Jump to content

[Επίσημο] Samsung Wave (S8500)


andreas_ku990
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μετα απο κατι χρονια που εχω να μπω και εγω εδω, μιας και το κινητο το ειχα θεωρησει "καμμενη" συσκευη,

λογω οικονομικων , δεν ειχα ουτε γω την ευκαιρια να το αλλαξω αν και το σκεφτομουν εδω και καιρο.

 

Εφαγα μια φλασια σημερα και θυμηθηκα οτι υπηρχε ενα wavedroid Project και εκανα ενα γρηγορο search

και βρηκα οτι εχει βγει cyanogen Mod για το S8500. Το φορτιζω και το περναω. Μπαμ μπαμ καταστασεις.

Μολις το βαλω, αν δουλευω σωστα θα ποσταρω εδω τη γνωμη μου

 

Μπα, βλακειες, δεν δουλευει καθολου το GSM... sigh

Edited by spideynr
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • Απαντήσεις 10χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μια βοήθεια θελω να μου δώσει κάποιος, για κάποιο λόγο χωρίς να ξέρω τι είχα πατήσει κατα λάθος,

δεν μου εμφανίζει τίποτα στο Αρχεία Καταγραφής πατώντας το αριστερό κουμπί!!!

Πως μπορώ να το ξαναεμφανίσω!!!!!Και να βλέπω τις εισερχόμενες κλήσεις - μυνήματα??????:([/QUOTM

 

 

Μια βοηθεια ρε παιδια!!!!

 

Το ιδιο επαθα και εγω ρε παιδια , μηπως θελει κανα reset να συνελθει ή hard reset ???

και αν ναι πως γινονται αυτα (να μην ψαχνω ?

:thanks::thanks:

Link to comment
Share on other sites

 

Το ιδιο επαθα και εγω ρε παιδια , μηπως θελει κανα reset να συνελθει ή hard reset ???

και αν ναι πως γινονται αυτα (να μην ψαχνω ?

:thanks::thanks:

 

Εγώ που το έχω σαν δεύτερη συσκευή και το χρησιμοποιώ που και που έχει πλέον χίλια μύρια προβλήματα. Πιστεύω ότι όλα γίνονται γιατί το παράτησαν στο έλεος του Θεού το λογισμικό. Η μόνη παρηγοριά είναι να διαβάσω κάπου ότι κάποιος developer το έβαλε androit ή tizen διαγράφοντας το λογισμικό bada.

Link to comment
Share on other sites

Σε όσους εξαφανίστηκαν τα call logs και δείχνει μόνο τις αναπάντητες απλά ακολουθήστε το έξης:

 

LINK

http://s4.postimg.org/kul22odml/420x150.jpg
Link to comment
Share on other sites

Μπορώ να δω συγκεκριμένα τι αριθμους καλεσα π.χ στις 30 Μα'ι'ου? Ψαχνω να βρω ενα τηλ (το οποιο δεν το χα αποθηκευση) που ειχα καλεσει και ενω εχει κρατημένες κλήσεις και πριν τον μήνα Μα'ι'ο αυτο δεν το βρίσκει και μου βγάζει μονο τους αποθηκευμενους αριθμούς.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

 

Εγώ που το έχω σαν δεύτερη συσκευή και το χρησιμοποιώ που και που έχει πλέον χίλια μύρια προβλήματα. Πιστεύω ότι όλα γίνονται γιατί το παράτησαν στο έλεος του Θεού το λογισμικό. Η μόνη παρηγοριά είναι να διαβάσω κάπου ότι κάποιος developer το έβαλε androit ή tizen διαγράφοντας το λογισμικό bada.

 

Δεν εχεις αδικο. Επειδη το ειχα και εγω το τηλεφωνο σαν κυριο για περισσοτερο απο 1 χρονο, ενα εχω να πω.....

Εξαιρετικη συσκευη αλλα απο την πρωτη στιγμη εβλεπες οτι η σαμμυ δεν ειχε την ορεξη να το υποστιριξει. Το ολο project Bada σου εδινε την εντυπωση του προχειρου. Ψιλο-αντιγραφες απο το android σε πολλα σημεια. Λες και εφτιαξε μια ομαδα τεχνικων Β' κατοιγοριας και τους ειπε να παιξουν και θα δουν το πως θα παει. Πολλα bugs, προχειροτητα και αδιαφορια στα updates. Ενα εφτιαχναν, δυο χαλουσαν. Πολλες φορες ουτε και αυτο το ενα δεν εφτιαχναν!

Κριμα για την συσκευη βεβαια γιατι αν ειχε μια στοιχειωδη υποστιριξη θα ηταν απο τα τρελα best sellers, παρεα με το galaxy s.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Το προβλημα του ηταν και ειναι οι εφαρμογες.

Δεν λεω τιποτα τρελες και παραξενες.

Εδω και ποσα χρονια δεν εχει ενα skype !!!!!

