Jump to content

Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro


maryjay18
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στο συγκεκριμενο τοπικ δεν πρεπει να διαβασα τις 300 μεσαιες σελιδες..:O

Σε γενικές γραμμές όμως ενημερώθηκα πλήρως!

 

Τα FAQ είδα πολύ αργότερα οτι υπάρχουν!!:lol: Και ναι τα διαβασα και αυτα!!

"Don't let yourself get attached to anything you are not willing to walk out on in 30 seconds flat if you feel the heat around the corner."

"Επιμένω πως ένα καμπαναριό εκκλησίας με αλεξικέραυνο στην κορυφή δείχνει έλλειψη αυτοπεποίθησης"

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Στο συγκεκριμενο τοπικ δεν πρεπει να διαβασα τις 300 μεσαιες σελιδες..:O

Σε γενικές γραμμές όμως ενημερώθηκα πλήρως!

 

Τα FAQ είδα πολύ αργότερα οτι υπάρχουν!!:lol: Και ναι τα διαβασα και αυτα!!

 

καποιο λινκ για το faq?δεν μπορω να μπω στο μαρκετ γιατι δεν μπορω να συνδεσω την συσκευη με το gmail μου.δυστυχως.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

καποιο λινκ για το faq?δεν μπορω να μπω στο μαρκετ γιατι δεν μπορω να συνδεσω την συσκευη με το gmail μου.δυστυχως.

 

Ειμαι απο ταπατολκ οποτε μπες sony ericsson android phones πηγαινε στα επισημασμενα και ριξε μια ματια εκει.X10/X10mini/X10mini pro FAQ λεει..

Αν δεν το βρεις οταν μπω απο το πισι θα το ποσταρω..ή κανα αλλο παιδι το ποσταρει

 

Edit:thanks elvetos

 

Sent from my iPod touch ξαπλα στον καναπε ή στο κρεβατι..

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

καποιο λινκ για το faq?δεν μπορω να μπω στο μαρκετ γιατι δεν μπορω να συνδεσω την συσκευη με το gmail μου.δυστυχως.

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=280944 ;)

"Don't let yourself get attached to anything you are not willing to walk out on in 30 seconds flat if you feel the heat around the corner."

"Επιμένω πως ένα καμπαναριό εκκλησίας με αλεξικέραυνο στην κορυφή δείχνει έλλειψη αυτοπεποίθησης"

Link to comment
Share on other sites

 

σε ευχαριστω .εχεις καμια ιδεα γιατι δεν μπορω να συνδεσω το gmail μου με την συσκευη?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω .εχεις καμια ιδεα γιατι δεν μπορω να συνδεσω το gmail μου με την συσκευη?

 

Φιλε μου δε γνωριζω γιατι δεν ειχα αντιμετωπισει προβλημα οταν εκανα τη συνδεση κινητου-gmail..:wacko:

Εσυ δε μπορεις να συνδεθεις μονο στο gmai η και στα google,market?

 

Με μια προχειρη ματια που εριξα παντως συστηνεται για τετοιο θεματακι απλη επαναφορα των εργοστασιακων ρυθμισεων!

Το μονο που χανεις ειναι οι ρυθμισεις του τηλεφωνου (ωρα/ημερομηνια,σημειωσεις ημερολογιου)και επαφες(αν δεν τις εχεις στην sim), ο,τι αλλο ειναι στην καρτα μνημης(φωτογραφιες,ηχοι,κτλ) δεν χανονται.

"Don't let yourself get attached to anything you are not willing to walk out on in 30 seconds flat if you feel the heat around the corner."

"Επιμένω πως ένα καμπαναριό εκκλησίας με αλεξικέραυνο στην κορυφή δείχνει έλλειψη αυτοπεποίθησης"

Link to comment
Share on other sites

καποιο λινκ για το faq?δεν μπορω να μπω στο μαρκετ γιατι δεν μπορω να συνδεσω την συσκευη με το gmail μου.δυστυχως.

Ορολογία Android

Κατηγοριοποιημένη λίστα εφαρμογών Android

SE X10 / X10 mini / X10 mini pro FAQ

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

 

Με μια προχειρη ματια που εριξα παντως συστηνεται για τετοιο θεματακι απλη επαναφορα των εργοστασιακων ρυθμισεων!

