Jump to content

[Επίσημο] Samsung Wave (S8500)


andreas_ku990
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια με το φουλ ρησετ ξαναπάω στην εκδοση που ηταν οταν το πρωτοπήρα;; κ αν ναι, εγώ θέλω την jf7!!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

όχι δεν μπορείς

άρα ποια η ουσία να κάνω φουλ ρησετ; για να πάω στην πρώτη έκδοση στην οποία πρέπει να χρησιμοποιώ napi player για υποτίτλους; προτιμοτερο δεν ειναι να περιμενω για λύση μεδω firmware upgrade??

Link to comment
Share on other sites

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

όχι δεν μπορείς

 

Δεν μπορεί να βάλει την JF7 από εδώ?

 

http://samsung-firmware.webs.com/s8500.htm

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορεί να βάλει την JF7 από εδώ?

 

http://samsung-firmware.webs.com/s8500.htm

δε θελω να μπλεχτω με μουλτιλοαντερ κλπ..θέλω οτι κάνω να το κάνω με νομιμα upgrades κλπ γιατι δεν ειμαι και ειδήμων στο θέμα των κινητών

Link to comment
Share on other sites

Βοήθεια!

Windows XP & KIES

 

ημουν στη διαδικασια αναβαθμισης firmware. Πέταξε error και το ίδιο έκανε και στη διαδικασια recovery.

Το αποσυνδεσα, εκανα επαννεκινηση τον υπολογιστη και τωρα δεν μπορω να κάνω ουτε συνδεση του κινητου με το ΚΙES για να προσπαθησω παλι το recovery. (το κινητο το βαζω σε download mode φυσικα).

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά είμαι έτοιμος να το πάρω το κινητό... βλέπω όμως πάρα πολλά προβλήματα με το firmware και τις αναβαθμίσεις...μήπως να κάνω πίσω όσο είναι νωρίς;;; :cry:
Link to comment
Share on other sites

Βοήθεια!

Windows XP & KIES

 

ημουν στη διαδικασια αναβαθμισης firmware. Πέταξε error και το ίδιο έκανε και στη διαδικασια recovery.

Το αποσυνδεσα, εκανα επαννεκινηση τον υπολογιστη και τωρα δεν μπορω να κάνω ουτε συνδεση του κινητου με το ΚΙES για να προσπαθησω παλι το recovery. (το κινητο το βαζω σε download mode φυσικα).

 

Τώρα που έκανες επανεκκίνηση πoυ θα βρεις το recovery για να το περάσεις. Δοκίμασε να βγάλεις την μπαταρία και να το ξανανοίξεις.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά είμαι έτοιμος να το πάρω το κινητό... βλέπω όμως πάρα πολλά προβλήματα με το firmware και τις αναβαθμίσεις...μήπως να κάνω πίσω όσο είναι νωρίς;;; :cry:

 

αν σ'αρέσει το κινητό πάρτο. αυτά τα προβλήματα που παρουσιάζονται διορθώνονται.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

αν συγχρονισω με outlook απο το κιες θα περαστούν μετά το ρησέτ οι επαφές κ αν ναι με ποιο τροπο;;

 

Συνδεεις το κινητο με το KIES, εκει πας στις επαφες και πατας αντιγραφη στον υπολογιστη. Μετα το reset θα ξαναπας στις επαφες του KIES και θα τις περασεις απλα και γρηγορα.

 

παιδια με το φουλ ρησετ ξαναπάω στην εκδοση που ηταν οταν το πρωτοπήρα;; κ αν ναι, εγώ θέλω την jf7!!

 

Με το full reset δεν χανετε το firmware, εγω δηλαδη ειχα Jf8 και μετα παλι το ιδιο εχω. Δηλαδη θα εισαι στο ιδιο firmware που ησουν και πριν το reset.

Link to comment
Share on other sites

Βοήθεια!

Windows XP & KIES

 

ημουν στη διαδικασια αναβαθμισης firmware. Πέταξε error και το ίδιο έκανε και στη διαδικασια recovery.

Το αποσυνδεσα, εκανα επαννεκινηση τον υπολογιστη και τωρα δεν μπορω να κάνω ουτε συνδεση του κινητου με το ΚΙES για να προσπαθησω παλι το recovery. (το κινητο το βαζω σε download mode φυσικα).

 

Προσπαθω και με το multiloader, αλλα δεν...

Ξεκιναει τη διαδικασια, αλλα μετα από λίγο μου πεταει error...

Link to comment
Share on other sites

όπα παιδια μόλις έκανα το ρησετ και παλι τα ιδια με το σαμσουνγκ απς...αποτυχια εγκαταστασης... Edited by mitsosply
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα πήρα το κινητό στα χέρια μου, κουκλί :)

 

Έχω όμως ένα πρόβλημα, εδώ και 1 ώρα η εγκατάσταση στο 4ο βήμα του Kies, έφτασε στο 2% μόνο:blink: Τι να κάνω?

[sIGPIC][/sIGPIC]

dum spiro, spero...

Link to comment
Share on other sites

α οκ αφου δεν χανεται το φιρμγουερ ωραια! τωρα που τελειωσε το ρησετ τι να κανω για να γινει εγκατασταση το νε οσαμσουνγκ απσ?

