Jump to content

[Επίσημο] Samsung Wave (S8500)


andreas_ku990
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

τουλάχιστον 10 φορές το έκανα.

Αν κάνεις απεγκαταστήσεις και εγκαταστήσεις ξανά το Kies? Και μετά να κάνεις restart σε τηλ. και PC?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μια βοήθεια με τα μηνύματα που έρχονται δεν μπορω να τα ανοιξω και μου

εμφανίζεται μια λίστα στην επαφή απο εισερχόμενα και εισερχόμενα μια βοήθεια!!

Link to comment
Share on other sites

Αν κάνεις απεγκαταστήσεις και εγκαταστήσεις ξανά το Kies? Και μετά να κάνεις restart σε τηλ. και PC?

 

θα κάνω μια δοκιμή αύριο και βλέπουμε. thanks πάντως.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

ψάχνω ένα widget που είχα και το έχασα. Σου δείχνει από όποιο πρωτάθλημα ποδοσφαίρου του κόσμου αποτελέσματα και βαθμολογία. Αν το θυμάται κάποιος ας μου πει πως λέγεται και που μπορώ να το βρω.

 

live football results λέγεται. Αν το έχει κάποιος τον παρακαλώ να μου δώσει αν είναι δυνατόν.

Edited by GUZGUN

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Παιδια τι γινεται με το wave? Εχω καιρο να μπω στο thread.. Εχει παρει επισημα το bada 2.0 στην Ελλαδα;
Link to comment
Share on other sites

ψάχνω ένα widget που είχα και το έχασα. Σου δείχνει από όποιο πρωτάθλημα ποδοσφαίρου του κόσμου αποτελέσματα και βαθμολογία. Αν το θυμάται κάποιος ας μου πει πως λέγεται και που μπορώ να το βρω.

 

live football results λέγεται. Αν το έχει κάποιος τον παρακαλώ να μου δώσει αν είναι δυνατόν.

 

Ενα αλλο πολυ καλο προγραμμα σε αυτο το στυλ ειναι το STM(share the match),δοκιμασε το,υπαρχει στο samsung apps

Edited by OYGKA_3
Link to comment
Share on other sites

Παιδια τι γινεται με το wave? Εχω καιρο να μπω στο thread.. Εχει παρει επισημα το bada 2.0 στην Ελλαδα;

 

Εδώ και μια βδομάδα περίπου

nokia 3210, nokia 3310, nokia 3330, sony ericsson t68i, sony ericsson t610, sony ericsson t630, sharp gx30i, nokia 6670, nokia n70, sony ericsson g900, nokia 5800, samsung omnia, samsung wave, samsung corby, samsung monte, nokia 1800, sony ericsson xperia neo V, sony xperia U, sony xperia Z, lg nexus 4, sony xperia Z, sony xperia Z1
Link to comment
Share on other sites

Θέλω να ρωτήσω πως μπορούμε να βλέπουμε πάνω δεξιά στη μπαταρία το % ποσοστό ;

Εννοείται βέβαια για το firmware 1.2.

HTC 8X :WP8.1:8.10.12359.845

HTC HD2: Rom: 3.14.482.2, Radio:2.16.50.14

iGo Primo:2.0 v9.6.2.209584-Garmin MobileXT: 5.00.20Wp,

NOKIA N95 Garmin Mobile XT v5.00.60

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να ρωτήσω πως μπορούμε να βλέπουμε πάνω δεξιά στη μπαταρία το % ποσοστό ;

Εννοείται βέβαια για το firmware 1.2.

 

Στην 1.2 δεν υπάρχει αυτή η δυνατότητα. Μόνο από τις ρυθμίσεις αν πας στις πληροφορίες τηλεφώνου υπάρχει το ποσοστό.

Link to comment
Share on other sites

ψάχνω ένα widget που είχα και το έχασα. Σου δείχνει από όποιο πρωτάθλημα ποδοσφαίρου του κόσμου αποτελέσματα και βαθμολογία. Αν το θυμάται κάποιος ας μου πει πως λέγεται και που μπορώ να το βρω.

