Jump to content

[Επίσημο] Samsung Wave (S8500)


andreas_ku990
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πριν πεις "έλεος" ψάξε λίγο το πράγμα :chair: Στο bada 2.0 αν κρατήσεις το δάχτυλο σου πατημένο στην οθόνη εμφανίζονται τα widgets.Απλά και ωραία.Έτσι γίνεται και στο android.

 

Επίσης με το bada 2.0 έχεις multitouch,δηλαδή κάνεις την κίνηση σαν "zoom in" με τα δυο σου δάχτυλα και με αυτό τον τρόπο προσθέτεις και αφαιρείς οθόνες.Πάλι όπως ακριβώς γίνεται και στο android.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

απο τότε που έχω βάλει την 2 το κινητό κολάει γ@μ@τ@... καμία σχέση με την 1.2... είναι έτσι σε όλους?? ή τρέχει κάτι??
Link to comment
Share on other sites

Δεν θα ελεγα οτι κολαει.. ειναι λιγο πιο αργο σε ορισμενες εφαρμογες..εβαλα την 1.2 μετα απο αρκετο καιρο στην 2.0 και νομιζω πως η 2.ο εστω και αν κολαει ειναι πολυ καλυτερη.
Link to comment
Share on other sites

απο τότε που έχω βάλει την 2 το κινητό κολάει γ@μ@τ@... καμία σχέση με την 1.2... είναι έτσι σε όλους?? ή τρέχει κάτι??

 

Και σε μενα κολλαγε στην αρχη αλλα μετα απο 2 hard reset χωρις backup απο kies εστρωσε.

Xiaomi mi9 SE
Link to comment
Share on other sites

Είναι πως θα σου τύχει. Εγώ που την έχω 9 μήνες δεν έχει κανένα πρόβλημα.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Ποια εκδοση 1.2 ή 1.0 πρεπει να βάλω για να κανω κανονικα αναβαθμιση από το Κις? Εχω την XXJL2 με CSC OXCJL1 για ελληνικο μενου αλλά δεν κανει αναβαθμιση από το Κις. Θέλω να κανω αναβαθμιση στην 2.0 από το Κις. Μπορει να βοηθησει κανεις?
Link to comment
Share on other sites

Ποια εκδοση 1.2 ή 1.0 πρεπει να βάλω για να κανω κανονικα αναβαθμιση από το Κις? Εχω την XXJL2 με CSC OXCJL1 για ελληνικο μενου αλλά δεν κανει αναβαθμιση από το Κις. Θέλω να κανω αναβαθμιση στην 2.0 από το Κις. Μπορει να βοηθησει κανεις?

 

και γιατί δεν βάζεις απευθείας την 2.0?

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Ποια εκδοση 1.2 ή 1.0 πρεπει να βάλω για να κανω κανονικα αναβαθμιση από το Κις? Εχω την XXJL2 με CSC OXCJL1 για ελληνικο μενου αλλά δεν κανει αναβαθμιση από το Κις. Θέλω να κανω αναβαθμιση στην 2.0 από το Κις. Μπορει να βοηθησει κανεις?

 

Μπορείς να κατεβάσεις την 2.0 από εδώ http://www.sammobile.com/firmware/?page=3&model=GT-S8500&pcode=EUR&os=2&type=1#firmware και να την περάσεις μόνος σου.

Link to comment
Share on other sites

Θέλω την αναγνωριση μουσικής

 

Θα εχω ομως μετα αναβαθμισεις μεσω Kies?

 

:!: Από Ομάδα Διαχείρισης

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε την Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή την Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματος.

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς γιατί δεν μου έρχεται ειδοποίηση από το chaton και τι μπορώ να κάνω? Μου στέλνουν μηνύματα και πρέπει να ανοίξω την εφαρμογή για να καταλάβω ότι μου έχουν στείλει. Έχω ενεργοποιημένη την ειδοποίηση τοσο απο την εφαρμογή όσο και απο τις ρυθμίσεις του κινητού.
Link to comment
Share on other sites

Τελικά εγκαταλειπω την προσπαθεια αναβθμισης μεσω KIES αφου δεν βρήκα λύση. Παρολο που βρηκα λύση με την αναγνωριση της συσκευης (επρεπε να αλλαξω σε EUR μεσω του pre-configuration). Τελικα εχοντας την 1.2 και ξεκινωντας την αναβαθμιση μεσω του Kies στο 99% σταματαει και δεν κανει τιποτα. Το αφησα ολοκληρη μερα αλλα δεν ολοκληρωθηκε ποτε. Το δοκιμασα σε 2 διαφορετικους υπολογιστες με το ιδιο αποτελσμα. Απογοητευτηκα..
Link to comment
Share on other sites

Τελικά εγκαταλειπω την προσπαθεια αναβθμισης μεσω KIES αφου δεν βρήκα λύση. Παρολο που βρηκα λύση με την αναγνωριση της συσκευης (επρεπε να αλλαξω σε EUR μεσω του pre-configuration). Τελικα εχοντας την 1.2 και ξεκινωντας την αναβαθμιση μεσω του Kies στο 99% σταματαει και δεν κανει τιποτα. Το αφησα ολοκληρη μερα αλλα δεν ολοκληρωθηκε ποτε. Το δοκιμασα σε 2 διαφορετικους υπολογιστες με το ιδιο αποτελσμα. Απογοητευτηκα..

