Jump to content

[Επίσημο] Samsung Wave (S8500)


andreas_ku990
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σχετικα με το route66 αγορασα τους χαρτες της δυτικης ευρωπης τους περασα στο κινητο με το ROUTE 66 Sync εκανα συγχρονισμο κλειδιων μεσα απο το προγραμμα πλοηγησης του κινητου και δουλευει καλα.

Ομως οταν κανω επαννεκινηση του προγραμματος μου βγαζει το παρακατω μυνημα:

 

ΑΥΤΗΝ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΤΕ ΠΟΛΛΑ ΠΡΟΙΟΝΤΑ ΣΕ ΔΟΚΙΜΑΣΤΙΚΗ ΕΚΔΟΣΗ.ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΕΤΕ ΑΥΤΑ ΤΑ ΠΡΟΙΟΝΤΑ ΣΕ ΔΟΚΙΜΑΣΤΙΚΗ ΕΚΔΟΣΗ ΓΙΑ 20 ΕΠΙΠΛΕΟΝ ΜΕΡΕΣ.ΓΙΑ ΝΑ ΑΓΟΡΑΣΕΤΕ ΑΔΕΙΕΣ ΜΕΤΑΒΕΙΤΕ ΣΤΗΝ ΕΠΙΛΟΓΗ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ > ΠΕΡΙΕΧΟΜΕΝΑ ΚΑΙ ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΤΕ ΤΙΣ ΟΔΗΓΙΕΣ ΑΓΟΡΑΣ

 

παταω οκ και συνεχιζει να λειτουργει κανονικα. Οταν παω ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ > ΠΕΡΙΕΧΟΜΕΝΑ υπαρχει μια επιλογη για εισαγωγη κωδικου κουπονιου, δεν εχω ομως κανενα κωδικο να βαλω ουτε μου εστειλαν καποιο κατα την αγορα χαρτων.

 

Στο μενου Συγχρονισμος κλειδιων αδειας πατωντας μου βγαζει οτι συγχρονιστηκε.

 

Μηπως τωρα μετα το περας των 20 ημερων παψει να λειτουργει;

 

Mην ανυσηχεις!!!

Και κάποιος φίλος αυτό φοβότανε και μετά το πέρας της ημερομηνίας προειδοποίησης λειτούργησε κανονικά!!

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλημέρα.

 

Να νάνω μια ερώτηση ρε παιδιά, γιατί πραγματικά κόλησα. Στο καινούργιο Kies (2.0) πως μπορούμε να συνδεθούμε Internet μέσω του κινητού (3G)? Δηλαδή να το χρησιμοποιήσω σαν modem σε ένα laptop και να το δω μέσω usb ή ΒΤ σαν modem και να μπω internet? Στα παλιά Kies (1.5) υπήρχε το εικονίδιο με την υδρόγειο και από εκεί επέλεγα το profile και έμπαινα, αλλά στο 2.0 δεν βρήσκω κάτι!

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

 

Να νάνω μια ερώτηση ρε παιδιά, γιατί πραγματικά κόλησα. Στο καινούργιο Kies (2.0) πως μπορούμε να συνδεθούμε Internet μέσω του κινητού (3G)? Δηλαδή να το χρησιμοποιήσω σαν modem σε ένα laptop και να το δω μέσω usb ή ΒΤ σαν modem και να μπω internet? Στα παλιά Kies (1.5) υπήρχε το εικονίδιο με την υδρόγειο και από εκεί επέλεγα το profile και έμπαινα, αλλά στο 2.0 δεν βρήσκω κάτι!

 

φαίνεται να μην υπάρχει.... :/

http://farm3.static.flickr.com/2691/4355497255_7c56e0d919_m.jpg
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια εγινα και εγω κατοχος του wave και ειμαι πολυ ευχαριστημενος και με τις επιδοσεις του και με το λειτουργικο του.

 

Εκανα και αυτο που ειπε παρακατω ο φιλος και τωρα το gps κλειδωνει σε πολυ λιγο χρονο (κατω απο λεπτο).

