Jump to content

[Επίσημο] Samsung Wave (S8500)


andreas_ku990
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Bada με Αndroid 4 (beta όμως) μαζί εδώ. Για εμάς που δεν μπορούμε να πάρουμε άλλο κινητό μάλλον θα πρέπει να ελπίζουμε για κάτι τέτοιο.

 

Καλημερα μετα απο πολυ καιρο παιδια!μιας και ειχα παρατημενο το wave μου στο συρταρι μου για κανενα 6μηνο ο GUZGUN μου εβαλε την ιδεα να δοκιμασω για ανδροιδες!το περναω τωρα και σε λιγο οι εντυπωσεις μου..αν ολα πανε καλα φυσικα..:happy:

Samsung wave 8500---Huawei IDEOS X5---Alcatel 997D---LG G2---ASUS Zenfone 2---OnePlus 3---Xiaomi redmi note 6 pro---Pocophone f1---Xiaomi mi 9 S---Xiaomi mi 9T pro---Xiaomi mi 10 T---Realme GT Neo 2---Motorola edge 30 fusion...

🆒

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλημερα μετα απο πολυ καιρο παιδια!μιας και ειχα παρατημενο το wave μου στο συρταρι μου για κανενα 6μηνο ο GUZGUN μου εβαλε την ιδεα να δοκιμασω για ανδροιδες!το περναω τωρα και σε λιγο οι εντυπωσεις μου..αν ολα πανε καλα φυσικα..:happy:

 

αν έχεις όρεξη για πειράματα ρίξε μια ματιά σ' αυτό είναι σχετικά πρόσφατο.

 

http://www.youtube.com/watch?v=MzQaicf6VFg

Link to comment
Share on other sites

παιδια την περασα την 4.0.4 πολυ ευκολα...σαν πρωτη γνωριμια καλη φαση φαινεται...

δεν δουλευουν φυσικα η καρτα sim kai sd και εχει ενα θεμα με το πληκτρολογιο δεν πατιουνται καλα καποια γραμματα δεν ξερω γιατι...τα live wallpaper τρεχουν κανονικα και ο browser δεν εχει θεμα...οποιος θελει ας το δοκιμασει ετσι να παρει μια γευση απο ανδροιδες...

Samsung wave 8500---Huawei IDEOS X5---Alcatel 997D---LG G2---ASUS Zenfone 2---OnePlus 3---Xiaomi redmi note 6 pro---Pocophone f1---Xiaomi mi 9 S---Xiaomi mi 9T pro---Xiaomi mi 10 T---Realme GT Neo 2---Motorola edge 30 fusion...

🆒

Link to comment
Share on other sites

παιδια την περασα την 4.0.4 πολυ ευκολα...σαν πρωτη γνωριμια καλη φαση φαινεται...

δεν δουλευουν φυσικα η καρτα sim kai sd και εχει ενα θεμα με το πληκτρολογιο δεν πατιουνται καλα καποια γραμματα δεν ξερω γιατι...τα live wallpaper τρεχουν κανονικα και ο browser δεν εχει θεμα...οποιος θελει ας το δοκιμασει ετσι να παρει μια γευση απο ανδροιδες...

 

δοκίμασε αυτό το zimage για καλύτερο touching αλλά μάλλον πρέπει να το ξανακάνεις εγκατάσταση :

Zimage : http://www.share.az/3kt49gar9px5/zim...elhyi.zip.html

 

για περαιτέρω πληροφορίες εδώ

 

Περιμένουμε εντυπώσεις γιατί και εγώ ετοιμάζομαι να την περάσω.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

δοκίμασε αυτό το zimage για καλύτερο touching αλλά μάλλον πρέπει να το ξανακάνεις εγκατάσταση :

Zimage : http://www.share.az/3kt49gar9px5/zim...elhyi.zip.html

 

για περαιτέρω πληροφορίες εδώ

 

Περιμένουμε εντυπώσεις γιατί και εγώ ετοιμάζομαι να την περάσω.

