχουν αρκετά από την πραγματικότητα. Από τη στιγμή που δουλεύει καλά μην ασχολείσαι με το πόση είναι η μνήμη.

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια λυστε μου μια μεγαλη απορια... Απο την συλογη 3Δ τοου ανδροιδ πως κανω εξαιρεση φακελων απο την σαρωση εικονων και βιντεο???
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια λυστε μου μια μεγαλη απορια... Απο την συλογη 3Δ τοου ανδροιδ πως κανω εξαιρεση φακελων απο την σαρωση εικονων και βιντεο???

 

Βαλε καποιο προγραμα για να βλεπεις τα αρχεια σου (es file explorer, astro file manager) και μεσα στο φακελο που δε θες να φαινεται στη συλλογη φτιαξε ενα αρχειο .nomedia

 

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

εχω 500 επαφες στον τηλεφωνικο καταλογο. πως μπορω να τις διαγραψω ολες μαζι και οχι μια μια?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

εχω 500 επαφες στον τηλεφωνικο καταλογο. πως μπορω να τις διαγραψω ολες μαζι και οχι μια μια?

 

Contact Remover

Link to comment
Share on other sites

παιδια το gold ειναι χρυσο πισω και χρυσο και στα κουμπια μπροστα????θελω να το κανω δωρο γιαυτο ρωταω.
Samsung Galaxy S8 plus.....
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα ...

έχω πάρει στην αρραβωνιαστικιά μου το x10 mini και εδώ και μερικές μέρες δεν δουλεύει ο ήχος του (εννοώ το ηχειάκι του)

όλα είναι στο full από θέμα έντασης αλλά ούτε χτυπάει ούτε μουσική ακούγεται ούτε τίποτα με ότι έχει να κάνει με το ηχείο του.

χτες όπως το πάλευα λίγο ενώ είχα βάλει ένα mp3 να παίζει για να δώ τι γίνεται όταν το κόλλησα στο αυτί μου άκουγα το κομμάτι να παίζει πάαααρα πολύ σιγά αλλά η ένταση και όλα ήταν στο φούλ. !

επίσης κάποια στιγμή που το είχα πιέσει από πίσω (για να δω μήπως δεν κάνει καλή επαφή το ηχειάκι) είχε δουλέψει για 1-2 μέρες αλλά πάλι τα ίδια ..

παίζει να γίνει κάτι με επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων (μου το προτείνατε μήπως έχει φάει και καλά κάποιο σκάλωμα, αν και δεν το φαντάζομαι ) ή πάω για αλλαγή ηχείου ? εγγύηση sony ericsson έχει ο Γερμανός ?

έχει τύχει σε κάποιον από εσάς ?

ευχαριστώ.

Wise men talk because they have something to say; fools, because they have to say something.

Ποτέ μην λογομαχείς με έναν βλάκα ... θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγο εμπειρίας.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα ...

έχω πάρει στην αρραβωνιαστικιά μου το x10 mini και εδώ και μερικές μέρες δεν δουλεύει ο ήχος του (εννοώ το ηχειάκι του)

όλα είναι στο full από θέμα έντασης αλλά ούτε χτυπάει ούτε μουσική ακούγεται ούτε τίποτα με ότι έχει να κάνει με το ηχείο του.

χτες όπως το πάλευα λίγο ενώ είχα βάλει ένα mp3 να παίζει για να δώ τι γίνεται όταν το κόλλησα στο αυτί μου άκουγα το κομμάτι να παίζει πάαααρα πολύ σιγά αλλά η ένταση και όλα ήταν στο φούλ. !

επίσης κάποια στιγμή που το είχα πιέσει από πίσω (για να δω μήπως δεν κάνει καλή επαφή το ηχειάκι) είχε δουλέψει για 1-2 μέρες αλλά πάλι τα ίδια ..

παίζει να γίνει κάτι με επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων (μου το προτείνατε μήπως έχει φάει και καλά κάποιο σκάλωμα, αν και δεν το φαντάζομαι ) ή πάω για αλλαγή ηχείου ? εγγύηση sony ericsson έχει ο Γερμανός ?

έχει τύχει σε κάποιον από εσάς ?

ευχαριστώ.

Κατα 98% ειναι προβλημα hardware και οχι software.Ισως οπως λες να μην κανει καλη επαφη το ηχειο ή να εχει χαλασει.Πρεπει να το πας στο service.Εγγυηση θα εχει λογικα.

Link to comment
Share on other sites

Κατα 98% ειναι προβλημα hardware και οχι software.Ισως οπως λες να μην κανει καλη επαφη το ηχειο ή να εχει χαλασει.Πρεπει να το πας στο service.Εγγυηση θα εχει λογικα.