Link to comment
Share on other sites

Το προβλημα του ηταν και ειναι οι εφαρμογες.

Δεν λεω τιποτα τρελες και παραξενες.

Εδω και ποσα χρονια δεν εχει ενα skype !!!!!

 

αυτό ακριβώς!!! ένα smartphone είναι smartphone λόγο τον εφαρμογών και την πληθώρα αυτών!!!!

Xiaomi mi9 SE
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

μια βοήθειαα .

 

φλάσαρα το bada 2.0 έκδοση S8500XXLA1_S8500OXCLA2_EUR με multiloader 5.65 ........ επέλεξα EUR και λειτουργούν όλα κανονικά εκτός απ το οτι δεν αναγνωρίζει τη sim.

 

 

????????????????

Link to comment
Share on other sites

τιμής ένεκεν στο κινητό μας προτεινω να φτάσουμε το thread σε 10000 post :p

Μαζί σου!! :)

 

Eν αναμονή για το νέο iPhone μετράω μέρες και λίγους ακόμα μήνες που έχω στα χέρια μου το Wave..Ο κύβος ερρίφθη!δεν τραβάει άλλο... Σαν συσκευή γ..μάει αλλά σαν εφαρμογές απλά τραγικό...

Πάμε για τα 1000 posts! :)

Link to comment
Share on other sites

μια ερωτηση ρε παιδες. υπαρχει καποιος κωδικος για να κραταει περισσοτερο η μπαταρια ?

νομιζω το εχω δει παλιοτερα σε καποια σελιδα αλλα δεν μπορω να το βρω. και τι περιορισμους θετει στο κινητο ?

 

 

 

ωωχ 666

Edited by stpa
Link to comment
Share on other sites

μια ερωτηση ρε παιδες. υπαρχει καποιος κωδικος για να κραταει περισσοτερο η μπαταρια ?

νομιζω το εχω δει παλιοτερα σε καποια σελιδα αλλα δεν μπορω να το βρω. και τι περιορισμους θετει στο κινητο ?

 

 

 

ωωχ 666

 

 

Γράψε *#8740# και μετα θα σου γράψει "AP UART mode enabled" ή "CP UART mode enabled".

Για εξοικονόμηση χρειάζεσαι το "AP UART mode enabled", μπορεί να σου μειωθεί η ταχύτητα στο ίντερνετ, να μην παίζει βαριά παιχνίδια κτλ. Στο bada 2.0 δεν ξέρω αν δουλεύει.

Αν θες πάντως εξοικονόμηση απενεργοποίησε το 3G και τα δεδομένα από τις Ρυθμίσεις ===> Δίκτυα και θα σου κρατάει μετά χαλαρά 3 μέρες...;)

Link to comment
Share on other sites

Έχω το bada 2 και όταν το ανοίγω ζητάει να συνδεθεί "Η χρήση δεδομένων πακέτου πρέπει να είναι ενεργή...κλπ" την έχω απενεργοποιήσει γιατί αφαιρεί 1€ από την κάρτα (whatsup). Αλλά δεν μπορώ να μπω σε εφαρμογές που είναι δωρεάν πχ την σελίδα whatsup, facebook κλπ. Απ' ότι κατάλαβα κάποιες εφαρμογές ζητάνε να συνδεθούν, ξέρει κανένας την λύση.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας,

 

πριν απο 1 μήνα περίπου έδωσα το κινητό για επισκευή και μου άλλαξαν το λογισμικό απο android se bada.Μιας και απογοητεύτηκα απο την έκδοση του bada και κυριώς απο το γεγονός ότι δεν έχει βασικές εφαρμογές όπως whatsapp or skype θέλω να αλλάξω το λογισμικό απο bada σε android.

 

Μπορεί κάποιος παρακαλώ να με διαφωτίσει,μιας και δεν ξέρω να το κανω και δεν έχω τέτοιου είδους εξοικειωση.

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Γράψε *#8740# και μετα θα σου γράψει "AP UART mode enabled" ή "CP UART mode enabled".

Για εξοικονόμηση χρειάζεσαι το "AP UART mode enabled", μπορεί να σου μειωθεί η ταχύτητα στο ίντερνετ, να μην παίζει βαριά παιχνίδια κτλ. Στο bada 2.0 δεν ξέρω αν δουλεύει.

Αν θες πάντως εξοικονόμηση απενεργοποίησε το 3G και τα δεδομένα από τις Ρυθμίσεις ===> Δίκτυα και θα σου κρατάει μετά χαλαρά 3 μέρες...;)

 

 

 

θενκς !!! το 3g το απενενεργοποιω από εκεί που λέει λειτουργία δικτύου ; που έχει gsm gsm umts ;

Edited by mindfield
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας,

 

πριν απο 1 μήνα περίπου έδωσα το κινητό για επισκευή και μου άλλαξαν το λογισμικό απο android se bada.Μιας και απογοητεύτηκα απο την έκδοση του bada και κυριώς απο το γεγονός ότι δεν έχει βασικές εφαρμογές όπως whatsapp or skype θέλω να αλλάξω το λογισμικό απο bada σε android.

