Jump to content

Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro


maryjay18
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πατάς το αριστερό πλήκτρο της συσκευής, από το μενού που θα σου βγάλει "Διάταξη εικονιδίων".

 

Απο εκεί απλά πατάς το "X" πάνω σε κάθε εικονίδιο και κάνεις απεγκατάσταση της εφαρμογής που θέλεις. (εννοείται πως δεν ισχύει για εφαρμογές συστήματος παρά μόνο για τις μετέπειτα εγκατεστημένες)

 

Οκ, thanks ...ειναι οκ:)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Διάβασα λίγες σελίδες ποιο πριν ότι τα κινιτα που είναι localized στην Ελλάδα αργούν να πάρουν τις ενημερώσεις αλλά πώς γίνεται η vodafone να έχει δώσει καινουργια έκδοση και το δίκο μου που είναι unbranded να μου λέει ότι διαθέτω την καινουργια? Ποιος θα βγαλει την καινουργια έκδοση για τα unbranded κινητά?
duckriders.5u.com :superman:
Link to comment
Share on other sites

μπραβο φιλε μου σ ευχαριστω πολυ :yahoo:, λοιπον μπορεις να μου πεις πως εβαλες στην δευτερη οθονη τον καιρο-αυτο που ενεργοποιει wifi κλπ κλπ και οτι αλλο εχεις ?????? :thanks:

edit1 πως εβαλες φιλε μου το apple εκει στην μεση?????????????

Τα γραφω στο αρχικο ποστ αυτα!:

 

-Προσθετεις μια ακομα οθονη (αριστερο κουμπι κινητου και edit)

-Προσθετεις τα γραφικα στοιχεια (παρατεταμενο πατημα, Γραφικα στοιχεια). Αν θες σαν τα δικα μου τα κανεις ολα 4χ1 οταν σε οταν σε ρωταει)

Το πρωτο ειναι το ελεγχος ισχυος, το δευτερο ειναι το droidstats 3χ1 (απο το μαρκετ), το τριτο ειναι του tapatalk και το τεταρτο ειναι το Weather Forecast (απο το μαρκετ)

 

εχω βαλει και το ΑDW MacOS theme απο το μαρκετ απο το οποιο χρησιμοποιω μονο τα εικονιδια

 

 

Και επίσης κάτι για το Διαμαντή.. Καλά ρε συ, πήγες και έβαλες το μήλο στο android?? έλεος :p

:lol::lol::lol:

Αφου σκεφτομουν σαν background να βαλω την προταση: "Οταν μεγαλωσω θα γινω Iphone!"

SE X10 Mini Pro 2.2 froyo CM6-v3.2.1

HTC Desire Z

Samsung Galaxy Mini

Link to comment
Share on other sites

Διάβασα λίγες σελίδες ποιο πριν ότι τα κινιτα που είναι localized στην Ελλάδα αργούν να πάρουν τις ενημερώσεις αλλά πώς γίνεται η vodafone να έχει δώσει καινουργια έκδοση και το δίκο μου που είναι unbranded να μου λέει ότι διαθέτω την καινουργια? Ποιος θα βγαλει την καινουργια έκδοση για τα unbranded κινητά?

 

Της Vodafone δεν έχει greek localization. Δες λίγο τα διαθέσιμα Vodafone Branded λογισμικά:

E10i 1.2.A.1.174 0001 VODAFONE CZ/BLACK VFE-1-8

E10i 1.2.A.1.174 0001 VODAFONE CZ/GOLD VFE-1-8

E10i 1.2.A.1.174 0001 VODAFONE DE/BLACK VFE-1-8

E10i 1.2.A.1.174 0001 VODAFONE ES/BLACK VFE-1-8

E10i 1.2.A.1.174 0001 VODAFONE ES/PEARL WHITE VFE-1-8

E10i 1.2.A.1.174 0001 VODAFONE HU/BLACK VFE-1-8

E10i 1.2.A.1.174 0001 VODAFONE IT/BLACK VFE-1-8

E10i 1.2.A.1.174 0001 VODAFONE NL/BLACK VFE-1-8

E10i 1.2.A.1.174 0001 VODAFONE UK/BLACK VFE-1-8

 

Και τσέκαρε και από wind που θεωρητικά ήταν unbranded:

 

E10i 1.1.A.0.8 0001 WIND GR/BLACK WORLD-1-8

 

Καραbranded εν τέλει.

