Jump to content

[Επίσημο] Samsung Wave (S8500)


andreas_ku990
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ρε παιδιά το kies μου λέει "Your device does not support software upgrading via kies" απο κάτω λέει

 

Current firmware version : S8500XXLA1/S8500XCLA2(KOR)

 

WTF???

 

Το φλάσαρες το firmware αυτό?

Φαίνεται σαν να έχεις αλλάξει το CSC από EUR που πρέπει να είναι σε KOR.

Από το πληκτρολόγιο γράψε: *#272*HHHH# όπου "HHHH" είναι η ώρα που δείχνει στην μπάρα του το Wave σου (π.χ. αν είναι 08:30, γράφεις 0830) και μετά επέλεξε το EUR.

Πρόσεξε γιατί νομίζω κάνει reset κάποιες ρυθμίσεις αυτό. Κάνε ένα backup πριν, καλού κακού...

Αποστόλης

Galaxy Nexus [Zmod 5.1.1] [TWRP recovery] [ Lucky-K kernel ]

Nexus 7 LTE [stock 6.0.1] [TWRP recovery]

Nexus 6p [stock AOSP][TWRP recovery][franco kernel]

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Για όποιον ενδιαφέρεται για φλασαρίσματα ένα καλό custom firmware με ελληνικά, Social Hub Premium και άλλα καλούδια...

https://hotfile.com/dl/157426236/3069f1a/Turko_CFW_V5_XXLD2_Updated_Hero355.7z.html

 

@ptmax13 τώρα είδα ότι έβαλες το χεράκι σου. Το δοκίμασες??

Edited by katsiletra
Link to comment
Share on other sites

Για όποιον ενδιαφέρεται για φλασαρίσματα ένα καλό custom firmware με ελληνικά, Social Hub Premium και άλλα καλούδια...

https://hotfile.com/dl/157426236/3069f1a/Turko_CFW_V5_XXLD2_Updated_Hero355.7z.html

 

@ptmax13 τώρα είδα ότι έβαλες το χεράκι σου. Το δοκίμασες??

 

Χαχαχαχαχα... ναι έβαλα το χεράκι μου για να προσθέσει το CSC μας στο προηγούμενο, το LD1, και μετά το έβαλε και στο LD2.

To LD2 το δοκιμάζω ακόμα. Δεν παρατηρώ τρελές διαφορές αλλά σίγουρα είναι το πιο καλοφτιαγμένο custom firmware που έχω δοκιμάσει.

Είναι σταθερό πάντως, όποιος θέλει να το δοκιμάσει μπορεί.

Έχω να μοιραστώ μια παρατήρηση, το λέγαμε και στο φόρουμ εκείνο με τα παιδιά:

Πριν να πάρετε backup, αδειάσετε τους φακέλους σας και βάλτε τις εφαρμογές χύμα έξω. Μετά πάρτε το backup.

Εάν δεν το κάνετε, θα βγει πρόβλημα μετά στο restore και δεν θα μπορείτε να επαναφέρετε τις εφαρμογές σας. Ή θα σας βγάζει ότι έχετε 2-3 εφαρμογές, ενώ έχετε π.χ. 50, ή θα ξεκινάει η διαδικασία και στο τέλος θα σας πετάει σφάλμα.

Μερικές φορές μου έτυχε να μπορώ να τις επαναφέρω, παρότι είχα φακέλους, αλλά τις περισσότερες δεν μπορούσα, και δεν είχα καταλάβει και το γιατί. Ένας φίλος από το φόρουμ στο sammobiles το ανέφερε και μετά μου έκοψε...

Το παραπάνω ισχύει γενικά, δεν έχει σχέση με το custom firmware εκείνο...

Αποστόλης

Galaxy Nexus [Zmod 5.1.1] [TWRP recovery] [ Lucky-K kernel ]

Nexus 7 LTE [stock 6.0.1] [TWRP recovery]

Nexus 6p [stock AOSP][TWRP recovery][franco kernel]

Link to comment
Share on other sites

Tι εννοείς να βάλουμε τις εφαρμογές χύμα έξω?

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Tι εννοείς να βάλουμε τις εφαρμογές χύμα έξω?

 

Δεν μιλάω για τις συντομεύσεις που κάνει κανείς στα home screens, μιλάω για τις εφαρμογές που έχεις στο μενού των εφαρμογών. Αν λοιπόν στο μενού των εφαρμογών έχεις κάνει φακέλους και έχεις βάλει εφαρμογές μέσα, πριν από το backup, βγάλε όλες τις εφαρμογές έξω από τους φακέλους. Άδειασε τους. Έτσι κι αλλιώς το backup δεν κρατάει φακέλους, μόνο "ξερές" εφαρμογές. Η παραπάνω διαδικασία λοιπόν δεν σε ζημιώνει κάπως, απλά σου τρώει λίγο χρόνο, αλλά σε βοηθάει στο restore να επαναφέρεις με επιτυχία όλες τις εφαρμογές σου πίσω.