 

Εχω cosmokarta εβαλα και με 3 ευρω 60mb internet το μηνα και βλεπω τον καιρο στελνω τα email μου και αλλα διαφορα ιντερνετικα.

 

Παντως το κινητο για τα λεφτα του ειναι κορυφη!

 

ΟΙ ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ ΤΟΥ ΦΙΛΟΥ ΓΙΑ ΓΡΗΓΟΡΟ ΚΛΕΙΔΩΜΑ ΤΟΥ GPS

 

 

Το συνιστω για αγορα ανεπιφυλακτα.

 

στειλε μας το .ini φίλε μου

Link to comment
Share on other sites

φαίνεται να μην υπάρχει.... :/

 

 

:blink:

:dizzy:

:fool:

:tease:

 

Ρε δεν πάνε καλά οι άνθρωποι!!!!!!!!!!!

Είναι εντελώς !@$%#^&@!!

 

Απλά ΔΕΝ ΚΑΝΟΥΝ!!!!

 

 

Υπάρχει κανένα link από το τελευταίο Kies (προ του 2.0)? Ή αν το έχει κρατήσει κανείς φίλος σαν αρχείο προς εγκατάσταση, να το βάλει κάπου, σε κάποιον server??

 

Help please!!!:cry:

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

:blink:

:dizzy:

:fool:

:tease:

 

Ρε δεν πάνε καλά οι άνθρωποι!!!!!!!!!!!

Είναι εντελώς !@$%#^&@!!

 

Απλά ΔΕΝ ΚΑΝΟΥΝ!!!!

 

 

Υπάρχει κανένα link από το τελευταίο Kies (προ του 2.0)? Ή αν το έχει κρατήσει κανείς φίλος σαν αρχείο προς εγκατάσταση, να το βάλει κάπου, σε κάποιον server??

 

Help please!!!:cry:

 

Αν εχει το pc wifi μπορεις να χρεισημοποιήσεις το κινητό σαν Access Point και να συνδεθεις στο internet από το 3G

Απλά πας Ρυθμήσεις > Δυνατότητα διασύνδεσης> Σημείο πρόσβασης για κινητά και μετα ρυθμήσεις και επιλέγεις Tethering (τσεκάρισέ το) , αν θες αλλάζεις το ονομα και τον κωδικό

πας πισω εκει που εχει την εικονα με το laptop και το κινητο και τσεκαρεις πανωτο σημειο προσβασης για κινητα.

 

Μετά απο το pc κανεις μία αναζήτηση δικτυων, πατας τον κωσικο που επέλεξες και μπένεις

Edited by garrythesnail
Link to comment
Share on other sites

ΟΚ, ευχαριστώ. :cool:

 

Έτσι το έκανα τελικά γιατί ήθελα να κατεβάσω κάτι επείγον, αλλά θα το ήθελα με usb για να φορτίζει κιόλας από το laptop. Αλλιώς την έχει την μπαταρία για πρωινό και θα πρέπει να έχω μαζί μου και έναν φορτιστή για να το δουλέψω.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα

 

με το που μπαινω στο samsung apps μου βγαζει το εξης μνμ:

 

Σφαλμα

 

Απαιτουνται τουλαχιστον 10MB για την εκτελεση αυτης της εφαρμογης. Διαγραψτε μερικα στοιχεια και δοκιμαστε ξανα. Αυτην η εφαρμογη θα κλεισει τωρα (0xff15).

 

Ξερει κανεις τι μπορει να συμβαινει? Η μνημη τοσο του κινητου οσο και της sd ειναι σχεδον αδεια.

 

Καμια ιδεα καποιος παιδια? Συνεβη σε κανεναν αλλο?

Link to comment
Share on other sites

Καμια ιδεα καποιος παιδια? Συνεβη σε κανεναν αλλο?

νομίζω πως το πρόβλημα έρχεται λόγο κάποιας εφαρμογής που έβαλες στο κινητό σου..κάποια στιγμή μου το είχε βγάλει κ απλα έσβησα 1-2 απο τις τελευταίες εφαρμογές που είχα βάλει και συνήλθε!

