Jump to content

Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro


maryjay18
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι με την εφαρμογή Save MMS

(Κατηγοριοποιημένη λίστα εφαρμογών Android)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Άλλο πάλι και τούτο..:blink:

 

Κατ'αρχήν έχω το Χ10 mini (2.1 rooted μέχρι πριν κανένα δίωρο) κι ενώ είχα αφαιρέσει μπόλικες εργοστασιακές εφαρμογές όπως "Altitude", "Wisepilot", "Edge", "Peggle", "Roller Coaster" κλπ κλπ, έβλεπα την διαθέσιμη μνήμη της συσκευής που ήταν γύρω στα 60κάτι ΜΒ συμπεριλαμβάνοντας βέβαια και τις εφαρμογές που είχα κατεβάσει απ'το market.

 

Προ διώρου λοιπόν την πάτησα κι εγώ (είδα ότι δεν είμαι ο μόνος..!:yahoo: ) κι έκανα το πρώτο update της 2.1. Aντίθετα απ'το update της 1.6 σε 2.1, στο πρώτο update της 2.1 που έκανα σήμερα οι εφαρμογές που είχα κατεβάσει απ'το market δεν χρειάστηκε να επανεγκατεστηθούν, ενώ -όπως ήταν αναμενόμενο- μαζί μ'αυτές επανήλθαν και τα "Peggle", "Edge" κλπ κλπ.

 

Κοιτώντας ξανά στην διαθέσιμη μνήμη της συσκευής για να δω τον χώρο που μου έχει απομείνει διαπίστωσα ότι τώρα η συσκευή γράφει "Διαθέσιμος χώρος 91,71ΜΒ":blink:

Υπέθεσα ότι οι εφαρμογές του market δεν επανεγκαταστάθηκαν ακόμα κι αν έβλεπα τα εικονίδιά τους στο μενού του τηλεφώνου κι όμως όλες ανοίγουν κανονικά μετά το update.. τι έγινε ρε παιδιά; Μαζί με το update μας κάνανε δώρο και μνήμη;

 

:p

Link to comment
Share on other sites

Εγω παλι μετα την αναβαθμιση του μαρκετ δεν εχω καταφερει να κατεβασω καμια εφαρμογη!! Απλα δεν κατεβαινει τιποτα!! Το εχει παθει κανενας αλλος αυτο?

Panasonic g500, Siemens C10, Siemens C25, Ericsson t10s, Ericsson τ28s, Nokia 5110, Nokia 5210, Nokia 7110, Nokia 8210,Nokia 5100, Sharp gx20s, Nokia 6681, Nokia 5800, Nokia 6700,  3gs, Xperia x10 mini pro, Htc desire HD, Nexus s, Gs2, nexus7, Galaxy note 2, Nexus 4 ,Ipad air,  5s,  6, iPad Air2, 6s, 7, Mi Mix 2s, Mi 9 T Pro, 13 pro max  13pro, 15pro

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια Χρόνια πολλά...Έχω μια απορία με τη μπαταρία του Xperia mini x10. To Πήρα πριν μια εβδομάδα και η μπαταρία του μου κρατάει το πολύ 2 μέρες με κανονική εώς αρκετή χρήση όμως όταν το βγάζω απο το φορτιστή σε μια ώρα μέσα μου δείχνει οτι έχει πέσει η μπαταρία κατά μια γραμμή και προβληματίζομαι...Είναι λογικό να κατεβαίνει τόσο γρήγορα? Πόσο περίπου πρέπει να κρατάει η μπαταρία του? Ευχαριστώ εκ των προτέρων...
Οι ευφυείς άνθρωποι λύνουν τα προβλήματα ... οι ιδιοφυϊες τα προλαμβάνουν ... !!!
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια Χρόνια πολλά...Έχω μια απορία με τη μπαταρία του Xperia mini x10. To Πήρα πριν μια εβδομάδα και η μπαταρία του μου κρατάει το πολύ 2 μέρες με κανονική εώς αρκετή χρήση όμως όταν το βγάζω απο το φορτιστή σε μια ώρα μέσα μου δείχνει οτι έχει πέσει η μπαταρία κατά μια γραμμή και προβληματίζομαι...Είναι λογικό να κατεβαίνει τόσο γρήγορα? Πόσο περίπου πρέπει να κρατάει η μπαταρία του? Ευχαριστώ εκ των προτέρων...