 

αυτό φαντάζομαι και εγώ γιατί αν ήταν software το πρόβλημα θεωρώ πως δεν θα ακουγόταν έστω και λίγες μέρες μετά που το πίεσα από πίσω .....

απόδειξη αγοράς υπάρχει οπότε και λογικά θα το καλύψουν ...

το έχει αντιμετωπίσει και κανένας άλλος ? :worry:

Wise men talk because they have something to say; fools, because they have to say something.

Ποτέ μην λογομαχείς με έναν βλάκα ... θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγο εμπειρίας.

Link to comment
Share on other sites

αυτό φαντάζομαι και εγώ γιατί αν ήταν software το πρόβλημα θεωρώ πως δεν θα ακουγόταν έστω και λίγες μέρες μετά που το πίεσα από πίσω .....

απόδειξη αγοράς υπάρχει οπότε και λογικά θα το καλύψουν ...

το έχει αντιμετωπίσει και κανένας άλλος ? :worry:

 

φιλε δεν υπαρχει λογικα θα το καλυψουν. η συσκευη ειναι προβληματικη,ειναι εντος εγγυησης και οφειλουν να στην επισκευασουν. τι διαολο υπαρχει η εγγυηση?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά..Έχω ένα SE Xperia X10 mini pro και έχω ένα σοβαρό πρόβλημα με τα μηνύματα μου..Σε ορισμένες επαφές όταν έχω ανταλλάξει αρκετά μηνύματα μόλις στέλνω ένα μήνυμα το μήνυμα ναι μεν αποστέλλεται κανονικά αλλά οι εφαρμογή των μηνυμάτων κολλάει και μου βγάζει ένα μήνυμα στην οθόνη που λέει "Η δραστηριότητα Μηνύματα (στην εφαρμογή Μηνύματα) δεν αποκρίνεται" είτε "Η δραστηριότητα Μηνύματα (στην εφαρμογή conversations.sonyericsson) δεν αποκρίνεται" και μου ζητάει να πατήσω αναγκαστικό κλείσιμο.. Τί μπορώ να κάνω για να σταματήσει αυτό το πράγμα;; Επίσης όταν προσπαθώ να διαγράψω τις συγκεκριμένες συνομιλίες για να σταματήσουν να κολλάνε, κολλάει πάλι το κινητό χωρίς όμως να διαγράφονται αυτές...Ξέρει κάποιος οτιδήποτε;; Ευχαριστώ εκ των προτέρων!!:)
Link to comment
Share on other sites

παιδια πωσ μπορω να ελεγξω τη χωρα προελευσης του κινητου που θα παραλαβω σημερα. μου ειπαν οτι ειναι εισαγωγησ απο Ε. Ε και σερβισ θα εχω μονο σε αυτουσ birdphone κ οχι στην σονυ ελλασ. ισχυει?
Samsung Galaxy S8 plus.....
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, αν μπορεί κάποιος ας ξαναποστάρει τα links με τις οδηγίες για μετάβαση σε 2.3 για το xperia x10 mini pro. Ευχαριστώ πολύ...
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καλησπέρα, αν μπορεί κάποιος ας ξαναποστάρει τα links με τις οδηγίες για μετάβαση σε 2.3 για το xperia x10 mini pro. Ευχαριστώ πολύ...

 

Ρίξε μια ματιά εδώ στους οδηγούς... http://www.myphone.gr/forum/forumdisplay.php?f=158

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ας πω και εγώ τον πόνο μου... Έχω το χ10 το μινι και έχω firmaware 2.1-update1 δεν θα έπρεπε να έχω κάποια νεότερη??? Αν ναι πώς την βάζω γιατί όταν κάνω ενημ.λογισμικού μου βγάζει οτι διαθέτω την νεότερη....Ευχαριστώ εκ των προτέρων
Link to comment
Share on other sites

Καλώς ήρθες!

Το Χ10 mini δεν παίρνει νεότερη έκδοση Android οπότε σου λεει το update ότι έχεις την τελευταία. Αν θες να πας σε 2.3 δες τους Οδηγούς.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα , παιδιά. Πριν ένα χρόνο περίπου πήρα στη γυναίκα μου το mini pro και τώρα τελευταία μου παραπονιέται αρκετά συχνά ότι το κινητό παγώνει για λίγο και μετά ξεκολλάει. Το έκανε σχεδόν από την αρχή απλά τώρα τελευταία το κάνει συχνά και είναι εκνευριστικό. Έχει την stock 2.1 , αν πάω σε custom θα αλλάξει κάτι. Εάν ναι ποια ρομ προτείνετε που να είναι ελαφρυά και απροβλημάτιστη. Δεν έχω απαιτήσεις , δεν με πειράζει αν είναι 2.1 , 2.2 ή 2.3 αρκεί να είναι γρήγορη και χωρίς bugs. Ευχαριστώ εκ των προτέρων .
Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...