Το μονο που χανεις ειναι οι ρυθμισεις του τηλεφωνου (ωρα/ημερομηνια,σημειωσεις ημερολογιου)και επαφες(αν δεν τις εχεις στην sim), ο,τι αλλο ειναι στην καρτα μνημης(φωτογραφιες,ηχοι,κτλ) δεν χανονται.

 

φιλε με γλυτωσες απο ενα σπασμενο κινητο και εναν απιστευτο εκνευρισμο. αυτο ητανε. μια απλα επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισςων ηθελε. σε ευχαριστω πολυ. ξεμπλοκαρε το κινητο επιτελους

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

φιλε με γλυτωσες απο ενα σπασμενο κινητο και εναν απιστευτο εκνευρισμο. αυτο ητανε. μια απλα επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισςων ηθελε. σε ευχαριστω πολυ. ξεμπλοκαρε το κινητο επιτελους

 

Μη το ξαναπεις,τιποτα δεν εκανα,ενα απλο google-search!

Χαιρομαι που επανηλθε! :D

"Don't let yourself get attached to anything you are not willing to walk out on in 30 seconds flat if you feel the heat around the corner."

"Επιμένω πως ένα καμπαναριό εκκλησίας με αλεξικέραυνο στην κορυφή δείχνει έλλειψη αυτοπεποίθησης"

Link to comment
Share on other sites

Πρόβλημα... προσπαθώ να βάλω το XRecovery

 

xRecovery : Manual Installation

- Phone must be rooted

- Download and install Titanium Backup. Run it and press Problems to install busybox or you can install standalone busybox in market !

- Download attached file and unpack the recovery package in to sdcard

- Use Root Explorer to remount /system rw

- Copy the content of the package (3 files) into /system/bin folder

- Chmod 777 for 3 files copied !

 

Κολλάω στο 3, όταν συνδέω το x10 pro μου με το PC, πατάω στην επιλογη Συνδεστε το τηλ σας, ανοιγει το Phone Card αλλά μέσα δεν έχω κανέναν φάκελο system. Γιατί έτσι. Το έκανα Root (Με το SuperOneClick όπως μου έλεγε), έκανα εγκατάσταση το πρόγραμα Busybox. Η μήπως κάνω κάτι λάθος??

Nokia N95

Sony Ericsson C905

Samsung SGH-i900 OMNIA

Sony Ericsson W995

Link to comment
Share on other sites

Πρόβλημα... προσπαθώ να βάλω το XRecovery

 

xRecovery : Manual Installation

- Phone must be rooted

- Download and install Titanium Backup. Run it and press Problems to install busybox or you can install standalone busybox in market !

- Download attached file and unpack the recovery package in to sdcard

- Use Root Explorer to remount /system rw

- Copy the content of the package (3 files) into /system/bin folder

- Chmod 777 for 3 files copied !

 

Κολλάω στο 3, όταν συνδέω το x10 pro μου με το PC, πατάω στην επιλογη Συνδεστε το τηλ σας, ανοιγει το Phone Card αλλά μέσα δεν έχω κανέναν φάκελο system. Γιατί έτσι. Το έκανα Root (Με το SuperOneClick όπως μου έλεγε), έκανα εγκατάσταση το πρόγραμα Busybox. Η μήπως κάνω κάτι λάθος??

 

Για δές εδώ..εγώ τουλάχιστον με αυτό τον οδηγό δεν είχα πρόβλημα..!!

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=294476

Τους φακέλους /system κτλ θα τους δεις απο το τηλεφωνο σου με τον Root Explorer..

"Don't let yourself get attached to anything you are not willing to walk out on in 30 seconds flat if you feel the heat around the corner."

"Επιμένω πως ένα καμπαναριό εκκλησίας με αλεξικέραυνο στην κορυφή δείχνει έλλειψη αυτοπεποίθησης"

Link to comment
Share on other sites

Για δές εδώ..εγώ τουλάχιστον με αυτό τον οδηγό δεν είχα πρόβλημα..!!