 

live football results λέγεται. Αν το έχει κάποιος τον παρακαλώ να μου δώσει αν είναι δυνατόν.

 

Αν το βρεις το θελω και γω φιλε!

Samsung Galaxy S23

Link to comment
Share on other sites

παιδιά μια ερώτηση.

Θέλω να περάσω με multiloader την 2, την XLA1 ή την ULA3 κατεβάζω;

Η 1 είναι Greece ενώ η 3 Greece Vodafone - δεν θέλω branded rom - αν περάσω την 3 θα είναι branded μετά;

Edited by conlab
Link to comment
Share on other sites

παιδιά μια ερώτηση.

Θέλω να περάσω με multiloader την 2, την XLA1 ή την ULA3 κατεβάζω;

Η 1 είναι Greece ενώ η 3 Greece Vodafone - δεν θέλω branded rom - αν περάσω την 3 θα είναι branded μετά;

 

E ναι. Πέρασε την 1 που είναι open.

Link to comment
Share on other sites

Ενα αλλο πολυ καλο προγραμμα σε αυτο το στυλ ειναι το STM(share the match),δοκιμασε το,υπαρχει στο samsung apps

 

καλή περίπτωση και το share the match και ποιο πλούσιο από αυτό που ήθελα. Μπορώ να δω και βαθμολογίες ή μόνο αποτελέσματα?

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

ψάχνω το Metal AppLauncher 3D (Widget) μήπως το έχει κάποιος να μου το δώσει;

HTC 8X :WP8.1:8.10.12359.845

HTC HD2: Rom: 3.14.482.2, Radio:2.16.50.14

iGo Primo:2.0 v9.6.2.209584-Garmin MobileXT: 5.00.20Wp,

NOKIA N95 Garmin Mobile XT v5.00.60

Link to comment
Share on other sites

καλή περίπτωση και το share the match και ποιο πλούσιο από αυτό που ήθελα. Μπορώ να δω και βαθμολογίες ή μόνο αποτελέσματα?

 

Εκει που λεει my team πατας και μετα κατω δεξια λεει περισσοτερα,το πατας και λεει table,αυτο ειναι η βαθμολογια.Το κακο ειναι οτι δεν δειχνει για ελλαδα,για ξενα πρωταθληματα δεν το εχω ελεγξει.To κοιταξα τωρα στο site τους και οι βαθμολογιες θα μπουν συντομα

Edited by OYGKA_3
Link to comment
Share on other sites

Στην 1.2 δεν υπάρχει αυτή η δυνατότητα. Μόνο από τις ρυθμίσεις αν πας στις πληροφορίες τηλεφώνου υπάρχει το ποσοστό.

 

γιατί στην 2.0 υπάρχει αυτή η δυνατότητα?

επίσης ρε παιδιά από τότε που έβαλα την 2.0 σέρνεται, Μου πε ένας φίλος να κάνω hard reset και να μην περάσω μετά το backup από kies, αλλά μετά θα τα χάσω όλα. ξέρει κανείς τίποτα. Α και όταν κάνω log on στο samsung apps λέει ότι δεν μπορώ γι αυτή τη χώρα, όταν με την 1.2 έμπαινα κανονικά. τι πρέπει να κάνω?

Link to comment
Share on other sites

γιατί στην 2.0 υπάρχει αυτή η δυνατότητα? ΤΟ ΒΡΗΚΑ

επίσης ρε παιδιά από τότε που έβαλα την 2.0 σέρνεται, Μου πε ένας φίλος να κάνω hard reset και να μην περάσω μετά το backup από kies, αλλά μετά θα τα χάσω όλα. ξέρει κανείς τίποτα. Α και όταν κάνω log on στο samsung apps λέει ότι δεν μπορώ γι αυτή τη χώρα, όταν με την 1.2 έμπαινα κανονικά. τι πρέπει να κάνω?