 

Μπορεί κάποιος παρακαλώ να με διαφωτίσει,μιας και δεν ξέρω να το κανω και δεν έχω τέτοιου είδους εξοικειωση.

 

Ευχαριστώ

 

Φίλε μου τι ακριβώς εννοείς? Πώς γίνεται να είχε εγκατεστημένο Android για λειτουργικό σύστημα όταν το πήρες? Αφού το κανονικό λειτουργικό της συσκευής είναι το bada, κάτι τελείως διαφορετικό..

Νικος

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

θενκς !!! το 3g το απενενεργοποιω από εκεί που λέει λειτουργία δικτύου ; που έχει gsm gsm umts ;

 

Ναι επέλεξε εκέι που λέει το GSM900/1800..

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου τι ακριβώς εννοείς? Πώς γίνεται να είχε εγκατεστημένο Android για λειτουργικό σύστημα όταν το πήρες? Αφού το κανονικό λειτουργικό της συσκευής είναι το bada, κάτι τελείως διαφορετικό..

 

Ζητώ συγγνώμη έκανα λάθος,μου το έδωσε πριν απο 1 μήνα η γυναίκα μου χαλασμένο και το έδωσα σε ένα μαγαζί να μου το φτιάξουν.

 

Προφανώς είχε μια παλιότερη εκδοση του bada απο αυτή που έχει τώρα(bada 2.0). Το πρόβλημα που αντιμετωπίζω βασικά είναι η ελλειψη απο διάφορες εφαρμογές πχ skype ή whatsapp.

 

Υπάρχει γενικά κάποια λύση με το υπάρχον λογισμικό;Αν όχι γίνεται η μετατροπή απο bada σε android και αν ναι πως;

 

Ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

Ζητώ συγγνώμη έκανα λάθος,μου το έδωσε πριν απο 1 μήνα η γυναίκα μου χαλασμένο και το έδωσα σε ένα μαγαζί να μου το φτιάξουν.

 

Προφανώς είχε μια παλιότερη εκδοση του bada απο αυτή που έχει τώρα(bada 2.0). Το πρόβλημα που αντιμετωπίζω βασικά είναι η ελλειψη απο διάφορες εφαρμογές πχ skype ή whatsapp.

 

Υπάρχει γενικά κάποια λύση με το υπάρχον λογισμικό;Αν όχι γίνεται η μετατροπή απο bada σε android και αν ναι πως;

 

Ευχαριστώ πολύ

 

γι αυτόν το λόγο εγκαταλείψαμε το wave μας, λόγο ελλείψεις υποστήριξις και εφαρμογών...

πίστεψε μας αν είχε βγει Android για το κινητό θα το είχαμε βάλει όλοι και δε θα περνάμε και καινούργιο κινητό...

Xiaomi mi9 SE
Link to comment
Share on other sites

Ζητώ συγγνώμη έκανα λάθος,μου το έδωσε πριν απο 1 μήνα η γυναίκα μου χαλασμένο και το έδωσα σε ένα μαγαζί να μου το φτιάξουν.

 

Προφανώς είχε μια παλιότερη εκδοση του bada απο αυτή που έχει τώρα(bada 2.0). Το πρόβλημα που αντιμετωπίζω βασικά είναι η ελλειψη απο διάφορες εφαρμογές πχ skype ή whatsapp.

 

Υπάρχει γενικά κάποια λύση με το υπάρχον λογισμικό;Αν όχι γίνεται η μετατροπή απο bada σε android και αν ναι πως;

 

Ευχαριστώ πολύ

 

Join the club...

Δεν θέλω να σε απογοητεύσω αλλά την έκατσες....

 

γι αυτόν το λόγο εγκαταλείψαμε το wave μας, λόγο ελλείψεις υποστήριξις και εφαρμογών...

πίστεψε μας αν είχε βγει Android για το κινητό θα το είχαμε βάλει όλοι και δε θα περνάμε και καινούργιο κινητό...

 

+1 !!!

Έτσι ακριβώς....

Edited by mindfield
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...
γι αυτόν το λόγο εγκαταλείψαμε το wave μας, λόγο ελλείψεις υποστήριξις και εφαρμογών...

πίστεψε μας αν είχε βγει Android για το κινητό θα το είχαμε βάλει όλοι και δε θα περνάμε και καινούργιο κινητό...

 

Δυστυχώς ναι... τι κρίμα ρε παιδιά το κινητό αυτό. To bada 1.0 δούλευε σούπερ.. μετά σταμάτησε η google να το υποστηρίζει στους χάρτες της και πήγαμε στο bada 2.0 και άρχισαν τα lags και γενικά "έχασε" πολύ το Wave.

 

το έχει κανείς ακόμη; εγώ μετράω 3 χρόνια+ και δεν ξέρω με ποιο να το αντικαταστήσω..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...