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=294476

Τους φακέλους /system κτλ θα τους δεις απο το τηλεφωνο σου με τον Root Explorer..

 

Ωραίο το guide! Το έκανα και δούλεψε μια χαρά!

Αφου τα έκανα όλα αυτά, προχωράω στην εγκατάσταση Android 2.2 Froyo? Το θέμα είναι οτι δεν έκανα wipe το κινητο (SEUS Update) πριν τα κάνω όλα αυτά. Θα αντιμετωπίσω κανένα πρόβλημα? Θα κολλάει μετα το 2.2?

Edited by sporoz

Nokia N95

Sony Ericsson C905

Samsung SGH-i900 OMNIA

Sony Ericsson W995

Link to comment
Share on other sites

Ωραίο το guide! Το έκανα και δούλεψε μια χαρά!

Αφου τα έκανα όλα αυτά, προχωράω στην εγκατάσταση Android 2.2 Froyo? Το θέμα είναι οτι δεν έκανα wipe το κινητο (SEUS Update) πριν τα κάνω όλα αυτά. Θα αντιμετωπίσω κανένα πρόβλημα? Θα κολλάει μετα το 2.2?

 

Αν δεν έχεις το τελευταίο update, δεν γίνεται να κάνεισ εγκατάσταση της 2.2

 

Στις προϋποθέσεις έχει και τα εξής:

 

Latest 2.1.1.A.0.6 SE firmware / Baseband: M76XX-TSNCJOLYM-53404015 due to kernel dependencies.

 

Πας Ρυθμίσεις - Σχετικά με το τηλέφωνο και βλέπεις αν η έκδοση βασικού φάσματος και η έκδοση συμβαδίζουν με τα παραπάνω. Αν όχι κάνεις το update και μετά ξαναπερνάς το xrecovery.

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν έχεις το τελευταίο update, δεν γίνεται να κάνεισ εγκατάσταση της 2.2

 

Στις προϋποθέσεις έχει και τα εξής:

 

 

 

Πας Ρυθμίσεις - Σχετικά με το τηλέφωνο και βλέπεις αν η έκδοση βασικού φάσματος και η έκδοση συμβαδίζουν με τα παραπάνω. Αν όχι κάνεις το update και μετά ξαναπερνάς το xrecovery.

 

Επιτέλους! Τα κατάφερα! Τρέχω την 2.2.1 Froyo

Για το app2sd τι ακριβώς κάνω? Ο οδηγός αυτός http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=287671 απ' ότι κατάλαβα δεν είναι για μένα, εφόσον δεν έχω την 2.1 έτσι??

Edited by sporoz

Nokia N95

Sony Ericsson C905

Samsung SGH-i900 OMNIA

Sony Ericsson W995

Link to comment
Share on other sites

και πανω που ελεγα οτι δε θα το ξαναπειραξω... αρχισε να ψιλοσερνεται (χρηση open home 6)... και εβαλα την ΜiniCM6 1.0.1...και το μινι γινεται μεγα...!!!!!! αλλες ταχυτητες... αυτο απο μονο του λεει πολλα... αλλα και to interface πολυ πιο ομορφο... αν και στεναχωρηθηκα με το timescape... δε βρισκω πουθενα .apk που να δουλευει... ξερει κανεις κατι?
x10 mini . rooted . xrecovery . froyo2.2 ... kai to mini ginetai mega....!!!!!!! thanks guys...:D
Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους! Τα κατάφερα! Τρέχω την 2.2.1 Froyo

Για το app2sd τι ακριβώς κάνω? Ο οδηγός αυτός http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=287671 απ' ότι κατάλαβα δεν είναι για μένα, εφόσον δεν έχω την 2.1 έτσι??

 

Καλως ορισες στην φρογιο!

Ενα απο τα καλα της ρομ αυτης ειναι οτι πλεον οι εφαρμογες σου πανε απευθειας στην καρτα..ειναι σαν ναχεις δηλαδη ηδη το app2sd..:)

 

 

Sent from my iPod touch ξαπλα στον καναπε ή στο κρεβατι..

