Jump to content

Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro


maryjay18
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα στους κατόχους του Xperia,

 

ο αδερφός μου σήμερα πήρε ως 2η συσκευή (για 1η έχει το Galaxy S) το Xperia x10 mini και θώλω να του κάνω root για να του περάσω την MiniCM7-2.0.5.

 

Από το faq thread διάβασα ότι υπάρχουν 2 τρόποι για να κάνεις root τη συσκευή. Φυσικά η διαδιακασία ΧΩΡΙΣ flashing είναι ποιο εύκολη. Εσείς ποια από τις δύο μου προτείνετε;

 

Ευχαριστώ.

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Υπάρχει ακόμα πιο εύκολος τρόπος πλέον. Γενικά ότι άλλο χρειαστείς για το κινητό θα το βρεις στους Οδηγούς.

 

Υ.Γ.: Να δω πότε α βρω χρόνο να κάνω update όλο το FAQ....

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει ακόμα πιο εύκολος τρόπος πλέον. Γενικά ότι άλλο χρειαστείς για το κινητό θα το βρεις στους Οδηγούς.

 

Υ.Γ.: Να δω πότε α βρω χρόνο να κάνω update όλο το FAQ....

 

Ευχαριστώ, να 'σαι καλά.

Το απόγευμα θα το δοκιμάσω.

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα..... πηρα τη συσκευη χ10 μινι πριν λιγες μερες και ενω εχει ρυθμισεις wind δεν μπορω να μπω στο ιντερνετ. μπορει να μου πει καποιος ι παιζει.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

 

πολύ βοηθητικό το FAQ αλλά θέλω να ρωτήσω 2 εμπειρικά πραγματάκια

 

- Η μπαταρία μπορεί να προσφέρει 2 μέρες με εντελώς minimal χρήση?

 

- Τα contacts του κινητού κάνουνε sync εύκολα με τα gmail contacts?

 

ευχαριστώ :cool:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

 

πολύ βοηθητικό το FAQ αλλά θέλω να ρωτήσω 2 εμπειρικά πραγματάκια

 

- Η μπαταρία μπορεί να προσφέρει 2 μέρες με εντελώς minimal χρήση?

 

- Τα contacts του κινητού κάνουνε sync εύκολα με τα gmail contacts?

 

ευχαριστώ :cool:

 

ναι και στα δυο..:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά,έχει περάσει κανέις τη συγκεκριμένη rom : [http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1201116&page=36][ROM]MiniCM7 Pro - V6 Final (GingerBread 2.3.5) - Camera 5MPX?Αν ναι πόσο περίπου σας κρατάει η μπαταρία?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά,έχει περάσει κανέις τη συγκεκριμένη rom : [http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1201116&page=36][ROM]MiniCM7 Pro - V6 Final (GingerBread 2.3.5) - Camera 5MPX?Αν ναι πόσο περίπου σας κρατάει η μπαταρία?

 

σκεφτεσαι να την βαλεις?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

σκεφτεσαι να την βαλεις?

 

Την έχω βάλει ήδη αλλά δε μου φαίνεται πως θα την κρατήσω και πολύ γιατί η μπαταρία δε μου κρατάει πάνω απο 15 ώρες.(Και αυτές φυσικά με όλα κλειστά wifi,3g,bluetooth κτλ και με πολύ ελαφριά χρηση μηνυμάτων και κλήσεων)

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα. πως γινεται να συνδεθω στο ιντερνετ με το χ10. εχει περασμενες τις ρυθμισεις wind και ενω συνδεεται κανονικα με wifi αλλιως δεν γινεται. συγνωμη αλλα δεν μπορω να διαβασω και τις 800 σελιδες του θεματος.....
Link to comment
Share on other sites

Την έχω βάλει ήδη αλλά δε μου φαίνεται πως θα την κρατήσω και πολύ γιατί η μπαταρία δε μου κρατάει πάνω απο 15 ώρες.(Και αυτές φυσικά με όλα κλειστά wifi,3g,bluetooth κτλ και με πολύ ελαφριά χρηση μηνυμάτων και κλήσεων)

 

ασχημο αυτο...ελεγα να την βαλω αμεσα..ρε συ ομως δεν εχει αναφερθει κατι τετοιο στα σχολια απο κατω...ισα ισα λενε οτι εχει που καλη αυτονομια και γινεται καλη διαχειρηση της μπαταριας..:confused:

 

καλησπερα. πως γινεται να συνδεθω στο ιντερνετ με το χ10. εχει περασμενες τις ρυθμισεις wind και ενω συνδεεται κανονικα με wifi αλλιως δεν γινεται. συγνωμη αλλα δεν μπορω να διαβασω και τις 800 σελιδες του θεματος.....