 

και επίσης ένα widget που έιχα για speed dials το έχασε. Υπάρχει κάτι?? γιατί ένα μαμήσιο είναι μέχρι 3 επαφές...

Link to comment
Share on other sites

και επίσης ένα widget που έιχα για speed dials το έχασε. Υπάρχει κάτι?? γιατί ένα μαμήσιο είναι μέχρι 3 επαφές...

 

http://www.mediafire.com/?mvhfn4oemnb045j Δες μήπως σου κάνει αυτό

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Εκει που λεει my team πατας και μετα κατω δεξια λεει περισσοτερα,το πατας και λεει table,αυτο ειναι η βαθμολογια.Το κακο ειναι οτι δεν δειχνει για ελλαδα,για ξενα πρωταθληματα δεν το εχω ελεγξει.To κοιταξα τωρα στο site τους και οι βαθμολογιες θα μπουν συντομα

 

Υπομονή τότε. Ευχαριστώ.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

και επίσης ένα widget που έιχα για speed dials το έχασε. Υπάρχει κάτι?? γιατί ένα μαμήσιο είναι μέχρι 3 επαφές...

 

Δες και αυτο θατο βρεις εδω http://badahub.com/2012/03/nick-name-dial-widget-new-version.html

 

Ειναι μονο για την εκδοση 1.2

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στην παρεα,

 

εγω τελικά χθες πέρασα μέσω wifi τον χαρτη της Ελλάδας, και εμεινα ευχαριστημενος απο το gps του κινητου μου επιτελους. Μεσω του εικονιδιου περιηγηση μπήκα, και από ότι είδα στις πληροφορίες ειναι route66 το προγραμμα ετσι ?

 

Ωστόσο , offline, δεν ευρισκε την θεση μου κτλ, αλλά ευτυχως εχω τον χάρτη της Αθήνας για zoom in και zoom out μιας που τωρα την ανακαλύπτω την πόλη.

Πληρη λειτουργια του gps θα εχω μονο online ?

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στην παρεα,

 

εγω τελικά χθες πέρασα μέσω wifi τον χαρτη της Ελλάδας, και εμεινα ευχαριστημενος απο το gps του κινητου μου επιτελους. Μεσω του εικονιδιου περιηγηση μπήκα, και από ότι είδα στις πληροφορίες ειναι route66 το προγραμμα ετσι ?

 

Ωστόσο , offline, δεν ευρισκε την θεση μου κτλ, αλλά ευτυχως εχω τον χάρτη της Αθήνας για zoom in και zoom out μιας που τωρα την ανακαλύπτω την πόλη.

Πληρη λειτουργια του gps θα εχω μονο online ?

 

Μπορεις να κατεβασεις οποιον χαρτη θες αλλα δεν εχεις πλοηγηση. Αν πας απο τις ρυθμισεις και επιλεξεις πλοηγηση πρεπει να πληρωσεις (νομιζω 30 ευρω) οποτε απλα βλεπεις τον χαρτη αλλα δεν μπορεις να τον χρησιμοποιησεις. Περιμενε λιγο καιρο ομως γιατι καπου ειχα διαβασει οτι η samsung εκανε συμφωνια με την tom tom για πλοηγηση στα tablets και κινητα

Link to comment
Share on other sites

το είχα βάλει χτες βράδυ στο CP UART και κατά λάθος το ξέχασα. Το αποτέλεσμα, μετά από 6 ώρες χωρίς να κάνει τίποτα το κινητό, ανοικτό βέβαια να πέσει η μπαταρία κατά 35%. Εννοείται ότι το ξανάλαξα σε AP UART. Δεν υπάρχει λόγος να είναι σε CP. Mόνο όταν πρέπει να κάνει "ζόρικα" πράγματα θα το γυρίζω.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

btw μιας και η μπαταρια ηταν ενα απο τα θεματα τον πρωτο καιρο, πλεον με μετρια χρηση μου βγαζει 2 μερες ανετα.
ΜΑΚΡΙΑ ΑΠΟ SONY ΚΑΙ SAMSUNG.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...