 

GUZGUN σ ευχαριστω για το zimage εκανε δουλεια..οσο για την 4.0.4 αφεοσν δεν βλεπει καρτα σιμ και sd νομιζω πως μονο για να μας λυθει η απορια...παντως αφου εγινε η αρχη με αρκετη επιτυχια ειναι πιστευω θεμα χρονου να γινει καλη και ολκληρωμενη δουλεια!

παντως και η ρομ αυτη του bada τα σπαει...πολυ γρηγορη και με πολλα καλουδια..

εχει ομως ενα προβλημα σημαντικο και δεν μπορω να καταλαβω τι φταει...δεν βρισκει τις εφαρμογες που εχω περασμενες στην καρτα μνημης και οταν μπαινω στο samsung app μου βγαζει διαρκως μνμ τοποθετηστε την καρτα μηνης ενω την εχω ηδη μεσα!:confused:

Samsung wave 8500---Huawei IDEOS X5---Alcatel 997D---LG G2---ASUS Zenfone 2---OnePlus 3---Xiaomi redmi note 6 pro---Pocophone f1---Xiaomi mi 9 S---Xiaomi mi 9T pro---Xiaomi mi 10 T---Realme GT Neo 2---Motorola edge 30 fusion...

🆒

Link to comment
Share on other sites

GUZGUN σ ευχαριστω για το zimage εκανε δουλεια..οσο για την 4.0.4 αφεοσν δεν βλεπει καρτα σιμ και sd νομιζω πως μονο για να μας λυθει η απορια...παντως αφου εγινε η αρχη με αρκετη επιτυχια ειναι πιστευω θεμα χρονου να γινει καλη και ολκληρωμενη δουλεια!

παντως και η ρομ αυτη του bada τα σπαει...πολυ γρηγορη και με πολλα καλουδια..

εχει ομως ενα προβλημα σημαντικο και δεν μπορω να καταλαβω τι φταει...δεν βρισκει τις εφαρμογες που εχω περασμενες στην καρτα μνημης και οταν μπαινω στο samsung app μου βγαζει διαρκως μνμ τοποθετηστε την καρτα μηνης ενω την εχω ηδη μεσα!:confused:

 

Στείλε το πρόβλημα σου στην σελίδα που σου λέω για πληροφορίες και θα σου απαντήσει αυτός που το έχει φτιάξει. Ανάφερετε επίσης ότι σύντομα, σε κανά 2 βδομάδες, θα υπάρξει πιο πλήρης έκδοση για Android πάντα dual boot βέβαια. Είδομεν.

 

GUZGUN σ ευχαριστω για το zimage εκανε δουλεια..οσο για την 4.0.4 αφεοσν δεν βλεπει καρτα σιμ και sd νομιζω πως μονο για να μας λυθει η απορια...παντως αφου εγινε η αρχη με αρκετη επιτυχια ειναι πιστευω θεμα χρονου να γινει καλη και ολκληρωμενη δουλεια!

παντως και η ρομ αυτη του bada τα σπαει...πολυ γρηγορη και με πολλα καλουδια..

εχει ομως ενα προβλημα σημαντικο και δεν μπορω να καταλαβω τι φταει...δεν βρισκει τις εφαρμογες που εχω περασμενες στην καρτα μνημης και οταν μπαινω στο samsung app μου βγαζει διαρκως μνμ τοποθετηστε την καρτα μηνης ενω την εχω ηδη μεσα!:confused:

 

Tην έβαλα και εγώ σήμερα πολύ άνετα και πολύ γρήγορα. Το καλό είναι ότι είναι dual boot και όποτε θες αλλάζεις λειτουργικό για να κάνεις αυτό που σε βολεύει. Όταν εγκατέστησες αυτή την έκδοση έκανες format την κάρτα και ξαναπέρασες τις εφαρμογές από την αρχή? Τέτοιο θέμα με την κάρτα που αναφέρεις δεν συνάντησα πάντως. κάνε ένα hard reset και θα φτιάξει.