Αποστόλης

Galaxy Nexus [Zmod 5.1.1] [TWRP recovery] [ Lucky-K kernel ]

Nexus 7 LTE [stock 6.0.1] [TWRP recovery]

Nexus 6p [stock AOSP][TWRP recovery][franco kernel]

Link to comment
Share on other sites

οκ κατανοητό. Ο φάκελος "Bonus - Other Wave's apps store" τι περιέχει? Και από τη CSC languages επιλέγουμε την V3?

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Παρατήρησε κανείς ότι στη νέα έκδοση του Chat On μπορούμε να κάνουμε και βιντεοκλήσεις μέσω Wi - Fi και 3G?

 

Πώς μπορείς να κάνεις βιντεοκλήση? Δέν μπορώ να βρώ την επιλογή. Ούτε καν για απλή κλήση. Την 1.7.2 έκδοση έχω εγώ.

Link to comment
Share on other sites

οκ κατανοητό. Ο φάκελος "Bonus - Other Wave's apps store" τι περιέχει? Και από τη CSC languages επιλέγουμε την V3?

 

Στο CSC είναι η v3 ναι...

Ο φάκελος Bonus έχει 3 αρχεία τα οποία, εάν θέλεις, διαλέγεις π.χ. του wave 3 και το αντικαθιστάς με το κανονικό αρχείο που δίνει το firmware κατά το φλασάρισμα. Αυτό που κάνει είναι ότι μετά στο samsung apps σε αναγνωρίζει ως Wave 3 και όχι ως Wave 1. Ετσι έχεις κάποιες παραπάνω εφαρμογές. Προσωπικά δεν το έβαλα αυτό.

Επειδή φαντάζομαι όσοι σκέφτονται να το χρησιμοποιήσουν θα θέλουν να ξέρουν τι προσφέρει το firmware πρώτα, ας δούνε εδώ:

Sammobiles forums

ή

XDA forums

και στα 2 την ίδια περιγραφή θα βρείτε. Στο thread του sammobile είναι πιο active η συζήτηση... :shifty:

Το χρησιμοποιώ μερικές ώρες τώρα χωρίς κάποιο ιδιαίτερο πρόβλημα. Είχα ένα θέμα με το samsung apps app αλλά το έλυσα...

Αποστόλης

Galaxy Nexus [Zmod 5.1.1] [TWRP recovery] [ Lucky-K kernel ]

Nexus 7 LTE [stock 6.0.1] [TWRP recovery]

Nexus 6p [stock AOSP][TWRP recovery][franco kernel]

Link to comment
Share on other sites

Πως το έλυσες το θέμα με το SamsungApps? Με το Tk File explorer? Και πως έσβησες το φάκελο του SamsungApps?

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Πως το έλυσες το θέμα με το SamsungApps? Με το Tk File explorer? Και πως έσβησες το φάκελο του SamsungApps?

 

Στο έκανε και σένα ε?

Όχι δεν το έλυσα με τον Tk, υπάρχει μια πιο γρήγορη λύση. Τo firmware αυτό σου επιτρέπει να δεις απευθείας τους φακέλους του συστήματος από τον explorer των windows. Οπότε πήγα στο τηλέφωνο (θα έχει όνομα Hero355), άνοιξα το /Osp/Application/ και μέσα είχε ένα σωρό φακέλους. Για να μην παιδεύεσαι να τους ανοίξεις όλους μέχρι να βρεις τον σωστό, κάνε μια αναζήτηση για Kwna ή Kwnna για να βρεις σε ποιον φάκελο είναι.

Θα είναι σε ένα φάκελο Bin ο οποίος θα είναι μέσα σε έναν από τους κεντρικούς φακέλους μέσα στο /Osp/Application/. Αυτός ο συγκεκριμένος κεντρικός είναι ο φάκελος του Samsung apps. Διέγραψέ τον. Κάνε επανεκκίνηση το τηλέφωνο και πάτα να εκκινήσει το samsung apps. Εμένα έκανε update κανονικά μετά και τώρα λειτουργεί.

