Jump to content

Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro


maryjay18
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 14χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα και απο μένα,

σκέφτομαι να αγοράσω το x10 mini (είμαι ανάμεσα σε αυτο και στο vodafone joy). Θέλω κάτι οικονομικό, γενικά γυρω στα 100 ευρώ. Αξίζει τα χρηματά του το συγκεκριμένο (και σε τι άλλο υπερισχύει του Joy, εκτός από κάμερα και επεξεργαστή); Τι άλλο θα έπρεπε να προσέξω;

 

Ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια ενεργοποιησα το πακετο whats up με 3 ευρω 60μβ.ομωσ ενω βγαζει 3g δειχνει να ανταλασει δεδομενα ομωσ δν μπορω να μπω με τιποτα στο ιντερνετ...ξερει κανενασ γιατ?εχω ενεργοποιημενη τη κινηση δεδομενων.

 

Αφενός τσέκαρε αν έχει πάρει τις ρυθμίσεις. Δες, δηλαδή, τι έχεις στα σημεία πρόσβασης. Αφετέρου, αν δεν απατώμαι, σε περίπτωση που είναι η πρώτη φορά που χρησιμοποιείς δεδομένα κινητής από τον συγκεκριμένο αριθμό (το what's up σου), θέλει ενεργοποίηση από το δίκτυο, οπότε κάλεσε στο 13838.

 

Καλησπέρα και απο μένα,

σκέφτομαι να αγοράσω το x10 mini (είμαι ανάμεσα σε αυτο και στο vodafone joy). Θέλω κάτι οικονομικό, γενικά γυρω στα 100 ευρώ. Αξίζει τα χρηματά του το συγκεκριμένο (και σε τι άλλο υπερισχύει του Joy, εκτός από κάμερα και επεξεργαστή); Τι άλλο θα έπρεπε να προσέξω;

 

Ευχαριστώ πολύ!

 

Με το joy δεν έχω ασχοληθεί αλλά το mini είναι παραπάνω από τίμιο για τα 99€ που πωλείται πια. Eγώ θα έπαιρνα το mini. Τα 99€ δεν συζητάμε αν τα αξίζει. Φυσικά, ναι.:)

 

Σε κάποια site το δίνει ότι έρχεται με νεότερη έκδοση του Android (2.2). Στο gsmarena το δίνει με 2.1 κι όχι με Froyo. Αν έρχεται και με 2.1 ούτε συζήτηση.

Edit: Ας συνενώσει κάποιος mod τα post γιατί πήγα να το κάνω copy και edit-paste στο πάνω post αλλά ξεχάστηκα.

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και απο μένα,

σκέφτομαι να αγοράσω το x10 mini (είμαι ανάμεσα σε αυτο και στο vodafone joy). Θέλω κάτι οικονομικό, γενικά γυρω στα 100 ευρώ. Αξίζει τα χρηματά του το συγκεκριμένο (και σε τι άλλο υπερισχύει του Joy, εκτός από κάμερα και επεξεργαστή); Τι άλλο θα έπρεπε να προσέξω;

 

Ευχαριστώ πολύ!

 

Με κλειστα ματια xperia x10 mini.

Link to comment
Share on other sites

παιδια η συγκεκριμενη συσκευη που λεει πιο πανω ο φιλος αναβαθμιζετε στην 2.3?

oie_187028Bihdufbm.png.3d3976d11317e0e48874a77356b5ad14.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και απο μένα,

σκέφτομαι να αγοράσω το x10 mini (είμαι ανάμεσα σε αυτο και στο vodafone joy). Θέλω κάτι οικονομικό, γενικά γυρω στα 100 ευρώ. Αξίζει τα χρηματά του το συγκεκριμένο (και σε τι άλλο υπερισχύει του Joy, εκτός από κάμερα και επεξεργαστή); Τι άλλο θα έπρεπε να προσέξω;

 

Ευχαριστώ πολύ!

 

Φιλε με κλειστα ματια παρε το Χ10....Το Joy και 50 ευρω να το βαλουν δεν τα αξιζει.......πολλα προβληματα και υποστηριξη 0.....

Το ειχα για ενα μηνα και ταλαιπωρηθηκα αρκετα......3 συσκευες μου αλλαξαν απο την vodafone και συνεχεια ειχα το ιδιο προβλημμα.......Αν μπεις στο σχετικο θεμα που εχει στο myphone θα δεις οτι προβλημματα βγαζει......