Edited by GUZGUN

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

μπορει καποιος να μου πη πως γινεται?

προσπαθησα με mutiuploader v5.67 και S8500XXJH1 και το τηλεφωνο εμεινε στην οθονη υποδοχης. HELPPPPPP.

Edited by neutron53
Link to comment
Share on other sites

μπορει καποιος να μου πη πως γινεται?

προσπαθησα με mutiuploader v5.67 και S8500XXJH1 και το τηλεφωνο εμεινε στην οθονη υποδοχης. HELPPPPPP.

 

Δοκίμασε με την v5.65. H 5.67 είχε κάποιο πρόβλημα.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, έβαλα την τουρκορομ και είναι οκ, εξοικειώνομαι γιαβάς-γιαβάς. Αν ξέρει κάποιος να βοηθήσει γιατί δεν μου κατεβάζει εφαρμογές απο Kies λόγω χώρας, ενώ έχω βάλει χώρα την Ελλάδα? Έχω το Wave S8500 Cosmote version...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, έβαλα την τουρκορομ και είναι οκ, εξοικειώνομαι γιαβάς-γιαβάς. Αν ξέρει κάποιος να βοηθήσει γιατί δεν μου κατεβάζει εφαρμογές απο Kies λόγω χώρας, ενώ έχω βάλει χώρα την Ελλάδα? Έχω το Wave S8500 Cosmote version...

 

Από Ελλάδα για κάποιο λόγο δεν κατεβάζει. Αν αλλάξεις π.χ. σε UK κατεβάζει κανονικά. Έβαλες και το κομμάτι με το Android?

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Ωχ, πως αλλάζει χώρα το KIES? Εβαλα και το android αλλά δεν έχω προλάβει ούτε να το ανοίξω να δω τι παίζει Edited by athankar75
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

ύστερα από 2 χρόνια και αμέτρητα χτυπήματα, στο τελευταίο πέσιμο το τζάμι δεν άντεξε άλλο και έσπασε. 2-3 ραγίσματα στη γωνία που απλώνονται σιγά σιγά και κομματάκια που αρχίζουν να φέυγουν.

 

Ξέρει κανείς αν αξίζει οικονομικά η επισκευή του;

Link to comment
Share on other sites

Ωχ, πως αλλάζει χώρα το KIES? Εβαλα και το android αλλά δεν έχω προλάβει ούτε να το ανοίξω να δω τι παίζει

 

Κάτω δεξιά που φαίνεται η ελληνική σημαία πατάς και αλλάζεις χώρα. Πρέπει όμως και ανοίξεις και άλλο κωδικό.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

http://www.samsungapps.com/topApps/topAppsDetail.as?productId=G00008476213&listYN=Y

 

παρολο που γυρισα στην 1.2 νομιζω οτι αυτό το widjet gia bada 2.0 πρεπει να ειναι καλό... καποιοι το ψαχναν και λέγαν για το evmemo

Xalllara!
Link to comment
Share on other sites

Πως τσεκαρουμε αν καποιον τον εχουμε κανει "μπλοκ"?Δεν παιρνω μην. ουτε αναφ. παραδοσης.

 

ok! Το βρήκα.

Edited by johnsot-1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

ύστερα από 2 χρόνια και αμέτρητα χτυπήματα, στο τελευταίο πέσιμο το τζάμι δεν άντεξε άλλο και έσπασε. 2-3 ραγίσματα στη γωνία που απλώνονται σιγά σιγά και κομματάκια που αρχίζουν να φέυγουν.

 

Ξέρει κανείς αν αξίζει οικονομικά η επισκευή του;

 

Δεν αξίζει δυστυχώς. Το επίσημο service θα σε χρεώσει περί τα 150€+ και το ebay έχει τις οθόνες (lcd κινέζικες) 100€.