 

Νομίζω είναι ολοφάνερο εαν έχεις wind X10 mini.

 

Αν όχι και είσαι unbranded το πιο πρόσφατο είναι το 1.2.A.1.174

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Πιστεύεις οτι αξίζει να σκάσεις 10€ για ένα flash?

 

Εγώ έκανα πριν καιρό debrand σε wind X10 mini, αλλά πριν γίνει το update του SEUS που πλέον δεν επιτρέπει debrand με τον κλασικό τρόπο (τουλάχιστον χωρίς ζόρι).

 

Παίζει να μπορεί να γίνει debrand με την μέθοδο για Mini Pro, αρκεί να βρεθεί build.prop από Χ10 μινι UK Generic

Και τι να κάνω..Ξέρεις αλλιώς πότε θα πάρω την 2.1 έτσι όπως το πάει η Wind??Το 2012:cry::X:X:cry:

Link to comment
Share on other sites

Και τι να κάνω..Ξέρεις αλλιώς πότε θα πάρω την 2.1 έτσι όπως το πάει η Wind??Το 2012:cry::X:X:cry:

 

Μπορώ να ανεβάσω το δικό μου build.prop (UK Generic 1.2.A.1.174)

 

Παίρνεις το ρίσκο να δοκιμάσεις να το κάνεις?

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

 

-Προσθετεις μια ακομα οθονη (αριστερο κουμπι κινητου και edit)

-Προσθετεις τα γραφικα στοιχεια (παρατεταμενο πατημα, Γραφικα στοιχεια). Αν θες σαν τα δικα μου τα κανεις ολα 4χ1 οταν σε οταν σε ρωταει)

Το πρωτο ειναι το ελεγχος ισχυος, το δευτερο ειναι το droidstats 3χ1 (απο το μαρκετ), το τριτο ειναι του tapatalk και το τεταρτο ειναι το Weather Forecast (απο το μαρκετ)

 

ωραιος ο diamandis, κατι τελευταιο φιλε μου και ειμαι οκ, εβαλα το weather foracast και στην οθονη μου βγαζει μονο τον καιρο της σημερινης ημερας ενω απ οτι ειδα στο δικο σου εχει για 4 μερες περιπου, πως να το κανω και εγω?? :dance:

 

edit κατεβασα και το adwtheme το οποιο δεν μπορω να το βρω, που το εκανε εγκατασταση?????

Edited by dimtz
Link to comment
Share on other sites

Της Vodafone δεν έχει greek localization. Δες λίγο τα διαθέσιμα Vodafone Branded λογισμικά:

E10i 1.2.A.1.174 0001 VODAFONE CZ/BLACK VFE-1-8

E10i 1.2.A.1.174 0001 VODAFONE CZ/GOLD VFE-1-8

E10i 1.2.A.1.174 0001 VODAFONE DE/BLACK VFE-1-8

E10i 1.2.A.1.174 0001 VODAFONE ES/BLACK VFE-1-8

E10i 1.2.A.1.174 0001 VODAFONE ES/PEARL WHITE VFE-1-8

E10i 1.2.A.1.174 0001 VODAFONE HU/BLACK VFE-1-8

E10i 1.2.A.1.174 0001 VODAFONE IT/BLACK VFE-1-8

E10i 1.2.A.1.174 0001 VODAFONE NL/BLACK VFE-1-8

E10i 1.2.A.1.174 0001 VODAFONE UK/BLACK VFE-1-8

 

Και τσέκαρε και από wind που θεωρητικά ήταν unbranded:

 

E10i 1.1.A.0.8 0001 WIND GR/BLACK WORLD-1-8

 

Καραbranded εν τέλει.

 

Νομίζω είναι ολοφάνερο εαν έχεις wind X10 mini.