 

δες εδω...

http://magic-tips.blogspot.com/2010/03/internet-mms.html

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

 

 

οι ρυθμισεις ειναι περασμενες αλλα δεν μπαινει στο ιντερνετ. εχω και το προγραμμα νον στοπ τις wind και τζαμπα το πληρωνω....η συσκευη δεν μπαινει ιντερνετ....βοηθειστε ρε παιδια...

Link to comment
Share on other sites

ασχημο αυτο...ελεγα να την βαλω αμεσα..ρε συ ομως δεν εχει αναφερθει κατι τετοιο στα σχολια απο κατω...ισα ισα λενε οτι εχει που καλη αυτονομια και γινεται καλη διαχειρηση της μπαταριας..:confused:

 

Μέσω pm μίλησα με ένα παιδί που την έχει περάσει κ αυτός και μου είπε οτι στις περισσότερες gb roms καταναλώνεται γενικά πολύ μπαταρία.Μπορεί γι'αυτό στα σχόλια να συμβαίνει αυτό που λες.Στην τελική μπορεί να φταίει η συσκευή μου,τι να πω?Πάντως γενικά είναι πολύ καλή και σταθερή.Δοκιμασέ τη και βλέπεις αν σου κάνει.Εγώ πάντως χαμήλωσα σχεδόν τελείως τη φωτεινότητα και βλέπουμε....

Edited by zxr
Link to comment
Share on other sites

οι ρυθμισεις ειναι περασμενες αλλα δεν μπαινει στο ιντερνετ. εχω και το προγραμμα νον στοπ τις wind και τζαμπα το πληρωνω....η συσκευη δεν μπαινει ιντερνετ....βοηθειστε ρε παιδια...

 

ενεργοποιησες την κινηση δεδομενων?κατεβασε και το widgetακι APN ΟΝ/OFF ωστε να ενεργοποιεις εσυ ποτε θες να συνδεθει..

 

ασχημο αυτο...ελεγα να την βαλω αμεσα..ρε συ ομως δεν εχει αναφερθει κατι τετοιο στα σχολια απο κατω...ισα ισα λενε οτι εχει που καλη αυτονομια και γινεται καλη διαχειρηση της μπαταριας..:confused:

 

Μέσω pm μίλησα με ένα παιδί που την έχει περάσει κ αυτός και μου είπε οτι στις περισσότερες gb roms καταναλώνεται γενικά πολύ μπαταρία.Μπορεί γι'αυτό στα σχόλια να συμβαίνει αυτό που λες.Στην τελική μπορεί να φταίει η συσκευή μου,τι να πω?Πάντως γενικά είναι πολύ καλή και σταθερή.Δοκιμασέ τη και βλέπεις αν σου κάνει.Εγώ πάντως χαμήλωσα σχεδόν τελείως τη φωτεινότητα και βλέπουμε....

 

κοιτα εγω την φωτεινοτητα στο 0 την εχω (με 2.2) γιατι αυτη ειναι που τρωει ολη την μπαταρια....

σκεφτομαι να την βαλω αλλα εχω χαθει λιγο με τα CW και λοιπα...:(

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ενεργοποιησες την κινηση δεδομενων?κατεβασε και το widgetακι APN ΟΝ/OFF ωστε να ενεργοποιεις εσυ ποτε θες να συνδεθει..

 

 

 

ναι ενεργοποιημενη ειναι....και το APN ΟΝ/OFF το εχω.....δεν ξερω τι συμβενει...ειχα το samsung i5800 πριν και τα ηξερα αυτα....αλλα τωρα εδω μου φαινεται αναποδα ολα....