Link to comment
Share on other sites

παιδια η συγκεκριμενη συσκευη που λεει πιο πανω ο φιλος αναβαθμιζετε στην 2.3?

 

Ανεπισημα με custom roms.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια. Μήπως υπάρχει κανένα καλό πρόγραμμα για GPS χάρτες κτλ?? χωρίς χρέωση, όπως το gmobilext garmin για symbian που είναι πολύ βολικό όπως είδα... πρέπει να γίνουν κρακ και τέτοια?? Ευχαριστώ! :-)

 

Ρίξε μια ματιά εδώ. Περί cr@k και συναφή δεν υπάρχει περίπτωση να πάρεις απάντηση γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιου είδους συζητήσεις εδώ.

help!!!που μπορω να το βρω για το x10 mini pro??????:X

οπου και να κοιταξα τιποτα

SEUS

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

θα ηθελα να εγκαταστησω χαρτες μεσα στο x10 mini

πως μπορω;

η πλοηγηση δε με ενδιαφερει τοσο πολυ

το πιο σημαντικο:θελω να μην πρεπει να χρησιμοποιω ιντερνετ καθε φορα που πρεπει να ψαξω σε ενα χαρτη

οποιος μπορει ας με βοηθησει παρακαλω :!: :(

Link to comment
Share on other sites

θα ηθελα να εγκαταστησω χαρτες μεσα στο x10 mini

πως μπορω;

η πλοηγηση δε με ενδιαφερει τοσο πολυ

το πιο σημαντικο:θελω να μην πρεπει να χρησιμοποιω ιντερνετ καθε φορα που πρεπει να ψαξω σε ενα χαρτη

οποιος μπορει ας με βοηθησει παρακαλω :!: :(

 

Υπαρχουν σε πολλα φορουμ προγραμματα πλοηγησης που δεν θελουν ιντερνετ.

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Υπαρχουν σε πολλα φορουμ προγραμματα πλοηγησης που δεν θελουν ιντερνετ.

 

Περισσότερα για αυτά εδώ... http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=271530

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κανείς που να έβαλε τον νέο kernel 08;

το περνάω και μου βγάζει μαύρη οθόνη

Aν δεν έχεις αυτό που αγαπάς, αγάπα αυτό που έχεις.
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κανείς που να έβαλε τον νέο kernel 08;

το περνάω και μου βγάζει μαύρη οθόνη

 

Εγω τον εχω περασει χωρις προβλημα.Κατεβασε τον παλι και προσπαθησε.

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και χρονια πολλα,

 

θελω να παω το x10 mini pro στο service γιατι παρουσιασε κατι η οθονη.Το μονο που το εχω κανει ειναι root, μπορει καποιος να μου πει τα βηματα για να το ξαναγυρισω στην αρχικη κατασταση οπως το ειχα αγορασει?

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και χρονια πολλα,

 

θελω να παω το x10 mini pro στο service γιατι παρουσιασε κατι η οθονη.Το μονο που το εχω κανει ειναι root, μπορει καποιος να μου πει τα βηματα για να το ξαναγυρισω στην αρχικη κατασταση οπως το ειχα αγορασει?

 

συνδεσε το με το pc companion και πατα επιδιορθωση θα σε περασει παλι απο την αρχη το λογισμικο............Χρονια πολλα..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Το καλοκαίρι αγοράσαμε από την Vodafone, εγώ και η αρραβωνιαστικιά μου, το εν λόγω κινητό στην pro έκδοση. Μετά από 3 μήνες!!! άρχισε το πρόβλημα φόρτισης...Πρώτα στην αρραβωνιαστικιά μου και μετά από 1 μήνα και σε εμένα (ήμουνα τυχερός)..Μία φόρτιζε, μία δεν φόρτιζε, το δοκιμάσαμε και με άλλους φορτιστές...ΤΙΠΟΤΑ.