 

Το Bada 2.0 έχει καταντήσει τόσο ασταθές που ούτε browsing δε μπορούμε να κάνουμε σαν άνθρωποι (ο Opera βελτίωσε την κατάσταση κάπως) οπότε το Android φαντάζει μονόδρομος για το επόμενο κινητό.

http://s4.postimg.org/kul22odml/420x150.jpg
Link to comment
Share on other sites

Δεν αξίζει δυστυχώς. Το επίσημο service θα σε χρεώσει περί τα 150€+ και το ebay έχει τις οθόνες (lcd κινέζικες) 100€.

 

Το Bada 2.0 έχει καταντήσει τόσο ασταθές που ούτε browsing δε μπορούμε να κάνουμε σαν άνθρωποι (ο Opera βελτίωσε την κατάσταση κάπως) οπότε το Android φαντάζει μονόδρομος για το επόμενο κινητό.

 

αν όχι και για το ίδιο

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Η ICS 4.0.4 δουλεύει αρκετά καλά αλλά τρώει πολύυυυυ μπαταρία. Αν φτιάξουν και το θέμα με την USB Mass storage θα'ναι μια χαρά. Ενώ το bada είναι καλό γενικά σαν λειτουργικό το καταστρέφει η έλλειψη εφαρμογών. Μπαίνεις στο playstore του Αndroid και βρίσκεις ότι θέλεις. Στο bada όλο θέματα, φακοί, και κουραφέξαλα.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

παιδια μπορουμε να κανουμε εγκατασταση εφαρμογων κανονικα σε αυτη τη rom ICS ?

 

πχ θα ηθελα skype...

Link to comment
Share on other sites

παιδια μπορουμε να κανουμε εγκατασταση εφαρμογων κανονικα σε αυτη τη rom ICS ?

 

πχ θα ηθελα skype...

 

Μπορείς να κάνεις εγκατάσταση εφαρμογών κανονικά αλλά καλά είναι να κατεβάσεις και τo Link2SD για να μεταφέρεις τις εφαρμογές στην SD γιατί στην μνήμη του τηλεφώνου δεν μένει πολύς χώρος. Το Skype δουλεύει κανονικά αλλά προς το παρόν δεν μπορούν να σε ακούσουν στην βιντεοκλήση.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Τελικά η bada2 τουρκορομ είναι καλή με μια μικρή αίσθηση ότι lagαρει λίγο όμως. Την κρατάω γιατί είναι πραγματική αναβάθμιση του τηλεφώνου μας, το android βγήκε άμεσα γιατί χωρίς σωστή λειτουργία και χωρίς κυρίως χρήση toy modem είναι μια προβληματική ταμπλέτα των 3,3 ιντσών, τι να την κάνεις?
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδες ηθελα να ρωτησω αν μπορω να περασω στο κινητο ενα παιχνιδι που εχω στον υπολογιστη σε μορφη rar .υπαρχει τροπος;;;ευχαριστω εκ των προτερων!!!!! Edited by atzemis
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδες ηθελα να ρωτησω αν μπορω να περασω στο κινητο ενα παιχνιδι που εχω στον υπολογιστη σε μορφη rar .υπαρχει τροπος;;;ευχαριστω εκ των προτερων!!!!!

 

Όχι. Μόνο μέσω Samsung Apps.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Τελικά η bada2 τουρκορομ είναι καλή με μια μικρή αίσθηση ότι lagαρει λίγο όμως. Την κρατάω γιατί είναι πραγματική αναβάθμιση του τηλεφώνου μας, το android βγήκε άμεσα γιατί χωρίς σωστή λειτουργία και χωρίς κυρίως χρήση toy modem είναι μια προβληματική ταμπλέτα των 3,3 ιντσών, τι να την κάνεις?

 

Υπαρχουν Ελληνικα σε αυτη τη ρομ; η μπορουμε να προσθεσουμε καποια εμεις;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...