 

Αν όχι και είσαι unbranded το πιο πρόσφατο είναι το 1.2.A.1.174

 

Εγω το κινητό μου (x10mini) το πήρα απο το kinitomania.com οπότε σχεδόν σίγουρα είναι unbranded αφου η εταιρία δεν κάνει συμβόλαια, αλλά update δεν κανει, έχει μίνει καλλημένο στο 1.1.A.0.8

duckriders.5u.com :superman:
Link to comment
Share on other sites

Εγω το κινητό μου (x10mini) το πήρα απο το kinitomania.com οπότε σχεδόν σίγουρα είναι unbranded αφου η εταιρία δεν κάνει συμβόλαια, αλλά update δεν κανει, έχει μίνει καλλημένο στο 1.1.A.0.8

 

Δεν έχει σχέση αυτό. Greek unbranded δεν υπάρχει κατά 99% (επιφυλασσομαι για το υπόλοιπο 1%) οπότε είναι πολύ πιθανόν να είναι της Wind (που δεν έχει μπιχλιμπίδια όπως ringtone κλπ).

 

Αν είσαι rooted, και μου στείλεις το αρχείο build.prop, ίσως να μπορέσω να σου πώ.

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

ωραιος ο diamandis, κατι τελευταιο φιλε μου και ειμαι οκ, εβαλα το weather foracast και στην οθονη μου βγαζει μονο τον καιρο της σημερινης ημερας ενω απ οτι ειδα στο δικο σου εχει για 4 μερες περιπου, πως να το κανω και εγω?? :dance:

 

edit κατεβασα και το adwtheme το οποιο δεν μπορω να το βρω, που το εκανε εγκατασταση?????

δεν χρειαζεται να βρεις που εγινε εγκατασταση. Πατα αριστερο κουμπι κινητου, ADW ρυθμισεις, Themes preferences, select your theme και θα ειναι εκει

 

για τον καιρο πανε στο μαρκετ και χτυπα Weather Widjet. κατεβασε το 9ο στη σειρα (λεγεται Weather Forecast Widjet και εχει σημα μισο ηλιο). Οταν πας να το προσθεσεις σαν γραφικο στοιχειο βαλε το Weather Forecast (4x1). Βαλε την πολη σου, κανε save και εισαι jet!

SE X10 Mini Pro 2.2 froyo CM6-v3.2.1

HTC Desire Z

Samsung Galaxy Mini

Link to comment
Share on other sites

δεν χρειαζεται να βρεις που εγινε εγκατασταση. Πατα αριστερο κουμπι κινητου, ADW ρυθμισεις, Themes preferences, select your theme και θα ειναι εκει

 

για τον καιρο πανε στο μαρκετ και χτυπα Weather Widjet. κατεβασε το 9ο στη σειρα (λεγεται Weather Forecast Widjet και εχει σημα μισο ηλιο). Οταν πας να το προσθεσεις σαν γραφικο στοιχειο βαλε το Weather Forecast (4x1). Βαλε την πολη σου, κανε save και εισαι jet!

 

Βλακεία ρε συ αυτο με τον καιρο γτ πρεπει να συνδεεται με το wifi καθε φορα να κανει ανανεωση..:mad:

Edited by zxr
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει σχέση αυτό. Greek unbranded δεν υπάρχει κατά 99% (επιφυλασσομαι για το υπόλοιπο 1%) οπότε είναι πολύ πιθανόν να είναι της Wind (που δεν έχει μπιχλιμπίδια όπως ringtone κλπ).

 

Αν είσαι rooted, και μου στείλεις το αρχείο build.prop, ίσως να μπορέσω να σου πώ.

 

και στο μινι γινεται το unbrand μέσω του build.prop; νόμιζα ότι μόνο στο pro γινόταν αυτό..

Link to comment
Share on other sites

δεν χρειαζεται να βρεις που εγινε εγκατασταση. Πατα αριστερο κουμπι κινητου, ADW ρυθμισεις, Themes preferences, select your theme και θα ειναι εκει

 

για τον καιρο πανε στο μαρκετ και χτυπα Weather Widjet. κατεβασε το 9ο στη σειρα (λεγεται Weather Forecast Widjet και εχει σημα μισο ηλιο). Οταν πας να το προσθεσεις σαν γραφικο στοιχειο βαλε το Weather Forecast (4x1). Βαλε την πολη σου, κανε save και εισαι jet!

 

okkkkkkkkkkkkk σ ευχαριστω πολυ φιλε :up:

Link to comment
Share on other sites

Μηπως γνωριζει καποιος πως αφαιρουμε τελειως τα κατω εικονιδια απο τον adw layncher?

 

αυτα τα 3 που το ενα σε παει στο μενου και το αλλο ιντερνετ

θελω να τα απενεργοποιησω τελειως γινεται?