 

Ε οκ λέμε πριν 4 μήνες το πήραμε, έχει εγγύηση...Το πήγαμε στην Vodafone και το έστειλε στο service. Μετά από 1 μήνα απάντησαν πρώτα στην αρραβωνιαστικιά μου και μετά από λίγο καιρό και σε εμένα, ότι είχε χαλάσει η υποδοχή φόρτισης του κινητού η οποία είναι κολλημένη πάνω στην πλακέτα οπότε θέλει όλη η πλακέτα αλλαγή και ότι δεν καλύπτεται από την εγγύηση (την κουκουρίκου) διότι λέει το θεωρούν κακή χρήση... :wacko:

 

Μάλιστα! Τι να εξηγώ, τι να ωρύομαι ότι πως θεωρούν κακή χρήση το να βάζεις τον επίσημο φορτιστή και μία να φορτίζει μία να μην φορτίζει το κινητό έως ότου να μην φορτίζει καθόλου? Τι να εξηγώ ότι από την αρχή ο φορτιστής δεν "κούμπωνε" καλά στην υποδοχή και ότι είναι ΠΡΟΦΑΝΕΣ ότι λόγω κακής κατασκευής της υποδοχής φόρτισης εν τέλει χάλασε...ΤΙΠΟΤΑ! :mad:

 

130 ευρώ θέλουνε για κινητό που το καλοκαίρι έκανε 155 ευρώ και υποτίθεται έχει και εγγύηση...

 

Γελοία πράγματα σε ανταγωνιστικές αγορές...:rocket:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

130 ευρώ θέλουνε για κινητό που το καλοκαίρι έκανε 155 ευρώ και υποτίθεται έχει και εγγύηση...

 

Γελοία πράγματα σε ανταγωνιστικές αγορές...:rocket:

 

Kαι τωρα εχει φτασει 99 ευρω καινουριο!:lol:

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

πηγα να περασω την gin tonic τη περασα κανονικα μετα εκλεισα τ κιν και δν αναβει κ οταν τ βαζω και στ μπριζα ουτε τ λαμπακι αναβει το πρασεινο ... γιατι γινετε αφτο ?

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τη γραφή SMS και να γράφεις ολόκληρες λέξεις. Η πρακτική αυτής της γραφής καταργήθηκε από τη 1η Σεπτεμβρίου 2009 μαζί με τα greeklish. Δες εδώ και την αντίστοιχη ανακοίνωση.

Edited by athanaso77
Link to comment
Share on other sites

Kαι τωρα εχει φτασει 99 ευρω καινουριο!:lol:

 

99 Εχει το mini οχι το mini pro.:)

History:apple iphone 1.alcatel one touch easy,motorola star tac 70,star tac 130,motorola e770m,Tel.Me. T919.panasonic gd90,nokia 3310. 3330.5210.N-Gage,6600,e71,N85. Ericsson 377,T68,W800, Xperia 10 mini.Sony Ericsson "Live with Walkman".UBiQUiO 401 . Qtek 1010,2020i,s100.HTC TANAGER SPV E100,artemis p3300,HTC X7500.touchcruise.DesireHd.SamsungS5510,i900Omnia,I8000 Omnia II.Galaxy Tab.Zte Blade.LG optimus e900. optimus 3D. etc...
Link to comment
Share on other sites

99 Εχει το mini οχι το mini pro.:)

 

99εχει x10 mini

 

πλακα πλακα και εγω στο σερβις το εχω και περιμενω να δω τι θα με πουν....κικιρικου κινητο του ενος χρονου αντοχης ειναι μαλλον..

Link to comment
Share on other sites

πηγα να περασω την gin tonic τη περασα κανονικα μετα εκλεισα τ κιν και δν αναβει κ οταν τ βαζω και στ μπριζα ουτε τ λαμπακι αναβει το πρασεινο ... γιατι γινετε αφτο ?

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τη γραφή SMS και να γράφεις ολόκληρες λέξεις. Η πρακτική αυτής της γραφής καταργήθηκε από τη 1η Σεπτεμβρίου 2009 μαζί με τα greeklish. Δες εδώ και την αντίστοιχη ανακοίνωση.

 

 

συγνώμη που ξανά γράφω ρε παΐδια αλλά λίγο βοήθεια... το κινητό είναι νεκρό δεν ανoiγει δεν ανάβει τ led λαμπάκι δεν μπορώ να τo συνδέσω με τον υπολογιστή για να το κάνω με το SEUS τι να κανό :/

Link to comment
Share on other sites

συγνώμη που ξανά γράφω ρε παΐδια αλλά λίγο βοήθεια... το κινητό είναι νεκρό δεν ανoiγει δεν ανάβει τ led λαμπάκι δεν μπορώ να τo συνδέσω με τον υπολογιστή για να το κάνω με το SEUS τι να κανό :/

 

Δοκίμασες να βγάλεις μπαταρία, να την αφήσεις λίγο εκτός και να ξαναδοκιμάσεις να bootάρεις? Ήταν φορτισμένο όταν πέρασες τη GinTonic?

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...