 

Απλα τρεξε την εφαρμογη και θα σου βγαλει μηνυμα για update.

 

Σήμερα πήρα το κινητό στα χέρια μου, κουκλί :)

 

Έχω όμως ένα πρόβλημα, εδώ και 1 ώρα η εγκατάσταση στο 4ο βήμα του Kies, έφτασε στο 2% μόνο:blink: Τι να κάνω?

 

Καλοριζικο φιλε, ειναι οντως φοβερο κινητο.

Δυστυχως το ΚΙΕΣ επειδη ειναι καινουργιο εχει αρκετα bugs, δοκιμασε να το ξαναπερασεις απο την αρχη. Εγω θυμαμαι στην 3η μου το εγραψε.

Link to comment
Share on other sites

Απλα τρεξε την εφαρμογη και θα σου βγαλει μηνυμα για update.

την έτρεξα που λες φιλε haiogeo αλλα απετυχε παλι η εγκατασταση!

Link to comment
Share on other sites

Απλα τρεξε την εφαρμογη και θα σου βγαλει μηνυμα για update.

την έτρεξα που λες φιλε haiogeo αλλα απετυχε παλι η εγκατασταση!

 

Για κανε και ενα restart και μετα ξαναδοκιμασε.

Link to comment
Share on other sites

 

Για κανε και ενα restart και μετα ξαναδοκιμασε.

 

τίποτα πάλι φίλε... τα ιδια...μηπως φταιει πως η εκδοση μου τελειώνει σε eur?

Link to comment
Share on other sites

 

τίποτα πάλι φίλε... τα ιδια...μηπως φταιει πως η εκδοση μου τελειώνει σε eur?

 

Δεν νομιζω και μενα σε EUR τελειωνει. Σου βγαζει μηνυμα ή κατι αλλο;

 

Το παρακατω video για κατι που λεγαμε για screen protector, τελικα δεν χρειαζεται το wave:lol:

 

Link to comment
Share on other sites

Βοήθεια!

Windows XP & KIES

 

ημουν στη διαδικασια αναβαθμισης firmware. Πέταξε error και το ίδιο έκανε και στη διαδικασια recovery.

Το αποσυνδεσα, εκανα επαννεκινηση τον υπολογιστη και τωρα δεν μπορω να κάνω ουτε συνδεση του κινητου με το ΚΙES για να προσπαθησω παλι το recovery. (το κινητο το βαζω σε download mode φυσικα).

 

Προσπαθω και με το multiloader, αλλα δεν...

Ξεκιναει τη διαδικασια, αλλα μετα από λίγο μου πεταει error...

 

Τα καταφερα τελικα. Δεν ξερω αν ηταν τυχαιο, αλλα μολις αλλαξα το καλωδιο USB, δουλεψαν ολα κανονικα.

Link to comment
Share on other sites

Το παρακατω video για κατι που λεγαμε για screen protector, τελικα δεν χρειαζεται το wave:lol:

 

ΟΜG!!! :shock: Είμαι πολύ υπερήφανος για την οθόνη του :D

 

Τα καταφερα τελικα. Δεν ξερω αν ηταν τυχαιο, αλλα μολις αλλαξα το καλωδιο USB, δουλεψαν ολα κανονικα.
Τι εννοείς όταν λες πως άλλαξες το καλώδιο USB?
Link to comment
Share on other sites

μου βγάζει μηνυμα οτι η εγκατασταση απετυχε και πανω απο αυτο γραφει σφαλμα. στο τελος επισης του μηνυματος γραφει τον αριθμο σφαλματος τον οποιο δεν θυμουμαι..κατι σαν 00χσδφα00
Link to comment
Share on other sites

μου βγάζει μηνυμα οτι η εγκατασταση απετυχε και πανω απο αυτο γραφει σφαλμα. στο τελος επισης του μηνυματος γραφει τον αριθμο σφαλματος τον οποιο δεν θυμουμαι..κατι σαν 00χσδφα00

 

Το τρεχεις απο την εφαρμογη ή απο την συντομευση; Δεν ξερω αν παιζει ρολο, καντο και απο τα 2. Το ειχα παλιοτερα και εγω αυτο το error και προσπαθησα 5-6 φορες και το εκανε το update στο τελος.

Link to comment
Share on other sites

 

Δεν νομιζω και μενα σε EUR τελειωνει. Σου βγαζει μηνυμα ή κατι αλλο;

 

Το παρακατω video για κατι που λεγαμε για screen protector, τελικα δεν χρειαζεται το wave:lol:

 

 

Αυτο ειναι ψεμα.Ναι η ο80νηειναι αρκετα αν8εκτικη αλλα εμενα καποιες ελαχιστες χαρακες τις εχει αν το γυρισεις το κινητο με σβηστη ο0ονη στο φως..

Dhamher_00
Link to comment
Share on other sites

ΟΜG!!! :shock: Είμαι πολύ υπερήφανος για την οθόνη του :D

 

Τι εννοείς όταν λες πως άλλαξες το καλώδιο USB?

 

Στην αρχη ειχα αυτο της Samsung και μετα εβαλα ενα αλλο που ειχα της Nokia.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...