Link to comment
Share on other sites

τι παιχτηκε παλι?εχω προβλημα με το GPS.παω στο wisepilot για να δω μια διαδρομη,ανοιγω λοιπον GPS απο το μενου "τοποθεσια",ανοιγω κινηση δεδομενων,ανοιγω και wifi..και λεει οτι δεν βρισκει σημα GPS....:/
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μηπως γνωριζει καποιος πως αφαιρουμε τελειως τα κατω εικονιδια απο τον adw layncher?

 

αυτα τα 3 που το ενα σε παει στο μενου και το αλλο ιντερνετ

θελω να τα απενεργοποιησω τελειως γινεται?

Πατα παρατεταμενα πανω στα 3 εικονιδια και συρε τα προς τα πανω για να φυγουν.

 

τι παιχτηκε παλι?εχω προβλημα με το GPS.παω στο wisepilot για να δω μια διαδρομη,ανοιγω λοιπον GPS απο το μενου "τοποθεσια",ανοιγω κινηση δεδομενων,ανοιγω και wifi..και λεει οτι δεν βρισκει σημα GPS....:/
Εισαι σε ανοιχτο χωρο? Kλεισε και ξανανοιξε το το gps μηπως σκαλωσε, η κανε κανα restart. Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

Πατα παρατεταμενα πανω στα 3 εικονιδια και συρε τα προς τα πανω για να φυγουν.

 

ναι ετσι πανε σε αποκρυψη ομως..

να απεγκατασταθουνε τελειως γινεται?

Link to comment
Share on other sites

Προστέθηκαν μερικές ερωταπαντήσεις στο FAQ οπότε συμβουλευτείτε το. Για τυχόν παρατηρήσεις/διορθώσεις μπορείτε να μου στείλετε πμ. :)
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Πατα παρατεταμενα πανω στα 3 εικονιδια και συρε τα προς τα πανω για να φυγουν.

 

ναι ετσι πανε σε αποκρυψη ομως..

να απεγκατασταθουνε τελειως γινεται?

Δεν νομιζω να γινεται φιλε.
Link to comment
Share on other sites

Εισαι σε ανοιχτο χωρο? Kλεισε και ξανανοιξε το το gps μηπως σκαλωσε, η κανε κανα restart.

 

σπιτι ημουν.μετα βγηκα μπαλκονι να δω αν θα ξεσκαλωσει αλλα τπτ..

αλλα την πρωτη φορα μια χαρα μου χε βρει τη θεση μου στο σπιτι μεσα οταν ημουν..

να ρωτησω το a-gps πως το ενεργοποιουμε?:blink:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Βλακεία ρε συ αυτο με τον καιρο γτ πρεπει να συνδεεται με το wifi καθε φορα να κανει ανανεωση..:mad:

 

βαλε την ρυθμιση να μην κανει μονο του ανανεωση, θα κανει οταν και μονο θελεις εσυ

Link to comment
Share on other sites

σπιτι ημουν.μετα βγηκα μπαλκονι να δω αν θα ξεσκαλωσει αλλα τπτ..

αλλα την πρωτη φορα μια χαρα μου χε βρει τη θεση μου στο σπιτι μεσα οταν ημουν..

να ρωτησω το a-gps πως το ενεργοποιουμε?:blink:

To a-gps ειναι υποβοηθηση του gps και δεν νομιζω να ενεργοποιειται απο το μενου.

Link to comment
Share on other sites

βαλε την ρυθμιση να μην κανει μονο του ανανεωση, θα κανει οταν και μονο θελεις εσυ

 

καλα οταν ειχα μια παρομια εφαρμογη αυτο εκανα...αλλα ηταν λιγο κουραστικο..:rolleyes:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

εχω βαλει το wf clock widget kαι παρατηρησα οτι ολα οκ αλλα μολις παω να

ανοιξω το πληκτρολογιο και γυρισει η οθονη μολις ξαναπαω στο κανονικο το τηλεφωνο εχει χαθει η ενδηξη του καιρου και μου δειχνει μονο την ωρα και το κακο ειναι πως δεν σε αφηνει να μπεις μεσα στο widget..και πρεπει να το βγαλω και να το ξαναβαλω για να φτιαξει

Link to comment
Share on other sites

To a-gps ειναι υποβοηθηση του gps και δεν νομιζω να ενεργοποιειται απο το μενου.

 

ρε γμτ ελεος...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...