Jump to content

[Επίσημο] Samsung Wave (S8500)


andreas_ku990
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπερα παιδια...πριν αναβαθμισω σε bada 2 ειχα κανει back up πολλεσ εφαρμογες...μερικες πολυ σημαντικες και αλλες τισ ειχα αγορασει...γτ δεν μπορω να τισ ξαναβαλω στο κινητο μ μεσω kies???η μεταφορα ειναι δυνατη μου δειχνει με ενα x

 

Καταρχήν, όταν λες ότι έκανες backup, εννοείς με την διαδικασία που σου πρότεινε κατά την διάρκεια της αναβάθμισης σε 2.0 έτσι;

Όταν πατάς να κάνει restore το backup σου βγάζει κάποιο μήνυμα λάθους?

Εμένα κράτησε κανονικά όλες τις εφαρμογές και τις πέρασε στην 2.0. Ακόμα και αυτές που δεν ήταν συμβατές πέρασαν, απλά μετά δεν άνοιγαν ή είχαν κάποιο πρόβλημα.

 

Κάποιοι σε προηγούμενες σελίδες είχαν κάνει αναφορά για το HUAWEI ASCENT P1 που έχει πολύ καλά χαρακτηριστικά και μου άρεσε και μένα πολύ. Πρώτες τιμές στο ebay γύρω στα 500 euro. Άντε γεια δηλαδή.

 

To Ascent P1 διαβάζω ότι θα έρθει με 350-400 ευρώ, ίσως και παρακάτω. Τα 500 ευρώ είναι μάλλον από κάποιον που τσίμπησε την ασιατική έκδοση (που μόλις κυκλοφόρησε) και την μοσχοπουλάει ψάχνοντας για μλκς... Στα 500 ίσως έρθει το Ascent D που είναι 4πύρηνο, αλλά το P1 και το P1 S είναι διπύρηνα και με βάση τις τιμές της Huawei νομίζω είναι λογικό το παραπάνω εύρος τιμών. Όλα αυτά βέβαια ενώ η τιμή των Galaxy Nexus και Galaxy II πέφτει συνεχώς και ίσως η Huawei να πρέπει να κάνει κάτι καλύτερο με την τιμή για να πείσει.

Sorry που ξεφύγαμε εκτός θέματος, αυτό το topic δεν είναι το κατάλληλο για τέτοιες συζητήσεις....

Edited by ptmax13

Αποστόλης

Galaxy Nexus [Zmod 5.1.1] [TWRP recovery] [ Lucky-K kernel ]

Nexus 7 LTE [stock 6.0.1] [TWRP recovery]

Nexus 6p [stock AOSP][TWRP recovery][franco kernel]

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ναι εκανα restore μονο στις εφαρμογες που ηθελα..απλα βγαζει οτι η μεταφορα ειναι αδυνατη..καμια ιδεα??λετε να φταινε οι εφαρμογες???παραδειγμα το video keeper Το ειχα αγορασει και τωρα δεν μπορω να το βαλω παλι!!
Link to comment
Share on other sites

συνδεσου μεσω kies στο λογαριασμο σου στο samsumg apps εκει απο το ιστορικο μπορεις να περασεις ξανα εφαρμογες,εγω ετσι το ειχα κανει
Link to comment
Share on other sites

ναι εκανα restore μονο στις εφαρμογες που ηθελα..απλα βγαζει οτι η μεταφορα ειναι αδυνατη..καμια ιδεα??λετε να φταινε οι εφαρμογες???παραδειγμα το video keeper Το ειχα αγορασει και τωρα δεν μπορω να το βαλω παλι!!

 

Μήπως πείραξες την κάρτα μνήμης στο εν διάμεσο? Έκανες φορμάτ ή την άλλαξες?

Αποστόλης

Galaxy Nexus [Zmod 5.1.1] [TWRP recovery] [ Lucky-K kernel ]

Nexus 7 LTE [stock 6.0.1] [TWRP recovery]

Nexus 6p [stock AOSP][TWRP recovery][franco kernel]

Link to comment
Share on other sites

οχι τπτ απο τα 2 γιαυτο μου φενεται περιεργο..δυστυχως στο ιστορικο δεν μου τα βγαζει ολα:/..και 2 εφαρμογες να επιλεξω μονο δεν μου τισ περναει...δειχνει σφαλμα και αδυνατη μεταφορα...
Link to comment
Share on other sites

Παρατήρησε κανείς ότι στη νέα έκδοση του Chat On μπορούμε να κάνουμε και βιντεοκλήσεις μέσω Wi - Fi και 3G?
Link to comment
Share on other sites

Παρατήρησε κανείς ότι στη νέα έκδοση του Chat On μπορούμε να κάνουμε και βιντεοκλήσεις μέσω Wi - Fi και 3G?

 

ποια εκδοση εχεις? εμενα ενω εχω ανοιχτο το wi-fi μου λεει εκτος καλυψης 3g και δεν κανει κληση

Link to comment
Share on other sites

ποια εκδοση εχεις? εμενα ενω εχω ανοιχτο το wi-fi μου λεει εκτος καλυψης 3g και δεν κανει κληση

Την 1.7.0 έχω..