 

2 Mερες με κανονικη χρηση ειναι καλα!!! Μετα απο καθε φορτιση κανε και ενα restart στο κινητο!! (εχει αποδειχθει οτι κανει καλο στην καταναλωση καθως σκοτωνει καποιες εφαρμογες)

Panasonic g500, Siemens C10, Siemens C25, Ericsson t10s, Ericsson τ28s, Nokia 5110, Nokia 5210, Nokia 7110, Nokia 8210,Nokia 5100, Sharp gx20s, Nokia 6681, Nokia 5800, Nokia 6700,  3gs, Xperia x10 mini pro, Htc desire HD, Nexus s, Gs2, nexus7, Galaxy note 2, Nexus 4 ,Ipad air,  5s,  6, iPad Air2, 6s, 7, Mi Mix 2s, Mi 9 T Pro, 13 pro max  13pro, 15pro

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη ρε παιδιά,

Για ποιό update στο 2.1 μιλάτε κ για ποιό στο market;

Δεν έχω πάρει χαμπάρι.

Δώστε ένα info κ τι προτείνετε να κάνουμε :confused:

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη ρε παιδιά,

Για ποιό update στο 2.1 μιλάτε κ για ποιό στο market;

Δεν έχω πάρει χαμπάρι.

Δώστε ένα info κ τι προτείνετε να κάνουμε :confused:

 

:confused: πες μου οτι δεν εχεις παρει χαμπαρι οτι εχει γινει αναβαθμιση σε 2.1 απο 1.6!

πρεπει να λειπεις τλχ 2 μηνες απο το φορουμ!:lol:

οσο για το μαρκετ,δεν αλλαξε τπτ..μονο το interface

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

:confused: πες μου οτι δεν εχεις παρει χαμπαρι οτι εχει γινει αναβαθμιση σε 2.1 απο 1.6!

πρεπει να λειπεις τλχ 2 μηνες απο το φορουμ!:lol:

οσο για το μαρκετ,δεν αλλαξε τπτ..μονο το interface

 

Όχι. Όλα καλά. Κάποιος ανέφερε για update πάνω στην 2.1 κ μπλέχτηκα.

Το διαφορετικό interface, του market το έχω προσέξει.

Link to comment
Share on other sites

Όχι. Όλα καλά. Κάποιος ανέφερε για update πάνω στην 2.1 κ μπλέχτηκα.

Το διαφορετικό interface, του market το έχω προσέξει.

 

λεω και γω..γιατι εισαι ενεργος χρηστης και μου φανηκε παραξενο...

η αληθεια ειναι οτι εκτος απο το ιντερφεις μου φαινεται και πιο σταθερο το μαρκετ..καμια φορα σκαλωνε..

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

λεω και γω..γιατι εισαι ενεργος χρηστης και μου φανηκε παραξενο...

η αληθεια ειναι οτι εκτος απο το ιντερφεις μου φαινεται και πιο σταθερο το μαρκετ..καμια φορα σκαλωνε..

 

Χαχαχαχαχα Άρε makis206 δε καταλαβαίνω τι εννοείς! :p (post #6854)

Edited by noisex
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και πάλι και χρόνια πολλά..δεν μου απαντήθηκε το προηγούμενο ποστ περι των χαρακτήρων για sms που μετά από 70 σε χρεώνει διπλό..Τεσπα αυτό που θέλω να ρωτήσω τώρα αφορά πάλι μνμτα.. Στέλνω ΕΥ στο 1256 για cosmote είναι αυτό κ μ βγάζει συνέχεια υπηρεσία δεν βρέθηκε!!!!!Ενώ από άλλο κιν πάει κανονικά κ μ ρχεται απάντηση από cosmote.. any ideas κανείς τι φταίει??? (Επίσης η απάντηση η υπηρ. δε βρέθηκε έρχεται από νούμερο 125..ενώ στέλνω κανονικά 1256.. )

 

:!:Επισήμανση από την Ο.Δ.:!:: Η χρήση γραφής τρόπου SMS δεν είναι αποδεκτή από 01/09/09

Edited by zxr
Link to comment
Share on other sites

Χαχαχαχαχα Άρε makis206 δε καταλαβαίνω τι εννοείς! :p (post #6854)

 

καλά τα λέει και καλά τα κατάλαβες την πρώτη φορά: κυκλοφόρησε update της 2.1 που έχουμε βάλει όλοι, αλλά δεν έχει βρεθεί ακόμα τρόπος για ρουτ στο updated 2.1.