 

παρόλα αυτά δεν σου απαντάω με σιγουριά όπως καταλαβαίνεις...

Link to comment
Share on other sites

Εδω και το ini για γρηγορο κλειδωμα gps για τον φιλο nkar72.

 

http://www.myphone.gr/forum/attachment.php?attachmentid=17340&d=1287049179

 

Το λινκ ειναι απο εδω: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=265254&page=261 στο post #3911

Edited by xkosm
Link to comment
Share on other sites

Εδω και το ini για γρηγορο κλειδωμα gps για τον φιλο nkar72.

 

http://www.myphone.gr/forum/attachment.php?attachmentid=17340&d=1287049179

 

Το λινκ ειναι απο εδω: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=265254&page=261 στο post #3911

 

δηλαδή αντικαθιστούμε αφτο με το γνήσιο ????

 

το AgpsServerIp με 1249725888. Το τελευταίο είναι η IP address του εν λόγω location server, αφτη η IP address του εν λόγω σερβερ , είναι γεια ελλαδα μόνον ?? η κάνει και γεια μένα που είμαι γερμανεια ??

Edited by makiman
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ρωτήσω κάτι, θέλω να φλασάρω το κινητό και αναρωτιέμαι αν σβήνονται όλα από το κινητό(επαφές, apps, φωτο κτλ),δηλαδή εγώ που έχω το asphalt 5 αν φλασάρω δεν μπορώ να το ξανακατεβάσω; (επειδή είδα ότι έγινε paid).
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ρωτήσω κάτι, θέλω να φλασάρω το κινητό και αναρωτιέμαι αν σβήνονται όλα από το κινητό(επαφές, apps, φωτο κτλ),δηλαδή εγώ που έχω το asphalt 5 αν φλασάρω δεν μπορώ να το ξανακατεβάσω; (επειδή είδα ότι έγινε paid).

 

Μαλλον θα σβηστεί οτι έχεις στη μνημη τηλεφώνου...... αλλα και τα apps που εχεις στην κάρτα δεν θα τα αναγνωρίζει και δεν θα τα δείχνει καν στο μενου μετα το φλασάρισμα

 

Πάντως εγώ που έκανα debranding εσβησα από το pc τους φακέλους των εφαρμογών πού ήταν στην κάρτα και μετα απο το samsung apps του κινητού πήγα λείψεις (κρατάει ιστορικό απο ολες τις εφαρμογες που κατέβασες) και τις ξανακατέβασα.

Δεν παίζει ρολο αν τώρα είναι paid.....

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά έχω βάλει win7 και πέρασα το kies 1.5.1 και συνδέω το κινητό, αλλά επαφές δεν βλέπει. ενώ το δείχνει πάνω δεξιά, είναι σαν να μη το βλέπει!

παιζει θέμα kies 1.5.1 kαι win7? πρίν είχα χρ και ήταν όλα κομπλέ.

Δεν βάζω άλλη έκδοση kies γιατί το κιν ήταν vodafone branded και πειράζω registry για upgrates

 

καποιος???

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κανένα link από το τελευταίο Kies (προ του 2.0)? Ή αν το έχει κρατήσει κανείς φίλος σαν αρχείο προς εγκατάσταση, να το βάλει κάπου, σε κάποιον server??

 

Help please!!!:cry:

 

 

Kies_1.5.3.10093_82

 

Kies_1.5.1.10071_32_1

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν θέλω από κάποιον τολμηρό κάτοχο wave βοήθεια...Τελευταία ασχολιόμουν αρκετά με το κρυφό μενού ρυθμίσεων του wave (Στο πληκτρολόγιο πατάς *#0002*28346# από εκεί πατάς 4 φορές το εικονικό # ωστέ να φτάσεις στο κεντρικό μενού)

Από εκεί όποιος θέλει να βοηθήσει πατάει το 5 (Audio)>2(AP Volume Config)>2(EAR Config)>5(FM Radio Volume) και από εκει και πέρα να μην πατήσει τίποτα απλά να γράψει στο φόρουμ τι db υπάρχουν στις τιμές από 0 εώς 6 ωστέ να τις επαναφέρω κ εγώ στην εργοστασιακή ρύθμιση...Αφού το κάνει αυτό μετά πατάει το κουμπί τερματισμού κλήσης και βγαίνει από αυτό το μενού χωρίς να έχει πειραχτεί τίποτα...