Το παραπάνω κόλπο μπορεί να το κάνει ο οποιοσδήποτε έχει Bada 2.0 και έχει κάποιο πρόβλημα με το samsung apps, να μην του ανοίγει ή να κρασάρει, να αρνείται να κάνει update τον εαυτό του, κτλπ... Απλά όσοι έχουν official firmware πρέπει να το κάνουν με το Tk file exlporer

Αποστόλης

Galaxy Nexus [Zmod 5.1.1] [TWRP recovery] [ Lucky-K kernel ]

Nexus 7 LTE [stock 6.0.1] [TWRP recovery]

Nexus 6p [stock AOSP][TWRP recovery][franco kernel]

Link to comment
Share on other sites

Αποτυχια το Bada 2,0 για μένα, μη το βάλετε ακόμα όσοι έχετε το 1,2 που ήταν τέλειο! Απίστευτα bug και lag. Ακόμα και όταν γράφεις μήνυμα, στο πληκτρολόγιο 3Χ4, βγάζει λάθη!! Άσε που η μπαταρία τελειώνει για πλάκα.... Το έχω βάλει στο S8500 μου, δεν ξέρω μήπως αυτο οφείλεται σε θέματα επεξεργαστή και μνήμης γιατι το Bada 2,0 ουσιαστικά εξελίχτηκε για συσκευές με δυνατότερο επεξεργαστή... :(:(
Link to comment
Share on other sites

Στο έκανε και σένα ε?

Όχι δεν το έλυσα με τον Tk, υπάρχει μια πιο γρήγορη λύση. Τo firmware αυτό σου επιτρέπει να δεις απευθείας τους φακέλους του συστήματος από τον explorer των windows. Οπότε πήγα στο τηλέφωνο (θα έχει όνομα Hero355), άνοιξα το /Osp/Application/ και μέσα είχε ένα σωρό φακέλους. Για να μην παιδεύεσαι να τους ανοίξεις όλους μέχρι να βρεις τον σωστό, κάνε μια αναζήτηση για Kwna ή Kwnna για να βρεις σε ποιον φάκελο είναι.

Θα είναι σε ένα φάκελο Bin ο οποίος θα είναι μέσα σε έναν από τους κεντρικούς φακέλους μέσα στο /Osp/Application/. Αυτός ο συγκεκριμένος κεντρικός είναι ο φάκελος του Samsung apps. Διέγραψέ τον. Κάνε επανεκκίνηση το τηλέφωνο και πάτα να εκκινήσει το samsung apps. Εμένα έκανε update κανονικά μετά και τώρα λειτουργεί.

Το παραπάνω κόλπο μπορεί να το κάνει ο οποιοσδήποτε έχει Bada 2.0 και έχει κάποιο πρόβλημα με το samsung apps, να μην του ανοίγει ή να κρασάρει, να αρνείται να κάνει update τον εαυτό του, κτλπ... Απλά όσοι έχουν official firmware πρέπει να το κάνουν με το Tk file exlporer

 

Που είναι ο φάκελλος /Osp/Application/ ? Μπήκα με το ΤK μπήκα και με τον explorer αλλά τίποτα. Μπήκα σαν συσκευή αποθήκευσης και με το Samsung Kies αλλά πάλι τίποτα. Παρεπιπτόντως ακόμα έχω την official 2.0.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Που είναι ο φάκελλος /Osp/Application/ ? Μπήκα με το ΤK μπήκα και με τον explorer αλλά τίποτα. Μπήκα σαν συσκευή αποθήκευσης και με το Samsung Kies αλλά πάλι τίποτα. Παρεπιπτόντως ακόμα έχω την official 2.0.

 

Αφού έχεις την official μπορείς να κάνεις δουλειά με το Tk μόνο. Το τηλέφωνό σου πρέπει να είναι σε KIES usb mode και πρέπει να τσεκάρεις και το USB Debugging (Δεν θυμάμαι πως το λέει στα ελληνικά :worry: Είναι η επιλογή κάτω από το Tethering)

Μετά με το Τk 2.4 πρέπει να πατήσεις connect για να συνδεθεί με το τηλέφωνο. Αν είσαι τυχερός το κάνει, αν δεν το κάνει πρέπει να πας στις ρυθμίσεις και να δηλώσεις σε ποιο COM έχει συνδεθεί το τηλέφωνό σου. Εγώ για να το βρώ αυτό ανοίγω το sTune, πατάω connect και κάπου φαίνεται το com του τηλεφώνου, π.χ. COM 5.