 

Αν δεις και στο thread για τις οδηγίες ρουτ, την έχουν πατήσει 2-3 ακόμα παιδιά...

Link to comment
Share on other sites

καλά τα λέει και καλά τα κατάλαβες την πρώτη φορά: κυκλοφόρησε update της 2.1 που έχουμε βάλει όλοι, αλλά δεν έχει βρεθεί ακόμα τρόπος για ρουτ στο updated 2.1.

 

Αν δεις και στο thread για τις οδηγίες ρουτ, την έχουν πατήσει 2-3 ακόμα παιδιά...

 

πως λεγεται αυτο το update?βασικα το thread ποιο ειναι?:O

εντιτ:το βρηκα.απλα νομιζα ηταν καινουριο 8ρεντ και οχι στο ηδη υπαρχον.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Χαχαχαχαχα Άρε makis206 δε καταλαβαίνω τι εννοείς! :p (post #6854)

καλά τα λέει και καλά τα κατάλαβες την πρώτη φορά: κυκλοφόρησε update της 2.1 που έχουμε βάλει όλοι, αλλά δεν έχει βρεθεί ακόμα τρόπος για ρουτ στο updated 2.1.

 

Αυτό ακριβώς!

 

- Στην έκδοση 1.6 έκανα update με την 2.1 (την οποία είχα κάνει και root)

- Για την 2.1 έδωσαν προ ολίγων ημερών μια νέα ενημέρωση ("2.1-update1") την οποία κατεβάζοντάς την σήμερα το πρωί το root πήγε περίπατο..:D

 

...και ξαφνικά η συσκευή μου απέκτησε μνήμη!!:shock: :rotfl:

Link to comment
Share on other sites

 

...και ξαφνικά η συσκευή μου απέκτησε μνήμη!!:shock: :rotfl:

 

Χριστουγεννιάτικο θαύμα!!! Μπας και καταργήσανε τίποτα manual και βοήθειες? Μήπως όταν αφαίρεσες ότι αφαίρεσες δεν έκανε το κόλπο με το σβήσιμο της Dalvik cache?

 

Είχες αφαιρέσει τα 360? Αν ναι επανήλθαν?

Link to comment
Share on other sites

Χριστουγεννιάτικο θαύμα!!! Μπας και καταργήσανε τίποτα manual και βοήθειες? Μήπως όταν αφαίρεσες ότι αφαίρεσες δεν έκανε το κόλπο με το σβήσιμο της Dalvik cache?

Είχες αφαιρέσει τα 360? Αν ναι επανήλθαν?

 

Βασικά αυτά τα manual και οι βοήθειες επανήλθαν με την 2.1-update1 ενώ τις είχα διαγράψει στην 2.1 rooted. Aυτό με το "Dalvik cache" δεν ξέρω καν τι είναι, ούτε αν τό'κανα βέβαια..!:p

Link to comment
Share on other sites

Έτσι μπράβο! Τώρα τα βάλαμε σε τάξη ;)

Εγώ το rootaρισα κ το "καθάρισα" παραμονές Χριστουγέννων.

Το update to "τραβήξατε" με το companion να υποθέσω;

Απ ότι κατάλαβα "πατάμε pause" κ περιμένουμε :cry:

Link to comment
Share on other sites

αγορασα το συγκεκριμενο κινητο και θελω να ρωτησω τα εξης:

Η μπαταρια στο δικο σας κινητο ποση ωρα κραταει;

Υπαρχει ζελατινα για αυτο το μοντελο;

η ζελατινα που ειχε πανω στην οθονη απο μαμα ειναι για να την βγαλεις!

δεν εχω συναντησει ποτε ξανα κατι τετοιο :P

καμια σχεση με τα γνωστα screen protector που εχουν τα lg..και βγαζουν ξεχωριστα ζελατινες για αλλαγη!