 

γιατί δεν βάζεις απευθείας την 2,0 που σου έστειλα και βάζεις πρώτα την1.2?

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Την έβαλα και σε ευχαριστώ πολύ..απλά έχει κάποιες μικροδιαφορές π.χ. δεν έχει μικρά γράμματα στο SMS ενώ μέσω του Kies είχα και μικρά. Απλά εγώ ήθελα να χρησιμοποιώ πιο συχνά την 1.2 λόγω της αναγνώρισης μουσικής και να αναβαθμίζω το κινητό πιο γρήγορα μέσω Kies και όχι από Multiloader. Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί σταματάει στο 99% Κατά τ άλλα δεν έχω κάποιο πρόβλημα . Ευχαριστώ πολύ όσους με βοήθησαν. Πραγματικά με βοηθήσατε και σας ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

πιαδια εχει συνδεθεί κανεις τωρα τελευταια με το samsung apps χωρις να του κανει αποτυχεια συνδεθεις απο το κινητο ενω με το ιδιο username και password μπενεις κανονικα απο το pc μεσω kies.

Θελω να κανω ενημερωσει στο chat on και δεν μπορω.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου κολουσε και αναγκαστηκα και εκανα επανεγκατασταση.. Ναι εμπαινα από το Kies κανονικά αλλα απο την συσκευη ειχα προβλημα.
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ το ίδιο. Έκανα και hard reset αλλα τίποτα. Το μόνο που κατάφερα είναι να μπορέσω να συνδεθώ ξανά στο λογαριασμό samsung απο το κινητό. Στο apps εξακολουθώ να μην παίνω απο το κινητό.

Huawei P8 Titanium Grey, Android 5.0.1

Samsung Galaxy S4 mini (GT-I9195 Black), Android 4.4.2

Samsung Galaxy S Advance (GT-I9070 Black) Android 4.1.2

Samsung Wave I (GT-S8500) BadaOS 2.0

Link to comment
Share on other sites

φιλέ τη εννοείς έκανα ξανά εγκατάσταση στο samsung apps αφού δεν μπορείς να διαγράψεις την εφαρμογή από το κινητό και μετά να την επανεγκαταστάσεις.
Link to comment
Share on other sites

Εκανα ουσιαστικα φορματ στο κινητο. Ξαναπερασα την εκδοση του firmware που ειχε. Αν ψαξεις λίγο καλυτερα στο διαδικτυο θα καταλαβεις ακριβως.
Link to comment
Share on other sites

και εγώ είχα ξαναπεράσει το firmware από την αρχή και δούλευε μια χαρά το samsung apps ώσπου μια μέρα δεν αναγνώριζε πάλι τον κωδικό μου.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα παιδιά

πάρα πολύ συχνά είτε σε εφαρμογές ή καθώς μπαίνω στο internet ή και για οποιαδήποτε χρήση μου κολάει το κινητό, γνωρίζετε κάποια λύση για να μην συμβαίνει αυτό

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα παιδιά !! μια ερώτηση ποιος είναι ο κωδικός του csc για την Eλλάδα??

 

P.s: έχει βγει η νέα Amazing TurkoCFW V8 :GT-S8500 ;-) όταν την δοκιμάσω θα σας πω εντυπώσεις

Link to comment
Share on other sites

αναμένουμε γιατί θέλω να την βάλω και εγώ. Η 6 πάντως ήταν αρκετά καλή.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Μήπως γνωρίζει κανείς, αν γίνεται να κάνω αγορές από το Apps με διαφορετική πιστωτική, από αυτήν που δήλωσα στην αρχή?

[sIGPIC][/sIGPIC]

dum spiro, spero...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Φιλαράκια έχω κάνει format και η αρίθμηση φωτογραφιών και βίντεο ξανάρχισαν από την αρχή...

Υπάρχει τρόπος να αλλάξουμε την αρίθμηση, ώστε να υπάρχει μια σχετική ταξινόμηση σε σχέση με το

παλιό υλικό που έχω;

 

 

*** To βρήκα!!!

Για όποιον ενδιαφέρεται η δουλειά γίνεται με το stune. Στον φάκελο Registry υπάρχει το CamSetting. Εκεί υπάρχουν αυτές οι

πληροφορίες...

Edited by asa5112
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...