Sony Ericcson K550i

Samsung Wave S8500

LG NEXUS 4 E960 (16gb)

And it goes talking (και πάει λέγοντας) :p

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν θέλω από κάποιον τολμηρό κάτοχο wave βοήθεια...Τελευταία ασχολιόμουν αρκετά με το κρυφό μενού ρυθμίσεων του wave (Στο πληκτρολόγιο πατάς *#0002*28346# από εκεί πατάς 4 φορές το εικονικό # ωστέ να φτάσεις στο κεντρικό μενού)

Από εκεί όποιος θέλει να βοηθήσει πατάει το 5 (Audio)>2(AP Volume Config)>2(EAR Config)>5(FM Radio Volume) και από εκει και πέρα να μην πατήσει τίποτα απλά να γράψει στο φόρουμ τι db υπάρχουν στις τιμές από 0 εώς 6 ωστέ να τις επαναφέρω κ εγώ στην εργοστασιακή ρύθμιση...Αφού το κάνει αυτό μετά πατάει το κουμπί τερματισμού κλήσης και βγαίνει από αυτό το μενού χωρίς να έχει πειραχτεί τίποτα...

 

λοιπον φιλε μ εχουμε κ λεμε:

0.[2] 18db

1.[4] 26db

2.[6] 34db

3.[8] 42db

4.[10] 49 db

5.[12] 55db

6.[14] 61db

input Ex:123>123

Samsung wave 8500---Huawei IDEOS X5---Alcatel 997D---LG G2---ASUS Zenfone 2---OnePlus 3---Xiaomi redmi note 6 pro---Pocophone f1---Xiaomi mi 9 S---Xiaomi mi 9T pro---Xiaomi mi 10 T---Realme GT Neo 2---Motorola edge 30 fusion...

🆒

Link to comment
Share on other sites

απλα μια κ το ειδα σε αυτο το μενου το camera tuning τι ειναι??κ που πρεπει να ειναι on η off?

Samsung wave 8500---Huawei IDEOS X5---Alcatel 997D---LG G2---ASUS Zenfone 2---OnePlus 3---Xiaomi redmi note 6 pro---Pocophone f1---Xiaomi mi 9 S---Xiaomi mi 9T pro---Xiaomi mi 10 T---Realme GT Neo 2---Motorola edge 30 fusion...

🆒

Link to comment
Share on other sites

ξερει κανεις πως λειτουργει το allshare??

Samsung wave 8500---Huawei IDEOS X5---Alcatel 997D---LG G2---ASUS Zenfone 2---OnePlus 3---Xiaomi redmi note 6 pro---Pocophone f1---Xiaomi mi 9 S---Xiaomi mi 9T pro---Xiaomi mi 10 T---Realme GT Neo 2---Motorola edge 30 fusion...

🆒

Link to comment
Share on other sites

:blink:

:dizzy:

:fool:

:tease:

 

Ρε δεν πάνε καλά οι άνθρωποι!!!!!!!!!!!

Είναι εντελώς !@$%#^&@!!

 

Απλά ΔΕΝ ΚΑΝΟΥΝ!!!!

 

 

Υπάρχει κανένα link από το τελευταίο Kies (προ του 2.0)? Ή αν το έχει κρατήσει κανείς φίλος σαν αρχείο προς εγκατάσταση, να το βάλει κάπου, σε κάποιον server??

 

Help please!!!:cry:

 

 

 

 

Υπάρχει κανένα link από το τελευταίο Kies (προ του 2.0)? Ή αν το έχει κρατήσει κανείς φίλος σαν αρχείο προς εγκατάσταση, να το βάλει κάπου, σε κάποιον server??