 

υπαρχει κατι τετοιο για x10 mini...γενικα πως προστατευεται την συσκευη σας;

καποια θηκη;

 

υγ: μηπως ηταν καλυτερα το προ;

μονο το πληκτρολογιο αλλαζει;

Edited by Asdf_7
P30 AURORA
Link to comment
Share on other sites

Παιδια οταν συνδεω το χ10μινι με τον Η/Υ μου δειχνει το pc companio οτι υπαρχουν νεες ενημερωσεις .. Παταω να γινει η ενημερωση και εκει που αναφερει γινεται ληψη, ξαφνικα μου βγαζει error..Μπορει να με βοηθησει κανεις ? Ευχαριστω .. Α και το κινητο μου φοραει την 2.1
:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

αγορασα το συγκεκριμενο κινητο και θελω να ρωτησω τα εξης:

Η μπαταρια στο δικο σας κινητο ποση ωρα κραταει;

Υπαρχει ζελατινα για αυτο το μοντελο;

η ζελατινα που ειχε πανω στην οθονη απο μαμα ειναι για να την βγαλεις!

δεν εχω συναντησει ποτε ξανα κατι τετοιο :P

καμια σχεση με τα γνωστα screen protector που εχουν τα lg..και βγαζουν ξεχωριστα ζελατινες για αλλαγη!

 

υπαρχει κατι τετοιο για x10 mini...γενικα πως προστατευεται την συσκευη σας;

καποια θηκη;

 

υγ: μηπως ηταν καλυτερα το προ;

μονο το πληκτρολογιο αλλαζει;

2 μερες με μετρια χρηση

Ζελατινες υπαρχουν πολλες. Οπως και θηκες. Περισσοτερα απο τους ειδημονες!

Ναι, η μανισια ειναι για να βγαινει

Εγω...δεν την προστατευω...ηδη το εχω 4 μηνες...δεν εχει τιποτα...και σε 8 μηνες θα το αλλαξω σιγουρα....α, και καπου ειχα δει (στο ebay νομιζω) την οθονη στα 35 ευρα...οποτε...

 

το ατου του προ ειναι η αποσπομενη μπαταρια. εχω ηδη 3 ενιακοσαρες και περιμενω μια 1500+ να με ερθει...:D

 

 

 

Παιδια οταν συνδεω το χ10μινι με τον Η/Υ μου δειχνει το pc companio οτι υπαρχουν νεες ενημερωσεις .. Παταω να γινει η ενημερωση και εκει που αναφερει γινεται ληψη, ξαφνικα μου βγαζει error..Μπορει να με βοηθησει κανεις ? Ευχαριστω .. Α και το κινητο μου φοραει την 2.1

 

Περιεργο. Δοκιμασε και με SEUS. Αν και θα ελεγα να το αφησεις ετσι γιατι αν κανει αναβαθμιση δεν θα μπορεις να το ρουταρεις (ακομα). Εκτος και αν δεν σε ενδιαφερει το root.

SE X10 Mini Pro 2.2 froyo CM6-v3.2.1

HTC Desire Z

Samsung Galaxy Mini

Link to comment
Share on other sites

αγορασα το συγκεκριμενο κινητο και θελω να ρωτησω τα εξης:

Η μπαταρια στο δικο σας κινητο ποση ωρα κραταει;

Υπαρχει ζελατινα για αυτο το μοντελο;

η ζελατινα που ειχε πανω στην οθονη απο μαμα ειναι για να την βγαλεις!

δεν εχω συναντησει ποτε ξανα κατι τετοιο :P

καμια σχεση με τα γνωστα screen protector που εχουν τα lg..και βγαζουν ξεχωριστα ζελατινες για αλλαγη!

 

υπαρχει κατι τετοιο για x10 mini...γενικα πως προστατευεται την συσκευη σας;

καποια θηκη;

 

υγ: μηπως ηταν καλυτερα το προ;

μονο το πληκτρολογιο αλλαζει;

Μπαταρία κρατάει περίπου 2 μέρες. Tips για να μεγαλώσεις τη διάρκειά της εδώ.

 

Μπορείς να προμηθευτείς screen protectors από την αγορά. Μερικές σελίδες πιο πίσω αναφέρεται κάτι αν δεν με απατά η μνήμη μου.

Για θήκες μπορείς να δεις κι εδώ

 

EDIT: Με πρόλαβες Diamandis

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...