Πας στο Tk και στις ρυθμίσεις γράφεις π.χ. COM5 (όλο μαζί). Μετά πατάς connect και λογικά συνδέεται. Το τηλέφωνο θα στο εμφανίσει στο κουτάκι που είναι κάτω αριστερά (αν δεις η οθόνη του προγράμματος είναι χωρισμένη σε 4 κουτάκια). Από εκεί λοιπόν πήγαινε στο Phone:/Osp/Application/ και ακολούθησε τις παραπάνω οδηγίες.

Νομίζω με το Tk δεν μπορείς να κάνεις search, οπότε υπομονή... άνοιξε όλους τους φακέλους και βλέπε μέσα στον υποφάκελο Bin αν έχει το Kwna που σου γράφω. Όταν το βρεις, διέγραψε τον φάκελο που περιέχει το bin (π.χ. αν είναι 06tox45if3/Bin/Kwna.exe τότε διαγράφεις τον φάκελο "06tox45if3")

Αποστόλης

Galaxy Nexus [Zmod 5.1.1] [TWRP recovery] [ Lucky-K kernel ]

Nexus 7 LTE [stock 6.0.1] [TWRP recovery]

Nexus 6p [stock AOSP][TWRP recovery][franco kernel]

Link to comment
Share on other sites

http://badahub.com/2012/06/badaim-a-new-skype-client-for-samsung-wave-phone.html#more-15489

 

Υ.Γ.

το bada 2.0 να θυμησω παρουσαζει τελειως διαφορετικη συμπεριφορα σε καθαρο install δηλαδη τιποτα backup!!

αρχικα οταν εκανα backup ολο κολληματα και προβληματα ειχα...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ καταλάθος διέγραψα όλο το Samsung app και τώρα όταν πατώ να ξεκινήσει μου λέει ότι δεν υπάρχει στη μνήμη,και δεν ξεκινά. Τι μπορώ να κάνω?
Link to comment
Share on other sites

Φίλε zebric δλδ με καθαρό install δεν έχεις κανένα πρόβλημα;

Πόσο καιρό την έχεις αυτήν την εγκατάσταση;

Δοκίμασε κανείς να κάνει hard reset πριν την εγκατάσταση του bada 2.0;

Link to comment
Share on other sites

την εχω απο οταν βγηκε τη bada 2.0...δεν ειναι και παλι πιο γρηγορο απο την 1.2...παντως εμενα ο browser μου φαινεται καλυτερος στην 2.0...τουλαχιστον με καθαρο install χωρις τιποτα backup το κινητο φορτωνει σωστα εφαρμογες Live θεματα και γενικα πολλα παραξενα bug τα παρατηρω 1-2 φορες το μηνα και οχι τη μερα που ηταν πριν
Link to comment
Share on other sites

Αφού έχεις την official μπορείς να κάνεις δουλειά με το Tk μόνο. Το τηλέφωνό σου πρέπει να είναι σε KIES usb mode και πρέπει να τσεκάρεις και το USB Debugging (Δεν θυμάμαι πως το λέει στα ελληνικά :worry: Είναι η επιλογή κάτω από το Tethering)

Μετά με το Τk 2.4 πρέπει να πατήσεις connect για να συνδεθεί με το τηλέφωνο. Αν είσαι τυχερός το κάνει, αν δεν το κάνει πρέπει να πας στις ρυθμίσεις και να δηλώσεις σε ποιο COM έχει συνδεθεί το τηλέφωνό σου. Εγώ για να το βρώ αυτό ανοίγω το sTune, πατάω connect και κάπου φαίνεται το com του τηλεφώνου, π.χ. COM 5.

Πας στο Tk και στις ρυθμίσεις γράφεις π.χ. COM5 (όλο μαζί). Μετά πατάς connect και λογικά συνδέεται. Το τηλέφωνο θα στο εμφανίσει στο κουτάκι που είναι κάτω αριστερά (αν δεις η οθόνη του προγράμματος είναι χωρισμένη σε 4 κουτάκια). Από εκεί λοιπόν πήγαινε στο Phone:/Osp/Application/ και ακολούθησε τις παραπάνω οδηγίες.

Νομίζω με το Tk δεν μπορείς να κάνεις search, οπότε υπομονή... άνοιξε όλους τους φακέλους και βλέπε μέσα στον υποφάκελο Bin αν έχει το Kwna που σου γράφω. Όταν το βρεις, διέγραψε τον φάκελο που περιέχει το bin (π.χ. αν είναι 06tox45if3/Bin/Kwna.exe τότε διαγράφεις τον φάκελο "06tox45if3")

 

 

Το ευχαριστώ είναι λίγο. Νάσαι καλά. Μόνο που δεν μου το έκανες ο ίδιος.