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω ένα πρόβλημα. Το wave το έχω περίπου 1 χρόνο. Το ενημέρωσα σε 2.0 αλλά έχει ένα πρόβλημα. Είχε κοπεί η σύνδεση μια φορά που έκανα update σε μια εφαρμογή. Από τότε το market έχει κολλήσει και μου βγάζει συνέχεια ότι έχω μια ενημέρωση ένα δεν την βρίσκω πουθενά. Ξέρετε την μπορώ να κάνω ώστε να φύγει αυτό το 1 ?
Link to comment
Share on other sites

και μενα μου το κανει αυτο αρκετα συχνα...αλλα καποια στιγμη μονο του φευγει...δεν μου δημιουργησε πουθενα προβλημα..
Link to comment
Share on other sites

Κι εγω εχω στο widget του Samsung Apps μονιμα ενδειξη για μια αναβαθμιση, εδω και μηνες,δεν φευγει
Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς εγκαταστήσει αυτό το πρόγραμμα?

Αξίζει, για να περάσω το bada2. ?

[sIGPIC][/sIGPIC]

dum spiro, spero...

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς εγκαταστήσει αυτό το πρόγραμμα?

Αξίζει, για να περάσω το bada2. ?

 

Έχει και τα καλά του και τα στραβά του. Κατεμέ δεν κέρδισα και πάρα πολλά από αυτή την αναβάθμιση. Αυτό που έχασα? Gps application.

Edited by GUZGUN

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Που τη βρηκες ρε θηριο την 1.7?

Κ εγώ την 1.7 έχω, δώθηκε update από το appstore του κινητού πριν καμιά βδομάδα.

Link to comment
Share on other sites

παιδια ξερει κανεις?εκεινη η εφαρμογη που ειχε ο music player που εβρισκε τα τραγουδια ...υπαρχει πουθενα η τελος????

 

Μάλλον πάει και αυτό. Αναβάθμιση σου λέει μετά.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω περάσει την 2,αλλα νομίζω οτι η αναζήτηση τραγουδιών πρέπει να μεταφέρθηκε στο MUSIC HUB,αυτό γράφει το νέο εγχειρίδιο στη σελ 73.

http://downloadcenter.samsung.com/content/UM/201204/20120410134630976/GT-S8500_UM_Open_Bada2.0_Gre_Rev.1.0_120409_Screen.pdf

Ας το επιβεβαιώσει κάποιος.

Edited by tasosgood
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω περάσει την 2,αλλα νομίζω οτι η αναζήτηση τραγουδιών πρέπει να μεταφέρθηκε στο MUSIC HUB,αυτό γράφει το νέο εγχειρίδιο στη σελ 73.

http://downloadcenter.samsung.com/content/UM/201204/20120410134630976/GT-S8500_UM_Open_Bada2.0_Gre_Rev.1.0_120409_Screen.pdf

Ας το επιβεβαιώσει κάποιος.

 

Το Music Hub είναι για αναζήτηση και αγορά τραγουδιών, αυτό εννοεί, δεν έχει σχέση με το music recognition...

 

Και κάτι άσχετο, αυτό το ενοχλητικό συνήθειο του να παίζουν τα πρώτα 2-3 δευτερόλεπτα από το ringtone στο σιγανό και μετά να δυναμώνει, ξέρει κανείς αν τελικά μπορεί να αλλάξει από κάπου?

Εάν βάλεις και δόνηση μαζί με μελωδία, παίζει 2'' την δόνηση (χωρίς ήχο), άλλα 2'' πολύ σιγά το ringtone και μετά το ακούω. Ειδικά εδώ στο Ελλάδα που έχουμε κάνει τις αναπάντητες επιστήμη, έχω καταντήσει να μην της ακούω καν...

 

Έχει κανείς εγκαταστήσει αυτό το πρόγραμμα?

Αξίζει, για να περάσω το bada2. ?

 

Μόλις δημοσιεύτηκε... αξίζει να το διαβάσουν όσοι σκέφτονται την αναβάθμιση σε 2.0

http://badahub.com/2012/06/bada-2-0-compared-to-bada-1-2-peoples-verdict.html?utm_source=feedburner&utm_medium=feed&utm_campaign=Feed%3A+Badadownloadcom+%28Badadownload.com%29

 

:!: Από Ομάδα Διαχείρισης

Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματος.

Edited by sakiss

Αποστόλης

Galaxy Nexus [Zmod 5.1.1] [TWRP recovery] [ Lucky-K kernel ]

Nexus 7 LTE [stock 6.0.1] [TWRP recovery]

Nexus 6p [stock AOSP][TWRP recovery][franco kernel]

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά είχατε ποτέ πρόβλημα με τον κωδικό στο samsung apps? Άλλαξα 3-4 φορες τον κωδικό από την ιστοσελίδα τους γιατί νόμιζα ότι τον ξεχνούσα και έβαζα λάθος αλλά δεν είναι έτσι. Βάζω τον σωστό κωδικό και μου βγάζει σφάλμα 3007.
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά το kies μου λέει "Your device does not support software upgrading via kies" απο κάτω λέει

 

Current firmware version : S8500XXLA1/S8500XCLA2(KOR)

 

WTF???

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...