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

μπορει να μου πει καποιος πως μπαινω στο μενου του ρουτερ?θελω να βαλω την mac adress για να συνδεομαι ασυρματα

 

Ανοιξε εναν browser π.χ Chrome,I.Exlporer κτλ και στη γραμμη των διευθυνσεων πληκτρολογησε "192.168.1.1"

 

Αν παλι δε μπαινεις κλεισε το ρουτερ,στο πισω μερος εχει ενα κουμπακι,κρατα το πατημενο για καποια δευτερολεπτα (15")

και ανοιξε το παλι.Θα εχει γυρισει στις εργοστασιακες ρυθμισεις.Κανε οτι και απο πανω,βαλε password κ οτι ζηταει κ πιθανοτατα

θα εισαι κομπλε..;)

"Don't let yourself get attached to anything you are not willing to walk out on in 30 seconds flat if you feel the heat around the corner."

"Επιμένω πως ένα καμπαναριό εκκλησίας με αλεξικέραυνο στην κορυφή δείχνει έλλειψη αυτοπεποίθησης"

Link to comment
Share on other sites

Ανοιξε εναν browser π.χ Chrome,I.Exlporer κτλ και στη γραμμη των διευθυνσεων πληκτρολογησε "192.168.1.1"

 

Αν παλι δε μπαινεις κλεισε το ρουτερ,στο πισω μερος εχει ενα κουμπακι,κρατα το πατημενο για καποια δευτερολεπτα (15")

και ανοιξε το παλι.Θα εχει γυρισει στις εργοστασιακες ρυθμισεις.Κανε οτι και απο πανω,βαλε password κ οτι ζηταει κ πιθανοτατα

θα εισαι κομπλε..;)

 

Στο δικο μου ρουτερ που βαζω διευθυνσεις απο .1.1 μεχρι .1.254 , μπαινοντας στο 192.168.1.254 βγαινουν οι ρυθμισεις του!Μηπως εννοουσες αυτο και το μπερδεψες με το 192.168.2.1 ?

Link to comment
Share on other sites

συνδεομαι με ολα τα ασυρματα δικτυα εκτος απ'το δικο μου

 

βλεπει το ρουτερ,λεει "σημα εξαιρετικο",αλλα οταν παταω συνδεση λεει αμεσως "αποσυνδεθηκε"

 

εβαλα και τη mac adress στο ρουτερ οπως λεει στο faq αλλα παλι τιποτα

 

μπορει να βοηθησει καποιος?

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σε όλους, να κάνω μια ερώτηση.

έκανα πριν 3 μέρες αναβάθμυση σε 2.1 και από τότε η μπαταρία μου κρατά μόνο μία μέρα.

υπάρχει κανένας άλλος με το ίδιο πρόβλημα....

Link to comment
Share on other sites

Πάω από το https://market.android.com να κατεβάσω εφαρμογές στο κινητό και μου βγάζει αυτό όταν πάω να το επιλέξω:

 

Το φίλτρο αξιολόγησης περιεχομένου της συσκευής σας δεν είναι συμβατό με αυτό το στοιχείο .

 

τί παίζει;;

- - - -

Link to comment
Share on other sites

Πάω από το https://market.android.com να κατεβάσω εφαρμογές στο κινητό και μου βγάζει αυτό όταν πάω να το επιλέξω:

 

 

 

τί παίζει;;

 

Πατα το "μενού" και μετά "ρυθμίσεις" και εκεί που λέει "φιλτραρίσμα περιεχομένου" επέλεξε "εμφάνιση όλων των εφαρμογών" και πατα οκ..

SE x10 mini pro 2.3.4 SonyBread v.4

 

ln -s /me /myphone/users/yperion

Link to comment
Share on other sites

Πατα το "μενού" και μετά "ρυθμίσεις" και εκεί που λέει "φιλτραρίσμα περιεχομένου" επέλεξε "εμφάνιση όλων των εφαρμογών" και πατα οκ..

 

τοέχω έτσι!

 

αν και όλες οι εφαρμογές κάτι έλειπε.. είναι εντάξει τώρα.Ευχαριστώ.

Edited by xtrmsnpr

- - - -

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...