 

Help please!!!:cry:

 

 

Kies_1.5.3.10093_82

 

Kies_1.5.1.10071_32_1

 

για οποιον δεν μπορεσε να κατεβασει απο το site to Kies_2.0.0.11011_16_5

http://www.mediafire.com/?pmcq9mmomivv7xx

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κανένα link από το τελευταίο Kies (προ του 2.0)? Ή αν το έχει κρατήσει κανείς φίλος σαν αρχείο προς εγκατάσταση, να το βάλει κάπου, σε κάποιον server??

 

Help please!!!:cry:

 

 

Kies_1.5.3.10093_82

 

Kies_1.5.1.10071_32_1

 

 

 

Ευχαριστώ πολύ. Να 'σαι καλά φίλε μου!

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

παιδια καποιο προγραμμα για διαχειριση zip/rar files υπαρχει?

 

wave compressor

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας!

Αγορασα το S8500 απο e-shop και ειναι στα γερμανικα, ακολουθησα τις οφηγιες, εγινε το update αλλά δεν βγαζει επιλογη για ελληνικα .. επισης εκανα το :

 

-Αφού περάσεις με επιτυχία την νέα έκδοση με ελληνικά μπαίνεις στα

admin settings και κάνεις pre-configuration πατώντας πρώτα *#5239870*#

μετά *#27236*# και επιλέγεις EUR για εισαγωγή ελληνικών.

 

και μου δινει δυο επιλογεσ, DBT και KOR!

 

Τι πρεπει να κάνω για να μου δώσει επιλογή EUR?

 

Χίλια Ευχαριστώ!!

 

 

Καλώς σας βρήκα και 1ο μου ποστάρισμα :O

 

Αφού ενημερώθηκα εδώ πλήρως περί bada os,

είμαι ακόμα ένας ευτυχής κάτοχος του wave :D

 

Οι πρώτες μου εντυπώσεις είναι θετικότατες.

Πολύ καλή ποιότητα κατασκευής με user-friendly software.

Μπορεί να έχει κάποια θεματάκια το bada os αλλά δεν κολλάει,

είναι γρήγορο και έχεις όχι μόνο smart αλλά και πραγματικό phone ;)

Με τιμή €300-€350 είναι εξαιρετικό value for money.

 

 

 

Με αφορμή το παραπάνω post και επειδή ακριβώς τα ίδια θέματα με απασχόλησαν και μένα:

1. Χρεώνεσαι για πέρασμα ελληνικών στο service

2. Πάντα ρωτάς το e-shop για ύπαρξη ή μη ελληνικών πριν ψωνίσεις.

3. Μπορείς να ακολουθήσεις τον οδηγό αναβάθμισης που αναφέρεται στο bada os faq,

για να βάλεις ελληνικά χωρίς να φλασάρεις το software με multiloader άρα δεν έχεις θέμα με την εγγύηση.

Μου φάνηκε σχετικά εύκολη διαδικασία αλλά προσοχή στα εξής:

-Γίνεται μόνο με το "παλιό" kies 1.5.1

-Αφού περάσεις με επιτυχία την νέα έκδοση με ελληνικά μπαίνεις στα

admin settings και κάνεις pre-configuration πατώντας πρώτα *#5239870*#

μετά *#27236*# και επιλέγεις EUR για εισαγωγή ελληνικών.

 

Πολλά φθηνά wave με ελληνικά που κυκλοφορούν είναι παραεισαγωγής

με φλασάρισμα που γίνεται στην Ελλάδα αλλά όχι από την αντιπροσωπεία.

Γι'αυτό πήρα το πιο φθηνό παραεισαγωγής χωρίς ελληνικά και τα πέρασα μόνος μου.

Ας είναι καλά το myphone.gr :respect:

Link to comment
Share on other sites

Service Temporarily Unavailable

 

Thank you very much for visiting Samsung Apps.

Due to essential maintenance, Samsung Apps is temporarily unavailable.

We are currently trying to improve our systems performance in order to deliver an efficient and effective service.

Thank you for your patience.

Samsung Apps

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...