Το έκανα, όλα πήγαν μια χαρά αλλά δυστυχώς πάλι αποτυνχάνει να μπει με τον κωδικό μου. την official έχω. δεν έβαλα ακόμα την LD2 και μάλλον πρέπει να το κάνω σύντομα.

Edited by GUZGUN

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Μια βοηθεια, πως αφαιρουμε "οθονες" ρε παιδια? Απο τοτε που εβαλα την 2.0 αυτο το πραγμα δεν μπορω να το θυμηθω :mad::mad: στην 1.0 ηταν πιο απλο.
Link to comment
Share on other sites

Το ευχαριστώ είναι λίγο. Νάσαι καλά. Μόνο που δεν μου το έκανες ο ίδιος.

Το έκανα, όλα πήγαν μια χαρά αλλά δυστυχώς πάλι αποτυνχάνει να μπει με τον κωδικό μου. την official έχω. δεν έβαλα ακόμα την LD2 και μάλλον πρέπει να το κάνω σύντομα.

 

Χάρηκα που βοήθησα. Αν είναι να βάλεις την LD2 μόνο γι αυτό , τότε δεν αξίζει. Δεν νομίζω να αλλάξει κάτι. Η εφαρμογή είναι η ίδια και στα 2 firmware. Δεν νομίζω να είναι θέμα firmware.

 

Μια βοηθεια, πως αφαιρουμε "οθονες" ρε παιδια? Απο τοτε που εβαλα την 2.0 αυτο το πραγμα δεν μπορω να το θυμηθω :mad::mad: στην 1.0 ηταν πιο απλο.

 

Κάνε την κίνηση με τα 2 σου δάκτυλα σαν να ξε-ζουμάρεις μια φωτό ή μια σελίδα....

Αποστόλης

Galaxy Nexus [Zmod 5.1.1] [TWRP recovery] [ Lucky-K kernel ]

Nexus 7 LTE [stock 6.0.1] [TWRP recovery]

Nexus 6p [stock AOSP][TWRP recovery][franco kernel]

Link to comment
Share on other sites

Χάρηκα που βοήθησα. Αν είναι να βάλεις την LD2 μόνο γι αυτό , τότε δεν αξίζει. Δεν νομίζω να αλλάξει κάτι. Η εφαρμογή είναι η ίδια και στα 2 firmware. Δεν νομίζω να είναι θέμα firmware.

 

Όχι δεν πρόκειται να την βάλω γι'αυτό το λόγο, αλλά γιατί υποτίθεται ότι είναι καλύτερη.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα, έχω ενα θεματάκι. Κάποια στιγμή διέγραψα τον Facebook accnt που είχα εισάγει στο κινητό, και έκτοτε δεν μπορώ να τον εισάγω ξανά, παίρνω σφάλμα : "Αποτυχία σύνδεσης". Έχει συμβεί σε κάποιον ? Έχω φάει το κινητό μηπως εχει καποια ρύθμιση αλλά δεν ...

 

 

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδια, αντιμετωπίζω ένα πρόβλημα με το κινητό.

όταν μπαίνω στο ίντερνετ στα καλά του καθουμένου μου βγάζει "πολύ μεγάλη σελίδα για να την εμφανίση" και κάποιες φορές "ανεπαρκής μνήμη" μάλλον έχει φάει κάποιο κόλλημα; πως γίνεται να το διορθώσω;

ευχαριστώ για την βοήθειά σας

Edited by mhtsakii
Link to comment
Share on other sites

Αν έχετε bada 2.0 τότε αυτά που αναφέρετε είναι bugs που έχουμε αναφέρει πολλοί μετά την αναβάθμιση από 1.2 σε 2.0.Ανεπαρκή μνήμη θα σας βγάζει και όταν πάτε να παίξετε βαριά παιχνίδια.Αυτά δεν συνέβαιναν με bada 1.2 και πιθανόν οφείλονται στο ότι η έκδοση 2.0 φτιάχτηκε με βάση το Wave III ( εκεί τρέχει άψογα ) και όχι το Ι.Ίσως στο μέλλον να έρθει κάποιο fix. Aν όχι,τότε εφόσον σας προβληματίζουν αυτά τα bugs μπορείτε να γυρίσετε στην 1.2 ( θα χάσετε βέβαια τα καλούδια της 2.0 ). Πιθανόν κάποια παιδιά εδώ να σας προτείνουν να κάνετε hard reset και να περάσετε τη 2.0 ξανά αλλά δεν ξέρω αν αυτό θα σας λύσει το θέμα της ανεπαρκούς μνήμης στα βαριά παιχνίδια , των accounts και της "πολύ μεγάλης σελίδας" στο internet.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...