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια και απο μενα. Εγω αγορασα αυτο το κινητακι τον 2/11 και διστυχως προχθες(επειδη ειναι και μινι) το ΠΑΤΗΣΑ κατα λαθος και εσπασε η lcd .Το τηλ.παιζει αλλα η οθονη γιοκ. Εχει καποιος αναλογη εμπειρια(αλλαγη οθονης κλπ,κοστος που...)ή να προβω σε εκ νεου αγορα????
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια και απο μενα. Εγω αγορασα αυτο το κινητακι τον 2/11 και διστυχως προχθες(επειδη ειναι και μινι) το ΠΑΤΗΣΑ κατα λαθος και εσπασε η lcd .Το τηλ.παιζει αλλα η οθονη γιοκ. Εχει καποιος αναλογη εμπειρια(αλλαγη οθονης κλπ,κοστος που...)ή να προβω σε εκ νεου αγορα????

 

Εμένα μου έπεσε και μου έσπασε η οθόνη τη 2η μέρα! Και βρίζοντας την τύχη μου, γιατί το είχα πληρώσει και 260 €, το πήγα στο σέρβις της sony ericsson και μου το έφτιαξαν (μου άλλαξαν οθόνη)! Χωρίς λεφτά εννοείται... Τώρα, ίσως δεν φαινοταν ότι είχε σπασει, δεν είχε κάποια γρατζουνιά ή ρωγμή... Αν εσένα έχει, δεν ξέρω....

Sony Xperia Z5 Premium
Link to comment
Share on other sites

σε περιπτωση που σβησουμε καποια εφαρμογη π

ου χρειαζεται το κινητο υπαρχει σωτηρια; διορθωνεται κανοντας αναβαθμιση;

 

Ναι. Μη σε ανησυχεί.

 

Sent from my A500 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδιά,

αγόρασα ένα x10 mini σήμερα το οποίο είναι ήδη rooted με rom cyanogen froyo (νομίζω). Θα ήθελα παρακαλώ επειδή πραγματικά με πιέζει ο χρόνος να μου πείτε τον πιο απλό τρόπο να το επαναφέρω στην πιο πρόσφατη επίσημη rom. Δε με βολεύει δυστυχώς η cyano και θα ήθελα το απλό interface της Sony Ericsson.

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων παιδιά :)

:happy:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδιά,

αγόρασα ένα x10 mini σήμερα το οποίο είναι ήδη rooted με rom cyanogen froyo (νομίζω). Θα ήθελα παρακαλώ επειδή πραγματικά με πιέζει ο χρόνος να μου πείτε τον πιο απλό τρόπο να το επαναφέρω στην πιο πρόσφατη επίσημη rom. Δε με βολεύει δυστυχώς η cyano και θα ήθελα το απλό interface της Sony Ericsson.

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων παιδιά :)

 

Sony Ericson Update Service και το βρισκεις στο σαιτ της ερικσον..

υποψην θα χασεις ολα οσα ειναι αποθηκευμενα στο τηλεφωνο..

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ Κωνσταντίνε!

Η τελευταία επίσημη είναι η 2.1 έτσι δεν είναι;

Με τη Froyo που έχεις εσύ (και όποιος άλλος) σου έχει κάνει κάποιο random reboot? Πρώτη μέρα σήμερα και 2 στις 3 κλήσεις έκανε reboot. :/

:happy:
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια και απο μενα. Εγω αγορασα αυτο το κινητακι τον 2/11 και διστυχως προχθες(επειδη ειναι και μινι) το ΠΑΤΗΣΑ κατα λαθος και εσπασε η lcd .Το τηλ.παιζει αλλα η οθονη γιοκ. Εχει καποιος αναλογη εμπειρια(αλλαγη οθονης κλπ,κοστος που...)ή να προβω σε εκ νεου αγορα????

Καλώς ήρθες!

 

Ρώτα σε κανένα Sony Ericsson Service Point αν και φοβάμαι πιο πολύ θα συμφέρει να πάρεις καινούριο παρά να φτιάξεις το υπάρχον!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να μου πει γιατί όταν πάω να αναζητήσω για δικτυα wifi μου λέει πως ''δεν είναι δυνατή η εύρεση δικτύων'', αλλά & πως θα μπορούσα να το ''γιατρέψω'' :sick:..;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων..

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...